Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom csúnyán köhög.Voltunk már több orvosná(gégésznél is)l de nem talált senki semmit.Hova forduljak hogy megszűnjön a köhögése? fórum

Kislányom csúnyán köhög.Voltunk már több orvosná(gégésznél is)l de nem talált senki semmit.Hova forduljak hogy megszűnjön a köhögése? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 15. 12:42
Mindenképp érdemes egy allergológussal elbeszélgetnetek, esetleg vizsgálatot csinálni.
2009. dec. 15. 10:32
Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkinek!A negyedik orvosnak sikerűlt kiderítenie hogy felső légúti fertőzése lett a gyereknek a hörgök beszűkűltek... Kaptunk pár gyógyszert, remélem jobb lesz csütörtökig.Ha nem akkor tovább megyünk pulmólógiára,vérvétel,alergiavizsgálat...Remélem javúlni fog mostmár.Mégegyszer köszönöm csajok!:-)
2009. dec. 13. 14:08
Mi is átmentünk hasonlón. 3 évesen kezdődött, mikor ovis lett. Először lett egy tüdőgyulladása, magas lázzal. Azt elvileg kikezelték..De az után pár héttel elkezdett köhécselni, este meg nagyon erősen rá rájött a köhögés. Szinte felült a köhögéstől álmában. A doki azt mondta, nem lázas, mindegy járjon oviba, majd erősödik. 6 hétig bírtam, aztán elvittem egy másik dokihoz, meghallgatta, azt mondta, hallja, hogy nincs rendben, be vannak szűkülve szerinte a hörgők. Elküldött a Svábhegyi pulmonológiára, ahová be kellett 3-4 napra feküdni. Allergiavizsgálatok, hörgőtükrözés, vérvétel stb. Nem volt allergiás, viszont a hörgők tényleg egy állandó gyulladás miatt be voltak szűkülve. Azt mondták, ha nem vesszük ki az oviból, a folyamatos utánfertőzések miatt ez fokozódni fog, és asztma lesz belőle. Kivettük. Ezen kívül venni kellett inhaláló gépet, sósvizet és gyulladáscsökkentőt és hörgőtágítót kellett inhalálnia. Aztán egy idő után csak a sós víz volt benne. Egy egész évet kihagyattam vele az oviból. Plusz kivetettük az orrmanduláját is-orvosi javaslatra természetesen. Akkor már 5 és fél éves volt. Most pont 7..és azóta nem volt beteg:)
2009. dec. 13. 14:01

KÖHÖGÉSI INGER ELLEN

Mézes hagymaszirup: Kockázz fel apróra 1 fej vöröshagymát, tegyél rá 3 evőkanál mézet, és 6-24 órán keresztül hagyd állni egy lezárt üvegben. Végül szűrd le, és naponta többször is fogyassz el belőle 1-1 kanálnyit.


Ezt egy naplóban találtam.


A hagymahéj teája is nagyon jó. Nem a legjobb, de mézzel, citrommal elviselhető.

26. szitaszivárvány (válaszként erre: 23. - Kicsinikol)
2009. dec. 13. 13:02
igazán nincs mit. Tudom milyen idegőrlő.
25. diorissimo88 (válaszként erre: 23. - Kicsinikol)
2009. dec. 13. 12:57
A calcimusc ampulla egy kalciumkészítmény.Allergiás reakcióra szokták adni, de gyulladáscsökkentő hatása is van és nyugtatólag hat az idegrendszerre. Mi kúraszerűen szoktuk kapni., 5 napig egy ampullát.
2009. dec. 13. 01:23
Most néztem csak meg hogy ez is immuno multi-tabs:-))Akkor szedetem tovább...
2009. dec. 13. 01:04
Calcimuscot még nem szedtünk.Nem is ismerem(de utánnanézek:-)köszönöm.Szitaszivárványnak meg külön köszönöm, hogy megosztottad ezt velem.Elviszem mindenképp vizsgálatra.Mi imunnot szedtünk most ezt a marslakócskákat adom neki de akkor kipróbálom ezt a multitabs-ot. Akkor ti is megéltetek egy s mást már.További jó egészséget!
2009. dec. 12. 23:25
Mi az évek alatt az összes lehetséges immunerősítőt kipróbáltuk és a multitabs vált be. össze se lehet hasonlítani a többivel. És éjszakára légzéskönnyítő krémet kenek a mellkasára.
2009. dec. 12. 23:24

nálunk ez tavaly augusztusban kezdődött és krákogással párosult. Akkor 2 hetig allergiás asztmára kezelte a helyettesítő orvos (allergia vizsgálat nélkül) a vége az lett, hogy a tüdőröntgen kimutatta, hogy tüdőgyulladása van, holott nem volt lázas, aminek következtében már a szíve melletti tüdőrész elhegesedett. A tüdőgyulladás után rendbe jött. Idén ugyanabban az időben kezdődött. A pulmonológián kapott antihisztamint, hogy elmúljanak a tünetek az allergiavizsgálatig. De nem javult. Ennek ellenére megcsinálták a vizsgálatot és mindenre negatív lett, de a tünetek nem csökkentek. Most tüdőröntgenen idegen anyagot kerestek benne persze eredménytelenül. utána egy tüdőorvos következett, aki másfajta antihisztamint írt fel, de ennek se lett eredménye. 4 éves lett, így megvettem neki a multitabs immunót és 1,5 hónapja nincs vele bajunk! Őszintén szólva nem tudom mi volt ez nála, már pszichiáterhez is küldeni akarták, mert egyesek szerint rossz beidegződés vagy pótcselekvés volt nála, amit egyébként kétlek, mert akkor abba hagyta volna 2-3 percre, ha valami leköti, de nem. Hozzá teszem, hogy mikor anno 2 évesen bölcsibe került, 3 hónapra rá kruppos rohammal mentővel vittek minket kórházba, holott addig még csak hőemelkedése sem volt.

Ezeket a vizsgálatokat mindenképp végig kellene járni, hogy kizárjátok a lehetséges dolgokat és mellette az immunrendszerét fel kell túrbózni egy kicsit.

Sajnos jobb tanácsot nem tudok adni.

20. diorissimo88 (válaszként erre: 15. - Kicsinikol)
2009. dec. 12. 23:23

Az allergia sajnos bármilyen életkorban előjöhet.

Calcimuscot nem írt még neki fel az orvos? Nekünk szárat köhögésnél gyakran ír fel kiegészítő kezelésként.Az allergiánál is jó.

19. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Kicsinikol)
2009. dec. 12. 23:20

valami immunerősítő kellene neki, ha az ovi óta beteges. Béres csepp pl. Vagy valami Lenkei vitamin, mindenesetre nagydózisú c-vitamin mindenképp Pl. Cebion csepp formájában.


Ha hörög éjjel+horkol, akkor váladék is lehet az orrában, arcüregébe. Hurutoldás segíthet.

Vagy esténként sós víz fölött inhalálás.

2009. dec. 12. 23:14
5éves múlt a nyáron.
2009. dec. 12. 23:13
Éjjszakánként a legrosszabb, mert "hörög" sokat forgolódik nem tud jól pihenni."Dobálja" magát és horkol is.
2009. dec. 12. 23:13
hány éves?
2009. dec. 12. 23:10
szárazan köhög.A páratartalom is elég magas nálunk ezért vettem páraelszívó készüléket is de nem javúl.Lehet, hogy tényleg állat van a dologban(?) és csak most jött volna ki a gyereken? Csak azóta betegeskedik mióta oviba jár:-( Szeptembertől 1,5hét beteg 1,5 jár:-( Elötte meg szinte soha nem volt semmi bajunk.1-1 megfázás ritkán.
2009. dec. 12. 22:31
hurutosan köhög, vayg száraz köhögése van? ezt még meg sem kérdeztük
2009. dec. 12. 22:19
Szőnyeg van két egész pici de már régóta megvannak.Erre nem gondolnék bár minden lehet...Falvédőnk nincs.A gyerekorvos elvileg megvizsgálta de nem küldött el röntgenre mert azt mondta minden rendben...
2009. dec. 12. 22:17
A kutya megvan már 2,5éve és csak este van a lakásban.A madarat egy éve vettünk talán, de eddig soha ilyan panasz nem jelentkezett.Attól még lehet persze... Plüssök már nincsenek elől:-(
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Kicsinikol)
2009. dec. 12. 22:11

a kutya meg a madár -főleg talán a madár lehet a dolog hátterében.

A szőrös plüsseit is kimosnám a helyedben (ha van neki ilyesmi), sőt, inkább eltenném 2 hétre, egy próbát megér

2009. dec. 12. 22:06
Mindenkinek köszönöm:-) Elviszem alergia vizsgálatra, ott még nem jártunk...
9. diorissimo88 (válaszként erre: 6. - Kicsinikol)
2009. dec. 12. 21:34
Igen, beutaló kell a gyerekorvostól.Általában gyerekpulmonológián csinálják meg.
2009. dec. 12. 21:24

én a fiammal jártam úgy hogy két hónapig szedettem vele mindenféle köhögéscsillapítót, köptetőt, mikor már jól rászóltam a dokira, hogy 2 hónapja nem tudok vele mit csinálni, akkor küldött el minket arc rtg-re és kiderült hogy kétoldali arcüreg gyulladása volt, és a nátha hátracsurgott neki, ez irritálta és emiatt köhögött. Az orra nem folyt, láza nem volt, semmi más tünete nem volt, csak köhögött. Kapott bioparoxot 2 hét alatt rendbe jött.


Szóval annyi mindentől lehet a köhögés. :S

2009. dec. 12. 21:17
Lehet, hogy a száraz levegőtől köhög. A fiam anno ősztől tavaszig köhögött, párásítottunk, magas párnán aludt, volt egy kicsit mentolos kenőcs,Pulmex, azzal kentük a mellkasát,hátát, ezek segítettek valamit. Ő is volt allergológusnál, kijöttek olyan dolgok a próbából, hogy csak néztünk, még csak a közelében sem volt egyiknek sem...
2009. dec. 12. 21:15
A portalanítással nincs gondom:-) köszi azért... Nem, már nem szedünk köhögésre semmit (azt szedtük 2hétig hiába!)Most augmentint kapott szegény de nem nagyon használ az sem.A páratartalmat is figyeljük!Alergia vizsgálatra én is gondoltam már... Macsekunk nincs:-)csak madarunk és kutyánk.Nem tudom... Oda beutaló kell?
2009. dec. 12. 21:14

nincs véletlenül valami szőrös dolog az ágya mellett, szőnyeg, vagy faliszőnyeg?


esetleg láz nélküli tüdőgyuszi, ami nekem is volt, kb 2 hétig csak köhögtem, semmit nem találtak, majd egy röntgen kimutatta, hogy bizony ez tüdőgyuszi :(

de lázam egy percig nem volt, van ilyen is

4. kostyi79 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2009. dec. 12. 21:10
Nalunki is egy-egy alapos portalanitas szokta megoldani.;)
2009. dec. 12. 21:09
Még mindig szedettek vele köptetőt? Mert ha igen, lehet, hogy már csak attól köhög...
2009. dec. 12. 21:08

allergológushoz.

valami irritálhatja, pl. házipor, macskaszőr

2009. dec. 12. 21:07
Kislányom csúnyán köhög.Voltunk már több orvosná(gégésznél is)l de nem talált senki semmit.Hova forduljak hogy megszűnjön a köhögése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook