Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, akik a debreceni klinikán szültek vagy szülnek fórum

Kismamák, akik a debreceni klinikán szültek vagy szülnek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
126. a7f41877f6 (válaszként erre: 124. - Pobe)
2009. aug. 8. 14:17

Na, ezen én is kiakadtam! Amúgyis magas az az ágy, de még hozzá az a korlát!


Nekem ráadásul mondta a szülésznő, hogy üljek fel az ágy szélére, mindjárt jön és sétálunk.

Nagy nehezen felültem, a lábam lógott át a korláton, de a szülésznő csak nem akart jönni. Kiderült, hogy műszakváltás volt, ő hazament!


A lábamban már semmi vér nem volt!

125. pobe
2009. aug. 8. 13:46
Ja persze az ágy is létrás volt tehát még a fokokat is el kellett valahogy érnem.
124. pobe
2009. aug. 8. 13:45

Ja és nekem még egy problémám volt a klinikával.

Apróság de akkor elég nagy nehézséget okozott.

A "pihenőbe egy olyan ágyon toltak be amin kb 10 centi magas korlát volt kétoldalt.

Na ugye szülés után nem sokkal fel kellene állni és zuhanyozni. Hát az az igazság hogy a 176 centimmel kész erőpróba volt lemásznom az ágyról úgy hogy az 10 centis emelvényen is átlendüljek.

Kíváncsi lennék egy 160 centis anyuka ezt hogy oldja meg?

Ezen egy kicsit csodálkoztam hogy tehetnek be a szülőszobára ilyen típusú ágyakat!

123. pobe
2009. aug. 8. 13:41

Köszönöm szépen az infókat! Két hét múlva megyek a dokimhoz és érdeklődök tőle is !!

Sajnos a szülőszoba tényleg elég egyszerű én sem láttam semmiféle lehetőséget a hagyományos fekvős szülésen kívül!

122. galnis (válaszként erre: 120. - Bun Csilla)
2009. aug. 7. 08:47
Nekem is nagyon szimpatikusnak tűnik. Aranyosnak és kedvesnek. Remélem nem csalódok.
2009. aug. 6. 16:11
Nekem Kaszásné Csilla volt a szülésznőm és fantasztikus ember!!!!! Többet segít bármelyik orvosnál!
120. Bun Csilla (válaszként erre: 119. - Galnis)
2009. aug. 6. 16:10

Nekem nem ő volt a dokim de jelen volt mert ikreket szültem temészetes úton és ez ritkaság!

Nekem szimpatikus!

119. galnis
2009. aug. 6. 11:52
Sziasztok! új vagyok itt. 14 hetes kismama vagyok.az lenne a kérdésem hogy szült e valaki közületek Török O.-nál egy emberről már olvastam vagy esetleg tudtok e több információt róla. Előre is köszönöm.
2009. aug. 4. 14:03
Szia! NEkem az első gyereknél valmi Pénzes Ica nevű szülésznő volt ő nagyon kedves volt és nem volt megfogadva, de most mikor szültem a másodikat, kifogtam egy utálatos még a nevét se jegyztem meg, de beolvastam volna neki annyira nem volt emberi. már előzőleg írtam róla. Különlegessgről semmit nem tudok, mert mindkét gyereknél csak feküdnőm kellett a a vajúdás alatt, pedig az a legrosszabb. A Gravitáció segíthetett volna, ha kicsit megengedik hogy sétáljak.
117. a7f41877f6 (válaszként erre: 115. - Pobe)
2009. aug. 2. 21:24

szia!


A szülésznő témához túl sokat nem tudok hozzászólni, én nem fogadtam. De ha ismersz szülésznőt, vagy ajánlottak valakit, csak egyszerűen beszélj vele. Ő majd tudja a menetét. De szerintem annyi csak az egész, hogy megadja a számát és szólsz, ha idő van. Az orvostól esetleg megkérdezheted, hogy van-e olyan szülésznő, akivel szeret együtt dolgozni.


Alternatív módról nem tudok. Van egy kád, de az egyik orvos mondta, hogy abba inkább ne akarjak beleülni. A kényelmi szempontokat tekintve nem éppen modern a szülőszoba.


A különleges kérések lehetőségét kérdezd meg a dokidtól. De ahogy én láttam, ott mindenki csak feküdt, se labda, se bordásfal se semmi.


(2009. márc.-ban szültem ott)

116. tücsimücsi (válaszként erre: 113. - Bucimama)
2009. aug. 2. 17:37
Nekem nem ő volt a szülésznőm, a nevét csak hallomásból ismerem: nagyon dicsérik.
115. pobe
2009. aug. 2. 15:45

Sziasztok!


Én is a Klinikán szültem az első babámat 2007 júliusában, Móré Csabánál. Teljesen elégedett voltam vele.

Most várom a második babámat, november 22-re vagyok kiírva. Ugyancsak Mórénál fogok szülni.

Viszont hiába szültem a klinikán és 2 hétig bent is voltam a babával, most olyan sok kérdés merült fel bennem.


Az első, hogy nagyon szeretnék szülésznőt fogadni, de nem tudom hogy mi a menete és kit érdemes megfogadni. Az elsőnél nem volt és nagyon jó lett volna. A párom nem lesz bent ( folyosón idegeskedő típus) így jó lenne valaki aki kicsit figyel rám.

Le tudnátok írni, hogy hogy működik ez a dolog?


A másik, hogy van -e lehetőség a klinikán alternatív eszközöket használni? pl labda, sámli kád... Ezek nekem mind kimaradtak az elsőnél, de mára kicsit tájékozottabb vagyok és tudom máshol vannak ilyen lehetőségek.

Egyáltalán jól veszi ki magát ha különleges kéréseim vannak? ( Nagyon alkalmazkodó típus vagyok nem szeretem a vitát.) Olyan jó lenne ha valaki válaszolna ezekre ,mert nem nagyon tudom kitől megkérdezni. Bár tudom az orvos válaszol, de nem akarok tudatlannak tűnni, főleg miután szültem már ott. És nem is tudom az orvos hatásköre-e a szülésznő ajánlás.



Nagyon szépen köszi mindenkinek!!!!


Egy Hajdúböszörményi anyuka.



Mellesleg a klinikáról annyit:

-a csecsemősnővéreket annyira megkedveltem, hogy a végén 2 nagy "szatyor" édességet(kávé, tea édességek) ajándékoztam nekik hálából. Mindenben segítettek, kedvesek voltak, vigasztaltak ha kellett, a kicsimet nem egyszer az ölükben ringatták amíg oda nem értem...

-a csecsemős orvosokból információt csak harapófogóval lehetett kihúzni, vagy még azzal sem.Nem nagyon törődnek az anyával, azzal, hogy szeretném tudni mit miért kap a gyermekem.

-a szülésznők, vagyis az ügyeletes szülésznő (akinek sajnos nem tudom a nevét)kedves volt, de sajnos egyszerre sokan szültünk és nem nagyon ért rá hosszasan időzni nálam. Ezért is szeretnék fogadni.

- Kisruhácskát adtak a babának de mivel olyan sokan szültünk, hogy elfogytak a méretek ( és egyáltalán a babaruha) jó néven vették ha vittem saját ruhát a kicsinek. Én is jobban szerettem ha a saját ruhájában volt

- szülés előtt egy héttel bevittek vesegörccsel. Átsugárzott a hasamba is és az egész derekam fájt. kb a falra tudtam volna mászni.

Miután kiderült, hogy ez "csak" vesegörcs megnyugodtam, de ennek kapcsán egy fiatal doki beszólt egy vizitnél: "és ő az a kismama aki nem tudja mi az a szülési fájdalom". Miért ő tudja?


Szóval ennyi!

114. emelint
2009. júl. 9. 13:06
Sziasztok! Hajdúböszörményi, vagy környéki babásokat keresek, akik szívesen elfogadnák a segítségemet. Semmi rossz és hátsó szándék nincs bennem, csak egyszerűen bele szeretnék kóstolni a babás életbe, ugyanis szeretnék kisbabát, és előtte tapasztalatokat is szeretnék gyűjteni. Segítenék vásárolni, takarítani, akár főzni, de nagyon szívesen eljátszanék a babával is! Elsősorban olyan kismamákra és anyukákra gondoltam, akiknek nem tud segíteni a párjuk, vagy a nagyszülők. Természetesen ingyen segítenek, igaz nem érek rá a hét minden napján napi 24 órában, de télleg sokat jelenteni ez nekem. Igényes ápolt fiatal lány vagyok, megbízható, gyermekszerető főiskolás. Remélem lesz jelentkező:)! Sok boldogságot és kellemes napot minden kismamának!
2009. júl. 3. 14:39
Sziasztok. Valakinek volt szülésznője Szutorné Erzsike? Ha igen mi a véleményetek róla??
112. e5ce4877f9 (válaszként erre: 111. - Bun Csilla)
2009. jún. 1. 17:33

Szia!Nekem is Dr.Móré az orvosom és nagyon meg vagyok elégedve vele 6-7 éve hozzá járok a magánrendelőbe és ott természetes,hogy van egy díj,amit ki kell fizetni,ha oda megy az ember lánya.Amikor a kórházban rendelt tőlem még soha nem kért díjjat.Sőt nem kellett órákig várnom,hogy lejöjjön megnézni.Mikor legelőször megműtött,akkor is nagyon aranyos volt és pontosan négy óra múlva jött megnézett és látta,hogy nagyon ki vagyok(vetélés volt),ezért el is engedett haza.Másoknak fájt a hasuk,nagyon véreztek és nyöszörögtek mellettem,nem tudom kinek ki volt a dokija,csak azt,hogy én törökülésben vártam,hogy jöjjön és mehessek haza.

Én nála fogok szülni,gondolom,hogy ott lesz,mert császáros szülésre készülünk.:)

2009. máj. 30. 21:57
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni én tavaly januárban szültem ikerlányaimat Annát és Petrát: Az orvosom Dr. Bartha Tünde ! Én nagyon megvoltam vele elégedve! Voltak olyan orvosok akiket még tudnék ajánlani Dr. Juhász Alpár Gábor, Dr. Birinyi László, Dr. Jenei Mariann, Dr. Krasznai Zoárd! Akikkel bent voltam (ikerterhességnél hamarabb kell befeküdni!!) többen panaszkodtak Móré Dokira mellettem fekvő csajnak is ő volt a dokija és ott se volt a szülésnél de minden alkalommal 5000 ft-ot kért!!!
110. a7f41877f6 (válaszként erre: 108. - Kírakitti)
2009. máj. 30. 16:40
Nagyon édesek a lányaid!
109. a7f41877f6 (válaszként erre: 108. - Kírakitti)
2009. máj. 30. 16:25

Nekem az volt a szerencsém, hogy a férjem odaért 120 km-ről még időben. Ha nincs ott, lehet, hogy egyedül szülök meg.

Amikor már tolófájásaim voltak ő ment szólni, de egy lélek nem volt a közelben, úgy rohangált, hogy találjon valakit.

A szülésznő kedvességéhez még annyit, hogy egyszer jól leb...tt, mert a CTG-t nem nyomtam rendesen a hasamhoz a fájás közepén, és így nem mutatott normális értéket.

Az a nő tuti nem szült még! A fájdalomtól azt sem tudtam hol vagyok, mi történik körülöttem, nemhogy arra figyeljek. Nyomtam én a hasamhoz, de amikor durvult a fájás, nem nyomtam elég erősen.


Az meg, hogy háromszor-négyszer kellett szólni, hogy tolófájásom van, legyenek szívesek hívni az orvosom!!!


Nekem ez volt az első szülésem, de a következő babánál tuti, hogy mindenképpen jön majd a férjem velem. És lesz még vagy három "tartalékos" ha ő nem érne oda.


Belegondolni is borzasztó milyen lett volna, ha nincs ott velem senki!

108. kírakitti (válaszként erre: 96. - A7f41877f6)
2009. máj. 30. 07:10

Ehhez kapcsólódnék- Két hónapja szültem. A szülésznő nagyon sz...t volt. ott hagyott egyedül , és amikor arra jött kérdeztem tőle valamit, úgy tett mint aki meg se hallja, pedig rajtam kivül senki nem volt ott. a férjem mire Miskolcról hazaért Debrecenbe 1 óra alatt én már meg is szültem, és az őrzőbe ért utól. szóval ezt a kis időt nem bírta nálam tölteni, vagy legalább hogy amikor már nagy - hallható- fájdalmaim voltak hogy meg nézzen hogy állunk.

Még szerencse hogy jött a dokim, aki azonnal közölte hogy szülünk, 5 perc múlva meg volt a baba. Bár alőző szülésemnél nem panaszkodhatok egy lelkiismeretes nőt fogtam ki Icának hívták, kedves volt, segítőkész, szinte végig ott volt, pedig akkor rajtam kívül még vagy 5 -en szültek egyszerre. és még a férjem is ott volt , vagy pont ezért volt kedves??????????

107. emelint
2009. ápr. 2. 18:33

Sziasztok! Vannak itt hajdúböszörményiek? Szeretnék hajdúböszörményi kisbabás anyukákkal beszélgetni, szívesen foglalkoznék a babóval, hogy az anyuja tudjon picit pihenni, vagy házimunkát csinálni, természetesen ingyen, ott a lakásba, vagy elviszem sétálni. Ugyanis én is szeretnék majd kisbabát, de addig is szeretnék belekóstolni egy babás életbe! JELENTKEZŐKET VÁROK:)!!!


Végeztem csemcsemőápolási tanfolyamot!

2009. márc. 24. 08:58

És a legjobb csak most jutott eszembe:

a szülőszobán vajúdás közepén bejött (becsörtetett) a takarítónő és rászólt a férjemre, hogy menjen ki, mert ő most fel fog mosni!

Hatalmas koszt csinálhattam az ágyon fekve, hogy akkor rögtön takarítani kellett!

105. bbeus73
2009. márc. 23. 11:44

Ó, azok a drága jó klinikai takarítónénik! Mikor én 3 hónapot bent töltöttem, ki kellett tölteni egy elégedettségi kérdőívet, ahol az egyéb pont alá beírtuk jó néhányan a takarítónőkkel kapcsolatos rossz véleményünket, de ezek szerint azóta sem történt semmi változás. Kiskirályoknak érzik magukat, pedig volt egy-két kismama, aki kiosztotta őket. Borzalmas a viselkedésük, én szinte mindet úgy hajítanám ki onnan, hogy a lábuk nem érné a földet.


Szomorú, hogy ilyen emberekről "kell" beszélgetni.

104. vkj77 (válaszként erre: 96. - A7f41877f6)
2009. márc. 21. 17:04
Jó egészséget nektek!Én sokáig voltam bent,a véleményem már leírtam.De a legfontosabbról elfeledkeztem:A TAKARÍTÓNŐK!Nem nézem le őket,de amit hisznek magukról,az felháborító.Ja,és ha panaszt mertünk tenni...De azért kíváncsiságból el néztük több napon át,hogy jól megközelíthető helyen napokig ott volt a szemét,de a papucsunkat azt rendszerint bevágta a kotrásával az ágy alá legbelülre...
103. tücsimücsi (válaszként erre: 101. - A7f41877f6)
2009. márc. 21. 16:18
5 hét? Akkor viszont nem szóltam semmit, mert biztos többet láttál és tapasztaltál, mint én.
102. a7f41877f6 (válaszként erre: 100. - 450f37fbfa)
2009. márc. 21. 15:51

Vele nincs semmilyen tapasztalatom.


Jeneiről én is ezt hallottam, de nekünk az volt a fontos, hogy szakmailag toppon legyen. Az hogy kedves, vagy nem, nem nagyon érdekelt. Egyébként velem mindig aranyos volt.

101. a7f41877f6 (válaszként erre: 98. - Tücsimücsi)
2009. márc. 21. 15:42

A többségük segített és kedves volt, de az a pár ember, aki nem, az elrontotta az egészet.

Ha minden simán megy és 4 napot töltök bent, akkor valószínűleg én is így gondolnám, de több, mint 5 hetet voltam ott és mi "problémások" voltunk.


de a lényeg, hogy már minden rendben és túl vagyunk rajta

100. 450f37fbfa (válaszként erre: 99. - A7f41877f6)
2009. márc. 21. 15:34

Igen azt mondják nagyon jó szakember,de emberileg nem sok jót hallottam azoktól,akik nem hozzá mentek szülni.

Én dr.Móré Csabánál fogok szülni,évek óta hozzá járok:).

2009. márc. 21. 15:30
dr. Jenei Katalin, vele nem volt semmi bajom, nem bántam meg, hogy őt választottam
98. tücsimücsi (válaszként erre: 96. - A7f41877f6)
2009. márc. 21. 15:29
Én mind a 2 gyermekemet a Klinikán szültem nem is annyira régen és csak pozitív tapasztalataim voltak. Mindenki nagyon segítőkész és kedves volt. Jó érzéssel gondolok vissza.
97. 450f37fbfa (válaszként erre: 96. - A7f41877f6)
2009. márc. 21. 15:23
Ki volt az orvosod?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook