Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kitűnő reumatológust tudna valaki ajánlani Budapesten? fórum

Kitűnő reumatológust tudna valaki ajánlani Budapesten? (tudásbázis kérdés)


21. Aase (válaszként erre: 20. - Alinka01)
2018. jún. 18. 15:57
Köszönöm, utána nézek.
20. alinka01 (válaszként erre: 19. - Aase)
2018. jún. 18. 15:42
Sajnos a diclofenac-hatóanyagú készítmények nálam NEM csökkentik az ízületi és a gerincproblémából eredő fájdalmakat! Így a pl. fejfájásra tökéletes Cataflam nem működik és a Voltaren sem. A Xilox az egyetlen, ami bevált!
19. Aase (válaszként erre: 16. - Alinka01)
2018. jún. 17. 09:22
Kedves Alinka1, melyik az az egy gyógyszer, ami csillapítja a fájdalmad?
18. Huncut63 (válaszként erre: 9. - Naty77)
2018. máj. 19. 18:34
Ki a magándoki?
17. Huncut63 (válaszként erre: 13. - Bichi)
2018. máj. 19. 18:33
Ugyanezt éreztem én is.
16. alinka01 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. máj. 1. 16:34
Nagyon köszönöm!!! Igyekszem ezt tenni!! Bár esetenként a fájdalomtól egyes gyakorlatokat képtelen vagyok megcsinálni, de azokat kihagyom, csinálok másikat. Még egyszer kösz a biztatást!!
2018. máj. 1. 07:52

A gyógytorna nem fájdalomcsillapításra való, hanem arra, hogy az izomzat megerősödjön, majd az erős izomzat tehermentesíti a problémás területet.

A gyógytornát nem 2 hétig kell csinálni, hogy érezd hatását, hanem hónapokig és kitartónak kell lenni.

Ha nem olyan mértékű a problémád, hogy műteni kelljen, annak örülj! Hiszen nincs garancia arra, hogy jobb lesz, de rosszabb lehet.

Szedjél fájdalomcsillapítót és tornázz! Mást nem tudsz tenni.


Nekem 5 db porckorong sérvem van és 11 évig szenvedtem, mert csak gyógyszereztek és azt javasolták az orvosok, hogy pihenjek, ne emeljek, stb. 11 év után mentem el a Sport kórházba, ahol egy jó doki elküldött tornázni ott helyben. Néhány hónap után már nem kellett gyógyszert szednem és azóta szinte tünetmentes vagyok, azaz 2000-óta.

Senki nem hiszi el, hogy nekem épp olyan nagy fájdalmaim voltak, mint akiket megműtöttek, csak én kitartó vagyok, sokan meg nem.


A tornát csinálni kell, naponta annak érdekében, hogy legyen hatása.

14. alinka01 (válaszként erre: 13. - Bichi)
2018. ápr. 29. 20:37
Nekem hasonló tapasztalatom volt Szolnokon egy egyébként itt jó nevűnek számító reumatológus magánorvossal! Némi tapogatás után, de minden komolyabb diagnosztika nélkül, már adta is volna be a szteroidos injekciót, majd pedig az időpontot a saját asszisztenséhez fizetős fizikoterápiára. Amit aztán megkaptam ingyen a szakrendelőben! Maradok annál, hogy kérek beutalót, majd időpontot a gerincközpontba!
13. Bichi (válaszként erre: 12. - Rika1)
2018. ápr. 29. 20:02
Azzal nekem nagyon negatív tapasztalatom volt. Végig azt éreztem, hogy arra megy ki az egész, hogy vegyem meg a bérletet és járjak oda edzeni hozzájuk...
12. Rika1
2018. ápr. 29. 16:45
A David gerincklinikán kellene érdeklődnöd. Ott vannak reumatológusok gyógytornászok, akik magasan képzettek és jó szakemberek. Állapotfelmérés után megmondják hogyan tudnak segíteni.
2018. ápr. 29. 15:48
Hát olyan engem is érdekelne, de élek a gyanúperrel, hogy kisj-nek igaza van.
10. Bichi (válaszként erre: 9. - Naty77)
2018. ápr. 29. 14:28
Szia! Engem a magándoki is érdekelne. Köszi
9. naty77 (válaszként erre: 2. - Alinka01)
2018. ápr. 29. 14:20

próbáld ki hidegkamrát nagyon jó a fájdalmakra.

magán dokit tudok ha olyan is jó.

8. alinka01 (válaszként erre: 3. - Bichi)
2018. ápr. 29. 12:51
Köszönöm! Ezt fogom tenni, kérek beutalót!
7. alinka01 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2018. ápr. 29. 12:32
De legalább őszinte vagy! Már ezt is köszönöm! Fájdalomcsillapítóként mi vált be nálad? Mert a diklofenákok erre nekem nem jók!
6. alinka01 (válaszként erre: 4. - 4740439ec6)
2018. ápr. 29. 12:30
Ami a tornát illeti, csinálom, de nem elegendő a fájdalmak ellen! Megnéztem az Arthro Guard tabletta leírását, de nekem nem tetszik! Az összetevői között van Curcuma longa gyökérkivonat, nálam pedig már kis mennyiségű, ételben ízesítőként szereplő kurkuma is okozott epegörcsöt, ami soha máskor nem volt! És a kurkuma másoknál is váltott már ki ilyet! Tehát van ebben a tablettában olyan anyag, aminek kellemetlen mellékhatása lehet! A termék leírásában viszont egy szó sincs mellékhatásokról! Innentől kezdve ez az Arthro Guardy szakmailag komolytalan valami az én szememben! Sajnos! Mert jó lenne valami megbízható terméket találni!
5. kisj
2018. ápr. 29. 12:28
Nincs kitűnő reumatológus, csak különböző fizikoterápiás, balneológiás kezelések és a gyógytorna. (10 éve vannak állandó fájdalmaim)
2018. ápr. 29. 12:00
Beszűkült mozgásra és fájdalomra a manuálterápia sokkal hatékonyabb pedig.Nemcsak a gyógytorna,hanem a különböző masszázs és fascia tréningek lehetnek hatékonyak,na meg egy jó ízületvédő kúra(Arthro Guard tabletta 3*1).A rendszeres gyógytornát pedig csinálni kell.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Alinka01)
2018. ápr. 29. 11:50
Hidd el, Pesten is egyik kutya, másik eb. Tapasztalatból mondom, hogy itt sem könnyű találni, legalábbis nekem nem sikerült. Úgyhogy kíváncsi leszek kit ajánlanak. Nekem azok sem jöttek be, akiket más istenít. Ha gondolod utaltasd be magad a gerincklinikára, ott legalább rendesen kivizsgálnak.
2018. ápr. 29. 11:44
Lassan egy éve élek fájdalmakkal, csekély mértékű csípőízületi kopás és gerincmeszesedés miatt. Mindkét problémára azt mondják a Szolnok megyében felkeresett orvosok, hogy messze van attól a szinttől, amikor a műtét lenne ajánlott. OK! De a gyógytorna, amit javallanak nem elég a fájdalmak elűzésére! Még az egyetlen fájdalomcsillapítót is, ami hat, más betegek ajánlották, nem a csupán "tapogatózó" itteni reumatológusok! Kérem, segítsetek egy nagy hozzáértésű szakembert találnom Budapesten!
2018. ápr. 29. 11:40
Kitűnő reumatológust keresek Budapesten! Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook