Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák magas vérnyomással fórum

Kismamák magas vérnyomással (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
870. zsakagi (válaszként erre: 862. - Avike1)
2012. ápr. 2. 17:30

Én 13-án mek uh-ra :)

Jó, ha rájöttél, mi a jó a hányingeredre:)

Nekem a citrom alapból szóba se jöhetett...nem tudom ezzel a babával enni(inni) a savanyút és a húst :(

869. zsakagi (válaszként erre: 867. - Avike1)
2012. ápr. 2. 17:28

Akkor ott van a lényeg :D

Gratula hozzá :)

868. zsakagi (válaszként erre: 863. - Vvicus)
2012. ápr. 2. 17:27

Priviben megírod a pelus nevét?

Csak 1 bababolt van a közelünkben... :/

867. Avike1 (válaszként erre: 865. - Vvicus)
2012. ápr. 2. 17:12
Ja lemaradt 5+2 voltam még csak,örültem a 9mm-nek:)
866. Avike1 (válaszként erre: 865. - Vvicus)
2012. ápr. 2. 17:12
Szia sajna azt nem látta,hogy mennyi az annyi,én annak is örültem,hogy magam is láthattam a szabályos kis kört a méhemben:)Igazad van a pelus témában!Bár mikor a nagyfiam született,még csitri 22 éves voltam,és nagy divat volt az eldobható pelus:) Most foglalkoztat a gondolat,hogy vegyek moshatót a Csehekél még mindíg jó minőségűt lehet kapnni jó áron:)Ölellek:)
865. vvicus (válaszként erre: 862. - Avike1)
2012. ápr. 2. 15:01
De jó, akkor már látszott? :-D Szuper, örülök és gratulálok! Azt nem tudták megmondnai, hogy "mennyi az annyi"? :-)
864. vvicus (válaszként erre: 846. - Angica27)
2012. ápr. 2. 14:59
Panasz nélkül, feleslegesen nem szeretnek piszkálódni a dokik, szóval szerintem ne kérd meg, gondolom, bízol benne, biztos tudja a dolgát. :-D Engem akkor vizsgált, amikor panaszom volt, aztán jódarabig nem, majd amikor voltam legutóbb és láttam, hogy mennyire lent van Zente feje, akkor újra. Legközelebb meg már le kell venni a streptos kenetet.
863. vvicus (válaszként erre: 845. - Zsakagi)
2012. ápr. 2. 14:55

sziasztok! na ez ugyan nagyon off téma ebben a fórumban, de egy bejegyzés erejéig akkor iderondítok ezzel.


Szóval amit a védőnőt mondott, egy nagy hülyeség! Az ilyenre leginkább azzal a szemléletes példával tudok élni, hogy akkor ugyan miért nem használunk eldobható, műanyag evőeszközöket és tányérokat, mert akkor ugye nem kell mosogatni és nem fogyasztunk el vizet. Ja, kérem... Csak közben azt a műanyag dolgot le kellett gyártani, minden egyes darabját, amihez vizet is használtak, aztán meg ki kell dobni és szemetet termelünk vele. De hozhatnám még példának a ruhákat is, azokat is felesleges mosni? :-D


Gondolj bele, az eldobható pelusnak minden egyes darabját legyártják, használnak ahhoz is vizet meg még ezer vegyianyagot. Ehhez képest a mosható pelenkát egyszer valaki megvarrja és kész. Az eldobhatót becsomagolják, általában szép színes műanyag zacsiba, festéket használnak fel rá, előállítják magát a zacskót is. Az eldobhatót nem csomagolásban kapod... Aztán, minden egyes csomag pelenkát eljuttatnak a gyártótól a kiskereskedőig, ez is szennyezi a környezetet. A moshatót is el kell juttatni, de ha lesz 20db-od az egész pelenkás korszakra, akkor ez nem egy folyamatos szállítást jelent, mint az eldobhatónál. És igen, a moshatót mosni kell, vizet használsz hozzá. Nekünk van kutunk, kútvízzel mosunk, tehát nem jelent többletköltséget a víz. Mosószódával mosom, ami olcsó. ÉS ecettel öblítek, ami olcsó és fertőtlenít, mert tilos öblítővel öblíteni, ugyanis az öblítőknek van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy mindennemű anyagnak rontja a nedvszívó képességét. Vasalni nem kell, egyenesen tilos. Főzni nem, kell, egyenesen tilos! Heti kb. plusz egy óra többletmunkát jelent.


Az árbarátságba az is hozzátartozik, hogy megveszed egyszer (és ha nem ilyen kis korkülönbséget vállalsz, mint én... :-D), akkor azzal az egyszer megvett szettel minden gyerekedet ki fogja szolgálni! Nekem most kell vennem pár újat, mivel még Hanga is pelusos és Zente is persze az lesz. :-D De ha vállalnám, hogy mindennap mosok, akkor nem kéne. Most 3 naponta mosok, szóval kicsit felbővítem a tárunkat (4db nadrágpelenkával és 2db külsővel), és máris jól leszünk. :-) Viszont ha a gyerekek már kinőttek a pelenkás korból, el tudod adni a pelenkákat, mert van ám piaca ezeknek a használt mosható pelusoknak is! :-)


Tehát aki első gyereket vár és tervez többet is, feltétlen megéri anyagilag.


És akkor az egészség része. Van egy amerikai cikk arról, hogy pl. a kisifúknak kifejezetten káros az eldobható, ert sokkal magasabb hőmérsékleten tartja a heréket mint egy mosható, ami jobban szellőzik. És ennek a többéves plusz hőmérsékletnek - azt mondják a kutatók - messzemenő következményei vannak a férfiakra.


De én pl. örülök, hogy nem mindenféle szintetikus anyaggal érintkezik Hanga popsija és nunija, hanem bambusszal, pamuttal, maximum kevert műszállal. Nincsen vegykezelve, én mosom és tudom, mivel mosom. Engem megnyugtat, hogy ez burkolja odalent a Kislányomat. És ez már csak két apróság, de talán nem is olyan kis apróság... :-) Ha fenékre huppan, jobban alá van párnázva, valamint ha télen leült a padlóra, akkor tudtam, hogy nem csak egy papírizé van a fenekén, ami vékony és könnyebben felfázhat.


No, akkor erről ennyit. Nem kell egyetérteni velem, de nekem, aki már 1.5 éve használja ezeket a modern mosható pelenkákat, ezek a meglátásaim. Én imádom és csak ajánlani tudom!!! :-)

862. Avike1
2012. ápr. 2. 14:18

Köszönöm jól vagyok,főként mióta látta a doki,hogy méhen belül van:) tünetem szinte semmi,csak mell feszkó,és reggel émelygés,de annak meg megvan az ellenszere:) ásványvíz,bubimentes,és bele 100% os citromlé,azonnal elmúlik az émelygés:)szóval kiokoskodtam a terápiát:)

Veletek? uh-ra mikor mentek?

szép napot mindenki:)

861. zsakagi
2012. ápr. 2. 09:40

Nah, ak húsvét után....nagyon drukkolok :)

Hogy vagy?

860. Avike1 (válaszként erre: 858. - Zsakagi)
2012. ápr. 2. 08:13
szia 10-én megyek az osztrák dokihoz,és 11-én meg a Kaáliba:)
2012. ápr. 2. 08:09
jó reggelt)
858. zsakagi (válaszként erre: 857. - Avike1)
2012. ápr. 2. 08:08
Mikor mész uh-ra legközelebb?
857. Avike1 (válaszként erre: 856. - Angica27)
2012. ápr. 2. 07:00
Sziaa örülök,ha tudtam hasznos dolgot írni,hisz ti is sok jó dolgot írtatok nekem már,amiért nagyon hálás vagyok:) Mióta megnyugodhattam,hogy nem méhen kívül van(nak) angyalkáim,azóta nem rendetlenkedik a vérnyomim:)Szép napot kívánok:)
856. Angica27 (válaszként erre: 854. - Avike1)
2012. ápr. 1. 09:21
Köszike nektek .. akkor nem fújom akkorára ezt a dolgot :) A segítség meg szerintem semmiség :) Gondolom azért nyílt ez a Fórum :) Puszi mindenkinek :)
855. Böbe071 (válaszként erre: 854. - Avike1)
2012. ápr. 1. 09:13
Szia() nekem is ezt mondta a doki)) Apát azt csak ucso honapban tiltottam el én)) nagy bántatomra)))
854. Avike1
2012. ápr. 1. 09:11
sziasztok van egy 13 éves fiam,és mikor vele voltam terhes,akkor Pesten a HIETE-n jártam terhes tanácsadásra.ott azt mondta a professzor,hogy terhes kismamákat vétek piszkálni,elegendő a hasi uh,mert a manuális vizsgálattal érintik,megnyonják a méhszájat ami méh összehúzódáshoz vezethet,És épp úgy a mellek nyomkodása is tilos,mert az is méh összehúzódást eredményezhet,tehát letiltották apát,nagy bánatára:)nem szeretnék okoskodni,de gondoltam leírom,hátha hasznos lehet valakinek,és így köszönném meg a ti segítségeteket a vérnyomás témában.puszik szép napot:)
853. Angica27 (válaszként erre: 852. - Böbe071)
2012. ápr. 1. 08:50
Akkor valószínű én parázom túl a dolgot :)
852. Böbe071 (válaszként erre: 846. - Angica27)
2012. ápr. 1. 07:58
Engem pld egyszer se vizsgált a doki) Csak szülés előtt az ügyeletes aki fel vett az osztályra
851. zsakagi
2012. márc. 31. 19:17
Igen, júni elején-remélem :)
850. Angica27 (válaszként erre: 849. - Zsakagi)
2012. márc. 31. 19:15
:D úgy értettem, hogy hamarabb születik meg a babócád :)
849. zsakagi (válaszként erre: 848. - Angica27)
2012. márc. 31. 18:43
Nagyobb?? :D
848. Angica27 (válaszként erre: 847. - Zsakagi)
2012. márc. 31. 18:13
Akkor nem kell aggódnom? Mert te ugye nagyobb kismama vagy mint és ha jól emlékszem..
847. zsakagi
2012. márc. 31. 18:06

Ne....

engem 20.héten, de megmondta, h nem szívesen "piszkál", de ez a szokás Egerben.

Majd uh után megyek megint, ak talán néz méhszájat, de nem biztos.

2012. márc. 31. 17:57
Most merült fel benne a kérdés, hogy titeket fizikálisan mennyi időközönként vizsgál az orvos? Olvasgatom a fórumokat és mindenhol olyanokat látok, hogy szinte minden látogatásnál... na engem megvizsgált a 13. hétben meg álapitotta, hogy C2000a méhnyakam , szedjek MagneB6-t , pihenjek és annyi. Azóta nem vizsgált. Ez normális szerintetek? Mindig megkérdezi, hogy nincs e panasz, de mivel eddig nem volt nem is vizsgált.. Most kérjem meg , hogy vizsgáljon meg? ..
845. zsakagi
2012. márc. 31. 16:49

Nekem azt mondta a védőnő, h annyira szennyezi a környezetet, mint az eldobható...

ezért kéne, h mesélj, neked van tapasztalatod róla :)

2012. márc. 31. 15:24
A pelusokról nekem is jöhet az infó.. a terhesség kezdete óta vacillálok , hogy eldobható vagy mosható.. :)
843. zsakagi
2012. márc. 31. 15:20

Vicus, a fiúk 18-12-9-6 évesek :)


Mesélj egy kicsit erről a pelusról légyszives!

842. Angica27 (válaszként erre: 840. - Vvicus)
2012. márc. 31. 15:16
Semmi baj :) annyian megfordulunk itt, hogy az lenne a csoda ha mindenre emlékeznénk :)
841. vvicus (válaszként erre: 838. - Böbe071)
2012. márc. 31. 15:08
Amúgy én amolyan mai, modern mosható pelusokat használok, de azok kb. 3.5-4kg-tól jók és a köldökcsonk leesése után. Hangával szinte a kezdetektől használjuk, két gyerek után kifejezetten megéri, mert hosszú távon jelentősen olcsóbb, és nincs vele sok macera, max. heti összesen plusz 1 órát jelent.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook