Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom képes reggeltől estig cirkuszolni a semmin! Mit tehetnék? fórum

Kislányom képes reggeltől estig cirkuszolni a semmin! Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
35. Sorean (válaszként erre: 32. - Floracska)
2013. aug. 21. 12:36

Szerintem a pofon és seggre csapás is verés kategória. Miért ne lenne az? Mitől lenne más? Mondom ezt úgy, hogy vannak gyerekeim és előfordult, hogy tehetetlenségemben a kezükre, vagy a fenekükre csaptam. Nem vagyok büszke rá és mindig megbántam, nem szeretnék belőle rendszert csinálni...

Fegyelmezni szóval is lehet, nem csak tettlegességgel és megalázással/megfélemlítéssel. Azok a gyerekek, akikkel őszintén, a saját szintjükhöz mérten mindent megbeszélnek a szülei, a szóból is értenek.

Az, hogy egy gyerekből milyen erkölcsű kamasz/felnőtt lesz, inkább a hozott mintán, mint a pofonok számán múlik...

A gyerekeit verő szülőnek jó ilyen mondvacsinált okokra hivatkozni azért, hogy a verése létjogosultságát igazolja, legalábbis szerintem.

34. jozsi.38 (válaszként erre: 32. - Floracska)
2013. aug. 21. 12:31

neked van gyereked? személy szerint hányok ettől az engem is vertek mégis rendes ember lettem stílustól. tudod mit vált ki egy gyerekből ha megütik? félelmet. a SAJÁTOMON LÁTTAM BASSZUS!!!! ÉN NEM AKAROM HOGY FÉLJEN TŐLEM A GYEREKEM!!!

de ha te igen, csak hajrá

33. 121ed3f48d (válaszként erre: 32. - Floracska)
2013. aug. 21. 12:28
Igaz.
2013. aug. 21. 12:26

Egy pofon vagy egy seggre csapás mióta számít verésnek? Úristen... Engem is csaptak pofon gyerek koromban, és mégis egyetemre járok, nem lettem sem analfabéta, sem depressziós, és nem utáltam meg érte anyámat sem.

Aki ilyen hülyeséget ír, annak vagy nincs gyereke, vagy teljesen elkényezteti a sajátját. Majd akkor kap a fejéhez, amikor 13 évesen már végig megy rajta a fél suli.

Kell néha a fegyelmező pofon, abból ért a gyerek. Ez a szerény véleményem... Akit a legjobban elkényeztetnek, abból lesz a legnagyobb k..va a végén.

31. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - LiliAle)
2013. aug. 21. 12:23
én pedig rojtosra koptatom a számat inkább, és más módszereket keresek, célravezetőbb, mint a verés. a két éves megérti, hogy azért csaptál a seggére aham... vagy legközelebb azért nem szalad el, hogy ne kapjon a fenekére
30. LiliAle (válaszként erre: 27. - Jozsi.38)
2013. aug. 21. 12:13
Nem verem őket, de előfordul, hogy a seggükre csapok. Működik...nem is olyan elkényeztetett hülye gyerekek mint akiket sokszor látok magam körül, mert az Anyuka a világért sem csapna a gyerek fenekére. Nem gyakori a dolog, hónapok is eltelnek hogy nem csapok a fenekükre, de amikor kell, akkor kell. Pl.: a 2 éves fiam elfutott mellőlem forgalomban, szerencsére nem lett baj, de mikor elkaptam a seggére csaptam és elmagyaráztam hogy miért kapta. Azóta sem futott el és a mai napig emlékszik az eset súlyára. Kétlem, hogy ha csak megbeszéled vagy elmagyarázod egy 2 évesnek, hogy ezt nem szabad,emlékezne rá. Erről ennyit...
2013. aug. 21. 12:12

Az én fiam is ezt csinálja, ő 8 éves lesz.

Ő meg nagyon öntörvényű, ha már más van amit ő akar, tombol, meg rossz anya vagyok, stb.

A baj, hogy a suliban se húzza meg magát.

28. 121ed3f48d (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. aug. 21. 12:10
Szerintem a legjobb módszer,ha nem veszed figyelembe.Akkor abbahagyja és rájön,hogy nem ér el vele semmit...
27. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - LiliAle)
2013. aug. 21. 12:06
téged is megcsapkodnak időnként, hogy tudd hol a helyed? sürgősen olvasd el a beszélj úgy hogy értse, hallgasd úgy hogy elmesélje című könyvet, és nagyon sok mindenre rájössz majd. remélem arra is hogy a verés nem megoldás
2013. aug. 21. 12:03

Vedd meg a SZUPERDADA KONYVEIT,es majd csodat latsz ha alkalmazod a modszereit!

Ha azt latja,h kihoz a sodrodbol,verszemet kap.te vagy a felnott,neked kell fehyelnezni...az eroszakos fellepesbol csak ugyanazt fogja megtanulbi,h a problemakat igy kell megoldani.nem javaslom.:-*

Fel a fejjel,es csak kovetkezetesen!!!!!

25. LiliAle (válaszként erre: 22. - Vberni01)
2013. aug. 21. 12:02
A gyereket pedig bizony időnként meg kell csapni, hogy tudja hol a heyle. Teljesen mindegy melyik században...ezt tapasztalatból irom...
24. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Vberni01)
2013. aug. 21. 11:56
érdemi hozzászólás, ötlet esetleg, szaranyázás helyett?
23. jozsi.38 (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2013. aug. 21. 11:54
segíts neki új anyut keresni, meggondolja magát tuti :)
2013. aug. 21. 11:52
ez ugye most vicc, hogy a 21.században verjük a gyereket???? Menj ki inkább a szobából, az udvarra, vagy akármi, de hogy egy gyereket ugyanúgy veréssel próbálnak nevelni, akár egy állatot... ez nem kicsit felháborító!
21. Jéghegy (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2013. aug. 21. 11:51

Jól mondod!;)


Az enyém már tegnap azzal is megfenyegetett, hogy keres magának

új anyukát!:D

20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Tina70 újra)
2013. aug. 21. 11:45
Hát, amikor majd azt vágja a fejedhez, hogy miért nincs neki olyan játéka, mint XY-nak (pedig a gyerekednek 3szor annyi játéka van), merthogy te milyen anya vagy, mert nem veszed meg neki, meg különben is, ö sosem kap semmit, és öt senki sem szereti, akkor lehet, hogy vissza fogod sírni az elterelést. :D
2013. aug. 21. 11:42
Sziasztok! Az enyém még csak 3 lesz,de mindig sikerül elterelnem a figyelmét a hisztiről,ha elkezdi valamiért. Foglalkozni kell vele,ha elunja egyedül és akkor kezelhető. Vagy lehet,hogy pár hónap-év múlva ez már nem lesz ilyen egyszerű? :)
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2013. aug. 21. 11:41
Nem ön, hanem én akart lenni... :)
17. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2013. aug. 21. 11:41

Figyi, Te nem ön vagy? :D


Azt hittem, én vagyok szaranya, mert az én majdnemhatévesem is ugyanezt csinálja. :D

Akkor szervezzünk túlélötábort! ;)

2013. aug. 21. 11:39

Nem tudom mire jó ez nekik, hogy miért nem lehet nyugiban lenni?!

Nekik is, nem lenne jobb?!

Értem, hogy határfeszegetés, de ez már sokkkk!

15. Jéghegy (válaszként erre: 13. - Éva82)
2013. aug. 21. 11:37

Csak az ember olyan kis naív.. Még nem volt gyerkőcöm mindig irígykedtem az anyukákra.

Azt hittem, hogy ez az anyásdi móka és kacagás, pedig nem..

14. Éva82 (válaszként erre: 12. - Jéghegy)
2013. aug. 21. 11:29
Túlságosan kinyaljuk a se..üket is, lehet az a baj! De most bekeményítek!
13. Éva82 (válaszként erre: 11. - Jéghegy)
2013. aug. 21. 11:28
Most pont ezt érzem én is! Tudom, sovány vigasz, de jól esik, hogy nem vagyok egyedül.
12. Jéghegy (válaszként erre: 10. - Éva82)
2013. aug. 21. 11:28

Ugye? Még ők az áldozatok!

Teljesen kergék a mai gyerek, én ezt nem is értem!

2013. aug. 21. 11:26

Amúgy meg okos kislány, az oviban kis simulékony, bár ott is megy a vezérkedés, és még működik is neki..

Sírás kerülget, hogy szinte soha nincs nyugis napunk.

10. Éva82 (válaszként erre: 7. - Asszonyka)
2013. aug. 21. 11:26

Nem kövezlek meg :) Pont az előbb osztottam ki :(((

Pedig az enyém még "csak" 3.5 éves.


Most éppen egy órát üvöltött, mert nem az ment a minimaxon, amit ő szeretett volna. Egy óra után nálam is szakadt a cérna. Kapott egy kisebb pofont, azóta szomorkodik az ágyán, hogy milyen rossz is neki!

9. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Barnarizs)
2013. aug. 21. 11:24

Nincs. Egyke gyerek, de nincs elkényeztetve, van olyan, hogy egy tünemény, de van, hogy banya. Mintha két külön gyerek lenne!

Próbálok beszélgetni sokat vele, hogy mondja el mi a baja, de nem megy.

Már azon gondolkodom, hogy elviszem a nevelési tanácsadóba.

2013. aug. 21. 11:19
Van tesója?
7. asszonyka (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2013. aug. 21. 11:19
Lehet hogy most megfogtok kövezni, de néha nem árt egy Makarenkói pofon a hölgynek, hogy tudja ki is a falkavezér.
2013. aug. 21. 11:18

Nálunk detto ugyanez van a fiammal (6,5) és már a 4 éves lányom is kezdi...

Nem veszek róla tudomást (de sajnos nekem is az agyamra mennek).

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook