Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama torna alakunk megőrzésére ( igen vagy nem? ) fórum

Kismama torna alakunk megőrzésére ( igen vagy nem? ) (beszélgetős fórum)


2010. júl. 21. 21:45

Sziasztok!


Én sokat mozogtam a terhesség előtt,és azalatt is.Szerintem,ha problémamentes a terhesség,akkor nagyon sokat segít a mozgás,sport,kismama jóga,aqua aerobic.Ha aktívan "zajlik " a kismamaság,sokkal könnyedbbek maradunk,én az utolsó héten is kismama tornáztam.

Megvettem a Réka dvdét is,csináltam is,de jobb szeretek társaságban sportolni,nekem ez vált be.

Én minden kismamát csak bíztatni tudok,ha jól esik mozogjon,de az a meglátásom,hogy még az az elavult elv van sokak fejében,h. tegyük fel a lábainkat,és ne csináljunk semmit,ha várandósak leszünk.Én 12- kg ot híztam a végére,ebből a baba 4kg feletti volt.

2010. júl. 21. 18:46

Nincs még sok hozzászólás ebben a témában, úgyhogy muszáj lesz tapasztalatot gyűjtenem, amit majd le is írok ide. :)

Én még nagyon a terhesség elején járok (4-5 hetes), de sajnos már volt egy bevérzésem is, úgyhogy ha tornázom is majd a Rékára, az még kicsit odébb lesz. Aug. 03-án megyek a nőgyógyászhoz, akkor majd megkérdezem mit szól hozzá, tornázhatok-e vagy sem? Jó lenne ha nem kellene abbahagynom a mozgást, mert nagyon megszoktam. Már jópár éve, hogy folyamatosan Rákázom, illetve Alexandrázom. :)

2009. aug. 30. 21:38
Én nem tornáztam, csak odafigyeltem mit eszem. MOst vagyok 38 hetes eddig csak a normálisnak mondható 10 kilót híztam, de most egy hete kb, csak úgy jönnek fel a kilók, és nem tudom mitől, hiszen nem eszem mást, többet. Kívánom hogy ti ne járjatok így:)
2008. febr. 16. 20:04

Sziasztok!


Én a 2.trimesztertől kezdtem el tornázni, a Rubint Réka DVD-re, most már a 3.trimeszterben járok.

Én csak elég későn tudtam megszerezni a barátnőmtől.

Én kezdettől fogva tornáztam volna, nekem semmi bajom nem volt eddig. Panaszmentes voltam eddig, most vagyok a 30.hétben.

Én előtte is jártam aerobicra, nekem lételemem a mozgás. heti 2-szer tornázom. Szerintem jó. :))

A hangja az borzalmas :))

2008. febr. 11. 10:54

Sziasztok!


Én most vagyok a 21.hétben, az első pár hónapban rengeteget hánytam, ahhoz sem volt erőm, hogy az ágyból felálljak, így aztán eszembe sem jutott tornázni. ( a hányások miatt fogytam) a 12.héttől azonban elemi erővel kívántam a mozgást. Én pilatesre meg alakformálóra járok, ugyanúgy mint a terhesség előtt, annyi csak, hogy a hasgyakorlatokat nem csinálom. Nagyon élvezem. Réka dvd-jét a barátnőm dícsérte, én most rendeltem meg, annyit mondott csak róla, hogy a hangját le kell halkítani, mert elviselhetetlen:) de a gyakorlatok jók, bár elég fárasztó. Jó mozgást mindenkinek!!! :)

2008. febr. 11. 10:48

A védőnők általában tudnak ajánlani olyan helyet, ahova érdemes járni.

De mindig kérdezzétek meg az orvosotokat. Én is jártam, de eltiltott a speciális helyzetem miatt.

( Nem is sejtettem, hogy ebből akár baj is lehet....)

2008. febr. 11. 10:44

Szia!

A téma engem is érdekel, nekem a elején jó lenne fogyni, ez a terv. Viszont éhes vagyok és estére meg mindig fáradt, de ettől még mind a két esetben tudok émelyegni, böfögni, ....

Kaptál már haszons ötleteket a gyakorlatra?

2008. febr. 8. 06:48

Vannak olyan alkatú egyének akiknek nem számít hogy mit esznek és mennyit mozognak mégsem látszik rajtuk a hízás nyoma!!

És persze vannak olyanok is akikre ragadnak a kilók ! Terhesség idején meg többszörösen!!

Én most második kisbabámat várom!!!

Az első terhességemnél meggyűlt a bajom a kilókkal! 22 Kg-ot szedtem fel és sajnos már rettegtem amikor a védőnőnél a mérlegre kellett állnom! Minden egyes felszedett kiló után jött a fejmosás!! Mit szabad , mit nem! Mit ehetek mit nem!! A sósat felejtsem el sok gyümölcs és zöldség...blablabla

Volt mikor szabályos harcot vívtam a párommal egy-egy szál ropiért!! Aztán meglett az eredménye!!

Magas lett a vérnyomásom és toxémiás lettem !


Mikor megtudtam hogy terhes vagyok a 2. kisbabámmal, megfogadtam hogy nagyon fogok vigyázzni!

Nem szeretnék csak annyit hízni amit nagyon muszáj!


Ehhez szeretném Rubint Réka -Légy bombajó kismama című DVD-jét segítségül hívni!! Nektek mi a véleményetek róla? Várom a pozitív és persze a negatív véleményeteket is!!

Írjátok meg nektek milyen tapasztalatotok van a terhes tornával kapcsolatban!! Segít-e megőrizni az alakot vagy ugyan úgy lehet mellette hízni!!

Puszi: Brigibaby

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook