Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom mellkasán és hátán apró pöttyök vannak. Reggel halványabb estére bevörösödik. Mi lehet ez? fórum

Kislányom mellkasán és hátán apró pöttyök vannak. Reggel halványabb estére bevörösödik. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


13. dee
2009. jan. 5. 22:34
Miért nem orvoshoz viszed a gyereket?
12. _kleo_
2009. jan. 5. 20:32

A mosószerekben lévő adalékanyagokkal telítődhet a szervezete. Egyik barátnőm kislánya is így járt, egyik napról a másikra tele lett kiütésekkel, főleg a body alatt. Ők mosódióra váltottak, azóta egy pöttyük sincs. Itt olvashatsz utána: [link]


Én is azóta használom, mióta kisgyerekeim vannak. Az első fiam kipöttyösödött még néhány hetes korában, a gyerekorvos rögtön mondta, hogy öblítőt soha ne használjak babaruhához. Azóta nem is vettem öblítőt. Eleinte folyékony Persillel mostam, mostmár szinte mindent mosódióval.

11. Szamó
2009. jan. 5. 15:45

Szerintem vagy érzékeny valamire (mosópor, öblítő, ruha anyaga, fürdető....) vagy mint nálunk volt: meleg kiütés!

Ne öltöztesd túl, főleg, ha izzadékony. Fürdés után hintőporozd be, más dolgod nincs vele, el fog múlni.

2009. jan. 5. 15:42
Folyékony mosószert használok ezt a fajtát régóta. Túlöltöztetve szerintem nincs, egy body+ mellény vagy az se.
2009. jan. 5. 15:33

Nekünk is volt,kaptunk rá jó kis kevert kenőcsöt,és mindent át kellet mosni úlyra baba mosó porral,és baba öblítővel!

Egyébként a tescós mosógéltől volt,azért tudom mert azóta újra normál mosóporokkal mosom a baba ruháit is,és azoktól semmi baja!

Egyébként makacs dolog,és vissza tértünk a fürdető krémhez is!

2009. jan. 5. 15:25

Én is a mosóporra gondolok. Lecseréltem a port folyékony mosószerre és azóta elmultak a kiütések.

A por nem mindíg oldódik föl a vízben, főleg 30 fokon.

Próbáld meg! :-)))

Vegyél folyékony mosószert. Azóta még öblítőt sem használok.

2009. jan. 5. 15:20
Szerintem is mosószer. Próbáld ki a mosódiót, attól biztos nem allergizál, vagy első lépésként az ő ruhái után ne használj öblítőt.
6. d0860dee94 (válaszként erre: 4. - D0860dee94)
2009. jan. 5. 15:17
tipp: túlöltöztetted és melegkiütés
2009. jan. 5. 15:17

Mosópor, öblítő, ételallergia,meleg, tusfürdő,habfürdő....

Elég sok dolog okozhatja!

2009. jan. 5. 15:17
orvostól kérdezd...
2009. jan. 5. 15:16
mosópor?
2009. jan. 5. 15:15
Nem használsz másfajta mosóport, öblítőt? Csak tippelek!
2009. jan. 5. 15:14
Kislányom mellkasán és hátán apró pöttyük vannak. Reggel halványabb estére bevörösödik Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook