Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kitolás"- Hálapénz nélkül nem megy fórum

"Kitolás"- Hálapénz nélkül nem megy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Kitolás"- Hálapénz nélkül nem megy

1 2 3
37. katicabogár44 (válaszként erre: 36. - Kathlee)
2007. dec. 8. 15:18
Nem konkrétan a te esetedet kívántam megkérdőjelezni, bár ott is felmerülnek bennem kételyek, csak a jelenségre szerettem volna rávilágítani.Hidd el, hogy ha elkezdenénk elemezgetni bármelyik szüléstörténet leírást,számtalan ponon lehetne azon vitatkozni, hogy az úgy volt-e törvényszerű és helyes ahogy történt.
36. kathlee (válaszként erre: 31. - Katicabogár44)
2007. dec. 8. 10:03
Nem volt a baba veszélyben, akkor lett volna, ha spntán szülés lett volna. Ugyanis egész végig figyelték a szívhangját, és az rendben volt.
35. 84bd502862 (válaszként erre: 33. - Lolli)
2007. dec. 8. 09:47
Szerintem ez még valamennyire érthető és elfogadható,hogy ún."rendelkezésre állásért" fizetsz.Mert a néhány fogadott doki,aki előre bezsebeli a jó kis borítékot, cseszik valóban ott lenni amikor megindul a szülés,mert ő hajnalban vagy hétvégén ugyan be nem megy.
34. 84bd502862 (válaszként erre: 27. - Katicabogár44)
2007. dec. 8. 09:40
Ki kell,hogy ábrándítsalak,választott orvos nélkül mentem be és az ügyeletes orvos és a főorvos ragaszkodtak hozzá,hogy még aznap megindítsák a szülést!!Holott én megkérdeztem,nem lehetne-e megvárni míg beindul magától (egyébként egy másik orvos aki aznap reggel ott vizsgált azt mondta,hamarosan magától is megindulna).Azt mondta az ügyeletes kicsit gúnyosan,hogy persze ctg-zgethetnek ők itt engem még napokig,ha azt akarom,hogy közben rosszul legyen a baba....Ha megvárták volna,lehet,hogy nekem sem lett volna császár,mert a zsinór így előre esett......
33. lolli
2007. dec. 7. 21:07

sziasztok,

én nem hálapénzt fizettem a dokimnak, hanem rendelkezésre állási pénzt. ami egy előre lebeszélt összeg volt, amiért ő hajnal 4-kor kiugrott az ágyból a felesége mellől, és bejött a kórházba, mert szóltak neki, hogy ott vagyunk. és ez lehetett volna hétvégén, karácsonykor, bármikor. vagyis megegyeztünk abban is, ha szenteste szülök, akkor nem jön. amit szintén megértek. mert nem mindíg van az a pénz.

bár ettől függetlenül szerintem is felháborító a mai egészségügyi helyzet. rusnya káosz, pénzre esküdött dokik. tisztelet a kivételnek.

viszont a szülésznőnk nagyon rendes volt, neki vastag boritékkal voltunk hálásak. pedig boríték nélkül volt rendes. de jogos, hogy ennyi erővel fizethetnénk a normális apeh-os ügyfélszolgálatosnak, oep-esnek, meg mindenkinek, aki emberségesen törődik velünk.

32. LoLiNa
2007. dec. 7. 20:30

nekem nem volt fogadott orvosom.. és pénzt se adtam, mégis megszületett a gyermekem, gond nélkül és simán! nagyon rendes , korrekt orvos volt, aki végig poénkodott, tájékoztatott, nyugtatott! és ugyanígy a szülésznő is! Mindenkinek ilyen orvost és szülésznőt kívánok!! Le a kalappal elöttük! extagyors szülés volt, itthon vajúdtam fél napot, egy órát töltöttem a korházban, míg felvették az adataimat.. a ctg-t akarta a szülésznő rám tenni, mikor szóltam, hogy jööön :)) és kint is volt :)) tényleg rendesek voltak és meg is dicsértek a végén, hogy ügyesek voltunk :) és még ők készitették el az első családi fotót! (apás szülés volt) :)



az emberek cseszték el ezt az egészet.. akik tömik az orvosok tárcáját! meg is érdemlik!

egyetértek azzal a nézettel, hogy másnak is kellene adni ennyi erővel pénzt.. de mire fel?!

2007. dec. 7. 20:03

Természetesen vannak kivételek, de hidd el, hogy sokkal többször végeznek úgy császármetszést,hogy ugyan igazán jól alá van támasztva szakmai indokokkal,de a töredéke az, ami elkerülhetetlen lenne. Ugyanis egy "szakmai indokot" mindíg lehet találni, és azt úgy tálalni egy laikus(és kétségbe esett) emmbernek,hogy ő is indokoltnak érezze. Hidd el, hogy ugyanazt a helyzetet "el tudnám neked adni" úgy is, hogy feketének lásd, és úgyis, hogy fehérnek.Ez nem is baj, hiszen a beteg hisz az orvosában, és ez így is van jól, mert enélkül nem működhetne gyógyítás.A bajt inkább abban látom , ha ezzel a bizalommal visszaélnek.

Ja! Nem akarok benned rosz érzéseket kelteni, csak arra rávilágítani, hogy nem kell mindent feltétel nélkül elhinni.kérdezem:Ha olyan nagy baj volt, hogy megfullad-e a baba, miért várta meg az ügyelet végét? Egy császármetszés manapság 20', amit egy szakmai team kiráz a kisujjából ez nekem nagyon faramuci magyarázatnak tűnik.

30. kathlee (válaszként erre: 27. - Katicabogár44)
2007. dec. 7. 16:40
Lehet, hogy bizonyos esetekben igaz amit írsz, de azért sokban nem osztom a véleményed. Nekem is császárom volt, és nem azért mert a fogadott orvosom sietett haza, hanem azért, mert a pici nem fordult be, és első gyermek lévén félő volt, hogy megfullad spontán szülés közben. Ráadásul amikor megindult a szülés éppen a dokim volt ügyeletes, mégsem esett neki egyből a műtétnek. Megvárta az ügyeleti ideje végét, mert ő annak a híve, hogyha császár is lesz a kismamának meg kell élnie a vajudást egy bizonyos fokig, és a babának is jobb. Ezenkívűl úgy gondolta, hogy ő is jobban együtt tud dolgozni a váltással, akik még frissek, nem úgy mint azok, akik egész éjszaka ügyeltek. Szoval, az én esetemben nem igazán jön be a te álláspontod.
2007. dec. 7. 13:29

Én ugyan ezt a tortúrát mindjárt a terhesség 20 hetéig hurcoltam. Kpteleség volt idén nyáron már megfelelő egészségügyi intézményt találni és Pesten, amire különösen jellemző, normális nőgyógyászt sem.Senki sehol nem tudta hová is tartozom, mindenhonnan csak fintorogva küldtek el, hoyg ellátnak ugyan de nem ide tartozom és tejelnem kellene. Ajánlottak orvosokat, de mind magánrendelésekkel, ide oda leszerződve kórházakkal, hoyg a szüléseket levezethesse, és horroisztikus árakkal, azért ami jár.

16 hét után megtaláltam a kórházam, de egyik, ismátlen egyetlen orvos aki ott szülést vezet le, nem rendelkezik járóbeteg szakrendeléssel, ami azt jelenti, hogy csakis magán, vagy egyéb úton módon, de fizetős orvost találok csak. A szabad orvosválaztás lehetősége a zsbeden múlik. Főleg, ha nőgyógyászról, sebészről , fogorvosról van szó. Mert ugye sem a bőrgyógyásznak nem fizetünk ha leszedi a szemölcsöt, vagy piros foltjainkra felír egy kenőcsöt, sem a belgyógyásznak ha gyomorpanaszunk van és lesz szives gyomortükrözést végezni, sem a gyerek lázára felírt vitaminkászítményért. Szóval különen kiemelt és kiszolgáltatott helyzetben vannak s zülésre készülők.

Szóval hiába za ajánlgatások, ki a jó orvos, kiben bízhatsz, végül 20 hét után, területileg illetékes egyetlen egy doktort találtam, akinek sem magánrendelése nincs, sem pofátlanul előre nem kér pénzt, ugyan elfogadja. de ugyan olyan ellátásban részesülök, mint az aki úgy érzi ezért a kedvességért, és szinvonalért boríték jár a terhesgonodozáson.

Tudom, hoyg nagyon laulfizetettek amúgy, de hoyg az ellátást a magyar egészségügy nem teszi lehetővé az nem az orvosok hibája, hisz mindegyikük az ellen van, mit ma itthon történik.

Meggyőződésem, hoyg az orvos is ember, jól elláthatja a munkáját, attól függetlenül, hogy kedves lenne velem, vagy hogy ne kelljen egy percet sem várakoznom, hogy ha betegséget észlel kezelni fogja, kkor is ha nem magánrendelőbe járok, csakhogy nincsen lehetőségem amegfelelő orvost kiválasztani pénz nélkül. Mert már nem kötelező az orvosoknak a körfrgás, azza hogy x óra osztályos munka, x óra SZTK, x óra ügyelet.MA már nincsenek SZTK-sok nem éri meg, be is szüntették a területileg illetékes SZTK-at, nálunk egyszerűen: nincs.Így vagy magánrendelés marad, vagy fizetsz az orvosnak, hoyg lásson el, a kórházi ügyelet alatt.

ÉS még folytathatnám....

de 21. hétre megtaláltam az orvosom, elégedett vagyok, de úgy gondolom ezt nem 21 hétig NEKEM kellett volna nyomoznom, ennek az orrom előtt kellett volna lennie.

2007. dec. 7. 11:18
Szerintem nem kellene Tb-t fizetni, hanem mindenki annyit fizessen az egészségügybe, amennyit igénybe vesz belőle. Azt viszont 100%-ig, az orvostól kezdve a nővéreken keresztül az utolsó törlőig, még az ágynem ű mosását is kifizettetném.Így senki sem fizetne többet, mint amit aztán igénybe vesz.AZ orvosok teljesen szabadon szbhatnák meg a tarifájukat, csakúgy a nővérek, mint a "szállást" biztosító épület tulajdonosa.EZ lenne a jó megoldás, csak akkor a sok ingyenélő mind meghalna.
2007. dec. 7. 09:50

Ma amikor mindehol azt olvasom,hogy a nők a természetes szülés mellett kardoskodnak. és hogy nem kell sem vizsgálat, sem CTG, sem burokrepesztés, stb, nem is értm, miért ragaszkodnak annyira a választott orvoshoz.

Ha bemész a kórházba, és nincs választott orvosod, nem fog senkisem belehajszolni olyan helyzetekbe, ami felborítja a természetes menetet. Mint azt az eddigi pár hozzászólásból is ki lehet szűrni, a választott orvosok mellett sokkal inkább sanszos a császármetszés.(is) Egy ügyeletes orvos szépen hagy téged a magad természetes menetében vajúdni, szülni, neki nem kell sietni haza,s végülis az egész vajúdás alatt a bábára leszel hagyva. A többi"varázslás", amit a fogadott orvos végez, sokszor nem is igazán jó felé fordítja az eseményeket. Az orvosokat pedig mi, beteg rontjuk el! Miért kell nekünk mindíg azt gondolni, hogy jár az elvégzett munkájáért HÁLA?

26. josey (válaszként erre: 24. - Kathlee)
2007. dec. 6. 11:25

Nagyon sajnálom,hogy ez történt a picivel.

A nővérekkel nekem is gondom volt.Tisztelet a kedves kivételeknek!!!

Kértem segítséget az első szoptatáshoz..Nevetséges,komolyan,hogy ez nem természetes,hogy tanácsokat adnak!!!Mondta,hogy feküdjek oldalra stb.,de mivel pici a cicim,mondtam,hogy ez elsőre,egyből nem fog menni,hiszen nem tudom "lógatni",inkább a karomba fogom a babámat.

Akkor nem tudja- és otthagyott.

Hát a sírógörcs kerülgetett,de a babám ügyes volt,Ő megtanított,és azóta már lógatni is tudok:)))

25. josey
2007. dec. 6. 11:19

Sziasztok.

Jujj,beleborzongok a történetek olvasásába.

Hogy legyen pozitív mese is:

vidéken szültem.Az első naptól fogva magánrendelőbe jártam egy nagyon jó szakemberhez,ezért is ajánlották.A kötelező uh-kat is ő csinálta,igaz,azt már a kórházban.

A rendelőjébe havi 1x mentem,mert szerencsére problémamentes volt a terhességem.Ámultam is,amikor belépéskor már a nevemen szólított,tehát azonnal megismert és emlékezett rám!,simán kikeresett az adatbázisból(tehát, a vezetéknevem is tudta).Nagyon jólesett.Néhány hónap múlva az uh-n még a pontos AFP-mre is emlékezett!Van ilyen!

Nála akartam szülni,vártam,hogy megmondja,mennyi lesz...Nem mondta,és meg "szégyelltem" megkérdezni.A vajúdás alatt "törődött velem",a szülésünk pedig szuper csapatmunka volt!A magánrendelési díj tízszeresét adtam neki.

Azóta ugyan csak egyszer láttam,de érdeklődik a babám után(szopizik-e,gyarapodik-e rendesen,átfordult-e már stb.),és újból jólesik,mert ez már nem tartozik a munkakörébe.

2007. dec. 6. 09:22

Nekem most lesz három hetes a kislányom. Én is választott orvosnál szültem, vagyis műtött mert császár volt. Mi is az első perctől kezdve számoltunk a hálapénzel, és ez még jobban tudatosult bennünk amikor kiderült, hogy nem spontán szülés lesz. Az orvosom meg is kapta szépen a borítékát, és nem is volt semmi probléma. Nagyon kedves és aranyo volt. Bár azt nem fogom megtudni, hogy akkor is ilyen lett volna, ha tudja, hogy nem leszboríték varatszedéskor... Ami engem felháborított, az a nővérek viselkedése volt, főleg a csecsemős nővéreké. Mivel már terhesség alatt figyelmeztettek más anyukák, hogy rajtuk sok múli, hogy bánnak a picivel, ezért a párom még a szülés napján nagy csomagot vitt nekik. Ennek ellenére annyira hanyagul végezték a dolgukat, hogy a pici kaptt egy fertőzést, plusz tüdögyulladása is lett, mert vizes hajjal hozták ki szopizni.

Mindezek miatt az orvosom korrektsége sajnos eltörpült.

2007. dec. 5. 23:16

A nep hozta "divatba" a halapenzt.Mert ugyebar az emberek szeretnek valamilyen okbol "kedveskedni" azert az ellatasert amit egyebkent is meg kellene ingyen kapnijuk vagy kulon vigyelmet vasarolnak maguknak.


Miert nem viszunk be egy "fel disznot" vagy 10 ezer ft-ot pl a bolti dolgozonak vagy egy banki eladonak?????

Vegulis o is kiszolgal minket,vegzi a munkajat.Amiert o is ugyanugy megkapja a fizeteset,mint gy orvos!


Ez a tulzott kedveskedes az eu-ben mar elvarassa valt,sajnos!

2007. dec. 5. 21:54

Ezek szerint nekem szerencsém volt, igez már 6 éve. A dokim a nagy kérdésre azt válaszolta, hogy ő nem szokott összeget mondani (azaz persze, hogy adjak, de rám bízza). A rendelésre járó kismamák egymásnak adták az infót, hogy ki mennyit ad, és a szülés után visszajárók is gyakran elborzasztottak minket. Pár anyuka versenyt is csinált a dologból, azzal dicsekedtek, hogy mennyit adtak vagy fognak majd adni. Aki meg nem engedheti meg ugyanazt magának, az lapíthatott. Csúnya nagyon.


Én annál az orvosnál szültem, akihez tartoztam is kerületileg. A szülésem napján épp műtőben volt, én a sokszemélyes szülőszobában vártam, hogy megjöjjön. Addig hallgattam (és láttam) a többi fél-anyuka vajúdását és szülését. Bejött egy fiatal doki, bekukkantott a "betegek" lábai közé. Hogy vagyunk anyukák? - kérdezte. Ilyen szenvtelenül. Az egyik nő, akinek nem volt választott orvosa, megkérdezte, hogy mennyibe kerül nála a szülés (hogy miért kérdezte, és miért ott, akkor, mindenki előtt, nem tudom). Az orvos nem jött zavarba: Ötvenezer lesz drága! És ment is a következő ágyhoz. Helyette is szégyelltem magam.

Abban a kórházban a szülésznőnek (akkor) tízezret adtak, de az aneszteziológus doktornő volt a legdörzsöltebb: rendszeresen látogatta az anyukákat (akiknél altatás vagy epidurál volt), kedves és empatikus volt, pontosan tudta, ki mikor hagyja el a baájával a kórházat, előtte valamivel megjelent és bezsebelte a pénzt - mindenkitől annyit, amennyit a korábbi beszélgetésekre alapozva az illetőből kinézett...

Nos, a gyerekeim azóta szép nagyok, és azt kell mondjam, azóta sem kerülnek kevesebbe. De a mai 150 ezer Ft számomra indokolatlanul magas. A legtöbb esetben az a gyerek magától is képes megszületni...

2007. dec. 5. 21:50
Sajnos tényleg így érez az emberek többsége.Pedig senkinek sem kötelező hálapénzt adni.Az orvos úgyis megteszi a magáét.Szerintetek nem retteg mindegyik attól, hogy beperelik, ha valamit elront? A pénzért " cserébe" maximum kedvesebb lesz, emberségesebben bánik a beteggel, de a kezelés így is és úgy is ugyanaz kell legyen.
20. emagdi
2007. dec. 5. 12:38
durva:(
19. b2076ec79b (válaszként erre: 18. - 84bd502862)
2007. dec. 5. 11:18

Néhány hete én rákérdeztem, de kitért a válaszadás elől.. Szóval én is csak hebegtem habogtam, mondtam neki, hogy mondja meg azt, hogy kell-e a kórházban külön fizetni, mert hallottam olyat hogy ha avlaki választott kórházba megy, akkor az OEP helyett ki kell fizetni. Szerencsére ilyen nincs. Viszont így azt se tudtam meg, hogy neki mennyi lenne, vagy várja-e egyáltalán.

Ha meg nem mond semmit.. ÁÁÁÁÁ

18. 84bd502862 (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2007. dec. 5. 11:13

Az az érzésem,hogy szülés előtt a dokid úgyis meg fogja mondani,hogy mennyit vár el...Mindig ez szokott lenni...Két barátnőmn a magándokijaiknak a magánrendelés díja x10 hálapénzt adott. Tehát a te esetedben 70.000 forint lenne.Épp ennyiből jönne ki egy szép babakocsi,nem?...

A nővérek hozzászólásaira: a kórházban én is azt tapasztaltam,hogy a nővéreknek sokkal több dolga van egy-egy kismamával,mint egy orvosnak.És mégis mindenki azon tépelődik, hogy a dokinak mennyi jár...

2007. dec. 5. 10:33
Szerintetek mennyi az a pénz, amit egy szülés után minimum szokás adni? Februárban szülök, van választott orvosom, a magánrendelésére járok, ahol egy alkalommal 7000 Ft-ot fizetek. Így mire szülni megyünk már olyan 80-100 ezerbe lesz a doki. Párommal sokat vitázunk, hogy a szülés után adjunk-e neki vagy ne, illetve mennyi is az annyi?
16. nerika (válaszként erre: 15. - Rika)
2007. dec. 5. 10:13

csatlakozom. menjenek a fenébe.

Nálunk elkeserítő, hogy amíg a nővér nettóban 2 műszakban kézhezkap 80 ezret, és van 100-120 túlórája amit meg nem fizetnek ki addig a dokik az utolsó 10 percet is eszámolják túlórának, és folyton hangoztatják, hogy nekik minimum 5000 Ft-os órabér jár ügyeletben és még akkor sem lennének megfizetve.

Elkeserítő.

Kiköveteli maguknak a munkaruhát, de a nővér sok esetben veheti saját pénzből vagy munkaruházatiban röbb ezerért vagy járhat turkálóba, de nálunk ruhapénz sincs, és ruhát sem kapunk.

15. rika
2007. dec. 5. 07:51

Ezt el kell mesélnem ilyenek az orvosok. Én az egészségügyben dolgozom. Én csinálom a dokik ügyeleti díját. Egyik év végén megjelent az egyik doki és hozott nekem egy borítékot. Amit öten "dobtak" össze nekem, hogy megköszönjék a munkámat. Nagyon felháborított és megmondtam neki, hogy én nem fogom kirúgatni magam miattuk. De be kell vallanom az összeg is felháborított. A borítékban 2500 ft volt. Azonnal az jutott eszembe ha én leszek beteg és elvárják tőlem a hálapénzt nekem is elég lesz 500 ft-ot adni orvosonként?

Már csak azt nem értem, hogy az orvosok nem keresnek rosszul, hiába hangoztatják ezt. Menjenek a fenébe.

14. ansza
2007. dec. 4. 21:54
szomorú,hogy sok helyen ez igy megy,jó lenne ha a dokik is megértenék,hogy mi szenvedünk meg a gyerekért,nekik meg az esküjük elvileg arra kötelezné őket,hogy minden ellenszolgáltatás nélkül segitsenek.de sajnos a pénzéhség nagyobb.én egy vidéki kisváros korházában szültem,itt is van példa a pofátlan dokikra,de szerencsére én kifogtam egy normálisat.a többivel ellentétben,ő nem mondta és várta el,hogy gondozásra a magánrendelőjébe menjek.végig lelkiismeretesen végezte a dolgát,szülésnél is végig velem volt,és utánna is mindennap bejött hozzám érdeklődni,és soha nem éreztem kényszert,hogy ő most pénzt vár el tőlem.a férjemmel megbeszéltük,hogy mivel megérdemli,adni kéne valamennyit.az utolsó nap mikor már jöttünk haza,adtam 20 ezret neki.azóta is hozzájárok,ha valami gond van,mindig felhivhatom a mobilján,nagyon segitőkész mindig,meg a baba felől is kérdezősködik.bárcsak több ilyen példa is lenne.de azért be kell ismerni,az emberek rontották el a dokikat.
2007. dec. 4. 20:48
Felháborító, ami az egészségügyben folyik. Tavalyi vetélésem után a férjem nyomására kerestem orvost, hála az égnek találtam egy lelkiismeretes és nem pénzéhes dokit. Nehezen maradtam terhes, de most a 11-dik hétnél járunk. Szeretnék nála szülni, de mint elmondta nem egyszerű. mivel elvileg nem lehet választott orvosom, ha viszont ragaszkodok hozzá fizetni kell. Egyet azért nem értek az egészből. Mindenképpen abban a kórházban kell szülnöm ahol ő dolgozik, akkor miért kell külön fizetnem mégis, ha ragaszkodom hozzá? Így is, úgy is ott szülök és töltöm el azt a pár napot.
2007. dec. 4. 20:01

hát ehhez no comment ,sajnos itt tartunk.

Azt árulja már el valaki hogyha valakinek nincs 150 e forintja az orvosra ,az hol szüli meg a gyermekét az utcán ?

De lehet hogy sokaknak még 20 ezer ft sincs erre , az mit csinál ?

2007. dec. 4. 16:48
En se kezelo orvosommal szultem mert engem meg kellett hogy csaszaroljanak,es en nagyszalontai vagyok itt pedig nem vegeztek meg ket evvel ezelott mutetet,ezert nagyvaradra vittek.Ott persze masik orvost kellett nekem keresni,akinek kellett fizesek mert nem hozza jartam a terhesseg kezdetetol.Romaniaban is ilyen "halapenzes "dolgok vannak nemcsak Magyarorszagon.
2007. dec. 4. 16:38

Kedves Nuvanda.

A témához hozzá szolva nem vagy egyedül ebben ahejzetben, sajnos az egézsségügy és a politikai viszonyok már nem olyanok,hogy megértök legyenek az eberek egymással.Itt hanincs pénze az ember fiának a korhában rásenéznek ,fizethetel de csak saját megnyugtatásodra mert anyi nem elég a tudatban/éscsak enyi ha tudatban többet adsz./az iskevés .

János.

2007. dec. 4. 14:55

Sziasztok!


Én még nem szültem, de ami a rendeléseken megy az vérfagyasztó.

Felháborítónak tartom, hogy ott ülök a váróban 3 órát, már azok is rég bementek előttem, akik később jöttek, csak azért mert én nem adok alkalmanként borítékot.

Ezek után, ha bekerülök az orvos bele sem néz a kartonomba. Megkérdezi, hogy mit akarok és mit csináltunk eddig.

Maximum 5 percet töltök el bent és már "dob" is ki, mert vannak fontosabb emberek is.

Ezt persze nem mondja, de villog a szemében a mondás:

Az idő pénz.

Ha telefonálok , hogy megvannak e az eredményeim 2 órába telik, míg elérem és 1 perc míg beszélünk.

Legszívesebben sírni tudnék, hogy az az ember, akinek a kezébe teszem a jövőmet (kisbabát szeretnénk), még arra sem hajlandó, hogy megnézze a nevemet a kórlapon.

Szerintem váltani fogok orvost.


Nem akarok fizetni, de el kell gondolkoznom rajta, ha emberséget és odafigyelést szeretnék.


Semmelweis Egyetem Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika...

Gyerekgyár-aki így jobban ismeri.

2007. dec. 4. 12:44
Szia!!Nekem nem volt választott orvosom abban a kórházban sem ahová területileg tartoztam.Végülis a 33.héten elfolyt a magzatvíz és így a SOTE 1. számú klinikájára szállítottak.Az orvos aki végülis levezette a műtétet minden nap amíg a kórházban voltunk meglátogatott érdeklődött a baba iránt.A szobatársaim akiknek ott volt választott orvosuk csak néztek nagyokat hozzájuk nem jött az orvosuk csak a végén felvenni a pénzt.Szerintem nem csak a megszokott pénzről van itt szó azért vannak emberséges orvosok is akiknek a betegük mindennél fontosabb lelkiismeretesen dolgoznak.A végén nyugodt szívvel adtam át a borítékot(35000 Ft) és tudtam hogy ez nem ablakon kidobott pénz hanem tényleg megdolgozott érte.6 hetes kontrollra is hozzá mentem még egy jót is beszélgettünk.Persze megint érdeklődött a baba iránt.Én biztos ha vállalunk még egy babát Őt fogom válsztani.Akit tudom hogy nem csak a pénz éltet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook