Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2016. febr. 12. 07:34
Sziasztok! Elég új vagyok itt a honlapon... Ausztriában (Niederösterreichban Wiener Neustadt és Eisenstadt között) lakunk, és tervezgetjük a baba-projektet! :-) Szívesen megismerkednék kismamákkal, anyukákkal akik magyarként itt Ausztriában szültek / fognak szülni, itt élnek! Vagy akár csak beszélgetni szeretnének, tapasztalatot, információt cserélni! Köszönöm! Üdvözlettel: Barbara :-)
2016. jan. 14. 12:09
Sziasztok!!! Horgos Timea a nevem Ausztriában élünk a férjemmel és 5 hónapos kislányommal ... és eléggé unalmas itthon a picivel ... nincs köztetek a közelemben elő szintén unatkozó anyuka akinek lenne kedve néha közösen babázni meginni valahol egy kávét??? Mi Blindenmarktban élünk 3372 Amstetten mellett van ez a kis falucska!!!Puszii és várom a sétálni vágyó anyukák jelentkezését!!!
18. Era*
2015. szept. 30. 16:52
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, ha itt Ausztriában van bejelentve a terhesség, itt van a Hauptwohnsitz és a mh. is, akkor a várandóság alatt haza (Magyarországra) lehet-e menni és csak a kötelező vizsgálatokra visszajárni? Az osztrák Biztosító nem köt bele, ill. ellenőriz? Köszi
2014. dec. 15. 12:13

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani,h hova kell első vizsgálatra menni,és mikor? Mit csinálnak az első alkalommal?köszi

2014. nov. 6. 16:33
Valaki tudja esetleg hogy egyedül állô anyuka milyen támogatást igényelhet?
15. mgagi
2014. júl. 28. 13:21
Köszönöm csajok az infókat. Sajnos a baba nem maradt meg:( de addig is minden rendeződik körülöttünk és hátha utána már nyugodtan jöhet a baba.
2014. jún. 19. 15:36

minden ausztriai magyar kismamának ajánlom figyelmébe ezt a blogot:

[link]


A kinti gyes feltétele tudtommal a kinti Hauptwohnsitz. Ha ez megvan és amegfelelő orvosi vizsgálatok is (5 kötelező a Mutter Kind Passban) akkor lehet kérni a dolgokat kintről.

Ha nem kapsz akkor pedig otthon kell jelezni, hogy kinti munkaviszony volt (feltételezve, hogy minden rendben otthon, pl TB lejelentve) és elvileg megkapja az ember a különbséget.

13. Claire1990 (válaszként erre: 10. - DorkaG)
2014. jún. 18. 23:38
Szia! Eisenstadtban szültem 2012-ben. Úgy néz ki, megint terhes vagyok, és a másodikat is ott akarom szülni. Szerintem jó kis hely, szép tiszta, kedves mindenki, adnak mindent (pelenka, tápszer, pumpa, bármit) 1-2 magyar orvos és ápoló is van, szóval olyan családias az egész. Legnagyobb szoba 4 ágyas. Lehet kádban is szülni, ... szóval na.. én biztosan ott szülök megint. :)
2014. jún. 17. 10:06
Sziasztok! Én 2013 szeptemberében szültem a kislányomat Vöcklabruckban. Nekem csak jó tapasztalataim vannak, pedig eleinte féltem, főleg, hogy a nyelvtudásom sem az igazi, de az egész terhesség és a kórházi napok alatt rengeteget segítettek, nagyon kedves volt mindenki, és mindenféle ügyintézés könnyen ment, igaz ez a része a férjemé volt, de semmilyen nehézségbe nem ütköztünk. Ha van vmi kérdésetek, szívesen segítek, ha tudok!
11. mgagi
2014. jún. 8. 08:33

Sziasztok!

ÉN is kismama vagyok, de még csak most fogok dokihoz menni. Mi Salzburgba költöztünk.

Van már vkinek tapasztalata terhesgondozással és a kórházi dolgokkal kapcsolatban? Örülnék ha írna vki róla.

10. DorkaG
2014. febr. 2. 22:48
Sziasztok! Még új vagyok itt, látom nem nagyon él mostanában ez a fórum. Azért írok, hátha valaki olvassa. Én most február 20-ra vagyok kiírva, Eisenstadtban szülök, Neusiedl am See-től nem messze lakom. Van valaki aki szült Eisenstadtban? Nekem nagyon jókat meséltek a kórházról. Ha vannak még itt kint élő és szülő kismamák, vagy akik má túl vannak rajta, jó lenne beszélgetni, megosztani a tapasztalatokat! Wochengeld, Gyes, és mindenféle ügyintézés is érdekelne, és persze én is szívesen megosztom majd a tapasztalataimat, ha már túl vagyok rajta. Üdv mindenkinek :)
9. furike (válaszként erre: 8. - Demonhunter)
2013. júl. 30. 17:08
Szia!Én a negyedik babámat várom:)).Három Magyarországon született.Miket tudsz,hogy vinni kell a korházba?Otthon szószerint mindent kellett vinnem,pudert,alkoholt.....stb.Nekem is nagyon szimpatikus az ellátás.Voltál már korház látogatáson?Mi most tervezzük,mikor párom szabin lesz,meg persze ha lehet.Izgulsz már?És mi lesz,kisfiú vagy kislány?
8. demonhunter (válaszként erre: 7. - Furike)
2013. júl. 30. 16:08
Szia! Én Felső-Ausztriában élek, Vöcklabruckban fogok szülni. Egyelőre még nem tudom pontosan, miket kell vinni a kórházba. Apuka bent lehet. Nekem nagyon szimpatikus az itteni ellátás, a kórház is. Első babát várod?
7. furike (válaszként erre: 6. - Demonhunter)
2013. júl. 23. 10:36
Szia!Én oktoberre várom a babánkat.Én is szeretnék beszélgetni más kismamákkal.Te merre laksz?Hol fogsz szülni?Én Amstettenben fogok szülni.Tudod miket kell vinni a babának meg magadnak is a korházba?Apuka bent lehet a szülésnél?Szia!
2013. jún. 25. 08:24
Sziasztok! Látom egy ideje nem él a fórum, de azért hátha akad még, aki írni fog ide. Én szeptemberben fogom szülni az első babámat Ausztriában, és szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik szintén itt várják a babájukat, és itt szültek vagy szülnek majd. Jó lenne, ha megosztanánk egymással a tapasztalatokat.
2013. febr. 7. 21:27
Sziasztok!Kirantra sok Boldogságot a Babushoz!Már régóta keresek egy ilyen fórumot, nekem is hasonló a problémám, bár én még nem estem teherbe.Télen nyáron itt dolgozom ausztriában, szobalányként, már 4.ik éve.Már férjhez mentem, elmúltam 27. és sokat jár a fejembe a BABA szó!!Az teljesen tiszta, hogy itt szeretnék szülni, csak nem ismerem a szezonmunkára vonatkozó szabályokat,jó lenne erről bővebben beszélgetni , hogy mégis tiszta fejjel merjek majd belevágni...Help!!!!:)
4. Kirantra (válaszként erre: 3. - Tinabeby)
2013. jan. 16. 14:39
Szia! Én Ischglbe dolgozom második szezonom. Van biztosításom az orvos már beutalt a nőgyógyászhoz és hétfőre kaptam időpontot. 10 órát dolgozunk mi de minden papírom meg van. május 5el jár le a munkaszerződésem. de ha innen nem is kapok támogatást ilyenkor otthon magasabbat számolnak a kinti munka miatt?
2013. jan. 16. 11:47
Szia. Akkor valoszínű kint vagy biztositva is. A doki ad egy schwangerschaft bestetigung-ot azzal jelentheted be a munkahelyeden a terhességet. A kiskönyvet a 12 héten állitja ki a doki. Ahoz hogy gyesre menj idekint meg kell hogy legyen minden ellenőrzésed. Nem tudom hogy ez a szezonmunka hogy van bejelentve. De ha több mint 14 óra akkor rendes biztositásod van. Igy tudsz menni dokihoz nyugodtan. Van e-cardod? Meg kinti biztositási számod? Akkor be tudsz menni a betegbiztositohoz megkérdezni. Ha a munkahelyen bejelented akkor védetséged van, nem tehetnek ki. Persze ha munkaszerzödésed lejár a szülés elött akkor más a helyzet. Én itt lakom kint már 9 éve. ha van kérdésed nyugodtan kérdezz. Nekem a második terhességem idekint, a fiam most 2 és fél éves. Te merre dolgozol?
2. Warnika (válaszként erre: 1. - Kirantra)
2013. jan. 11. 15:02

szia,

nos, ha jól tudom 6 hónapos bejelentett jogviszony kell a kinti GYES-hez, ha ezt akarod igénybevenni, ami ha jól tudom csak kinti, bejelentett állandó lakcímmel jár. Ha kell még infó akkor írj privit.

2013. jan. 11. 14:43
sziasztok! Ausztriába dolgozom szezon munkás takarítónőként és erősen az a gyanú hogy terhes vagyok. Ilyenkor mi a teendő? Mikkor kell szólnom és meddig dolgozhatók? Légyszíves segítsetek!!Előre is köszönöm
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook