Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kissé megijedtem, aszpartám fórum

Kissé megijedtem, aszpartám (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 22. 09:40

Szerintem nem kell ebből akkora gondot csinálni, nyugodtan idd meg azt az ásványvizet. Már lassan tényleg semmit nem ehetünk-ihatunk, mert mindenről bebizonyítják, hogy káros.

Ennyi erővel már ki se menjünk a házból, mert tök szennyezett a levegő.

2013. febr. 22. 09:39
Még egy - elég értelmes, azaz hivatkozásokkal és valódi adatokkal, nem ködösítő pletykákkal tarkított - írás az aszpartámmal kapcsolatban: [link]
16. bd5e718401 (válaszként erre: 8. - Kismackó2006)
2013. febr. 22. 09:34

Én is használok nyírfacukrot, valamilyen szempontból jónak tartom, de nem vagyok benne biztos, hogy nem fog leáldozni a csillaga ugyanúgy, mint más édesítőnek.

Csak logikázva, és biztos nem vagyok benne, de szerintem ugyanúgy el lehet vele érni az üres édesítőszerek nem kívánt hatását. Ezen kívül az aszpartámról és társairól sem maholnapra derült ki, hogy nem olyan csodaszer, mint amilyennek elsőre tűnt.

15. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Katie_rose)
2013. febr. 22. 09:33
Igaza is van;)
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Kismackó2006)
2013. febr. 22. 09:32

Te olvasod is amit írsz? Hogy lehet azt írni, hogy nem érdekük a tájékoztatás?! Ez a hivatása! Arra szánta az éltét hogy segítsen.

Az, hogy áltudományos hírekkel nem foglalkoznak, az inkább a becsületükre válik, mint felróható hiányosság.

13. katie_rose (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2013. febr. 22. 09:31
A biokémia tanárom csak azt mondta mindig,hogy "minden túlzás káros". Ha a legegészségesebb dolgot fogyasztjuk mértéktelenül,akkor abból is probléma lehet. Megfordítva pedig, ha a kevésbé egészséges dologból eszünk, de mértékkel,akkor nem feltétlenül okoz betegséget :)
2013. febr. 22. 09:28

Aha a gonosz gyógyszeripar keze van ebben is....

Egyébként mi van, ha mégsem olyan mérgező? E szerint az írás szerint pl. nem az: [link]

11. katie_rose (válaszként erre: 10. - Kismackó2006)
2013. febr. 22. 09:27

Én sütöttem is vele egy darabig, úgy meg hamar elfogyott. :/

A sütiről nem vagyok hajlandó lemondani! :D

10. kismackó2006 (válaszként erre: 9. - Katie_rose)
2013. febr. 22. 09:26
Én is kávéba teszek csak, néha teába - bár ezt natúr szeretem. Ritkán ha pudingot főzök, akkor abba is teszek. Szóval így sokáig elég nekem az 1 kg.
9. katie_rose (válaszként erre: 8. - Kismackó2006)
2013. febr. 22. 09:23
Az a legjobb igen, de mégeregdrága sajnos :/
2013. febr. 22. 09:20
Sajnos a védőnőkről - tisztelet a kivételnek - erősen megvan a negatív véleményem. Nemcsak ők, de senki nem tájékoztat olyan dolgokról, amikről illene tudni,merthogy nem érdekük! (itt is írom, tisztelet a kivételnek). Az édesítőszerek nem egészségesek, az biztos, s hogy van valakinek egészséges kisbabája, az nyilván évek múlva derül ki,hogy valóban egészséges-e akár mentálisan is...de nem akarok senkit elkeseríteni ezügyben,hisz nehéz kikerülni a káros anyagokat. A nyírfacukrot tuti, lehet fogyasztani terhesség alatt is.
7. katie_rose (válaszként erre: 6. - Linus79)
2013. febr. 22. 09:19

Ne aggódj! Nem a "normális" mennyiségben a szervezetbe kerülő aszpartám a veszélyes. Jó, nyilván nem egészséges,de a cukor sem az.

nincs igazán jó megoldás. A zöldségek, génkezeltek,az állatokat ki tudja mivel tömik stb.

Nem tudsz mindent kikerülni.


Boldog Babavárást Kívánok! Ne aggódj! Nyugodtan idd meg a szörpöt! :)

6. linus79 (válaszként erre: 3. - Bd5e718401)
2013. febr. 22. 09:15
köszönöm, csak az a gond ,ittam pezsgötablettát az elején magnéziumot, rágo is van ithon, szörpöt évek óta isszuk és ezért nem értem, rengeteg olyan terméket fogyasztottunk már amibe szerepel ez az össze tevö ,soha semmi bajunk nem volt még a kislányomnak se,de most ,hogy másik forumon felkerült ez a téma,elbizonytalanodtam
2013. febr. 22. 09:10

16 éves korom óta használok édesítőszert cukor helyett. Két egészséges fiam van.

Ha ellenérzésed van, akkor inkább ne használd! De cukorral/mézzel is legyél takarékos. Jó egészséget! :-)

4. katie_rose (válaszként erre: 1. - Linus79)
2013. febr. 22. 09:09

Az aszpartam mértéktelen fogyasztása lehet káros és nem az,hogy iszol 1 liter ásványvizet amiben benne van. Még a felvágottakban is van édesítőszer.... kb bármibe bele lehet tenni.

Én terhesen édesítőszerrel ittam a kávémat,mert a cukrot még károsabbnak tartom. egészséges a kisfiam. 3 és fél hónapos, itt szuszog a kiságyban mellettem :)

3. bd5e718401 (válaszként erre: 2. - Bd5e718401)
2013. febr. 22. 09:08
Talán gyógyszerek esetében nehéz az ügy, de a betegség miatt akkor az a legkisebb gond.
2013. febr. 22. 09:06

Nem annyira veszélyes anyag, mint amennyire neked most annak tűnik.

Nagyon egyszerű elkerülni: nem veszel olyan terméket, amiben benne van. Az "ízesített ásványvíz" szerintem hatalmas marketing ötlet volt. Nem kihagyhatatlan az ember életéből és a pezsgőtabletta sem. Én egy nélkülözhetetlen terméket sem tudok, amiben aszpartám van.

2013. febr. 22. 08:59
sok oldalt végig olvastam az aszpartám veszélyeiröl föleg terhesség alatti veszélyeiröl, régebben is ittam azokat az izesitett ásvány vizeket amiket most, ráadásul pezsgötablettát is ittam, mivel a vitamint nem tudtam lenyelni, erre kiderül azokba is van aszpartám, kicsit megilyedtem most 19 hetes vagyok , elsö babánk makk egészségesen született, akkor most tartsak az ilyen termékektöl? hisz lassan mindenben ez az összetevö van,de akkor miért nem tüntetik fel,hogy veszélyes,vagy a védönök miért nem tájékoztatnak,hogy kerüljük az ilyen ételeket italokat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook