Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként aranyérrel.. fórum

Kismamaként aranyérrel.. (beszélgetős fórum)


1 2
49. Kate80
2013. ápr. 8. 22:25
Terhesség alatt és a szülést követően szerintem a Hemor-Rite a legjobb, ez egy krioterápiás eszköz, hatóanyagmentes, úgyhogy veszélytelen a magzatra és az újszülött csecsemőre is, nyugodtan lehet a használata mellett szoptatni. Egyébként semmiképpen nem érdemes elhanyagolni, mert ha nem kezelik rendesen az aranyér állandósulhat és egyre súlyosabbá válhat.
2012. júl. 11. 22:10
És még hol vagyok a szüléstöl... de az aranyértöl nagyon félek, hogy visszajön.
47. ea4fb0975a (válaszként erre: 30. - N.Eszter)
2012. júl. 11. 22:07
Ezt ismerem én is, nálam bevált! Nemsokára újra szükségem lesz rá sajnos, csak jó lenne nem ízesítettet találni.
2012. jún. 15. 21:02
Hi! En a svedcseppre eskuszom :) Minden wczes (pisiles utan is) utan kis vattapamaccsal beecseteled. Nekem szules utan brutalisan kijott az aranyerem, svedcseppel kb 1 het alatt teljeseb kikezeltem. Egy ismeros ajanlotta, aki mar sok kenocsot kiprobalt, de semmi nem hatott es mar muteni akartak. A svedcsepp teljesen meggyogyitotta. Ja az elejen egy picit csipni fog.
45. schreiber (válaszként erre: 44. - Vykusz)
2012. jún. 14. 14:01
35+3..jövöhet szerdan tudom meg h sima v csaszar lesz-e.A popo jobb,de messze van a jo-tol
44. Vykusz (válaszként erre: 43. - Schreiber)
2012. jún. 14. 13:57

Hányadik hétben jársz most?

Ne aggódj a szülés miatt, minden rendben lesz!!

2012. jún. 14. 11:00

Nekem orvos tekinteteben kisebb a szegyenerzetem..nekik ez a dolguk ezert tanultak..

A szeklet milyenseget pedig igen sok tenyezö befolyasolja,de taplalkozasra valo odafigyelessel jol kordaban tarthato.

Viszeres az egesz csaladom,de aranyere senkinek sincs..

En most a mielöbbi szülesben remenykedek es utanna meglatjuk.

2012. jún. 13. 22:23
Nagymamaként is aranyérrel! Fontos, a hajlamosító tényező. Aki visszeres, az általában aranyeres is! Van, hogy csak a szülés (megerőltetés) hatására alakul, az szépen örökre be is gyógyulhat! Tapasztalatom szerint az elhanyagolt/rossz székelési szokás következtében+hajlam, na az végig kísér. Kellemetlen, zavaró, idegesítő! A lelkiekkel úgy van összefüggésben, hogy a magábafordult,önmarcangoló,nem kibeszélő természetű egyének inkább székrekedéssel, míg az ellenkező tulajdonságokkal rendelkezők hasmenéssel reagálnak a stresszre, a változásokra. Segít az aranyér állandósulásában is (persze orvoshoz még nem merészkedtem).
41. schreiber (válaszként erre: 40. - Felicy)
2012. jún. 13. 15:56
En jövöhet szerdan tudom meg,h hogyan szülök..Ha nem fordul be csaszar lesz..:-( Igy fajni fog fent is es lent is..:-(
40. felicy
2012. jún. 12. 18:05
Az első szülésemnél nekem is kijött!Most várom a második babámat!Folyamatosan kinn van.Szerencsére eddig nem fáj...de azért mégis zavar!És szülés után nem a varratom fájt,hanem az aranyerem!Ettől az egytől félek most is... :(
39. schreiber (válaszként erre: 38. - Vykusz)
2012. jún. 12. 17:13
Na ilyen esetben megmüttetnem es onnantol az intimtorna a minimum..de meglatjuk.
38. Vykusz
2012. jún. 12. 16:35

Sziasztok!

Nekem is terhesség alatt jött ki.Én is a Mastu krémet használtam.Féltem is hogy mi lesz a szülésnél,de aztán császár lett.Utána azt hittem el is felejthetem.Hát nem.Azóta is kijött.

Egyszer futok csak végig mezítláb a házban,máris borítékolhatom az aranyeret.

2012. jún. 12. 15:47

Hat remelem,h szüles utan mar lesz ami lekössön es akkor mar talan gyorsabban is javul,de addig meg ki kell huzni..bar ha nem fordul be akkor tuti lesz mas ami megossza a nyügöket.

Aztan kicsi cicam majd karpotol.

2012. jún. 12. 14:20
Bonyolult történet. Van egy méhfejlődési rendellenességem és sajnos nem a saját dokim műtött. Az ügyeletes pedig úgy gondolta,hogy neki egyszerűbb így. Az már mellékes volt,hogy így a sebem baromi lassan gyógyult és komplikációk is adódtak.
35. Nikk_1982 (válaszként erre: 34. - Skóciababy)
2012. jún. 12. 11:55

Függőlegesen vágtak? Miért?


Szerintem is meg lehet szokni, főleg ha épp nem fáj/vérzik/viszket.

2012. jún. 12. 11:43
Hülyén hangzik,de megszokod valamennyire...Engem csak amiatt zavar előre is,mert a Detralex szopi alatt nem szedhető. Szóval a szülés utáni időszak vár megoldásra majd. Ha megszülsz, a babával leszel elfoglalva,kevésbé a saját bajaiddal. Legalábbis én így voltam. Köldöktől függőlegesen végig voltam vágva, menni sem bírtam,de az sem érdekelt már akkor,nemhogy az aranyerem.:-)
33. schreiber (válaszként erre: 32. - Skóciababy)
2012. jún. 12. 10:23

No pont ez volt a forum inditasanak oka..hogy ez mit okoz lelkileg es idegileg..A kezelesröl annyi minden van fent es ki kell sok mindent probalni,de az amikor ugy telnek a napjaid oraid,hogy ezen kattogsz es ,hogy mi lesz föleg szülesnel es utanna ez engem kikeszit.


Nem tudok akarmit felvenni,mar a parommal tavtarto parnaval alszunk...stb

2012. jún. 11. 23:19
Itt Skóciában kapható egy nedves törlőkendő, Preparation-H a neve. Otthon állítólag az a Sperti nevű krém hatóanyaga. A törlőkendő tartalmazza,nem kell külön kenni. Ha érzem,hogy kezdődik valami, rögtön használom. Azóta oké. Én is babás vagyok,tartok a későbbiektől...
2012. jún. 11. 23:14
Nem tudom ismeritek-e a Detralex tablettát. Vénás megbetegedésekre van és aranyeres rohamra. Terhesen nem tudom szedhető-e, de én használtam nem terhesen. Hosszú távon az az egy segített,erősíti az érfalat. Ha minden kötél szakad szülés után,műtét előtt érdemes egy esélyt adni neki.
30. N.Eszter (válaszként erre: 28. - Schreiber)
2012. jún. 11. 21:59

Psyllium husk a latin neve.Hidd el könnyít az aranyéen is, nagyon jó a beleknek.

Vannak jó kúpok is, használd minden nap, vagy pl. a kamillás ülő fürdő.

29. N.Eszter (válaszként erre: 28. - Schreiber)
2012. jún. 11. 21:56
Ja, ott vagy?Biztos ott is van, ez alap dolog a bioboltokban.Csak le kéne fordítani.
28. schreiber (válaszként erre: 23. - N.Eszter)
2012. jún. 11. 21:28
Szeklet gondom nincs,az müködik rendesen..es nem tudom,hogy itt nalunk/nemetorszag hogy talalom ezt a valamit meg
27. schreiber (válaszként erre: 22. - 051809cc90)
2012. jún. 11. 21:24
Az nincs,csak rosz helyen van es a belsö nyomastol nem tud keringeni a ver,igy csak fajdalomcsillapitas van es kis szerencsevel javulhat,de nem akar.
26. N.Eszter (válaszként erre: 25. - B81fcd1219)
2012. jún. 11. 21:11
Vagy borogassa lapulevéllel.
2012. jún. 11. 20:49
Disznózsírral kend és gyönyörűen eltűnik 2 nap alatt.Nem hiába,valamit tudtak az őseink.
2012. jún. 11. 20:41

Ja, még annyi: ez az alapanyaga annak a halálra reklámozott 30 ezerFt-os rostnak, amit annyira hirdettek pár éve.

Bioboltban 1100Ft, egy embernek 2 heti adag.

23. N.Eszter (válaszként erre: 1. - Schreiber)
2012. jún. 11. 20:39

Van egy ötletem, hátha segít!Van egy rost, amit bioboltokban lehet kapni, de neten is meg lehet rendelni.

Útifű maghéj.Egy pehelyszerű anyag, amiből 1 evőkanállal kell tenni egy pohár vízbe.Azonnalm duzzadni kezd, gyorsan meg kell inni.Ez nagyon jót tesz az emésztésnek.Kitakarítja a belek falát, rendezi a székletet.Szinte nem is kell wc papír, ha ezt minden nap fogyasztod:)

Szóval kényes téma, de a kaki normál állagú lesz, ami fontos az egészség szempontjából.

Én azért kezdtem el, mert valaki nagyon rábeszélt, mondván rengeteg a vastagbélrák manapság, ez megelőzi.Mi azóta mindennap reggel fogyasztjuk, gondolom, mivel a székletürítést segíti jó az aranyérre is.

22. 051809cc90 (válaszként erre: 15. - Schreiber)
2012. jún. 11. 20:30
Doki mit mond az aranyérre?Trombus is lehet benne...
2012. jún. 11. 20:29
10 éve van aranyerem..kettő kivül ,három belül...a doki nem ajánlja a műtétet...csak akkor ha nagyon nagyon indokolt már...mert sok esetben kiújulhat.Kúp krém nem sokat ér...nekem még soha nem ment vissza egyiktől sem..még a proktológusom által felírttól sem...Gyűrűzni lehetne,de még várni lehet vele...a lézeres műtétekről sok rosszat hallottam...de biztos vannak jók is.:-)Kitartást!
20. Dézsa
2012. jún. 11. 20:21
Bocs, a rengeteg hibáért...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook