Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolások értékelése, osztályozása fórum

Kisiskolások értékelése, osztályozása (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 17. 13:44
Nem tudom mire vagy kíváncsi. Mi annó piros pontot kaptunk a suliban. A kisfiam elsőben már kiválóan megfeleltet hozott haza, mindez azért mert az e-naplóban nem tudják rögzíteni a piros pontot. A rendszerrel elégedett vagyok, mivel a gyerekem kitűnő. Most harmadikos, minden jegye jeles. Nem tudok semmi rosszat mondani....
11. andi6020 (válaszként erre: 9. - Bonti74)
2016. nov. 16. 20:13
Nem tudom mit akarsz.
2016. nov. 16. 19:57
Masok kritizalasaban, lenezeseben nagyon jok egyesek. A kritikusok a sajat teruletukon kivaloak es helikopterek.
9. Bonti74 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2016. nov. 16. 17:41
Vagyis nem akartam konkrét, saját példákat hozni. Legalább is rögtön nem. Csak egy labdát dobni, kinek mi a tapasztalata.... Egy gondolkodást elindítani.
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Bonti74)
2016. nov. 16. 17:35
Vagyis?
2016. nov. 16. 17:30

Szándékosan nem írtam konkrétumot, talán nem is tudnék Ez a Nat, ez jó, ez tetszik. Talán tudom is ki írta. De nem nagyon hiszek benne, pláne hogy én is pedagógus vagyok. ....:) Sokkal inkább ebben hiszek:

Egy példa. A finneké a leg­­jobb iskola Európában. Ott is van alaptanterv, amihez ír a miniszter egy levelet, hogy „Kedves kolléga, nagyon kérem, hogy ezt a tantervet ne tartsa be! Alkalmazza a helynek, az időnek és az egyes gyerekeknek megfelelően!” Meg lehet ezt csinálni harminc gyerek esetén is– Igen. Csak ezt meg kell tanulni. Finnországban a tanári pálya szabad pályának számít. Akár az ügyvéd, az orvos, a tervezőmérnök. Miért– Mert valóban azt csinál, amit akar. Ettől olyan jó a finn iskola. Szabadság nélkül nincs kreativitás. Ezért buknak el az autoriter rendszerek idővel. Rengeteg pénzt fektetnek az oroszok is az atomkutatásba, de nem fognak soha odáig eljutni, mint egy szabad országban.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bonti74)
2016. nov. 16. 16:41
Mi a baj?
2016. nov. 16. 16:33
"ez" :))))
4. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Bonti74)
2016. nov. 16. 16:32

A pedagógusnak soha nem volt szabad keze az értékelésben. Van egy Nemzeti Alaptanterv (NAT) és vannak a helyi tantervek, ezután van minden tantárgyhoz tanmenet órákra lebontott tanagyaggal. A gyerekek rendszeresen témazárókat írnak, még az elsősök is speciálisan az ő szintjükön. Ott vannak ponthatárok és az értékeléskor ezt veszi figyelembe a pedagógus. Az, hogy helyes és aranyos, ezért az értékeléskor jobbat kap, ilyen nincs! Az sem megengedett, hogy mert egy gyerek arrogáns és pimasz, rosszabb értékelést kapjon! Kizárólag a mindenkori teljesítmény számít. Természetesen ki lehet emelni valakinek a saját magához mért fejlődését, de íz értékelésbe konkrétan, hogy ezért plusz pont járna, olyan nincs.

Tőlünk nyugatabbra olyan az értékelési rendszer, hogy bizonyos időszakonként teszteket írnak és aki ezen megfelelt tovább halad, aki nem azt még fejleszteni kell. Semmi gond nincs. De a megfeleltet igazából nem csoportosítják tovább, mert minek is? Teljesítette az évfolyamon elvárt követelményeket, és ennyi.

Arra, hogy mit várnak el ma az ált. iskolában a gyerekeinktől, itt most nem lehet válaszolni, mert túl hosszú lenne. Még egy adott tantárgyon belüli követelményeket sem lehetne itt felsororolni. A hozzászólásom elején felsoroltam milyen dokumentumok tartalmazzák.

Talán, ha konkrétabb lenne a kérdés könnyebb lenne válaszolni is. :)

2016. nov. 16. 16:19

Nem tudom.

Remelem, nem megy at majd a forum a pedagogusok szidasaba, lehulyezesebe, stb.

2. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Bonti74)
2016. nov. 16. 15:25
Milyen problémád van konkrétan?
2016. nov. 16. 14:57
Avagy mit várnak el a mai általános iskolákban gyermekeinktől? Várom itt elsősorban alsó tagozatosok szüleinek hozzászólásait és tapasztalatait. Hol hogyan osztályoznak (az iskola neve nélkül)? Mit várnak el a mai elsősöktől? Mennyire van szabad keze a pedagógusnak és már nem is merem tovább feszegetni a határt, pedig nem titkol szándékom igazából EZ!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook