Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » .....kit/mit válasszak? fórum

.....kit/mit válasszak? (beszélgetős fórum)


12. csiga250 (válaszként erre: 9. - Tündér74)
2012. jan. 16. 15:00
Igen, ebben egyet értek Veled ( is ). Mivel első gyerekes szülő vagyok én is beleestem abba a hibába - legalábbis most már így látom, hogy rengeteg könyvet, cikket, fórumot elolvastam, hogy legyen "szebb, jobb, különlegesebb" gyermekem. Kicsit irigyeltem a barátnőmet, mert az ő lánya karakánabb, vagányabb. Nemrég kiderült, ő pedig az enyémből, hogy sokkal visszafogottabb és figyelmesebb :))Mára megtanultam, hogy vannak dolgok amik nem nevelés, tanítás kérdése, hanem ember, egyén függő, már a kicsiknél is. Szóval megértem arra, hogy elég jó szülő lehessek idővel :)Igaz nem volt könnyű elfogadni, hogy az én gyerekemet nem kötik le a foglalkoztatók, viszont imád focizni és mondókázni.
11. csiga250 (válaszként erre: 10. - Csiga250)
2012. jan. 16. 14:55
... az ovi jó vagy nem jó
10. csiga250 (válaszként erre: 8. - B-zs)
2012. jan. 16. 14:54
Ne haragudj, félreértés :) Amikor azt írtam, hogy az ovi, nem a felszereltségére vagy éppen az állapotára gondoltam. Hanem a vezetésre, az ott dolgozók hozzáértésére, empátiájára, hogy milyen a légkör.
9. tündér74 (válaszként erre: 7. - Csiga250)
2012. jan. 16. 14:46
Egyébként tényleg a szabad játék fejleszti legjobban a gyermeket, legalábbis ebben a korban. Azzal nincs semmi gond, ha az oviban játékosan tanulják az angolt, bár ennek szerintem akkor van jobban értelme, ha otthon is beszélnek a gyerekhez angolul. Ez a tanulásos dolog egyébként gyermekfüggő is. Mert pl. hiába szeretnéd Te, hogy táncoljon, ússzon stb., ha a gyermeket esetleg nem érdekli, vagy fárasztja. Kezdetben még épp elég az ilyen piciknek, hogy beszokjanak az oviba és megszokják az új környezetet. (Szerintem:))
8. b-zs (válaszként erre: 7. - Csiga250)
2012. jan. 16. 14:20

Mit jelent az, hogy az óvoda nem jó? Nézd, az az ovi, ahová a lányomat hordtuk, százszor jobban fel volt szerelve és fel volt újítva, mint a mostani ovi! Ugyanakkor nagyon sok a 3 H-s, halmozottan hátrányos helyzetű gyerek, ami engem zavar, mert nem mindegy, hogy a gyerekem kitűnik a csoportból, mint kinézet, mint tudás szintjén, vagy fel kell zárkóznia egy csoporthoz, így van hová fejlődnie. Mellesleg az sem mindegy, hogy az óvónőnek az ideje, és türelme arra megy el, hogy a gyerekeket nevelje és rendszabályozza, akár a szülők helyett is, vagy adott egy olyan csoport, ahová olyan szülők gyerekei járnak, akiknek a háttere úgymond rendezett. Nem segélyenélők, nem alkoholisták, normális családból jönnek. No az ilyen gyerekekkel lehet haladni!

Ebben az oviban tök természetes, hogy elviszik a gyerekeket a vásrosba sétálni, helyijáratozni, stb, mert értelmes, szófogadó gyerekek.

2012. jan. 16. 14:11
Tudod, nagyon sokat gondolkodtam a kérdés kiírásán, mert tartottam attól, hogy lesz aki a fejemre olvas, hogy hogy is gondolom egy 3 éves taníttatását?! Hiszen a legfontosabb, hogy játszon. De miért ne lehetne pl az angol tanulás az ő szintjén játék? Sajnos a bölcsiben megtapasztaltuk, mire a második gondozót is elfogadta, ő elment. Aki jött helyette rövid idő alatt megszerette, ragaszkodott hozzá, majd 3 hónap után ő is elment táppénzre. Aki most van velük, nem volt egyszerű eset, kedves, aranyos, nagyon figyelt a lányomra ( is ), de mintha már bizalmatlanabb lett volna. Nem szeretném még egyszer ennek kitenni. És igen, lehet, hogy találok egy kedves, törődő óvónénit, de mi van ha az óvoda nem jó?
6. b-zs (válaszként erre: 5. - Csiga250)
2012. jan. 16. 14:03

Én annak a híve vagyok, hogy a gyerekeket menedzselni kell, és már igenis ovis korban el kell kezdeni. Nem véletlenül vittük át a katolikus oviba a lányom, teljesen más a morál, se csúnyán nem beszélhetnek, se nem verekedhetnek a gyerekek. Én is eleinte fenntartással voltam, mert nem vagyok vallásos, de a férjem az, így a katolikus ovi mellett döntöttünk, soha nem bánom meg! Csak két csoport van az oviban, kevesebb mint 60 gyerekkel, négy óvónő, két dadus, aminek köszönhető a családias hangulat. A lányom még el se kezdte az ovit, de már másik csoportba, másik óvónőhöz tették, másik jelet kapott, ha maradt volna, most újra másik csoportba került volna. Nekem fontos, hogy akivel kezdi a gyerek az ovit, azzal fejezze is be, mint a csoporttársakkal, mint az óvónővel, de van olyan ovi, ahol ez másodlagos, sajnos, pedig a legtöbb gyerek ha szeretett oviba járni, később azért utálja meg, mert másik óvónő jön a csoportba, vagy másik csoportba teszik át és azok a kispajtások, akiket közben megkedvelt, elszakadnak tőle..

A lányomat még balettra hordjuk, heti kétszer, rengeteget számít!! Hidd el, az ovit is meg kell választani!

2012. jan. 16. 13:52
Szia, igen tudom, hogy ez a legfontosabb :) Szerintetek nagyon korán kezdem a " jó indulás fontos!" dolgot? Sokat keresgéltem a neten, van ahol kimondottan ajánlják van ahol ellene vannak annak, hogy a gyerek már óvodás korban is "tanuljon". Ezért vagyok kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye erről illetve mit tapasztalt a saját gyerekénél. Amikor én voltam ennyi idős esélyem sem volt ( és később még sokáig ) ilyen dolgokra. Pl. angol, úszás vagy tánc.
4. tündér74 (válaszként erre: 3. - Csiga250)
2012. jan. 16. 13:48

Szia!:) Én régebben a korcsoportonként működő óvoda híve voltam, de rá kellett döbbenem, hogy ez nem minden esetben jó. Az én kisfiam ősztől jár oviba, ő is érzékeny lelkivilágú, de mióta ovis, nagyon felszabadult lett. Szerencsére sikerült találnunk nagyon empatikus, kedves, elfogadó óvónéniket. Kisfiam vegyes csoportba jár, viszont nincsenek sokan egy csoportban és kettő óvónéni vigyáz rájuk.:)

Szerintem mindenképpen személyesen nézzél körbe, és elsősorban óvónénik alapján döntsél. (bár tudom,hogy ez nehéz, mivel nem ismered őket, de fontos azért az első benyomás is)

2012. jan. 16. 13:25
Igen van. Bár mi nem, de szeretném majd megadni neki a lehetőséget, hogy megismerkedhessen a vallással. Is. Olyan sok minden lenne amit szeretnék neki biztosítani, hogy jól tudjon indulni az életben. Ugyan akkor tudom, hogy nagyon érzékeny, az ismeretlent szemlélődve fogadja. Már ott megakadtam, hogy melyik lehet jobb: ha korcsoportonként vannak a csoportok vagy ha nem?
2. b-zs (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2012. jan. 16. 13:07
Nem ismerem a fehérvári ovikat, de mi már túl vagyunk egy oviváltáson. A lányom katolikus oviba jár, a középső májusban kezdi. Csak pozitív dolgokat tudok az oviról írni! Ha vallásosak vagytok, érdemes a környéken körbenézni, biztos Fehérváron is van egyházi óvoda.
2012. jan. 16. 12:57

Hamarosan itt az óviba való beiratkozás ideje és teljesen tanácstalan vagyok. Székesfehérvári óvodákkal kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?

Kislányom februárban lesz 3 éves. Tudom, hogy legfontosabb, a személyes találkozás, de kíváncsi vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook