Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerekes anyukák, mit főztök a gyerkőcöknek? fórum

Kisgyerekes anyukák, mit főztök a gyerkőcöknek? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 14. 19:06

Sziasztok!

Nekem két fiam van.A nagyobbik szeret mindent, kivéve a paradicsomlevest.Régen szerette, most nem tudom mi ütött bele.

A kicsi most másfél éves.Ő is mindent, de szó szerint mindent megeszik.

Kb. 4 hónapos kora óta adom neki azt amit mi eszünk.Ugyanúgy főzök ahogy eddig,nincs kivételezés.

Ha ízlik neki akkor úgyis megeszi, ha nem akkor meg nem.Például a múltkor csináltam sült husit tökfőzelékkel.Na, a főzelék nem kellett neki csak a husi.

(Én most épp fogyózok, rengeteg zöldségfélét eszem, viszont kenyeret, tésztát, édességet és lisztes, rántásos dolgokat egyáltalán.)

Nos az én pici fiam evett a sült husihoz az általam saját célra elkészített párolt zöldséget és rizst.A rizst nagyon szereti.Úgyhogy én nem változtattam semmin.

5. Bri* (válaszként erre: 1. - Eb8bb4fdc0)
2010. szept. 26. 19:56

Az én kisfiam is 2 éves, már régen azt eszi, amit mi. Ha olyan a dolog, akkor kiszedem belőle, vagy olyan részt szedek, ami jó neki.

Ha válogatós a gyereked 2 évesen, az is marad. Nekem a nagy fiam kicsi korától válogat (nagyon). Most 13 éves, semmit sem változott ezen a téren.

A kicsi mindent megeszik. Ez szerintem nem szokatás kérdése, mert a kicsit sem szokattuk másképpen, mint a nagyot, egyszerűen így van.

2010. szept. 25. 20:29
Nálunk is ugyanez van. Azt eszi a kicsi amit mi már 1,5 éves kora óta.
2010. szept. 25. 20:29
Sziasztok!Az én kislányom, 17 hónapos. Eddig semmi gond nem volt,nem kellett sokat agyalnom.De most valami megváltozott és nagyon szereti,ha ilyen falatka-szerüeket kap. Pl.ha rantok kis husit-csibemellböl,feldarabolom viszonylag pici falatkákra es ugy sütöm ki, vagy palacsintatésztában ugyanezt. Szóval iygekszem ,hogy hassak rá a látvánnyal is. Nem tudom segitettem-e..hátha;-)
2010. szept. 25. 20:22
Én a 2 éves kislányomnak már azt adtam, amit mi is ettünk, már nem főztem külön, viszont be kell vallanom, hogy a fűszerezést igencsak lecsökkentettem, így inkább a férjem kapott új ízeket. De bevált, nem válogat a kiscsajom, sőt én válogatok, mert a zöldségeket nem szeretem, ő viszont megeszi, amit félre rakok. Az uramat kicsit nehezebb volt átszoktatni.
2010. szept. 25. 20:09

Mindig bajban vagyok, hogy mit is főzzek a gyerkőcnek, adjunk tanácsot ötleteket egymásnak.

2 éves a fiam és mondhatnám válogatós is egy kicsit:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook