Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként házasodni? fórum

Kismamaként házasodni? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 23. 19:56
11.hét végén volt az esküvőm, és ha tehetném, nem akkor esküdtem volna, hanem jóval később, vagy előbb. Végigidegeskedtem az esküvőszervezést, közben a munkahelyemen is rezgett a léc, amiatt is ideges voltam, aztán az esküvőn ugye éjszakáig fent lenni, amikor amúgyis fáradékony az ember, az lett az eredménye, hogy 3 nappal esküvő után elvetéltem. Szerencsére 3hónapra rá újra gyermeket várok, de soha többet nem mennék férjhez korai terhességgel, persze nem emiatt volt a vetélésem, de a stressz rátett egy lapáttal. Ráadásul el se titkolhattuk, mert látszott már a hasamon az esküvőn, mindenki gratulált, aztán 3 nap múlva már mindenki részvétét nyilvánította...borzasztó volt. Remélem most nem fog ez megtörténni.
25. Ella89
2009. okt. 21. 11:08

30 hetes terhesen mentem férjhez. Anya segített a szervezésben meg ő fizette nagy részét, mert én még egyetemista vagyok. Egy kismamaruhákat árusító üzletben rendeltük meg a ruhát, olcsóbb volt, mintha kölcsönöztük volna és tetszett is. Vettünk fehér műszőr bundát is, mert a templomban hideg van (február 28-án volt az esküvő). A polgári 20 perc alatt lement, nászmise 1 óra, 2,5 óra ebéd, majd hazajövetel. Jól bírtam, a baba szerintem aludt, mert egész nap meg se moccant. :D A templomban én voltam az egyetlen, aki nem fázott, mindenki más igen, ami vicces, már csak azért is, mert én alapból fázós vagyok. A számomra abszolút nem tetsző lagzit, menyasszonytáncot pedig megúsztam, hiszen nem volt zenekar és amúgy is tudtam volna az állapotomra hivatkozni.


Nem így terveztem az esküvőt, mert nyáron szerettem volna és kicsit összecsapottnak éreztem, mégis kicsit elcsúsztunk vele, mert a jegyesoktatás 8 alkalmas volt a férjem pedig nem akart másik templomba menni, ahol elég lett volna egy beszélgetés a plébánossal.


Végül nem bánom, hogy kis költségvetésű, összecsapott esküvőnk volt, mert eldöntöttük, hogy egyszer tartunk egy megerősítő fogadalmat, megbeszéljük az egyik atyával és oda sok embert hívunk. :)

2009. okt. 19. 14:46
én esküvői szalonban dolgoztam és nagyon sok nagy pocvakos kismamim volt
23. 39ff6fe670 (válaszként erre: 22. - Nikletty)
2009. okt. 19. 13:11
Jaja:)az se egyszerű... de pocakkal egy rendes lagzit én nem tudnék végicsinálni...
22. nikletty (válaszként erre: 21. - 39ff6fe670)
2009. okt. 19. 12:16

Jah, értem.

Szépen visszanyerted az alakod!

Jah, akkor már kisgyerekkel kell kellett szervezkedni?

21. 39ff6fe670 (válaszként erre: 19. - Nikletty)
2009. okt. 19. 11:09
nem. én azt írtam,hogy a finishben volt a polgári és utána hónapokkal a lagzi.:)
20. nikletty (válaszként erre: 11. - Kinni)
2009. okt. 19. 10:56

Szépek voltatok! És a kicsi is az :)

Köszi

19. nikletty (válaszként erre: 4. - 39ff6fe670)
2009. okt. 19. 10:44

Szia elevensors


ha nem haragszol megnéztem a képeidet.

Azt írod a finishben volt az esküvő de a képen nem látom a pocikád... (?)

18. nikletty (válaszként erre: 14. - Kalászné)
2009. okt. 19. 09:12

ezt de szépen leírtad :)

köszönöm

2009. okt. 19. 09:07

7 hónapos terhes voltam,amikor összeházasodtunk:)

Bementünk időpontot kérni, mondták, hogy kell a férjem bírósági papírja a válásról. Visszavittük,ekkor közölték, hgy most van időpont. Kicsit gyorsan jött, de bólintottunk,úgyhogy 2 anyakönyvvezető volt a tanúnk:))

16. Rozália (válaszként erre: 12. - Nikletty)
2009. okt. 19. 09:03
Így is, úgy is jól fog menni. A boldogság így is, úgy is maradjon Veletek:)
2009. okt. 19. 09:03
még kíváncsian várok tapasztalatokat, köszönöm
2009. okt. 19. 09:03
Én 32 hetes terhes voltam mikor öszeházasodtunk,mondjuk én már a második babával.Az első házasságomon velem bulizott a fiam a meghívókat is együtt hortuk szét.Szerintem nem számít mikor és milyen módon fogad az ember örök hűséget a lényeg az, hogy úgy érzitek eljött az ideje.
2009. okt. 19. 09:02

sokáig én is úgy gondoltam, mindenképp baba előtt, de egy ideje kimondottan tetszene, hogy akkor már ő is ott van velünk a pociban, sőt ha akkor mondhatnánk el a családnak, tiszta jó lenne :P


Csak elgondolkodtatt, hogy megy-e a kettő együtt?

Köszönöm az eddig válaszokat, úgy néz ki nem okozott gondot a többségnek.

Túl nagyot mi sem szeretnénk, a lényeg a család, a "mag" legyen ott és együtt ünnepelhessük, de szeretnénk majd polgárit, és egyházit is.

12. nikletty (válaszként erre: 7. - Rozália)
2009. okt. 19. 08:57

Rozália, nagyon egyszerű, párom valamiért így szeretné, én szerettem volna gyerek előtt, ő meg utána.

És akkor arra gondoltunk mikor már pociban van...

11. kinni
2009. okt. 19. 08:57
Régebben úgy gondoltam én biztos nem esküdnék fehér ruhába pocakosan, de az élet mégis úgy hozta, hogy a 24. hétben mentem férjhez májusban volt az esküvő, szeptemberben szültem. Hirtelen találtuk ki, 6 hét alatt szerveztem meg az egészet, mondjuk én a harmadik hónaptól már nem dolgoztam. Találtam olyan ruhát ami nagyon kényelmes volt és alig látszott benne a pocim. Minden tökéletesen sikerült, nagyon jól éreztem magam.
10. winny
2009. okt. 19. 08:52

Nem kell aggódni:)

Minden szépen és rendben fog menni:)

2009. okt. 19. 08:51
Én ha jól emlékszem 21 hetes terhes voltam, mikor férjhez mentem. Csodálatos volt az egész, igaz szűk családnak volt egy vacsora a házasságkötés után, de nagyon jól éreztük magunkat. S jó volt tudni, hogy a pocakomban már ott van a kis trónörökös.
2009. okt. 19. 08:50
Párom uncsitesója 5 vagy 5,5 hónapos terhes volt amikor férjhez ment.Voltak jó sokan(200 körül), ráadásul dupla lagzi volt( a bátyja is akkor nősült).Jól bírta, de az tény hogy a szülők sokat besegítettek.
7. Rozália (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. okt. 19. 08:50

Úgy olvasom, még nem vagy terhes. Akkor minek megvárni, amíg már az leszel?? Most tulajdonképpen zökkenőmentesen tarthatnátok esküvőt. Akkor....?

Ezt igazán nem értem.

2009. okt. 19. 08:47

Sziasztok!


Én pont 28 hetes voltam, mikor férjhez mentem, hatalmas pocakkal! Nagyon jó volt, nem volt nagy esküvő, 50-en voltunk, a templomi szertartást elhalasztottuk, úgy gondoltam, és gondolom most is, hogy oda tényleg az igazi hagyományos esküvői ruhában akarok bevonulni, de minden nagyon jó volt!

Nem volt nehéz a szervezkedés, étterem és ruhakeresés, én nagyon élveztem!

2009. okt. 19. 08:47
Én is 20 hetesen házasodtam, és még csak icipici pocim volt. Szerintem terhesen nyugisabb az ember, így talán még jobb is szervezkedni. Persze nagy lagzink nekünk sem volt, de egy jó nagy családi vacsora igen, és nagyon örülök, hogy összeházasodtunk!
4. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. okt. 19. 08:45

Én szinte a finishben mentem férjhez, de akkor csak a polgárit tartottuk meg. Két tanúval,nem volt ott senki más és nem is ünnepeltünk, csak ittunk egy korty pezsgőt otthon (én gyerekpezsgőt :) )

A gyerkőc miatt akartunk hivatalosan házasok lenni a szülés előtt.

Ez decemberben volt, majd következő szeptemberben volt az egyházi és a lagzi.:) Így se volt egyszerű... hát még nagy pocakkal milyen megterhelő lehet.

2009. okt. 19. 08:44
Volt egy 5 éves lányom, és 4 hós terhes voltam, mikor férjhez mentem. Ráadásul mellette meg fősulira jártam. De volt idöm mindenre. És könnyen ment a szervezés is, bár nekünk nem volt nagy esküvönk. A babavárástól sem vette el az idöt:)
2. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. okt. 19. 08:41
Én 6 hónapos terhes voltam, a lányaim 8 ill. 3 évesek voltak. Simán ment minden és jól sikerült a z esküvő is :)
2009. okt. 19. 08:39

Aki kismamaként ment férjhez, azt hogy élte meg? Össze lehetett egyeztetni a várandósságot, a babavárást az esküvőszervezéssel?


Most lesz egy rokon esküvője, kb 20 hetes lesz akkor. Lehet nekünk is így fog alakulni majd, nagy pocakkal nem vállalnám semmiképp ez biztos, de fiatal terhességgel (mikor még nincs nagy poci) igen.

De az merült fel benne, hogy babát várva megy az esküvő szervezés??? Aki így volt nem érezte azt, hogy az miatt nincs ideje magára, meg a babavárásra, vagy azért annyira nem zsófolt a szervezkedés??


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook