Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom hétfőre bárányhimlős lett, újabbak nem jöttek ki rajta, de a "régiek" már varasak rajta a himlők. Fertőz még? fórum

Kislányom hétfőre bárányhimlős lett, újabbak nem jöttek ki rajta, de a "régiek" már varasak rajta a himlők. Fertőz még? (tudásbázis kérdés)


11. d0fd18640a (válaszként erre: 8. - 78826dc958)
2009. ápr. 19. 16:08

hello! (itt is)


A nagyfiam 15 éves és megtanultam,hogy rögtön kórházba kell menni velük. Nekem is volt már hasonló sztorim,de ki sem jöttek.Sőt! Olyan is volt,hogy a 2 éves gyereknek azt mondta a gégészeten a doki,hogy agyi történés zajlik nála vigyem a Heim Pálba.Elótte már jártunk egy XV.kerületi Sztk-ban,de onnan elküldtek Újpestre,ahol először egy szemész nézte meg,mert nagyon vizenyősek voltak a szemei. Ez pár éve karácsony előtt volt. Csúcsforgalomban este 6 körül. Azthittem megőrülök. A férjem mögöttem a saját kocsijába és állandóan hivogatott,hogy mi van. Én meg a nagyfiamnak mondogattam,hogy " ne engedd elaludni a kicsit!" Borzalmas volt! Beértünk a Heim Pálba és egy hisztis nő valami információs ablak mögül elnyávogta,hogy nem is ez az ügyeletes kórház. Na ne tudjátok meg! A férjem olyan hangon és olyant mondott,hogy összeszaladt a ház! Rögtön vizsgálták a gyereket.És persze minden rosszban va n valami jó! Olyan fokú kötöhártya gyulladása volt,hogy a fájdalomtól csukta be a kis szemét és aludt el mindig.Na de akkor azon a délutánon én azt hittem,hogy eljött a világvége!!!!

2009. ápr. 19. 10:18

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem egy fél óra sétára leviszem. Maximum elkerülünk mindenkit, akit csak lehet!

Még egyszer köszönet mindenkinek!

2009. ápr. 19. 09:04

Gabika 4.5 éves,ovis.Hétfőn jöttek ki az első pöttyei,minden este lázas és folyik rajta a víz.Az egész teste tele minden fázisú pöttyökkel.Van pici ,hólyagos,piros peremű és sebes.Hát mit ne mondjak a dokinak is leesett az álla mikor meglátta.

A szájában és kívül is van ,szegényke.

14.én vittük orvoshoz és azt javasolta hogy 30.áig ne is menjünk vissza.Nagyon jó,oszthatom a vigyázást mert ugyebár nem teheti meg az ember manapság hogy 3hétig nem dolgozik.


Viszont ha tudom hogy ilyen durván jön ki akkor beoltatom,bárányhimlő ellen.A recept ott figyel a hűtőn.....no comment!!


Bocsi a kérdésre a válasz ,addig fertőz amig van hólyagos pötty,de szerintem menekülnek a játszótéren ha minket meglátnának.A szomszéd kisfiú is elvan szeparálva,szegénykémtől hallom ahogy kiabál az anyukája ,hogy jajj nem szabad mert elkapod.Persze az egész ovin átmegy..de nem baj.

8. 78826dc958 (válaszként erre: 5. - D0fd18640a)
2009. ápr. 19. 08:28
Az én fiam 8 hónaposan volt bárányhimlős.Tele volt az arca és nagyon lázas volt.Kihívtam az ügyeletet este 7-körül.Azt mondta a nő,hogy hűtőfürdő felváltva a Panadollal.Ennyit én is tudtam basszus.Azt mondta nem tud ő sem mást csinálni ezért nem jön ki.Tök bunkó volt.Nem elég,hogy hülyének néz,még el sem lát egy 8 hónapos gyereket.Éjjel 11-kor újra kihívtam és egy másik doktornő volt.Az kijött és nagyon rendes volt.Sikerült levinni a lázat,de az éjjeles ügyeletes patikába kellett mennem egy másik fajta lázcsillapítóért.Az apuka dolgozott,én meg autózhattam a gyerekkel éjjel!Azóta megfogadtam,akármi baj van egyből a Kórházba megyek!
7. daroki (válaszként erre: 2. - 551c4d49e9)
2009. ápr. 19. 07:39

Szia!


A lappangási időben is fertőz,de amikor kijöttek a hólyagok még az is fertőz.Akkor mondhatjuk a gyermeket gyógyultnak,ha teljesen leszáradtak róla a pörkök,ugyanis azok már nem tartalmaznak élő kórokozót.

2009. ápr. 19. 07:28
menj le vele nyugodtan
5. d0fd18640a (válaszként erre: 2. - 551c4d49e9)
2009. ápr. 19. 07:22
Csak a lapangási időben fertőz. Az kb 2-3 hét- A nagyfiamon összesen 4 pötty volt,de a szája tele volt. Akkor szokott le a cumiról. A kisebbiket viszont nagyon megviselte. Tele volt a kis teste és a szeme körül hatalmas gennyes hólyagok voltak,mindezt nagyon magas láz kisérte. Ráadásul 2 hétig szenvedtünk.
4. 78826dc958 (válaszként erre: 2. - 551c4d49e9)
2009. ápr. 19. 07:20
Nyugodtam leviheted!:-)
2009. ápr. 19. 07:19
Nem!A bárányhimlő csak lappangási idő alatt fertőz!Mielőtt kijönnek a pöttyök kb 2 hét.Épp ezért nem tudod megakadályozni,hogy másokat is fertőzzön.
2009. ápr. 19. 07:19

Na, ez elég értelmetlen mondat lett...

Szóval hétfőn jött ki Fannin a barihimlő, nem sok, azóta egy sem. Ami van, az már varas. Azt szeretném megtudni, hogy meddig fertőz? Amíg le nem esnek a pörkök, vagy amíg be nem varasodik? Bérházban lakunk, szeretnék kicsit lemenni vele, mert a lakásban már nem bírja...

2009. ápr. 19. 07:17
Kislányom hétfőre bárányhimlős lett, újabbak nem jöttek ki rajta, de a "régiek" már varasak rajta a himlők. Fertőz még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook