Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama Ausztriában fórum

Kismama Ausztriában (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
170. vgabi82
2018. jan. 4. 20:51

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy van valakinek olyan tapasztalata, hogy egy előző akaraton kívüli abortusz után (12.héten nem volt szívhang így el kellett távolítani) mely 8 hónapja történ ismételt teherbe esés esetén nem vesznek rögtön veszélyeztetett terhesnek Ausztriában és küldenek Freistellung-ra. A munkahelyem pedig non plus ultra 12 órás álló meló cipekedéssel, hűtőházzal és vegyszerekkel. Esetleg vki hasonló helyzetben? Mikortól lehetséges egyáltalán leggyorsabban a Freistellung? Köszi szépen a válaszokat!

169. Nanu (válaszként erre: 168. - Ironsky)
2017. dec. 21. 11:31
Szia!Keress egy kinti nőgyógyászt aki igazolja a terhességet.Amíg nincs igazolás ne szólj a terhességről,amint megvan azzal be vagy védve és nem rúghatnak ki.
168. Ironsky
2017. dec. 21. 07:51

Sziasztok !

5 hónapja dolgozom a mostani munkahelyemen . Most tudtam meg hogy babát várok és egy picit aggódom hogy emiatt kirúghatnak e?

Tudnátok segíteni ?

Előre is köszönöm 😊

167. Claire1990 (válaszként erre: 166. - Andi.Bobi)
2017. dec. 20. 21:29

Ne menjél bele. Menjél vissza, és mondjon fel ő neked. Ha közös megegyezéssel mondasz fel, akkor nem kapsz végkielégítést.

Viszont ha ő rúg ki, akkor kapod az 1 hónapnyi fizetést, plusz a felmondási idő-pénzt, plusz a végkielégítést. Szóval SOKKAL jobban jársz, ha ő mond fel, ne menj bele semmibe, nézd a saját érdekeidet, a baba miatt is.

2017. dec. 20. 18:46

Sziasztok!

19 hónapos a kisfiam,egy hónap múlva jár le a gyesem. Tegnap voltunk a munkahelyemen,megbeszélni hogy legyen tovább. Én a szülés előtt 17-23 ig dolgoztam,volt hogy tovább is. Most a kicsi mellett csak nappal tudok dolgozni. 8-16ig van bölcsőde.

Azt mondta főnök délelőttös munkát nem tud adni,mert kevés vendég van,meg amúgy is csak egy hónapra kellene vissza vennie. Abban maradtunk,hogy menjek az AMS hez. Kérdezzük meg mi a teendő ilyenkor. Aztán pár óra múlva telefonált a főnök,hogy menjek be aláírni a felmondást /közös megegyezéssel/

Most nem tudom,hogy ez így jó?

Volt már valaki ilyen helyzetben?

165. süni32
2017. nov. 19. 19:54

Hallo Money


Ha van biztosítàsod (munkaviszonyod) ausztriàban akkor kérj a legközelebbi kórhàz nőgyógyászati ambulanciáján időpontot....

164. Nanu (válaszként erre: 163. - Money00)
2017. nov. 19. 17:33

Gratula a babához!

Melyik környéken keresel dokit?

163. Money00
2017. nov. 19. 17:23
Sziasztok..Egy honapja élek és dolgozom ausztriában..most tudtam meg h terhes vagyok..a.nyelvet nem.beszélem jól.kérlek segitsetek hova tudok menni ingyenes nőgyoszátra..ahol nem kell fizetni.köszönöm a válaszokat
162. süni32
2017. nov. 16. 08:24
Neked akkor kell jelentkezni ha a Baba megvan. ILletve ha nem kaptál lovét...vagy gond van az utalással
161. süni32
2017. nov. 16. 08:24
Màrmint pènz
160. süni32
2017. nov. 16. 08:23

Én Sopronban élek. Az osztrák kórhàz kiállít egy anyakönyvi kivonatot amit le kell fordítatnom az Országos Fordító Irodában és a Soproni hivatalban kezdik intézni. Gondolom nálatok aki kinnt él a követségen keresztül megy...sajbos erről többet nem tudok.

Amikor megszületik mindkettőtök biztositójánál lejelentitek és a pàrod után biztosíttatod...mi is ezt fogjuk csinàlni. Dec érkezik a lányunk. Azt hogy meddig kell dolgoznod nagyon nem tologathatják....állni fog a terhességet igazolo papiron amit a doki kiàllít. Krankenkasszàhoz a cég az utolsó 3 havi lohncetlit elküldi. Ebből a KK megállapitja mennyi muttersutz jàr neked

2017. nov. 15. 06:44
Szia süni  Igen eddig még képben vagyok  Az egyik ismerősöm aki 3évvel ezelőtt szült Innsbruckban azt mondta hogy Bécsbe kellett elmenniük az anyakönyveztetést elintézni. Ez még mindig így működik? Nem lehet a helyi anyakönyvvezetőnél ezt elintézni? Továbbá a baba betegbiztosítására lennék kíváncsi... neki is versicherungot kell csináltatni mondjuk a páromról? Ha megvan az időpont higy meddig kell dolgoznom a terhesség alatt ami gondolom még változhat utánna le kell jelentkeznem a Krankenkassanal? Interneten olvasok dolgokat de ahány fórum annyi tapasztalat és szívesebben hallanám egy olyan anyukától az ügyintézést aki itt szült mint a formális dolgokat az internetről. Persze a helyzet mindig adja magát de jó lenne képben lenni  Köszönöm
158. süni32
2017. nov. 11. 13:09

Szia Barbara!


Rájössz hogy jön a Baba...😀

Valasztassz egy nőgyógyászt ha eddig nem volt....ő megállapitja a terhesség tényét. Kapsz róla papírt amit a cègednél leadsz. Ezen már rajta is lesz meddig kell dolgoznod. Kivéve ha veszélyeztetett leszel. A nőgyógyasz kiállít majd egy Mutter Kind Pass kiskönyvet. Abban dokumentálnak mindent. Ez mindig nálad kell legyen.Írnám tovább de lehet vannak konkrét kérdéseid. 😉

2017. nov. 10. 12:08
Sziasztok  Én most tervezek babát a párommal, 2éve élünk Ausztriába és kíváncsi lennék hogy működik itt lépésről lépésre. A várandóság alatti és a szülés utáni vizsgálatok és papírmunkák!
156. Dhelia
2017. okt. 25. 17:51
Én Ebreichsdorfban tudok egy Barcsák Tibor nevű háziorvost (Bahnstrasse 4) aki magyarul (is) beszél és náluk van labor is.
155. Nanu (válaszként erre: 154. - Á.Niki13)
2017. okt. 25. 01:17

Szia!Szerintem nagyon nem találsz ilyen dokit.Jobba n jársz ha tolmácsot viszel aki segít.

De ha valamennyit tudsz németül el fogod tudni magyarázni mit szeretnél nem muszáj perfektnek lenni.Kinnti dokik türelmesek és megértőek én ezt tapasztaltam.😊Sok sikert!!

2017. okt. 24. 08:02

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok felétek,hogy tudnátok-e esetleg Wiener Neustadtban labort vagy esetleg olyan házi orvost aki beszél magyarul is?Cukorszint mérésre lenne szükségem és mivel nemrég költöztünk ki még nem tudok perfekt németül:(

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

153. Picurka7183 (válaszként erre: 152. - Süni32)
2017. okt. 9. 19:40
Köszönöm szépen :)
152. süni32
2017. okt. 9. 19:16
Elég a 34 héten..hivatalosan a nőgyógyász akkor ad beutalót überweisungot a szülésre....van kórház akinel másak a szabályok. Telefonon is felhivhatod őket.
2017. okt. 9. 19:02
Sziasztok. Valaki tud arr, hogy mi van, ha a 12.heten nem tudtam bejelentkezni a korhazba, ahol majd azülni szeretnék? Szezonban dolgozunk kint, es most nem vagyunk epp kint, itthon jarok orvoshoz is, de decembertol megint kint leszunk, es ott folytatodik minden. Vizsgalatok stb, szüles... Csak fogalmam sincs ha kesobb jelentkezem be az nem e gond? Elore is koszi ha valaki tud hasznks infot :)
150. Dhelia
2017. okt. 6. 19:37

Köszi mindenkinek a tippeket, valahogy majd megoldom ám, csak nem tudom melyik út fog beválni. Beadtam a betegbiztosítónál a dohánytörvényre hivatkozva, jövő héten kérek papírt a nőgyógyásztól, nem hagyom magam, mindenképp beszélek vele. Ha az sem válik be, akkor en is számíthatok behívásra mert táppénzen vagyok már egy hete.


Amúgy nem is lehet éjszaka dolgozni terhesen én úgy tudtam. Mármint vendéglátásba. Én nekem is átírták a műszakom 8tól 17ig. Elismerésem, hogy ugyanúgy végig csináltad a napot.

Mondjuk én felmondok mijelyst lehet majd, mert már a baba előtt is nézegettem más állásokat semmiképp nem maradnék ott.

2017. okt. 6. 10:38

Sziasztok.

Én a hatodik hónap végéig dolgoztam,vendéglátásban,konyhán. Mindent csináltam. Aztán ahogy mentünk a kötelező vizsgálatra a nőgyógyászhoz,mondtuk neki ,hogy már nem bírom a munkát,emelgetést,ejszakázást,adott egy ajánlást,a házi orvoshoz kellett menni. Ő írt ki táppénzre. De mondta fog jönni egy levél krankenkassától,behivnak majd ellenőrzésre. Úgy is volt. Két héten belül,menni kellett. Egy orvos nézett meg,kérdezte hol dolgozok. Aláirta,hogy nem kell többet dolgoznom,a házi orvoshoz se kellett már menni. A munka helyemről 100% pénzt kaptam. Plusz még ahogy a wochengeld elkezdődött,az urlaubsgeldet is megkaptam idő arányosan ki számolva.

Mondjuk az én főnököm osztrák és nagyon rendes. 2,5 évig dolgoztam ott.

Most jár le a gyesem januárban,20 hónaposat választottuk. Abban reménykedek,hogy vissza tud venni délelőttre dolgozni. Előtte 17-24 ig dolgoztam általában. De ez már nem megy a kicsi mellett...

148. Nanu (válaszként erre: 147. - Dhelia)
2017. okt. 6. 09:59
Mindent mondjál el a dokinak és kérjed meg,hogy segítsen mert aggódsz a babádért.
147. Dhelia
2017. okt. 6. 09:33

Igen ezt én is így gondolom. És ha még ez nem lenne elég szörnyű a főnökség... hatalmas a stressz odabent, az egyik kolléganőm vicc nélkül nemrég a pszihiátrián kötött ki, 1 hónapig nem dolgozott.

Ja és mióta bejelentettem a terhességet, szóba se áll velem, a könyvelővel tudom tartani emailben a kapcsolatot.

146. Nanu (válaszként erre: 145. - Dhelia)
2017. okt. 6. 08:11
Akkor ha legközelebb mész mondd meg neki ,hogy kéne az ajánlás.Sorolj fel mindent neki állás emelgetés cigifüst megütheted a hasad szédülsz "hánysz" stressz .Bármi panaszod van mondd el!Vérnyomás hasi fájdalom.vendéglátózni nem ideális terhesen.A fiamnál a 20.hétig csináltam és nehezen bírtam.
145. Dhelia
2017. okt. 6. 07:47
Andrea Nöllner-hez járok Eisenstadtba, amúgy minden másban eddig meg voltam vele elégedve, bár igaz, hogy sok infót a terhességről nem kaptam, de nem zavart, mert én mindig mindennek utánanézek az interneten. Ha baj volt, elmentem a Hainburgi kórházba. Egyszer barnázni kezdetem 8 hetesen, végül szerencsére semmi baj nem lett, de azért megnyugvás volt.
144. Nanu (válaszként erre: 143. - Dhelia)
2017. okt. 5. 20:25

Igazán nincs mit😊

Köszi,viszont kívánom!😊😊

Sajnálom,hogy nem túl jó a dokid.

Hova jársz dokihoz?

143. Dhelia
2017. okt. 5. 19:33

Szia, neked is nagyon szépen köszönöm, gratulálok a babához is. :)

Nőgyógyászhoz úgy tudtam csak eü panaszokkal lehet fordulni, legalábbis hiába meséltem el hol dolgozok mit csinálok, nem igen törödött vele. Az a baj, futószalagszerűen mennek az emberek, alig tudom elcsípni, hogy szóljak pár mondatot.

Na majd szerdán megpróbálom azért :)

142. Nanu (válaszként erre: 141. - Dhelia)
2017. okt. 5. 18:00

Szia!Én Frühzeitige Mutterschutz-on vagyok juli 19 óta most vagyok 29 hetes.Én az Oberpullendorfi Amtärztinnél voltam a nőgyógyászati ajánlással.Én megkaptam a baba érdekében magas vérnyomással 2 vetéléssel és 3 műszakos munkahely miatt veszélyes vegyszerekkel. Anno a fiamnál vendéglátóztam én is de arra is megadták.

Kérj ajánlást a nőgyógyásztól és mondd el a munkakörülményeket.

141. Dhelia
2017. okt. 3. 16:29

Köszi az infókat, eddig is tudtam, hogy nem lesz egyszerű ez az út, most már biztossá vált számomra :D

A csapba hányás gondolom nem volt élvezetes, de épp jól jött :D

Én most jövő héten megpróbálok a nőgyógyásztól egy beutalót kérni az Amtsarzthoz, mivel ha fél órát kell egyhelyben állnom akkor az ájulás kerülget. És a munkahelyen ugye állni kéne folyamat...

Na meg közbe intézem a betegbiztosítóval ott folyamatban vannak a papírok, csak a cég még mindig nem küldte őket vissza. Erre nincs valamk határidő meddig húzhatják? Szeretnek velem kiszúrni az biztos. A nagynénémet 4 év után kirúgták (együtt dolgoztunk) nem tudom annak van e köze a terhességemhez...

A táppénzes papíromat se adták le időbe, én ugye hó végén kapom a fizut, a fele meg is jött, de a másik fele a biztosítótól ki tudja.

A 27 euro rejtélye közben megoldódott, okt. 1ig volt a betegszabis papírom és aznap járt le így gondolom az arra a napra járó összeget kiutalták, mivel nem gondolták hogy megint kiíratom magam.

Ez már határidő nélküli. A doki mondta nem kell sietnem csak maradjak otthon de ugye az a baj h így nem a teljes fizu jön hanem x százaléka.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook