Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, akik 2015 szeptemberére vannak kiírva fórum

Kismamák, akik 2015 szeptemberére vannak kiírva (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 8. 14:27

sziasztok!

Én most júniusban szültem,és megmaradt vmennyi málnalevélteám,caulophyllum homeopátiás golyóm,és szinte teli üveg gátmasszázsolajam,3000 ft-ért elpostázom,ha kell valakinek!

További jó babavárást! :)

48. Léna79 (válaszként erre: 47. - Orsolyaanna)
2015. ápr. 28. 18:16
Üdv. itt :)
2015. ápr. 28. 17:12

Sziasztok!


Csatlakozom Hozzátok! Szeptember 16-ra vagyok kiírva és a SOTE II-n fogok szülni. Első baba, most vagyok 19 hét + 4 napos :)

46. Léna79 (válaszként erre: 45. - Merci1005)
2015. febr. 15. 07:50
Mindenképp írd majd meg az eredményt és nagyon drukkolok neked!
45. merci1005 (válaszként erre: 44. - Léna79)
2015. febr. 14. 22:11
Igen a 9. héttől csinálják. De nálunk ez nem is volt kérdés hogy megcsináltassuk. Bízom benne hoyg semmi gond nem lesz. :)
44. Léna79 (válaszként erre: 43. - Merci1005)
2015. febr. 14. 12:14
Szerintem neked az életkorodnál fogva is (bocsánat)hasznos a prenatest. Ráadásul,nem kell vele sokat várnod,ha jól tudom,akkor a 9-10. hét környékén is el tudják végezni.
2015. febr. 14. 07:13
Sziasztok! Új vagyok ezen a fórumon 6 hetes vagyok én is szeptemberi leszek ha minden igaz. Bár papír forma szerint oktober eleje,de a másik két gyermekemet is a vártnál hamarabb ( 2-3 hét) szültem. Úgy látom én vagyok itt a legidősebb :) 43 éves vagyok. Én megcsináltatom a prenát . édesapám azt mondta hogy kifizeti nekem. remélem azon jó eredmények lesznek és nem kell tovább menni. Nagyon parázok az amniocetézistől a vetélés miatt. Hiába szültem már kettőt azért most parázok egy kicsit. No meg azért elég régen is volt. Akkor még csak a genetiaki ultrahang volt és az AFP vérvétel :)
42. Léna79 (válaszként erre: 40. - Ancsika000)
2015. febr. 14. 06:26

Jobbulást neked!

Valóban 38 fok felett kell csillapítani a lázat, kismamának meg főleg!


Nekem a nagylányom beteg. Nem influenzás ez most más kór. Ha nagyon félsz az influenzától,akkor oscillococcinum, 1000 mg C vitamin, 2000 NE D vitamin.

A járvány miatt nekem is függőben van még az EKG, fogorvos,szemészet. Majd márciusban ezek is sorra kerülnek.

Kérlek ne parázz annyira,mert a végén tényleg bebeszélsz valamit.

41. Derya (válaszként erre: 40. - Ancsika000)
2015. febr. 13. 10:54
van szeptemberi babas klub, ha erdekel, gyere.
2015. febr. 13. 10:50

Sajnos a héten elkaptam valami hülye felső légúti vírusfertőzést. :( Elkezdett felmenni a testhőm,de különböző praktikákkal 37,5 alatt tudtam tartani. Bár e miatt volt egy katasztrofális éjszakám. :( A háziorvosom azt mondta, hogy 38 fokos láz alatt ne vegyek be semmit. Remélem nem lesz semmi baja a picinek.

Jövő héten megyek UH-ra és már nagyon várom, hogy ismét lássam, halljam a kis szívét... akkor tudom, hogy OK minden. Ráadásul már mérik a tarkóredőt is. :) Úgy érzem, hogy ólom lábakon jár az idő. Pedig még elég sok vizsgálatra el kellene jutnom a jövő héten. Diabetológia, Fogorvos (amit a héten a betegség miatt le kellett mondanom), háziorvos, nőgyógyász.

Ti hogy vagytok egyébként? Ellenálltok még az influenzának?

39. Ancsika000 (válaszként erre: 32. - Léna79)
2015. febr. 13. 10:43
Szerencsés vagy, hogy tele vagy tanácsadóval és nem parázol. Én lassan már mindentől megijedek. Ha van émelygés attól, ha nincs, attól. :)
38. Nikk_1982 (válaszként erre: 37. - Derya)
2015. febr. 10. 14:12
Talan akad... Tudod, a nagy szamok torvenye. :-))))
37. Derya (válaszként erre: 36. - Nikk_1982)
2015. febr. 9. 17:11

velemenyem szerint nincs ertelme elvegeztetni, ha ugyis megtartjak.

megis ck van, amiben egyetertunk? ;-)

36. Nikk_1982 (válaszként erre: 35. - Derya)
2015. febr. 9. 10:37

Azért a teljes képhez szerintem hozzátartozik az is, hogy ezeket a vizsgálatokat csak azoknak ajánlják akik beteg baba esetén meg is szakíttatják a terhességüket.

Sokan ezt semmilyen körülmények között nem tennék meg, és bár elméletileg nem értek velük egyet, de biztos hogy nagyon nehezemre esne döntést hozni egy ilyen esetben.

35. Derya (válaszként erre: 34. - Léna79)
2015. febr. 9. 08:20

hat nem felevrol van szo, ez folyamatosan novekszik, az anyai eletkor novekedesevel aranyosan. :-)

a 34 evesnek nem sokkal jobb az aranya, 1: 312-hoz.


nyilvan, ahogy gondolod, tegyel ugy...

34. Léna79 (válaszként erre: 33. - Derya)
2015. febr. 9. 06:16

Totál egyszerű a gyakorlati magyarázata: fél év ennyire vagy 3-4 hónap ennyit számítana? Én nem vagyok hajlandó ilyen pici idő miatt parázni,mert,ha csak ez az egy értékem lesz rossz (és az orvosi konzultáció sem támasztja egyébkét alá),akkor csak emiatt nem fogok se prenatest-et,se amniot végeztetni.

A gyerekvállalások egyre inkább kitoldónak, pár év múlva már az fog csodaszámba menni,ha valaki 35 év alatt szül.... Most ennyi erővel rögtön lehetne drága tesztre vagy hasbaszúrása küldeni mindenkit. Én most így állok a dologhoz,és kész. :)

33. Derya (válaszként erre: 29. - Léna79)
2015. febr. 8. 15:57

miert?

az eletkornak pedig hatalmas jelentosege van csak amiatt egy 35 eves nonek 1:249-hez az eselye Downra....

32. Léna79 (válaszként erre: 30. - Ancsika000)
2015. febr. 8. 15:53

Én az elsőnél 26 éves voltam. A 12. héten volt egy sima tarkóredő mérés, SZTK-ban, normál UH-al. Aztán a 16. héten az AFP vérvétel (akkor kötelező volt életkor ide vagy oda, most már nem kötelező)+ genetikai UH. Szó sem volt semmilyen amniocentézisről. Ja,és 10 éve nem voltam ilyen internet őrült sem. :D Boldog tudatlanság. :D

Most meg? Néha úgy érzem,hogy csak a paráztatás van.


Mondjuk a nődokim kíváló szonográfus és 2 lábbal a földön jár és mivel haver,ezért pénzt sem kér. A védőnőm,pedig az anyukám. :) Nekik kettőjüknek hisznek,amit ők tanácsolnak azt fogadom el.

31. Nikk_1982 (válaszként erre: 30. - Ancsika000)
2015. febr. 8. 13:49

Erre jo a vedono, ha szerencsed van vele. En ha egyedul nem talaltam megnyugtato valaszt a kerdesemre, mindig felhivhattam.

Mondjuk nem minden vedono ilyen segitokesz, ahogy hallom

2015. febr. 8. 13:01

Én 28 éves vagyok és ráadásul egészégügyis, bár az a terhességgel kapcsolatban soha nem voltak olyan mélyre ható infóim. Egész egyszerűen nem érdekelt... eddig. :) Most már bánom kicsit, hogy nem mélyedtem a fősulin jobban bele a témába.

Ez az első terhességem. Soha nem tudom, hogy mivel teszek jót vagy rosszat. Sokszor elég kétségbeejtő érzés.

29. Léna79 (válaszként erre: 27. - Ancsika000)
2015. febr. 8. 06:45

Nekem is függőben van egy gyökérkezelésem,de anődokim azt mondta várjam meg a 12. hetet,majd csak utána csináltassam meg. De én még arra is ráhúzok,mert ebben a hülye influenza szezonban nem akarok menni.Igaz,hogy magán,de akkor sem.


Amniocentézis: nagyon megoszlanak róla a vélemények.Azért azt tudd,hogy ezen vizsgálat alkalmával nem csak down, edwards stb. kórra nézik a dolgokat,hanem még vagy 200 másikra is.

Mindenkinek az egyéni döntése,hogy mit vállal: kombiteszt és/vagy integrált teszt.Esetleg Prenatest (ez a drága). Vagy amniocentézis.

Nekem az életkorom (35 voltam 2 hónapja) miatt eleve alacsonyabb arányszámról fog a kombi csak életkori arányszáma indulni. De én csak az életkorra való részét annyira nem veszem komolyan. Egyrészt: kb. 3-4 hónapja más arányszámot kapnék kapásból, másrészt sok helyen már nem 35. életévtől teszik a kombit "kötelezővé",hanem 37. életévtől. A teszt többi része lesz a mérvadó. Számomra.

28. Nikk_1982 (válaszként erre: 27. - Ancsika000)
2015. febr. 7. 20:02
A fogászaton csak ellenőrizni fognak. Ne aggódj. Ha meg rossz fogad is van, érdemes mielőbb túlesni rajta, mert a terhesség végére sokat romolhat. És akkor még finoman fogalmaztam. :-)
2015. febr. 7. 13:22

Huh, úgy látom, két napja sehol senki. :( Minden esetre én leírom, hogy mi újság velem, hátha visszatértek! :)

Pontosan 10 hetesen voltam UH-on, kaptam fotót is. :) Dobog a kis szíve, úgyhogy minden rendben van.

Már nagyon szeretnék túl lenni az első 12 héten, de gondolom, ezzel nem csak én vagyok így.

Beszéltetek itt az amniocentézisről. Én nem szeretném. A kombinált tesztet viszont biztosan megcsináltatom. Állítólag 95%-os pontosságú.

Jövő héten megyek diabetológiára és fogászatra, majd pedig a háziorvoshoz. A fogászattól félek! :(

2015. febr. 5. 08:56
Akkor én vagyok az egyetlen, aki fontolgatja az amniocentézist vagy a chorionbiopsziát?
25. Léna79 (válaszként erre: 24. - *trillian*)
2015. febr. 4. 18:30

Szíved joga eldönteni,hogy melyik utat választod.

Én 2 hónapja vagyok 35, tehát őszintén szólva az életkori kockázat arányszámát nem fogom túl komolyan venni.Főleg,hogy egyre inkább nyomják a 35 helyett a 37. életévet.

Van egy tervem a tesztekre/amniora,de inkább nem festem az ördögöt a falra.

9 éve még nem volt prena meg 12 hetes kombiteszt,egyedül az akkori 16 hetesen paráztatták a kismamikat, bár én akkor sem izgultam.

Körbejártam a témát, kínlódtam rajta eleget,mígnem arra jutottam,hogy ráérek akkor foglalkozni (komolyabban) bármivel is,amikor annak itt az ideje. ;)

24. *trillian* (válaszként erre: 23. - Nikk_1982)
2015. febr. 4. 16:46

Az a baj, hogy ismerem magam, és hiába lesz ez a panorámateszt negatív, meg mondjuk normális a tarkóredő, végig azon fogok gyötrődni, hogy az amniot is meg kellene csinálni...


De amúgy a vérből vett genetikai teszt 3 triszómiára szűr, az amnio/méhlepénybiopszia meg 200 más betegséget is kiszűr. És én azért 38 éves vagyok.

23. Nikk_1982 (válaszként erre: 21. - *trillian*)
2015. febr. 4. 16:31
Ha lenne ra keretem, en biztos megcsinaltatnam ezt, nekem az amnio az utolso lehetoseg. De errol mar a klubban is vitaztunk egy jot tegnap. :-)
22. *trillian* (válaszként erre: 18. - Léna79)
2015. febr. 4. 16:11
Nem, itt is géndiagnosztikai center csinálja, csakhogy a triszómia és DNS-szűrésnél tenyésztetni is kell (aminek kell 1 hét idő), markert mérni viszont tényleg lehet másfél óra alatt, de az nem ugyanaz. Szerintem.
21. *trillian* (válaszként erre: 18. - Léna79)
2015. febr. 4. 16:09

Én külföldön élek, és az orvosom nagyon nyomja ezt a panorámatesztet (ami kb ua., mint a PRENA), mert már a 9. héten meg lehet csinálni. De persze itt sem fizeti a biztosítás, magyarán forintosítva 270 000 ezrünkbe kerülne. Az a problémám, hogy az orvos véleménye szerint ha ez negatív, és a tarkóredő is normális, akkor az amniocentézis fölösleges.

Én viszont nagyon hajlok rá, hogy az amniocentézis a biztos.

Szóval most nem tudom.

20. Léna79 (válaszként erre: 19. - Nikk_1982)
2015. febr. 4. 15:53
Igen. Sajnos :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook