Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekeink felvilágosítása - hogyan csináljátok? fórum

Kisgyermekeink felvilágosítása - hogyan csináljátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 4. 23:27
szerintem ez sok mindentől függ:minden gyerek más és más.szerintem az sem mindegy,hogy fiúról-e vagy lányról beszélünk.én például nem hiszek abban,hogy :"ültessük le a gyereket,és világosítsuk fel!"néha többet ér egy-egy elejtett mondat(ráadásul nem is annyira kínos).
2011. ápr. 4. 09:39
?:-)
2011. ápr. 1. 09:02
Senki?
2011. márc. 31. 10:54

Sziasztok!


Keresem a Peti, Ida és Picuri c könyvet! Meg van esetleg valakinek? Úgy is jó lenne, ha valakinek a gépen lenne, és átküldené! Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni a megszerzésében!

36. @IviBaba@ (válaszként erre: 27. - 2ec576eb47)
2010. júl. 12. 15:56

12évesen bíztatjátok hogy lefeküdjön egy fiúval??? Hát ne haragudj...de ez borzasztó..nemhogy érzelmileg nem érett a szexuális kapcsolatra egy ilyen idős kislány,de testileg sincs még szerintem erre felkészülve. Teljesen letolódott 13-14éves korra az intim kapcsolatok kezdete és amit a húgom mesél hogy 14éves több f..szt fogott mint kilincset egy kislány....hm...

Bele kéne gondolni abba is,hogy majd 15évesen már fogamzásgátlót szed ami hormon tartalmú -köztudottan megterheli a női szervezetet,van akinek felborítja a hormonháztartását is :( és akkor indul el sokféle hormon termelődése is -amitől tini egy tini....

Sorolhatnám a rengeteg szexuális úton terjedő betegséget,ami tombol most a fiataloknál -RTL klub is foglalkozott ezzel és nem beszélve arról,hogy lelkileg is sérülhetnek ezek a gyerekek..mert gyerekek. A felvilágosítás alatt szó kellett volna essen sztem arról is,hogy várhat ezzel még sok évet.

Miért nem nevelik arra a lányokat,mint régen hogy a szüzességük egy kincs,amit minél később adnak oda valakinek,annál jobban fogják azt értékelni! Ne legyenek egyek a sok közül...ők legyenek mások,egyediek.

35. mandy
2009. szept. 4. 17:09
A lányom még csak most lett ötödikes, akkor hátha jövőre lesz nálunk is ilyen :)
34. cikicakk (válaszként erre: 31. - Mandy)
2009. szept. 4. 17:06
Nálunk is hatodikban volt tantárgy.
2009. szept. 4. 17:06
Nálunk az iskolában, ötödik osztályban kinn volt az iskolában egy védőnő, és egy nőgyógyász.Ők megkíméltek bennünket az ilyen kellemetlen beszélgetéstől, bár az én fiam kedvenc filmje már az oviban a " Ni csak ki beszél".Így ő már középső csoportos korában szexuális felvilágosítást tartott a társainak, és az óvónéniknek a spermiumokról, és a petesejtekről.
32. Anka71 (válaszként erre: 31. - Mandy)
2009. szept. 4. 17:02
Lányoméknak hatodikban volt.
31. mandy (válaszként erre: 30. - Anka71)
2009. szept. 4. 15:57
De jó. És hanyadikban volt ez a tantárgy?
30. Anka71
2009. szept. 4. 14:50

Az én lányom a lányos verziót már végigbújta, és van nekik egészségtan nevű tantárgy is, ott is témázgatnak rajta.

Amúgy érdekes, mert szülőin az anyukák felháborodva mondták, hogy micsoda képek vannak az egészségtan könyvben, és hogy ezek "sokkolják" a gyerekeket.

Pedig szerintem jó dolog, hogy a suliban is témázgatnak rajta.

29. 2ec576eb47 (válaszként erre: 24. - Mandy)
2009. szept. 4. 14:47
A beporozás-dolgot mi is elmondtuk a lányunknak annak idején (vmilyen rajzfilm kapcsán), de abból nem sokat értett:)
28. Anka71 (válaszként erre: 26. - Gyerekeim)
2009. szept. 4. 14:47
Bocs, most olvastam a topicot, ezért csak most válaszolok. Igen, fiúban is van ez a könyv.
2009. szept. 4. 14:39

Nekünk sem ment egyszerűen. A lányunk 12 éves, és udvarol neki egy 15 éves fiú. Feleségemmel megbeszéltük, hogy felvilágosítjuk a gyereket, de nem igazán tudtuk, hogy miképp fogjunk ehhez hozzá. Végül sikerült, ha nehézkesen is. Az anyja nem akart beszélni a péniszről, ő csak a menszesz-tudnivalókat mondta el. Egy közösen nézett film után a „hitvesi ágyban” marasztaltuk Vikit. Elmondtam neki, hogy örülünk az első szerelmének. Aztán beszéltem neki a spermáról, és arról, hogy ha nincs védekezés, milyen következményei lehetnek. Persze lett is sértődés, hogy miért gondolom azt, hogy nem életük végéig fog tartani a kapcsoltuk. Hajjajjjjj, volt egy kis hiszti. Persze én lennék a legboldogabb, ha a lányom első szerelme az igazi lenne, de hát sajnos ez nem így szokott történni. Voltak kényes kérdései is, ami például a fellációról szólt. Feleségem úgy tett, mintha meg sem hallaná, pedig ő nagyon szereti azt. Kapcsolgatni kezdte a tévét… Zavarban volt.

Kénytelen voltam elmondani Vikinek, hogy az mit jelent. Elmondtam neki azt is, hogy ez előjátéknak is jó, és befejezésnek is. Nyugodtan lenyelheti az eredményt, nem lesz tőle semmi baja, sőt, vitamintartalma miatt még egészséges is.

Párommal volt egy kis vitánk ezután, szóvá tette ugyanis, hogy nem kellett volna a szopizásra ennyire biztatnom a kislányunkat. De aztán megenyhült szerencsére, a lányommal mindenesetre könnyebb volt ezt az egészet lerendezni, mint a feleségemmel.

Fontos volt még elmondanunk, hogy a tisztaságra, higiéniára nagyon vigyázzanak, ami az ujjakat illeti… És az is nagyon fontos, hogy csak szerelemmel tegyen meg bármit a lányunk a fiúnak, csak kíváncsiságból ne. És csak akkor, hogyha ő is szeretné.

26. gyerekeim (válaszként erre: 23. - Edb6c38cef)
2009. júl. 10. 22:25
Nem tudod ilyen könyvet lehet a fiuknak is kapni.Igaz nekem van egy nagy fiam de a kicsi az szégyellősebb ezért neki szeretném.
25. mandy (válaszként erre: 24. - Mandy)
2008. máj. 21. 13:32
Pedig fél éve még itt keseregtem, hogy nem kérdez, most látom :DD
24. mandy
2008. máj. 21. 13:31

Úgy féltem ettől az egész témától. A filmekben olyan egyszerű, hogy leülnek a gyerekkel, és elkezdenek a méhecskékről és a beporzásról beszélni...... De nem tudtam nekikezdeni.

Aztán a lányom kb két hete egy reklámot látva megkérdezte, hogy mire jó a tampon. Én pedig nagy levegőt vettem, és elmondtam annyit, hogy a nők néha véreznek, és ilyenkor tampont vagy betétet használnak.

Tegnap pedig arról beszéltünk, hogy lassan szeretnénk majd még egy kistesót Neki. Erre megkérdezte, hogy honnan tudom, ha már a hasamban lesz. Elmondtam Neki, hogy van az a vérzés, amiről múltkor beszéltem, és ha ez nem jön meg, akkor valószínü baba van a pocakban.

Kielégítette a válasz.


Ez tök jó, hogy ilyen részletekben is fel lehet világosítani a gyereket, nem kell mindent azonnal :)

23. edb6c38cef (válaszként erre: 22. - Mandy)
2007. dec. 3. 12:10

Igen, a címe: Tini lányok könyve. Írta: Núria Roca, a kiadó: Officina 96 Kiadó. Ára: 1750 Ft volt kb egy éve. Szerintem nagyon jó, bár az Ida Picur is jó volt.

Nekem meg anno: Kurt Seelmann: Gólya hozza? című könyv volt meg, 30 évvel ezelőtt abból világosultam:))))

22. mandy (válaszként erre: 21. - Edb6c38cef)
2007. dec. 3. 10:37

Hát az én lányom se kérdez.

Tini lányok könyve? Ennek majd utánanézek.

Én a Peti, Ida és Picurit keresem, ami még az enyém volt, de nem találom :-/

2007. dec. 3. 09:04
És ha nem kérdez? Az én kislányom 11 éves. A menzeszt 4 éves kora óa tudja (látta, amikor betettem magamnak a betétet, és onnantól nem tágított). Akkoriban elmagyaráztam neki, rajzoltam is. Kiemeltem, ha nincs kisbaba a pociban, akkor van vérzés, ha van kisbaba, nincs vérzés. Aztán, mert testileg is fejlett, mindezt 10 évesen elmagyaráztam, majd 11 évesen megjött neki. Aztán megvettem a Tini lányok könyvét, valami szuper rajzok is vannak benne. Mondtam, olvassa, és ha kérdése van, csak tegye fel. De nincs!!! Közben aranyos, odabújós kislány, meg osztályelső, tehát agyilag is oké. Mégsem kérdez:(( Amúgy az élet minden területén is egy nagyon tapintatos gyermek... Most nem tudom, mit tegyek, kapjam elő őt?
20. petrikek (válaszként erre: 18. - Mandy)
2007. dec. 2. 18:57

Lehet...

Nálunk ma fordult elő éppen vacsoránál, hogy a párom nagyobbik fiáról (aki elég nagy nőcsábász) beszélgettünk. Az volt a téma, hogy miért nem jött haza hétvégére, talán dolgozik? Erre a lányom megszólal: "Lehet, hogy új csaja van és kipróbálja az ágyban."

Hát volt nevetés...

19. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 18. - Mandy)
2007. dec. 2. 09:58
akkor ülj le vele a játék elé és "beszélgessetek"
18. mandy (válaszként erre: 17. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 2. 09:42

Képzeljétek van a Sims nevű játék (nem tudom ismeritek-e). Ezzel játszott néha, ártalmatlan játéknak tartottam, mivel olyan tulajdonképpen, mint egy babaház. Etette, fürdette a babákat.....aztán tegnap szembesültem vele, hogy van egy olyan lehetőség, hogy 'gyermeknemzés'. Ha erre kattint, akkor az emberkék bebújnak az ágyba, a takaró alá, annnyi látható, hogy a takaró pedig hullámozni kezd :DDDD

A lányom pedig úgy nézte, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Tényleg tudná? :)

17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 15. - Mandy)
2007. dec. 2. 08:27
Nem kell görcsösen,hogy márpedig most felvilágosítom...leülni eé előkapni,de gondold meg...számtalanszor adódik rá alkalom,keresd a pillanatokat amikor beszélgetéseitek közben valami hasonló,rávezető téma felbukkan és irányítsd kicsit a beszélgetést,de hadd hogy ő kérdezzen,és ne akarj egyszerre mindent elmondani,csak a saját ütemében...Lehet többet tud már mint gondolod:)
16. petrikek (válaszként erre: 15. - Mandy)
2007. dec. 2. 07:21
Az is lehet, hogy többet tud, mint gondolod:) Kilenc évesen ez már komoly téma köztük a suliban szerintem. És az is lehet, hogy 2-3 éven belül menstruálni fog. Szerintem próbáld meg valahogy rávezetni a témára.
15. mandy
2007. dec. 1. 20:01

Sziasztok :)

Az én lányom hamarosan 9 éves lesz, de még nem sokat tud a dologról. Valahogy nem is érdekli, legalábbis nem kérdezősködik. Én meg nem akarom felhozni a témát. Pedig lassan azt hiszem nem ártana, ne az osztálytársaitól tudja meg :-/

14. petrikek (válaszként erre: 13. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 1. 11:09
:))
13. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - Petrikek)
2007. dec. 1. 11:01
:))nekem azt kérdezték mindíg...anya,ez mi...kúp?merthogy azt ismerik:)
12. petrikek (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 1. 11:00
Hát igen, aranyosak. Az én lányom a tamponnal imád játszani, mindig kunyizik egyet enged vizet a fogmosópoharába és abba lógadja bele.
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - Petrikek)
2007. dec. 1. 10:57
a kicsi is mutatja hogy hol volt és honnan bújt ki:)ha természetesen van kezelve az elejétöl,bízok benne hogy zökkenőmentesebb a felvilágosítás is...amúgy a picim imádna óvszert vásrolni,ugyanis sok helyen ott van a pénztárnál a cukorkák között:))volt hogy vettem a drogériában,aztán amíg a babarészen válogattam,megtömte a kosaram mindenfélefajta ízü stzagu akármivel:))nem győztem visszapakolni...a nagy meg kérdezgette hogy mi az,a kicsi rávágta hogy apáé...viszont arról fogalmam nincs azt honnan tudja,hisz előtte soha!!!szóval fogékonyak sokmindenre...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook