Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, akik a debreceni klinikán szültek vagy szülnek fórum

Kismamák, akik a debreceni klinikán szültek vagy szülnek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. márc. 21. 15:09

Nekem elég friss élményeim vannak a klinikáról, még nincs egy hete, hogy hazajöttünk.

A terhespatológián 3 hetet töltöttem. Utólag azt mondom, hogy ott aránylag jó volt, figyeltek ránk. A szülésznők és az orvosok is rendesek voltak. Igaz 1-2 vizsgálatot nekem kellett "kikönyörögnöm".


A szülés rendben ment, ami az orvosomnak volt köszönhető, mert a szülésznők sokat nem tettek értem. Vajúdás közben néha benéztek, írtak valamit a papírra, de annyit nem kérdeztek, hogy vagyok. Amikor szóltam, hogy tolófájásom van, szóljanak az orvosomnak, akkor az volt a válasz, hogy várjak, biztos mindjárt jön. kösz :(

Szülés után rám szólt az őrzőben a szülésznő, hogy üljek fel, mindjárt jön és sétálunk. Jó, én ültem és vártam, de őt nem láttam többet, lejárt a műszakja! Legalább szólhatott volna, hogy ne várjam.


A gyermekágyas osztályon 2 hetet töltöttem a kislányom miatt, őt nem engedték haza addig.

1. és 2. nap nem láttam vizitet, 3. nap megkérdezték, hogy jól vagyok-e, utána meg már amúgy is mehettem volna haza, szóval még annyi sem volt a vizit. Mondjuk nem hiányzott.A nővérek között volt őrmester is és angyal is. Ezúton is köszönöm neki, hogy átköltöztetett abból a szörnyű szobából.


A csecsemő osztályról még többet tudnék mesélni.

A nővérek nagy része segítőkész és kedves volt, aki nem attól nem kértem segítséget és kész.

Az orvosok viszont! A 2 hét alatt abban készültem ki, hogy senki nem mond semmit, ha igen akkor azt én erőszakoltam ki.

Volt amikor fél napig vártam egy eredményre, mert a doktornő szerint valami elváltozás van a kislányom tüdejében, de csak később mondja majd el, hogy mi. Aztán estére kiderült, hogy összekevert egy másik anyukával és ő nem is az én gyerekemről beszélt. Köszi:(

Vagy amikor a műtött lányom uh vizsgálata után annyi volt a tájékoztatás, hogy "nincs semmi". Na, ezzel jól megnyugtatott.

Nem mondták milyen gyógyszert kap, meddig és miért.

Szóval borzasztó napok voltak. Persze volt kedves orvos is köztük, de ő még "kezdő" volt, így nem nagyon dönthetett semmiben.


A gyereksebészet orvosainak viszont nagy-nagy köszönettel tartozom. Részletesen tájékoztattak mindenről, tökéletesen látták el picilányom, kedvesek voltak és meg tudtak nyugtatni.


Ja és az intézmény legfontosabb dolgozói: a takarítónők!

A felmosás a legfontosabb! "Muszáj most mászkálni a folyosón?"

Nem számított, hogy egy gyerek alszik, vagy eszik, vagy éppen csupasz, attól még kivágták az ajtót, csapkodtak, lökdösték a kiságyat stb.

Na és az ebéd! A kiosztást követő 15-20 percen belül kötelező megenni, mert viszik el. Akkor sem számított, hogy éppen szoptatsz, vagy ordít a gyereked. Ha jön az ebéd enni kell. És ha mégsem rohansz gyereket eldobva enni, akkor megnézheted magad, olyan leszidást kapsz a takarítónőktől, hogy azt nem teszed zsebre!


Tényleg elnézést kérek a kedves, aranyos takarítónéniktől, de ők voltak kevesebben.

2009. febr. 18. 10:35

Mindenkinek köszi a gratulációkat,szurkoljatok,hogy minden rendben legyen!

Angyal érkezik a naplóm címe,ahol mindig mindent leírok,nézzétek meg.

Holnap megyek dokihoz délután utána élménybeszámolok!

Puszi!

94. bbeus73 (válaszként erre: 90. - 450f37fbfa)
2009. febr. 17. 22:19
Őszinte szívből gratulálok nektek és jó egészséget kívánok!!!!
93. bbeus73 (válaszként erre: 85. - Ellababa)
2009. febr. 17. 22:18

Sziasztok!

Nekem volt szerencsém megismerni a klinikát, azon belül pedig szinte minden orvost, hisz júl. 4-től szeptember 30-ig bent kellett feküdnöm, a méhlepényem fedte a méhszájat, s megelőzésképp fektettek be. Hála istennek, szeptember 26-án megszültem az én drága kisfiamat, s tulajdonképp nem volt semmilyen problémám a terhességemmel, és a méhlepénnyel sem volt gond soha....


Jenei Katalin a pathológiai osztálynak az osztályvezető orvosa, így volt szerencsém megismerni. Két szobatársamnak - mindkettő ikres kismamik voltak - ő volt a fogadott orvosuk, nagyon meg voltak vele elégedve.

Én személy szerint csak jót, sőt nagyon jót mondhatok róla. Rendkívül hozzáértő, profi doktornő, bár emellett viszont nagyon szigorú és kemény. Nekem pl. kerek perec elmondta a 28. héten, hogy mi is történhet a méhlepényemmel rossz esetben.... hát nem volt biztató, de ő legalább őszintén felvilágosított. S mindig volt hozzám egy kedves szava, s mindennap megfogta a kezem, megsimogatott.... ami nekem nagyon sokat jelentett.... a saját választott orvosom be sem nézett rám, soha... de ez már egy másik történet....

Azt hallottam, hogy amennyit kér egy vizsgálatért egy orvos a magánrendelőjében, annak a tízszeresét szokták szüléskor adni.

Azt látom, hogy Jenei drnő egy percre sem áll meg a klinikán, van bőven "betege", tehát szerintem jobb, ha a magánrendelőjében keresed meg. Utána már úgyis visz ő mindenhova, ahova menned kell.


Egyébként az osztályos nővérkék nagyon kedvesek, aranyosak, úgy láttam, mindenki csak dicsérte itt őket. Én is csak ezt mondhatom, nélkülük nem tudom, hogy bírtam volna ki azt a 12 hetet... nem volt könnyű, de megérte.


De ugyanezt mondhatom el a gyerekágyas és csecsemős nővérekről is, nagyon segítőkészek és készségesek voltak mindvégig velem, bár náluk "csak" 4 napot feküdtem már a kisfiammal.

92. cb4c323adf (válaszként erre: 90. - 450f37fbfa)
2009. febr. 17. 20:36
de jó enci nagyon örülök:))és mennyi idős vagy??hú de jó hir:))veletek örülök én is_!!!_!_!!
2009. febr. 17. 16:39

Sziasztok!

Én Székely Péter 1. felől szeretnék érdeklődni, mostanában nem olvasok róla, csak évekkel ezelőtti írásokat/véleményeket találtam a fórumokon. Van-e aki mostanában szült nála, vagy tud-e friss infóval szolgálni. Én nála szeretnék szülni,(még talán vállal szüléseket) mivel mást nem ismerek, hozzá jártam nőgyógyászati vizsgálatokra és őt kerestem meg mikor terhes lettem, illetve tanácsadásra is hozzá járok! Már év elején pedzegettem neki a dolgot, akkor az volt a válasz, hogy "megoldjuk, de még a klinikával nem egyeztetett a feltételekről", azóta meg még nem volt igazán alkalmas időpont, hogy megbeszéljem vele a részleteket. A tanácsadáson nem lehet normálisan megbeszélni ezeket a dolgokat sztem (mikor ött ülnek vagy 5-en)! A héten vagy a jövő héten szeretném megkeresni a magánrendelőjében, de addig is várom a véleményeteket vagy hátha akad valaki aki mostanában szült nála!

Előre is köszi:)

2009. febr. 17. 09:15

Sziasztok!

Szabonejulika,neked írom,hogy sikerült!!!!

Minden segítség nélkül babát várok!

89. vkj77 (válaszként erre: 87. - Ellababa)
2009. febr. 16. 22:04
Én sem hallottam jókat róla.
2009. febr. 16. 20:46
hát olyan 50 körüli
2009. febr. 16. 20:45
ÉN NEM ISMEREM JENEI KATIT!MIT TUDSZ RÓLA?MILYEN IDŐS?
86. cb4c323adf (válaszként erre: 85. - Ellababa)
2009. febr. 16. 20:22
hát én nem nála szültem én Török Olga doktornőnél ő nagyon korrekt,nekem Jenei Katalin nem szimpatikus és sokan mondták hogy durva s hangulatember:((
2009. febr. 16. 20:18

Sziasztok!


Szült valaki a Klinikán Jenei Katalinnál?Ti a Klinikán fogadtátok fel vagy jobb a magánrendelésére elmenni?Mennyit kér egy szülésért?

84. vkj77 (válaszként erre: 81. - Ellababa)
2009. febr. 14. 18:41
Én nekem nem volt fogadott orvosom,így amikor odakerültem Dr.Vad Szilvia volt.Pénz nélkül úgy látott el,míg bent voltam,mint a saját betegét.Így nekem nem volt gond,hogy előre odaadtam a pénzt,és orvos sehol.Persze,ha probléma lett volna,akkor én is fogadok.Mivel hamarabb be kellett feküdjek,így minden orvos aki jött,a saját betegének ˝˝tekintett˝˝így előírta a vizsgálatokat,és nem mondták,hogy majd a saját orvosa tudja mi legyen.Én tudom még ajánlani:Dr.Juhász Alpár Gábort,Dr.Sápy Tamást,Dr.Aranyosi Jánost,Dr.Krasznai Zoárdot(remélem jól írtam)Szóval biztosan ajánlanak mások is,csak azért írtam többet,mert nekem jó tapasztalataim vannak.De ,mint tudod,ízlések és pofonok...
83. cb4c323adf (válaszként erre: 82. - Cb4c323adf)
2009. febr. 14. 18:31
Cifra dokit nem ismered ő is dorogi és nagyon szeretik:))
82. cb4c323adf (válaszként erre: 81. - Ellababa)
2009. febr. 14. 18:30
szia,gratula a kicsi manóhoz:))ha vissza olvasol sok orvos meg van emlitve kinek ki vált be..
2009. febr. 14. 18:19

sziasztok!


21 hetes ikres kismama vagyok és szeretném megkérdezni,h tudnátok-e nekem szülőorvost ajánlani a debreceni klinikán?sajnos nem ismerek senkit sem.

előre is köszönöm

80. vkj77 (válaszként erre: 78. - Pilicke)
2009. febr. 8. 17:06
Bocs már látom,hogy mikor lesz a nagy nap.Addigra,hidd el már nem fogsz félni,mert itt amire tudunk én, és biztosan válaszolunk neked.
79. vkj77 (válaszként erre: 78. - Pilicke)
2009. febr. 5. 22:45
Gratulálok és jó egészséget nektek.Én már szülni nem fogok,de ˝˝túl éltem˝˝egy spontán szülést egy gyerekkel ,egy ikert császárral.Szóval,ha tudok segíteni valamiben,akkor nyugodtan írj!
2009. febr. 5. 21:01

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni van-e valaki aki június közepe körül fog szűlni a debreceni klinikán?és van-e kedve megismerkedni más kismamával is aki szintén ott fog szűlni?21+5hetes vagyok június 13-ra vagyok kiirva a klinikán fogok szűlni de fogadott orvosom nincs.Nem is kell.Remélem lesz valaki akivel esetleg egyűtt lennénk benn szivesen beszélgetnék vele.Első babás vagyok jól jönnének a tapasztalatok.

77. vkj77
2009. febr. 5. 02:18
Sziasztok!Örülök,hogy van ilyen fórum,ahol elmondhatom a véleményemet a klinikáról.Én 32 vagyok.Az első gyermekemet 96-ban szültem.1 hónapot voltam bent fogadott orvos nélkül.A tapasztalatom:nagyon jó volt.Bár az orvosok azóta cserélődtek,de azért jó tapasztalatom van:Dr.Bodnár Béla,Dr.Jakab Attiláról.Akinél akkor szültem,(Dr.Lukácskó Lóránd)sajnos már nem él,pedig őt megfogadtam volna.2006-ban ikreim születtek.Persze most 2 hónap korház.Nem volt fogadott orvosom,mert minden rendben volt.29 hetesen befektettek,mert Dr.Zatik megjegyezte,hogyha az ő betege lennék,akkor rá érnék még,de így...Szóval be kellett feküdnöm.Az osztályos orvosok(Dr.Sápy,Dr.Juhász Alpár Gábor)figyelmesek voltak,a főnővérről(Borika)nem is beszélve,aki az évek során semmit nem változott.Az orvosokkal pénz nélkül is megbeszélhettem,hogy mikor szeretném a császárt.Igaz,apicik inkább 37. héten egem leptek meg a szülinapomon,és nem vártak pár napot arra,hogy a bátyjukkal ünnepeljenek.Végül az ikrek miatt több orvos is volt.Dr.Jakab Attila,és akinél tényleg szültem:Dr.Vad Szilvia.Nekem a maximálisat nyújtotta,még szülés után is.
2009. febr. 4. 23:50

sziasztok!


én török tanárnőhöz járok és nagyon meg vagyok vele elégedve eddig (29 hetes vagyok), nála szeretnék szülni is. magánrendelése díján leesett az állam uh-val együtt 4000,-ft és legalább 30 percig velem foglalkozik!!!! ha azt vesszük, hogy a magánrendelés 10szeresét kérik szüléskor általában a dokik, akkor így is baráti a jelenlegi elszállt tarifákhoz képest! ráadásul nagyon megnyugatató számomra már a jelenléte is.

75. tücsimücsi (válaszként erre: 69. - Cb4c323adf)
2009. febr. 1. 13:30
Én ezért nem adtam előre sose pénzt.
74. jjjkkk
2009. febr. 1. 13:06

Szia!

Még semmire, hívtam a hét elején, azt mondta hívjam a hétvégén, hogy mikorra tud adni időpontot a magánjába, erre felhívtam, s mondta sz. cs. p. kint van a Klinikán és oda menjek. Majd szerdán megyek.

73. cb4c323adf (válaszként erre: 72. - Jjjkkk)
2009. jan. 30. 15:04
na mi ujság mire jutottál?:??
72. jjjkkk
2009. jan. 28. 20:40
ok, köszi
71. cb4c323adf (válaszként erre: 70. - Jjjkkk)
2009. jan. 28. 16:45
2008 augusztus 1 én szültem fél éve....
70. jjjkkk
2009. jan. 28. 16:22
és ez mikor volt?
69. cb4c323adf (válaszként erre: 68. - Jjjkkk)
2009. jan. 28. 16:18
én török olgának a szülés után adtam mert ő vett át hogy kovács doki szabira ment én 20000 adtam neki...mert kovács doki megkapott 40000 előtte...
68. jjjkkk
2009. jan. 28. 16:10
és Török Olgának is adtál pénzt? vagyis kinek mennyit adtál, ha adtál?
67. jjjkkk
2009. jan. 28. 16:10
az a baj, hogy Cifrát egyáltalán nem, Majort meg látásból ismerem (ő nem ismer, csak én ismerem, mert hugom járt hozzá is)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook