Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kislány kutyusom van, mégis "izéli" a párnát... Mitől van ez? Normális? fórum

Kislány kutyusom van, mégis "izéli" a párnát... Mitől van ez? Normális? (tudásbázis kérdés)

29. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - 0c97fbb607)
2011. okt. 9. 00:57

"egyszer fedeztetni akartuk és más ott feltűnő volt, hogy kétszer akkora mint a kandúr, akit hoztak, és a kandúr a fotel mögé bújva töltötte a "mézesheteket" "

hát komolyan ezen most 5 percig röhögtem :)) ez annyira előttem van :D

28. Liluzso (válaszként erre: 27. - Liluzso)
2011. okt. 8. 23:57
Máltai selyemkutya*
2011. okt. 8. 23:57
Én éltettem ezeket a plüssöket, nem teszek neki semmi állatot,párnàt a földre, így abbahagyta.engem zavart. Máltai felár kutya, 12 èves.
2009. jún. 24. 14:52
Az enyém is fééves koráig csinálta.A plüss nyuszi volt a kedvence.Mostanra kinőtte, igaz szegénynek nem nagyon van lehetősége igaziból se gyakorolni a dolgot.
25. pemete (válaszként erre: 24. - Mitrusz)
2009. márc. 11. 13:46
Így van, bár ha fajtársakkal csinálja az más. Mert ha két kutya találkozik akkor el kell dönteni, hogy ki a domináns. De igazad van, ha eldőlt, utána már nem kéne hogy ezt csinálja...
2009. márc. 11. 13:31

Ez egyértelmüen dominancia jel. Nem szabad hagyni, de nem megfogom és odébb rakom és mondom hogy jaj nem szabad (kedves hangsullyal). Nem mondom h döngöld a földbe mert még állatkinzónak tituláltok, de a rangsort helyre kell rakni, legalább határozott szóval.

Fajtársakkal szemben sem megengedett ez a viselkedési forma, pláne falkán belül. Ha más kutyával csinálja ugyanugy le kell szolni érte, nem viselkedhet dominánsan.

Falkasorrend és távolság helyreállitásra nagyon jó modszerek vannak, de a legfontosabb hogy következetes legyél.

2009. febr. 23. 12:44
Nekem is van kiskutyám, s szintén ugyanezt csinálja. Mikor megunja, nagyot ugrándozik, rohangál a lakásba és a kislabdájával játszik. Mindenesetre engem nem zavaar, ha jól esik neki csinálja.
22. pemete (válaszként erre: 21. - Sikia)
2008. aug. 13. 13:33
Nem, ez nem játék!!! Így fejezi ki hogy ő a domináns! És ezekszerint a gyerekkel szemben ő domináns! Nagyon vigyázz, nehogy ebből baleset legyen! Meg kell értetni vele, hogy a gyerek is fölötte áll a rangsorban!
21. sikia
2008. aug. 13. 13:18
A miénk elmúlt egyéves, de gyakran megmássza a fiú kutyát, amelyik jóval kisebb nála. De ha az próbálja meg, majd leharapja a fejét. Ha hancúroznak a gyerekkel, egy idő után neki is megpróbálja elkapni a derekát, s rámászni (a gyerek két és fél éves múlt) mert ő nagytestű, de ha rászólok, egyből abbahagyja. Ez csak játék náluk, én úgy tudom. És igen, elférfiasodnak a mai lánykutyák, ezt már én is megállapítottam.
20. pemete (válaszként erre: 19. - 56288d981e)
2008. aug. 13. 11:11

Hát ez már bonyolultabb kérdés. Nem is megyek bele a boncolgatásba, mert 1. nem vagyok állatorvos, hogy tudjam, 2. nem akarok hülyeségeket írni

Pedig lenne rá pár ötletem, de nem valószínű hogy helytálló lenne:)

Szóval ez egy rejtély marad, ha csak meg nem kérdezed egy állatorvostól.

Vagy mégis írok egyet! Manapság már az állatvilágban is felcserélődnek a női és a férfi szerepek:D

2008. aug. 13. 10:48

Ismerősöméknél volt olyan, hogy a lány macska mászta meg a (kistestű) fiú kutyát. Ha ezt megmagyarázza nekem valaki, hálás leszek :D

Most két lány pulink van, ők még nem fanyoldtak egymásra sem és ránk sem :D

18. pemete
2008. aug. 13. 10:42
Ez a kutyáknál a dominancia kifejezése. Nekünk van egy nagyon domináns kutyánk, és az összes kutyával így viselkedik, itthon mégsem csinálja, sem a bútorokkal, sem pedig velünk. Tudja, hogy ki a főnök, megtanulta, hogy hol a helye a falkában. Mi erre már kiskorától kezdve figyeltünk, mert utdtuk, hogy milyen fajta és hogy nagyon keményen kell fogni. Az a baj, hogy a kisebb testű kutyáknál egyáltalán nem foglalkoznak a neveléssel, nyugodtan csinálhat amit csak akar, mert olyan cuki. Aztán ilyenek lesznek belőle. Például soha egyetlen egy kistestű kutyát sem láttam a kutyaiskolában, pedig nekik sem ártana, ha szocializálódnának, talán kevesebb lenne közöttük az agresszív kutya is. Nem szabad hagyni, hogy a kutyánk a fejünkre nőjön, meg kell tanítani neki, hogy mi vagyunk a falkavezérek!
17. ALLICS
2008. máj. 14. 14:03
Éreztetni akarja hogy ő a felsőbbrendű.
2008. márc. 13. 10:50

Van egy másik megoldás is,vagy lehetőség ,minden állatnál,az hogy nem jól állapították meg a nemét:))

Nekem volt egy perzsa cicám,zsáklin volt a neve,ő is játszott a párnával,egyszer fedeztetni akartuk és más ott feltűnő volt ,hogy kétszer akkora mint a kandúr,akit hoztak,és a kandúr a fotel mögé bújva töltötte a "mézesheteket".

Aztán amikor egyszer oltást kapott és megvizsgálta a doki,miután elmeséltük a sztorit kiderült ,hogy rejtett heréjű a macsek,ez van:)))

2008. jan. 27. 23:14

Nekem is kislány kutyám van.Ő 10éve izél mintha kisfiú lenne,csak hát nem a párnát,hanem a lábam:)

leszoktatni nem tudtam.Megkérdeztem a dokit,szerinte nem rendellenesség,nem dilis a kutya és nincs semmi baja,csak túl fűtött:)))

2008. jan. 27. 22:29

Anyósom lány papagája is "önkizik" a rúdjához dörgölődzve. Akár naponta többször is! Elképesztő:))

Tudom, nem kutya, csak gondoltam, érdekes...

2007. aug. 27. 09:03
Azt hiszem náluk ez a dominancia kifejezésének egyik jele. Az erősebb kutya...hmm aszik...Volt kiskutyám, én nem hagytam, hogy rajtam gyakoroljon, nekem szót is fogadott. Aki eltűrte, annak nem. Az alárendelt szerepet kapott. Viszont némelyik állat -és nem csak a kutyák között-, unalomból csinálja, próbálj meg pár napig többet foglalkozni vele, és figyeld, ha nem csinálja olyan gyakran, akkor többet kell vele törődnöd.
2007. aug. 14. 21:20
és az miért van hogy a nőstény akar rámászni a fiú kutyára??? hmmm zavaros a kutyim?
2007. júl. 17. 13:37
Bizonyára normális dolog, mert amióta az eszemet tudom imádtam a kutyákat, és megfigyeltem, hogy kivétel nélkül mindegyik csinálta. Nálam a nőstény nem hagyja magát, inkább ő mászna rá a nagy kutyára. A palotapincsi fiú meg állandóan a macskákat izélné. Fura dolgok ezek.
2007. júl. 4. 20:33
Nah,akkor nem csak én jártam így:))
2007. júl. 4. 16:10
lehet, hogy ivartalaníttatni kellene, vagy ha szeretnétek később kiskutyákat, akkor valami hormon-gyógyszert adni a kutyusnak (állatorvostól), hogy ne legyen rajta a szaporodási inger:))
8. cukilany (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2007. júl. 4. 15:53
Jaj, tényleg! Az egyik ismerősömnek volt uszkárja, na az még 14 évesen is nekiment a lábamnak (lány létére).
2007. júl. 4. 15:50
Nem tudom normális-e, de nekünk is volt ilyen Volt egy lánykutyunk, kb 8 hónapos lehetett, amikor még egyet hoztunk. Az elején folyamatosan "izélték" egymást, de néha egymás fejét is! Volt balhé ám rendesen, szerencsére egy idő után abbahagyták.
2007. júl. 4. 15:48
az uszkárokra ez különösen jellemző....ez komoly.
2007. júl. 4. 15:37
Nekem fiúkutyám van és a fiúkutyákra is rámászik:))De persze csak a vele egyfaj súlyban lévőkre:)
2007. júl. 4. 15:25
de kislány, hát ő nem fog gy csinálni, érted mire gondolok,???
2007. júl. 4. 15:23
Az ösztönei késztetik erre a viselkedésre.
2007. júl. 4. 14:50
és fél hónapos kislány uszkárom van... Izélgeti a párnát... Mitől lehet ez?
2007. júl. 4. 14:50
Kislány kutyusom van, mégis "izéli" a párnát... Mitől van ez? Normális?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook