Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányodnak mennyi idős korában lett kilyukasztva a füle? fórum

Kislányodnak mennyi idős korában lett kilyukasztva a füle? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. morkika (válaszként erre: 45. - Dimitrova)
2008. máj. 6. 09:20
Nagyon tisztellek érte! Nem kell törődni más emberekkel! A kislányod így biztosan nagyon szép! Ha pedig picit nagyobb lesz és tudja majd hogy mivel jár a fülbevaló, akkor meg majd nagyon fogja értékelni és örülni fog neki!
2008. máj. 6. 07:08
Nekem is ez a dilemmám. Kislányom már két éves, de még nem mertem lépni ebben az ügyben. Persze nagy a nyomás, mindenki kérdezgeti, hogy miért nincs még neki fülbevalója... Bevallom félek tőle, félek fájdalmat okozni neki, ezért még várok vele. Tudom, hogy az én Szonjám is nagyon szeretné, mert folyton mutogatja, hogy adjam oda neki az enyém és már minden nyakláncot, karkötőt magára szed.. Igazi kislány, de fülbevalója még egy darabig nem lesz.
44. morkika (válaszként erre: 39. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 5. 14:22
Én is 18 évesen lövettem ki fülem, mégsincs piercingem sehol :) Az agymenés nem egyenlő a normális dolgokkal! Szerinted csak annak van piercingje, aki nagyobb korában kapott fülbevalót? Elég röhej lenne...
2008. máj. 5. 13:23

Kinek így,kinek úgy.

Nekem lőtték,de már ezerszer megbántam:(((

Inkább szúrták volna.

Állandóan váladékozott,kipirosodott.

Mondjuk nelkem a lövés is eléggé fájt.

2008. máj. 5. 13:19

Az én ikerlányaim 2 hónaposak voltak mikor kilőttük a fülüket.

Szerintem sokkal kíméletesebb, mint a szúrás, mert egy pillanat alatt kész és a fülbevaló is benne van.

A szúrás sokkal több idő vérvik is és a frissen szúrt "seben" még a fülbevalót is át kell dugni.

Sterin volt a fülbevaló, amit belőttek nekik és nem gyulladt be.

41. 14775640c4 (válaszként erre: 37. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 5. 12:46
az én lányomnak is újszülötten lett fülbevalója
40. virgilius (válaszként erre: 39. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 5. 12:44
Hát nem? :)))
2008. máj. 5. 12:44

Naigen, ez nem kötelező.

Lehet várni a gyerek 18 éves koráig, vagy addig, amíg ő kéri majd, hogy lövessék ki a fülét, a köldökét, a mellbimbóját, és egyebeket:)))

38. virgilius (válaszként erre: 37. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 5. 12:42
Persze, csak épp az oltás az kötelező, a fülbelövés meg szerencsére nem.
2008. máj. 5. 12:41

Az én kislányom is 3 hónapos volt, amikor kilövettük a fülét. Szegénykém eléggé sírt. Hatalmasat kattant az a "pisztoly". Steril fülbevalót kapott, a szerkezet, amivel lőtték, az is steril volt. Szerintem semmivel sem kockázatosabb a lövés, mint a szúrás.

Minél hamarabb esik túl a baba a füllyukasztáson, annál hamarabb felejti el. Egy pici babát (egy újszülöttet) véleményem szerint kevésbé viseli meg a dolog, mint pl. egy egyévest. De ez az én véleményem.

Ha valaki attól fél, hogy a gyereknek fájni fog, akkor oltásra sem viszi? Mert ugye az is fáj, és akkor is sír a gyerkőc.

2008. máj. 5. 10:52

Szerintem jobb,ha szúrják a fület,mint ha lövik.

Kisebb az esélye,hogy begyulladjon.

Higiénikusabb is.

35. contu
2008. máj. 5. 02:27
A lányom pontosan féléves volt, amikor kilukasztattuk a fülét. Ékszerboltban csináltattuk, nem szúrták, hanem belőtték. Ott lehetett választani nagyon sok fülbevaló közül. Orvosi fémből van. 2500 forint volt. Sírt, de hamar megnyugodott. A védőnőnk ajánlotta a helyet, ahol csináltattuk.
34. virgilius (válaszként erre: 33. - Viki021)
2008. máj. 4. 21:20
Igen, máris többet tudok a dologról, köszi még egyszer. :) Még agyalunk, de talán majd karácsonyra kap, ha addig sem feledkezik el róla.
33. viki021 (válaszként erre: 31. - Virgilius)
2008. máj. 4. 21:05
Remélem tudtam segíteni a döntésedben.
32. viki021 (válaszként erre: 30. - Viki021)
2008. máj. 4. 21:05
Vannak már olyan fülbevalók amik nagyon kis picikék és teljesen rálapul a fülre.Az nem hinném hogy balesetveszélyes lenne.És egy idő után megszokná és észre sem veszi hogy benne van a fülében.
31. virgilius (válaszként erre: 30. - Viki021)
2008. máj. 4. 21:03
Köszi szépen, már megérte, hogy benéztem ide! :)))
30. viki021 (válaszként erre: 29. - Virgilius)
2008. máj. 4. 21:03
A fülben vannak akupunktúrás pontok és véleményem szerint ezt jobb ha egy egészségügyben jártas ember csinálja mert ismeri azokat a pontokat.A gyerekorvos is kiszúrja a fülét a babának ha megbeszéled vele.És nem kerül pénzbe csak a fülbevaló amit ígyis-úgyis megveszel vagy te vagy kapod ajándékba.
29. virgilius (válaszként erre: 28. - Viki021)
2008. máj. 4. 21:00

Miért jobb szerinted a szúrás?


És egyébként milyen kozmetikus csinálja? Bármelyik?

2008. máj. 4. 20:58
A kórházból már úgy hoztuk haza hogy benne volt a fülbevaló.A csecsemős nővért kértem meg hogy lyukassza ki a fülét.A férjem behozta a fülbevalót azon a napon mikor jöhettünk haza.Inkább szuratni mint lövetni.Ez az én véleményem.
27. virgilius (válaszként erre: 12. - Morkika)
2008. máj. 4. 20:52

Én veled értek egyet... 5 éves a lányom, nincs még fülbevalója. Épp most merült fel nála ez a téma először, hogy szeretne, ezért is néztem be ebbe a fórumba. Őszintén szólva még pár évet várnék vele, balesetveszélyesnek gondolom, és még vigyázni sem tudna rá.

Mi egyébként nem kaptunk a keresztszülőktől sem fülbevalót. Sőt a keresztszülők lányainak sincsen. :)

26. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - Morkika)
2008. máj. 4. 20:46
Engem is borogass.
2008. máj. 4. 13:54

Lányomnak 4 hónaposan szúrták ki a fülét.

Elég nagy tortúra volt,mert eltört a bébi fülbevaló,ugyanis vékonyka anyagból volt,és a lánykámnak kissé vaskos a fülcimpája.

Még aznap kapott egy nagyobb fülbevalót,ami nagyon jól áll neki.

Egyébként szerintem az a jó,ha már a kórházban,születés után beteszik neki.

Sajnos nekem apukám nem engedte kisgyermekkoromban,és 20 éves is elmúltam már,mire kilövettem.Hát többszőr begyulladt,sok problémám volt vele.

24. Zizisicc (válaszként erre: 23. - Morkika)
2008. máj. 4. 13:13
Így van, én is! :o)
23. morkika (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2008. máj. 4. 12:34
Olyan következtetést vonok le, ami nekem tetszik. Ez itt egy fórum és mindenki megírhatja a véleményét.
2008. máj. 4. 11:09
Az én kislányomnak 5 hónapos korában lett kilyukasztva a fülecskéje, méghozzá a védőnő csinálta meg neki, hát azért fájt a drágámnak, de túlvagyunk rajta.
2008. máj. 4. 02:03
Nem azon van a hangsúly, hogy fáj-e vagy nem. Szerintem gáz egy kisfiúnak a fülbevaló. Egy felnőtt férfinak sem áll jól minden esetben. Nemhogy egy kisfiúnak, ráadásul 3-4-5 évesen...
2008. máj. 3. 19:33
5, 7 évesd korukban.
19. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 16. - Morkika)
2008. máj. 3. 19:33

Miért is kéne borogatni?? Már 2 éve lesz hogy benne van...sok fiúgyereknek van itt fülbevalója! Ja, és nagyon büszkén mutogatja mindenkinek!! Nem sírt amikor belőtték neki!!!

1-2 másodperc alatt készen volt!!

18. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Morkika)
2008. máj. 3. 15:06
Na, azért egy füllyukasztásból ne vonj le ilyen messze menő következtetéseket. A lányomnak még a kórházban betették a fülbevalót, de ez nem jelent "állandó cicomázást", ettől még nem csináltam belőle Barbie babát. És ettől még nekem sem, és Neki sem borult meg az alapvető értékekbe vetett hitünk. :o))
2008. máj. 3. 14:58
3-4honapos volt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook