Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bevált gyereknevelési trükkök fórum

Bevált gyereknevelési trükkök (beszélgetős fórum)


2021. nov. 16. 13:47
Üdv a dackorszakban!
11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 16. 10:59
Nem mindenki alkalmas rá. Az biztos.
2021. nov. 16. 10:54
Én egyébként úgy csinálom, hogy feladatokat adok neki a boltban, vedd ki ezt, hozd ide azt, tedd be a kosárba, válaszd ki, stb. Lefoglalom a figyelmét, ne unja magát. De ha nem közreműködő, hisztizni kezd, azonnal haza. A félig rakott bevásárlókocsit is hagytam már ott ilyen miatt.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. nov. 16. 10:21

Az én lányomnak volt egy óvónője, aki igaz elvégezte az iskolát, de se a rábízott gyerekek, se a sajár gyermekének a nevelésére nem volt alkalmas.

Attól, hogy valaki elvégez egy iskolát, nem biztos, hogy ért is hozzá.

2021. nov. 16. 10:21

Oldd meg másképp a bevásárlást egy pár hétig, online, vagy nélküle, vagy más vásároljon helyetted. Beszélj vele többször róla, hogy ma mennétek boltba, de mivel nem tudott jól viselkedni, nem lehet. Beszélgessetek erről, játszatok ezzel kapcsolatban szerepjátékot babákkal. Mutasd ki, hogy elszomorít a dolog


De egyébként meg dackorszak, hahó, szóval túlélés, reménykedés 😂 Lélekben veled vagyok! 🥰

2021. nov. 16. 10:16

Szakképzett ovónő 3 éves kisfia csinálta a műsort az üzletben. Az anyuka egy ideig próbált szépen beszélni vele, de a gyerek csak kiabált, bömbölt... mire anyuka keményen: most már fejezd be a műhisztit, elég volt!

Erre a kicsi abbahagyta cirkuszt, és elkezdett röhögni! :))

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 16. 08:36
Ha 2 felnőtt van vele, legyetek következetesek, amint földhözvágja magát, vissza a kocsiba és kössétek be az ülésbe. Szokja meg, ha hisztizik, akkor bünti jár érte. Nem mehet be az üzletbe, igaz így egyik felnőtt is büntibe lesz, de valahogy meg kell nevelni, hogy ez így nem jó.
2021. nov. 16. 08:30

A parkolóban új szokása hogy lefekszik a földre úgy hogy ne tudjuk felvenni onnan, húzza le magát a földre.

Ha kiakar jönni a bevásárlókocsiból akkor olyan erővel jön ki hogy nem bírni vele, vagyis betenni se tudnám ha nem akarja.

2021. nov. 16. 07:46

Minden alkalommal következetesen megmondani neki, ha rohangál a boltban, ha elmegy mellőled, beül a bevásárlókocsiba. Ha megteszi, beültetni.

Meg fogja tanulni, hogy a döntéseinek mindig ugyanaz a következménye és anya előre elmondta, hogy lesz és legközelebb is erre számíthat. Ha mindig ugyanúgy cselekszel, akkor tudni fogja ezt. Ha te össze-vissza csinálod, ő sem fog megtanulni semmit sem.

3. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 16. 07:32
Egy 2 evesnek mar minden el lehet magyarazni. Az en kislanyom is ennyi idos, megmondom neki hogy nem rohangal, mellettem marad es nem nyul semmihez. Ennyi. Nagy tobbsegben nincs is gond. Egyedul a jatekboltban nehezebb, hiszen az maga a Paradicsom nekik, ott fogom a kezet.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 16. 07:25

Minden gyereket már születésétől kell nevelni, van magyon kevés kivétel, akit képtelenség.

Ha megtudtad tanítani, akadályozni, hogy nem szaladgálhat ki az autók közé, akkor ua. kell alkalmazni.

2021. nov. 16. 07:08

Ti hogy nevelitek a gyereketeket? Mi vált be?


pl mit csináltok ha futkározik a boltban?


(2 éves esetében kérdem)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook