Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiütés a gyereken, még a szomszédban is, mi lehet ez? fórum

Kiütés a gyereken, még a szomszédban is, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2021. júl. 3. 20:18
Ez nem melegkiütés szerintem sem. Csípés talán. Ha egy vonalat követ, akkor ágyi poloska vagy bolha. Egyszer bolhás helyen jártunk, és csak engem csíptek és az egyik lányomat, mást nem. (elkaptam az egyiket, így tuti az volt). Ha szaporodik, több csípés lesz a gyerekeken, akkor sajnos a házban van. Teljes ágytakarítás, porszívó minden résbe, kimosni mindent 90 fokon, befújni mindent, ha a gyerekek nincsenek a szobában. Ezt ismételni kell kéthetente, mert a petéket nem lehet így kicsinálni. Ha van bent állat, neki olyan bolhacsepp, hogy ha őt megcsípi a bolha, elpusztul a vérétől. Vagy hívni irtókat...
11. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - Me1inda)
2021. jún. 27. 18:49
Nincs már 35 fok csak 30 ennyi már elég ahhoz hogy a melegkiütés elmúljon.
2021. jún. 26. 23:55

Játszottak mindenhol, fűben, folyó vízben, medencében. Legábbis az enyémek.


Ma este fürdéskor már a nagylányomon nem volt plusz pötty, szépen múlnak a sebek.

A kicsin szintén nem volt több, mint tegnap, viszont több kidudorodó kiütése visszahúzódott, belesimult a bőrbe, már csak foltok.



Aki azt írta, hogy a gyermeken a melegtől volt ilyen, nálatok is így múlt el?


Egyébként lehetségesnek tartom, most h írtatok, mert ott jöttek ki, ahol a takaró betakarta.


Én is gondoltam ágyi poloskára, bolhára (macskánk van, szomszédban kutya), és szét is szedtem ma az ágyakat, lefújtam, kimostam mindent 60 fokon és tegnap egész éjjel bogarakra vadásztam, de nem találtam egy kósza ezüstös pikkelykén kívül semmit.


Pedig bemásztam az ágy alá is 🤷🏻‍♀️


A kutya és a macska sem bolhás.


S mivel a kicsin a pötyik nem viszketnek, kétlem h csípés. A nagyot meg talán jobban szeretik a szúnyogok, mint bárki mást a családban 🤷🏻‍♀️


Szóval maradjunk a melegnél.

A szomszéd kislány pöttyei pedig valszeg ételallergia, neki hólyagos.


Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! 😊


Ha nem múlnak el jelentősebben hétfőre, megyek még egy kört a dokival.

9. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Me1inda)
2021. jún. 26. 22:42
Ágyi poloska!
8. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Me1inda)
2021. jún. 26. 17:01
Allergiás lehet valamire, a lányom az egyik macskától kiütéses lett, a másiktól meg nem.
7. fülemüledal (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jún. 26. 16:54
Ez tuti nem melegkiütés, az nem két darab kiütés, hanem nagyobb területen jelentkezik.
6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Me1inda)
2021. jún. 26. 13:30
Nem játszottak fűben? Az enyémek mikor kicsik voltak, és a fűben játszottak akkor voltak pöttyösek, a ,,,cinkrázó,,, nagyon jó.
2021. jún. 26. 13:25
Ha a melegtől van akkor bizonyos hőmérséklet felett mindig előjön míg ki nem növi vmennyire. Rá kell jönni hogy szellőzzön jobban a bőre nyáron. A zárt meleg szoba a legrosszabb helyszín neki. Inkább udvaron árnyékos helyen, legyen szabadon a bőre pancsizzon medencébe vagy zuhanyozzon többször stb... Nálunk ezek beváltak pedig ennél sokkal nagyobb felületen volt és csúnyábban látszott.
2021. jún. 26. 08:09

Ez meleg kiütés.

Kenegesd, majd magától elmúlik.

2021. jún. 26. 03:44

Szia!

Gondolkodtam pár napja, hogy kiírjak-e kérdést hasonlóról, végül nem tettem.

Neked viszont mindenképp válaszolok. :)

Az én 8 évesemnek is vannak a testén ilyenek, szerintem a nagy kánikulában, verejtékezéstől keletkeznek.

A lányomnak ráadásul csalánkiütései is voltak. Egyik este még az ügyeletet is felhívtam emiatt. Szerencsére nem durvult el, de egyre inkább hiszem, hogy az is a melegtől.

(Rajtam is előjön néha 1-2 ha a nedves bőrömre tapadnak a szöszök, por; marhára idegesít, viszket)

Szóval mi most megfigyelő-állásban vagyunk, az antihisztamin bekészítve, de remélem, hogy nem lesz rá szükség!

Nem hinném, hogy fertőzés okozza nálatok sem, akkor lennének más jellegű tünetek is.

Ezek fixen ott vannak? A csalán nálunk pár perc alatt eltűnt és előjőtt máshol.

2. Me1inda (válaszként erre: 1. - Me1inda)
2021. jún. 26. 00:49

Profilba tettem képet.

Köszönöm, ha valaki ránéz! 😊

2021. jún. 26. 00:40

Pár napja rózsaszín, szúnyogcsípésre hasonlító pöttyök jelentek meg a lányaimon. Az egyiknek nagyon viszket, ki is kaparta mindet, a másiknak egyatalan nem viszket. Belenyugodtam, h csupán szúnyog, sokat voltak kint, de hiába a zárt ablak, reggelre még több lett. Hovatovább, a szomszéd kislányon is kikavart csúnya piros pöttyök vannak, de kb 1 hete nem játszottak együtt.


A vírus miatt bőrgyógyászhoz mifelénk eljutni, mintha Bon Jovi koncertjegyet akarnék... háziorvos, védőnő kapott képet, cinkrázó, ne vakarják.

Rajtam egy sincs.


Tapasztalt valaki hasonló kiütést/csípés a gyermekén?

Kicsi, rózsaszín, kiálló, jól körülhatárolt. 2 lánynak viszket, a legkissebbek nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook