Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kitalált név a születési anyakönyvi kivonatban fórum

Kitalált név a születési anyakönyvi kivonatban (beszélgetős fórum)


1 2
47. 62cc0f78ae (válaszként erre: 39. - Bec1f7f165)
2010. jan. 6. 14:04
Anyukámnak 2 keresztneve van (volt, eredetileg, a születési anyakönyvi kivonatában, meg az első személyijében). Amikor újíttatni kellett a személyijét, kérdezte tőle a hivatalnok csajszi: Melyik keresztnevét használja? A másikat nem írta be. Így lett édesanyámnak felnőtt fejjel egy keresztneve...
46. bec1f7f165 (válaszként erre: 45. - Robi-Tina)
2009. dec. 1. 22:02
remelem a jo pelda ragados :)
2009. dec. 1. 20:30
És nagyon bánt néha ,hogy sokan azt hiszik, hogy a hivatalokban egész nap nem csinálnak semmit meg milyen jó hely az, de ha tudnák mennyit kell dolgozni és azért tudás is kell!(És itt most nem rólad beszélek, nem szeretnélek megbántani véletlenül sem) hanem általában! Tényleg sokat kell melózni, de én imádom, mert szeretem az embereket és örömet okoz, ha segíteni tudok nekik!:)
44. Robi-Tina (válaszként erre: 43. - Bec1f7f165)
2009. dec. 1. 20:22
Persze ebben 100%-ig igazad van!!! És sajnos a mi hivatalunkban is van olyan ügyintéző akinek nem ott kellene dolgozni mert sajnos agyilag ...(na mindegy szóval nem oda való)! Sajnos vannak ilyenek! Sajnos!
43. bec1f7f165 (válaszként erre: 42. - Robi-Tina)
2009. dec. 1. 19:20

Én tudom, hogy nekik követni kell a szabályokat, nem is kérdőjelezem meg, ez a dolguk, ezért fizetjük őket. Én még egyszer nem bántottam egy ügyintézőt sem, amiért hülye törvények vannak.


Arról is tudok, hogy ellehetetlenítették sok helyen a munkájukat, mert kevesen vannak, és állandóan változtatják az idióta szabályokat olyan emberek, akik nem értenek hozzá, sőt olyan szövegeket adnak ki, amit így meg úgy is lehet értelmezni.



De az, hogy egy gyerek hogy kaphatja a szülőktől a nevét, az feketén-fehéren le van írva, és nem gyakran változatgatják. És szerintem a legalapabb dolog, amit egy anyakönyvvezetőnek tudnia kellene. Ha meg nem tudta (ő is csak ember véges kapacitású memóriával), akkor szerintem minimum lenne, hogy ugyanúgy, mint én kikeresi a pontos törvény szöveget, és nem "megkérdezi föntről". Ezen nincs mit szépíteni.

2009. dec. 1. 17:29
Ezeket a dolgokat, nem a hivatalban dolgozók találják ki, ők is előírások és szabályzatok szerint dolgoznak, amiket a minisztériumban hoznak! Amíg nem dolgoztam ilyen helyen, én sem tudtam és én is utáltam, hogy milyenek néha, persze a modortalanságot senki nem szabályozza, csak maga az ember, és vannak bunkó emberek, hivatalokban is (de máshol is)!Én próbálok mindig normális lenni az ügyfelekkel ,de ahhoz hogy az ember ilyen dolgokba belelásson, ahhoz ilyen helyen kell dolgoznia legalább egy rövid igeig!
41. bec1f7f165 (válaszként erre: 40. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 1. 15:43
Miért, van olyan hogy sietnek? Én olyat még nem láttam, csak a cecelégy-csípte fajtát :D Isten malmai lassan őrölnek, de a bürokráciáé még lassabban.
40. tapsi hapsi (válaszként erre: 39. - Bec1f7f165)
2009. dec. 1. 14:15
Jellemzö... azt nem bírom a hivatalokba, hogy ha unatkoznak, épp nincs más dolguk, akkor az élö fába is belekötnek. De ha sietnek vhova, nincs idejük, türelmük Veled/Velünk foglalkozni, akkor minden jó úgy ahogy mondod, csak szabaduljon végre.
39. bec1f7f165 (válaszként erre: 38. - Tapsi hapsi)
2009. dec. 1. 13:36

Vagy ha már úgyis fiktív, mit ellenőrizgetnek rajta... Ezeken a neves dolgokon imádnak kukacoskodni.

Nagynéném nevét 14 éves koráig C-vel írták, bár K-val ejtjük. A hivatali pipi a személyi kiállításakor közölte, hogy nem lehet, és Ő átírja K-ra. Arról viszont elfeledkezett, hogy a két tagú vezetéknévbe kötőjelet kellett volna biggyesztenie. Így az apámnak és neki máshogy kellett írni a nevét.


Mikor férjhez mentem, nekünk a gyerek vezetéknevénél vaciláltak. Két tagú a nevem, és be akarták adni, hogy az én egyik és a férjem vezetéknevéből nem lehet a gyereknek nevet alkotni. Azt javasolták, hogy a vezetéknevemet változtassam meg (mert a tízezres címletű illetékbélyegek úgyis csak úgy teremnek a zsebemben), és akkor a megkaphatja mind a kettőnk vezetéknevét.

Felvetettem, hogy ugyan miért nem illet meg engem ugyanaz a jog, mint a más nevűeket. Ők ilyet nem mondtak, csak bla...bla...bla...


Persze lehetett, de ha nem állok a sarkamra, egy tudatlan, keményfejű anyakönyvvezető határozta meg az én gyerekem nevét.

38. tapsi hapsi (válaszként erre: 37. - Bec1f7f165)
2009. dec. 1. 10:51
Az ég világon semmi értelme - szerintem!!! Én ugyanezt kérdeztem... ha tudják hogy fiktív név, akkor miért nem lehet inkább üresen hagyni???
2009. nov. 30. 19:30
Milyen bénaság ez a fiktív név! Ez olyan echte magyar hivatali kukacoskodásnak tűnik... Mi értelme?
36. tapsi hapsi (válaszként erre: 35. - Robi-Tina)
2009. nov. 30. 15:16
Én ugyanígy vagyok vele. "Van nevem", de minek... Ha vki családról kérdez meg sem említem, ill. ha rákérdeznek akkor letudom annyival hogy NINCS.
35. Robi-Tina (válaszként erre: 34. - Fdóri)
2009. nov. 30. 15:03
Nekem benne van a születési anyakönyvi kivonatomban apám neve, de kérdem én minek, mikor 23 év alatt semmit nem törödött velem, felém se nézett! Én a napokban döntöttem el, hogy vezetéknevet cserélek, igaz nem lesz olcsó mulatság, de nekem egy ilyennek a neve nem kell! Inkább tekintem apukámnak azt aki felnevelt és mellettem volt mindenben!
34. fdóri (válaszként erre: 33. - Robi-Tina)
2009. nov. 30. 14:51
Örülök, hogy ti is így gondoljátok:)
33. Robi-Tina (válaszként erre: 32. - Tapsi hapsi)
2009. nov. 30. 14:46
Ez nagyon igaz!!!
32. tapsi hapsi (válaszként erre: 28. - Fdóri)
2009. nov. 30. 14:44

szerintem az a furcsa, hogy téged nem kerestek meg...

De igazad van, kit izgat mi van a születési kivonatba, nem attól apa egy apa, hogy a nevét adja, hanem attól hogy törödik a gyerekkel!!! (bárhogy is hívják)

31. fdóri (válaszként erre: 27. - Tapsi hapsi)
2009. nov. 30. 14:44
Ja olyannyira hogy a kisfiam tanítónénije nem hitt a szemének, vagy nekem, hogy le tudom írni a férjem nevét. Az értékelő füzetébe Csabát írt:( Utálom, hogy nem fogják föl az emberek, hogy ez egy név. Így kezdődik az utónévkönyv:) Viszont a férjemnek ez tetszett meg bennem először, hogy nem kérdeztem vissza, hogy bocs mondanéd mégegyszer, nem hallottam jól? Természetes volt, ja mert be voltam csípve, úgy minden valóságnak tűnik..
2009. nov. 30. 14:42
ok koszonom!!!!!!!
29. Robi-Tina (válaszként erre: 20. - QueenPigg)
2009. nov. 30. 14:40
Azt mondta az anyakönyvvezető, hogy nem lehet külföldi nevet beiratni, ahogy többen is írták 3 év után, ha nincs apa beírva (megnevezve) akkor a gyámhatóság megkeres és kérni fog egy fiktív nevet, de az csak belföldi név lehet, ahogy már írtam is, és ezt nagyon szigorúan veszik utánna néznek, hogy létezik -e olyan néven személy (ha már egy kicsit egyedi a név) és azt nem is fogadják el!
28. fdóri (válaszként erre: 25. - Fdóri)
2009. nov. 30. 14:40
Igazából nem izgat. A gyerek tisztában van az igazsággal..a többi meg le van tojva, csak furcsa hogy mást megkeresnek...
27. tapsi hapsi (válaszként erre: 25. - Fdóri)
2009. nov. 30. 14:40
tényleg az :)))
26. 867f9adc74 (válaszként erre: 1. - QueenPigg)
2009. nov. 30. 14:38
Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor nem.
25. fdóri (válaszként erre: 23. - Tapsi hapsi)
2009. nov. 30. 14:38

Toókos Aba


Elég gyakori:)))

24. mrsa4 (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2009. nov. 30. 14:38
így igaz
23. tapsi hapsi (válaszként erre: 18. - Fdóri)
2009. nov. 30. 14:36

Érdekes, mert tesómnak szülés után kb 2 hónappal jött a levél hogy fáradjon be a gyámügyhöz...

Nem tudom hogy mondhatnád e a férjed nevét, függ attól is hogy milyen gyakori névvel rendelkezik. De sztem ha meg akarnál nevezni most egy apát, csak neki kellene tennie egy apasági nyilatkozatot és kész.

22. tapsi hapsi (válaszként erre: 15. - Robi-Tina)
2009. nov. 30. 14:33
Nem tudom. Tesómnak azt mondták csak olyan név lehet, ami nem létezik. Valószínü városonként, hivatalonként változó mit-hogyan lehet. De külföldi névvel kapcsolatban én sem tudok biztosat, viszont szerintem ott majd megmondják.
2009. nov. 30. 14:33
Egy pillanat és megkérdezem!
2009. nov. 30. 14:32
Robi-Tina! nagyon megkoszonnem, ha rakerdeznel nekem erre a dologra! koszike!!!
19. Robi-Tina (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2009. nov. 30. 14:31
persze, azzal igen!
18. fdóri (válaszként erre: 12. - Tapsi hapsi)
2009. nov. 30. 14:31
A nagyobbik kisfiam az én nevemen van, nincs apa megnevezve. Nekem is mondták, hogy ha elmúlik 3 akkor meg fognak keresni és mondanom kell egy nevet amit beírnak. Hát már elmúlt 7 is és sehol senki, aki tudni szeretné az apja nevét.... De ha megkérdezik egyszer akkor nem mondhatom a férjem nevét? Aki persze nem az apja, de 3,5 éves kora óta ő neveli, őt hívja apának...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook