Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolások utazása fórum

Kisiskolások utazása (beszélgetős fórum)


2011. febr. 18. 23:45

ez az én véleményem...


Ha nem iskolabusz, akkor a gyereknek be kéne tartani a közlekedési szabályokat,

ha a szülő arra kényszerül, hogy egyedül engedje a gyermekét a buszon utazni, akkor addig amíg nem alakul ki benne a buszon való közlekedés szabályai, addig rendszeresen, ha kell mindennap végig kell beszélni...


Ha a buszon tanári felügyelettel közlekednek, akkor a tanárnak kötelessége, tájékoztatni rendszeresen a gyerekeket a közlekedési szabályokra és veszélyekről és ezt betartatni.

Ha külön busszal közlekednek, akkor már alapból az iskolának kell elvárni a saját igényeinek betartását...

De a szülőnek is rendszeresen meg kell kérni, hogy a közlekedési és viselkedési szabályokat neki is be kell tartani.


Nem beszélve az önvédelem, és segítségkérés fontossága a környezettől.

9. Pipőci (válaszként erre: 6. - Fisica)
2010. szept. 15. 15:19

Az a baj, hogy nem. Tulajdonképpen a tanárokat ez a probléma nem érdekli, mert közvetlenül nem érinti őket. Mondjuk van az egészben számomra valami elgondolkodtató... én nővér vagyok, ha nappalos műszakban dolgozom, akkor ezzel a busszal fogok járni haza. Ha ez a tanár rosszul lesz a buszon, vagy segítségre lesz szüksége, mondhatom, hogy vége a műszakomnak? A szülőket érdekelné a dolog, csakhogy nem tudják megoldani a buszozást.

A férjem önkormányzati képviselő, felvetette idén, hogy legyen kísérő a gyerekek mellett, igaz, mostmár az ovisok is csatlakozni fognak az iskolásokhoz...

8. mimmo33 (válaszként erre: 7. - Benvik)
2010. szept. 15. 14:32
Miért az iskolabuszon a viselkedéséért ki?!Szerintem ott is a szülő
2010. szept. 15. 14:27
Ha nem iskolabuszról van szó, akkor a szülő felelős a gyerekért az iskola kapujáig.
2010. szept. 15. 14:11
pl szülői értekezleten lehet javasolni, hogy a tanárok mondják el, hogy a gyerekek hogyan viselkednek a buszon és, hogy mindenki beszélgessen el a sajátjával erről. Ezzel talán jobb lehet a helyzet
5. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2010. szept. 15. 14:08
De ha jól végig gondolom, akkor az iskolabuszon is te felelsz a gyereked viselkedéséért, max.ott a tanár fegyelmezheti
4. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Pipőci)
2010. szept. 15. 14:06
Ha nem iskola busz, akkor a gyerek viselkedéséért a szülő a felelős, ha ott vagy ha nem ...
3. Talian35 (válaszként erre: 2. - Pipőci)
2010. szept. 15. 14:03
A buszvezető biztos nem, és a tanár sem. A gyerekért a szülő felelős, ez mindenhol igy van. Akkor is, ha nem vagy vele.
2010. szept. 15. 13:56

Szeretném a véleményeteket kérni. 3. osztályos a kisfiam, busszal kell neki utaznia az iskolába. Ez reggel 1 óra, délután 3/4 óra buszozást jelent. Az összes iskolás a járattal megy, úgy kb. 30 különböző korú kisgyerek. A buszon utazik velük egy tanár is.

Évek óta nagyon sok negatív vélemény csapódik le a gyerekekkel kapcsolatban, hogy nem viselkednek jól a buszon. Rendetlenek, tiszteletlenek, zavarják a felnőtteket, akik a munkából mennek haza. A tanár nem csinál semmit, hogy rend legyen. A gyerekek egymást is bántják, verekednek, megy az "ereszd el a hajam" teljes gőzzel. A nagyok a kicsiket "szivatják" és az is előfordul, hogy egy-egy gyerek szülei vélt vagy esetleg valós sérelmeket más gyerekén leverik útközben (meghúzkodják a fülét, haját, nyakon csapják, szidják, megfélemlítik). És eközben a tanár nem csinál semmit.

Tegnap beszélgettem az igazgatónővel és azt szerettem volna tudni, hogy a buszozás alatt ki a felelős a gyermekekért. Először nem tudta megmondani, aztán a buszsofőrt nevezte ki, de szerintem ez enyhén szólva hülyeség. Azt mondta, a tanárnak nem kötelessége semmit sem tenni a buszon, mert magánemberként utazik, nem érdeklik akkor már a gyerekek. A szülőt is említette... nem tudom. Kényszerből járnak busszal, nem választott helyzet ez...

Mi a véleményetek? Esetleg valaki egyértelműen tudja, mi a teendő és ki a felelős a gyermekekért a buszon?

Tanácsokat is szívesen fogadok... :)

2010. szept. 15. 13:47
Kisiskolások utazása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook