Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, tanácsot kérnék! Fejfájás és hányinger ellen mit tehetnék? fórum

Kismamák, tanácsot kérnék! Fejfájás és hányinger ellen mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 4. 23:15
Az én otthoni dokim Rubophen párti. Abban paracetamol van. A Panadolban is.
20. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Macskanita)
2012. jún. 4. 19:44

Rubophent

Jobbulast kivanok!

19. homern (válaszként erre: 18. - Macskanita)
2012. jún. 4. 19:23
nekem algopirynt lehetett
2012. jún. 4. 19:05
mit lehet bevenni?fejfájásra?
2012. jún. 4. 18:30
iszom rengeteg folyadékot, a frontot nem tudom sajnos.A hasmenés elmúlt már:-)szerencsére.
2012. jún. 4. 18:23
Beteg is volt mostanában,amiatt is kell a sok folyadék. Nem válaszolt,hogy az elmúlt-e már.
15. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. jún. 4. 17:58
Időjárásra nem vagy érzékeny?
14. homern (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. jún. 4. 17:46
Lehet buta kérdés,de mennyit iszol?Ez most "más" állapot :) ,több folyadékra van szükséged mint amihez hozzászoktál,ez is okozhat ilyet.De persze egyetértek a többiekkel,doki,az a biztos.
2012. jún. 4. 17:40
Írtad,hogy a vérnyomásod alacsony,arra nem foghatod rá... Pedig ráfoghatod, alacsony vérnyomás okozhat ájulást. Ahogyan fejfájást is. Sokan azt hiszik,hogy csak a magastól fájhat,pedig sok ember migrénes fejfájása alatt alacsony a vérnyomása. Nekem sajnos évekig volt, általában egy erős kávé volt a dolog megoldása. Pedig alapból soha nem kávéztam.
2012. jún. 4. 17:36

Egyébként én átalszom a gyerkőcömmel a délutánt mostanában, nálam is van álmosság és fáradtság. Eddig nem volt ennyire. Kétoldalt csípőcsontnál fájdogál a hasam időnként,az a méh növekedése miatt van.

Ha megnyugtat,akkor menj el az orvosodhoz. Tudom mit fogsz hallani, de úgy látom csak attól fogsz megnyugodni.:-)) Nyugi,semmi nagy baj nincs nálad, ebben az időszakban ezek sok kismamánál előfordulnak. Az idegeskedés pedig rátesz.

Írtam már, védőnő vagyok, ezeket a panaszokat csak pihenéssel tudod valamennyire kiküszöbölni.


Beszélj a dokiddal, legalább megnyugszol.:-)

2012. jún. 4. 17:31

A többi panaszod elmúlt már? A napokban beszéltünk egy másik fórumon. Szerintem valamit összeszedtél és még nem múlt el teljesen. Dokidnak jelezd,de pihenésen kívül mást nem fog tudni nagyon csinálni.Pihizz sokat és sok folyadék.

Én is 12 hetes vagyok, a fejem három napja hol fáj,hol nem. A hasamat is érzem. Most kezd a placenta dolgozni, a hormonváltozás miatt is fájhat a fejünk. A hasam pedig a baba növekedésére reagál. Írtam már,ha nem vérzel vagy hasonlók, akkor sok pihi. Kezd nőni a pocid, több pihire lesz szükség. Én kezdem a magnéziumot szedni lassan.

10. ac4422300e (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2012. jún. 4. 17:25

Kettőt. Reggel meg délután, ha úgy éreztem kell. De ezt az első terhességem alatt. Akkor még szabad volt aludni bármikor ugye, szóval nem esetem túlzásba.

A második gyerekkel már nem volt ilyen, mindennap bicikliztem, meg menős munkám volt, szóval megvolt a napi kilóméter is, bár a reggeli tejeskávé is.

9. Ata06 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. jún. 4. 17:24
Rendesen eszel? A vércukrod miatt is lehet ájulás szerű érzés! Viszont a has görcsölgetése nem jó jel! Azt a nőgyógyásszal feltétlenül meg kéne nézetni!
8. bcdc11574c (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. jún. 4. 17:14
Én a helyedben mindenképp beszélnék az orvosommal.Szerintem tudnia kell erről.De addig is,ahogyan már írták is,a kávé sokat segít.De csak mértékkel!
7. Macskanita (válaszként erre: 5. - Ac4422300e)
2012. jún. 4. 17:06

nekem is annyi kb vagy max 90/60.mennyi kávét ittál egy nap?

Én ma eddig egyet...

2012. jún. 4. 17:04
Én is sokat ájuldoztam a terhesség 5. hónapjáig, pedig ettem, ittam rendszeresen.. de ezt neked kell érezni, ha úgy gondolod valami nincs rendben, fordulj orvoshoz.
5. ac4422300e (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2012. jún. 4. 17:03
Alacsony vérnyomás mellett esetleg kávézhatnál. Nekem anno kifejezetten kötelező volt, 80/50-es vérnyomásom volt...
2012. jún. 4. 17:01

A nagy fáradtság és a hányinger természetesnek mondható.

Az ájulás kevésbé, én először védőnőt vagy dokit kérdeznék telefonon.

Jobbulást!

2012. jún. 4. 16:58

Sziasztok! 12 hetes terhes vagyok.Tegnap este óta rettenetesen fáj a fejem, sokszor hányingerrel társulva. Igazándiból migrénnek nem mondanám. Reggel óta szédülök is nagyon, alhasam enyhén görcsölget,ami megijesztett az az, hogy kb negyedórája majdnem el is ájultam. Vérnyomásom alapból alacsony, erre nem foghatom rá. legszívesebben egész nap aludnék, amit 4 és féléves kicsi fiam miatt nem tehetek meg ugyebár.

Kérdésem az volna, ha estig többször is előfordulna ez az "elájulok" érzés, ti felhívnátok az ügyeletet? Azt a luxust jelenleg nem tehetem meg, hogy kórházba vonuljak.Enni ettem rendesen, pihenni is pihentem.

2012. jún. 4. 16:57
?????
2012. jún. 4. 16:55
Kismamák, tanácsot kérnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook