Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 20 hónapos és a nagylábujj melletti lábujja egyre jobban ráfekszik a nagylábujjára. Mit tehetek? fórum

Kislányom 20 hónapos és a nagylábujj melletti lábujja egyre jobban ráfekszik a nagylábujjára. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
12. contu
2008. jan. 3. 00:10
Már épp gondoltam rá, hogy én is felvetem ezt a témát a hoxán. A lányom jobb lábán a kisujja ráfekszik a mellette lévőre. Az a baj, hogy mivel ez a szélső ujja, ellenkező irányba ragasztani nem tudom, mert nincs hova. Engem is a későbbi cipőviselés miatt aggaszt. Jövő héten viszem ortopédiára csípőszűrésre, akkor megmutatom a dokinak. Úgy vettem észre, hogy már nem annyira fekszik a másik ujjára, mint születésekor. Egyébként biztosan ez a kalapácsujj?
11. czfhk
2008. jan. 2. 23:03
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
2007. dec. 31. 07:37

Nálunk is ez a gond, csak nem a "második" lábujja, hanem a középső fordul alá a másodiknak. Nem zavarja a menésben sem, cipőviselésben sem (egyenlőre). Én is ilyen ragasztással próbálkoztam, de nem bírja elviselni rajt.

Születésekor mindkettő így állt, azt mondták majd helyrejön, biztos rosszul feküdt. Hát az egyik lábán visszafordult, a másikon nem. Megmondom őszintén, hoogy ahogy szoktam tapogatni, olyan érzés, mintha ott az egyik csont vagy porc vagy mi van ott, eltört volna, és nem jól forrt volna össze. Így nagyon feszegetni sem merem neki. Orvosnál nem voltunk vele.

9. Roni24 (válaszként erre: 8. - Roni24)
2007. dec. 31. 01:35

Hopp, közben utánaolvastam a neten.

Azt írják, gyermekkorban elegendő, ha a "deformálódni" kezdő ujjat, a szomszédos lábujjakhoz (nyilván az ellenkező irány felé mint amerre "deformálódik") rögzítik ragtapasszal!

Továbbiakban meg lehet előzni a kalapácsujj kialakulását a szakszerűen elkészített talpbetétekkel!

Felnőtt korban műteni szokták, ami egyszerű kis beavatkozás.

Szóval ne aggódj! :)

8. Roni24 (válaszként erre: 6. - Czfhk)
2007. dec. 31. 01:31

Szerintem nyugodtan tornáztathatod, ártani nem ártasz vele semmit, sőt, de tényleg jobb lenne szakértőhöz fordulni vele.

Biztos ki lehet küszöbölni valahogy, ezeknek a piciknek még nagyon könnyen alakul a lábija! :) Nem kell beletörődni, járj utána mit lehetne tenni, akár kérdezz meg több ortopéd szakorvost, mert nagyon különböző dolgokat mondhatnak!

2007. dec. 31. 00:28
el kell vinni az ortopédiára
2007. dec. 30. 23:29
Semmit nem tehetek ez ellen, tornáztatás vagy bármi? :(
2007. dec. 30. 23:29
Tudomásom szerint nincs.
4. b59d693a46 (válaszként erre: 3. - B59d693a46)
2007. dec. 30. 23:21
Náluk ez anyai ágon öröklődik. Nálatok is van még a családban vki(k)?
2007. dec. 30. 23:20
Épp a hétvégén néztük, a bátyámék kisfiánál is ez a helyzet, kalapácsujjnak hívják. Azt mondta anyukám, nagyon kell figyelni, hogy mindig kényelmes, elég széles orrú cipőt válasszanak neki. Azt nem tudom, lehet-e egyébként ezzel kezdeni vmit.
2007. dec. 30. 23:18
Nem szépséghiba miatt kérdezem, hanem a későbbi cipőviselete miatt... Előre is köszönöm a tanácsokat.
2007. dec. 30. 23:18
Kislányom 20 hónapos és a nagylábujj melletti lábujja egyre jobban ráfekszik a nagylábujjára. Mit tehetek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook