Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 2, 5 éves és teljesen oda van a teknősökért. Szerinted kaphat, nem korai még? fórum

Kislányom 2, 5 éves és teljesen oda van a teknősökért. Szerinted kaphat, nem korai még? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 29. 09:45

Részben korai, mert Ő még egyedül nem képes gondozni, ellátni az állatot.

Viszont, ha neked nem okoz problémát egy kis plusz munka, akkor ezzel példát mutatsz neki, hogy hogyan kell ezt csinálni. Megszokja, megtanulja, hogy mindennap foglalkozni kell vele, etetni, tisztán tartani, stb. nemcsak szeretni.

20. 021a029148 (válaszként erre: 19. - Panka78)
2009. okt. 29. 09:23

De azért alapvetően Te gondozod a madarat is. Bárhogy is döntesz, mielőtt megveszed (akár sok-sok év múlva) mindenképpen olvasgass hobbikönyveket az adott állatkáról.

Nekem anno rengeteg volt, kb. 10 évesen kaptam az elsőt, aztán egyre többet vittem haza. Jó dolog, de a gyerkőc részéről kell hozzá felelősségtudat, érettség, kitartás, a Ti oldalatokról meg pénz. Majd úgyis látod a kicsin később, hogy mikor elég érett már ehhez.

19. Panka78 (válaszként erre: 18. - 021a029148)
2009. okt. 29. 09:17

Meggyőztél, annak ellenére, hogy a madarat Ő eteti!

Akár napjában 5x is.-nem hóbort, a madár már 5 éve megvan, és mióta megszületett imádja.. jó, lehet kicsit későbbtől:D

18. 021a029148 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. okt. 29. 09:12
Szerintem addig jó, amíg csak ott nézitek! Tapasztalatból mondom. Ha még 8 évesen is ilyen lesz az érdeklődése, akkor talán érdemes majd venni neki mondjuk egy tengerimalacot. Akkor már elég nagy lesz ahhoz, hogy felmérje, mekkora felelősség egy kisállat, hogy neki is része van a sorsában, hogy gondoskodni kell róla. Nem hülyeség, ha megtanulja a gyerkőc ezeket, de sztem most még nagyon korai.
2009. okt. 29. 09:09
Nem akarok én semmit! Bőven elég nekem a madár!!!:D
16. Roni24 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. okt. 29. 09:09
Nézzetek képeket, vagy a tévében természetfilmeket!
2009. okt. 29. 09:08
Csak azért kérdezem, mert napjában 100x le kell menni a tőlünk 100m-re lévő kereskedésbe, teknősöket meg halakat bámulni..
14. 021a029148 (válaszként erre: 11. - Panka78)
2009. okt. 29. 09:07

Ugyanez a helyzet.

Szerintem ne vegyél még neki élő állatot, ahhoz még nagyonnagyon kicsi. Majd 8-10 évesen.

13. Roni24 (válaszként erre: 11. - Panka78)
2009. okt. 29. 09:07

:DDDD

Most TE szeretnél kisállatot vagy a lányod???? :DDDD

Az előbb írtam, a halakkal ugyanúgy a feladat a tiéd, csak azokkal több gond van!

2009. okt. 29. 09:07

Én pl. élő v. fagyasztott csalihalat vettem neki sokszor, azt széttépi és ha nem pucolod ki utána az akváriumot, akkor baromi büdös, amikor bomlanak a cafatok...

Csak egy hátrány a sok közül.

2009. okt. 29. 09:06
és mondjuk akvárium halakkal?
2009. okt. 29. 09:05

A görög 25000-30.000 Ft körül van, az ékszer olyan 3000 körül. Nagyon kell vigyázni, hogy megfelelő minőségű táplálékot kapjon, különben megpuhul a páncélja és elpusztul.

Összességében aszerint dönts, hogy TE szeretnél-e és tudnál-e gondoskodni róla, mert ez úgyis a Te feladatod lesz még jó pár évig. A gyerek igazán nem fog tudni játszani vele.

9. Roni24 (válaszként erre: 7. - Panka78)
2009. okt. 29. 09:03

Sima, egyszerű vörösfülű ékszerteknős!


Viszont szerintem is korai még!

Nagyon érdekes állatka lehet a kislányod számára, csak azt vedd figyelembe, hogy magadnak cisnálsz plusz munkát! :)))

Neked kell tisztítani, etetni, gondozni!

A lányod legfeljebb csak nézné, merthogy játszani nem lehet vele (én legalábbis nem adnám a kezébe, mert elég ha csak egyszer lepottyan a földre, és annyi, azon kívül meg harap :P ), amellett meg nem sok mindent csinál, naphosszat fekszik a lámpa alatt és alszik/napozik, néha úszkál, eszik! Mint egy lassított felvétel! :D


Én a fiamnak (4 éves) vettem két aranyhalat! Addig érdekelte míg megvettem, onnantól pedig soha többet! Persze tudtam, hogy ez lesz, hiszen egy halacskán nincs túl sok érdekesség (bár én szeretem őket) a kisgyereket sem fogja sokáig érdekelni, csak amíg nincs neki!

Az én fiam ahhoz már elég nagy, hogy legalább a gondoskodást megtanulja, pl. hogy etetni, tisztítani kell őket néha, különben elpusztulnak! A kislányod ehhez is még kicsi!

Szóval gondold át alaposan! :)

Esetleg próbájatok kölcsönbe szerezni egyet, hogy hogy válik be! :)

2009. okt. 29. 09:03

Amit itthon szinte mindenhol lehet kapni: ékszerteknős, görög teknős. Az ékszer az vízben él, a görög szárazföldi. Ami gond lehet mindegyiknél, hogy megfelelő hőmérsékletet kell teremteni. Nagy vonalakban: az ékszerteknősnek a víz mellett szükséges melegítő lámpa és hely, ahol tud napozni, a görög viszont ha jól tartod, akkor télen téli álmot alszik, viszont a hőmérsékletre és a páratartalomra is vigyázni kell.

Az ékszer állati eredetű táplálékot fogyaszt (pl. halak, kukacok, tubifex), a görög növényevő.

Nekem az ékszer szépen megnőtt, majdnem 20 cm átmérőjű volt, amikor elajándékoztam, mert kinőtte a helyét, és többször kimászott Anyukám nagy rémületére. És rengeteget evett.

2009. okt. 29. 08:55

Sajnos nekem ütésem sincs a teknősökről. Azt sem tudom milyenek vannak. (az előbb olvastam, hogy van "1001" féle)-mármint ezt tudtam, hogy nem egy fajta létezik a világon, de azt nem, hogy milyenek azok amiket otthon lehet tartani.

..ha vennék is csak olyat, ami nem nő meg bazi nagyra...

2009. okt. 29. 08:55
szerintem meg gyerekfüggő is.
2009. okt. 29. 08:50

Szerintem nagyon korai, várjatok még vele egy kicsit. Ő még csak egy játékszernek tekintené.

Gondozni úgyis nektek kell, és bár nem írtad, milyen tekire gondoltatok, tapasztalatból mondom, hogy pl. az ékszerteki gondozása elég sok időt és energiát jelent.

2009. okt. 29. 08:50
szerintem sem korai.én is ezt szeretnék venni a fiamnak karácsonyra :) szintén 2,5 éves
2009. okt. 29. 08:48
Szerintem nagyon korai lenne még ilyen állatka, férjem szerint meg simán kaphat, úgysem tud "kárt" tenni benne.
2009. okt. 29. 08:48

Nekünk is volt, amikor kb. ennyi idősek voltunk:)

Jól bírta a teknős:)) Igaz gondoskodni mi nem tudtunk róla.

2009. okt. 29. 08:47
Kislányom 2, 5 éves és teljesen oda van a teknősökért. Szerinted kaphat, nem korai még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook