Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermek alvása fórum

Kisgyermek alvása (beszélgetős fórum)


2019. júl. 13. 20:06

Köszi a válaszokat, Kitti, cuki lehet. :) én is ébredtem már úgy, hogy a nyakamban volt a lábikója. :)

Valakivagyok: igazad van, aggódó típus vagyok.

Nem is igazán a helyzetváltoztatás, hanem ezek az apró rángások aggasztanak igazán. Van olyan periódus, amikor szinte percenként mozdul valamije.

Ha elalváskor lenne csak, akkor normálisnak tartanám, de éppen hajnalban vettem észre.

Aztán az is lehet, hogy pont akkor van olyan fázisban.

5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. júl. 13. 19:33
Az én 6 evesem 180fokokat porog az ágyba..ha mellette kell aludnom a számban találom a lábát..szeribtem a párodnak igaza van..egyedüli gyerek?
2019. júl. 13. 13:18

Nekem a 2 évesem képes megfordulni 360fokot az ágyban amikor alszik.😅

Már volt olyan is hogy beszélt álmában.

Nyugi szerintem semmi baja csak újra játsza a napot álmában.


Jó suli kezdést!🙂

3. f4e7e8321e (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. júl. 13. 12:37

Köszönöm szépen, kedves vagy!

Igen, most figyelgetem, aztán ha rendszeres, akkor megmutatom orvosnak is.


Remélem én is, napközben teljesen olyan, mint eddig, illetve most picit izgul a sulikezdés miatt.

2. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - F4e7e8321e)
2019. júl. 13. 11:42
Ha 6 éves a gyermeked, gondolj arra nappal miket csinál? Mennyire mozog, mozgékony, mert sok esetben akár álomban is előjöhet és bizony nagyon érdekeseket tud mozdulni. Ezért valóban nem kell aggódnod. Vannak gyerekek, akik eléggé kicsavart állapotban fekszenek, akár a kezükön, vagy a felső törzs elfordítva és a derék meg majdnem más irányba. Vagy egy kis zsibbadástól elfordul, Ilyenkor az izmok szeretnének visszaállni eredetileg. Ez is természetes. Ha megnyugtat, figyeld, nem pont elalvási fázis, hanem amikor olyanról álmodik. Hiszen általában nem csak egy álommal találkozhat. Ha nem fáj semmi, nem sír, akkor még az álom is jól eshet neki. Remélem semmi komolyabb.
2019. júl. 13. 11:01

Sziasztok, kiírom, hátha valóban gyakori.

Sokat böngésztem, és dokihoz is elviszem, de most kicsit aggódom.

Van egy hat éves gyermekem, ébrenléti állapotban semmi szokatlant nem tapasztalok.

Alvás közben viszont nagyon sok kis izomránduása van a legváltozatosabb helyeken.

Nem egyoldali, nem görcsös (olvastam az alvási epilepsziáról is), és igen enyhe.

Megrezdül az ujja, karja, lábfeje stb.

Tudom, hogy van ilyen elalvási fázis, amikor rándulnak az izmok, de ez inkább hajnalban jellemző.

Most azt próbálom figyelni, hogy az alvási fázisokkal lehet-e összefüggésben.

Általában 2-3 órával korábban kelek, mint ő, és ahogy jövök - megyek, ránézek, nagyon sokszor meg-megmozdul. Forgolódik is sokat, helyzetet változtat.

Férjem szerint túlaggódom, biztosan álmodik. :)


Hosszú bevezető után a kérdés:

Kisgyerekes Anyukák, ti is tapasztaltok hasonlót?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook