Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisgyerek lehorzsolt, vérző térdére mit tegyek? fórum

Kisgyerek lehorzsolt, vérző térdére mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 12. 22:46
Én sem olvasom vissza az összes hozzászólást,de látom,hogy már javasolták a FLP termékét a Firs nevű csodaszert :))Én sem terjesztem csak ajánlom,mert nagyon jó horzsolásokra,vérző sebre,rovarcsípésre,égési sérülésre és még sorolhatnám....Viszont,ami nálunk még bevált,az a Kék Lukács termékek közül az ún.Kék Krém :)Nagyon gyorsan hámosít,műtét után a heg kezelésére is ajánlják a sebészek is .
2012. jún. 12. 19:39

gyógypuszit:)



Talán még a körömvirágkrémet, vagy valamilyen hámosítót, esetleg Betadine, Neogranormon.

2012. jún. 12. 17:04
Nem olvasom vissza, ha még nem írta volna senki akkor ajánlatom: az Aloe Verások (Forever Living Product) First nevű terméke. Nem vagyok terjesztő, tag sem! kb 10 éve mindig van itthon, a környékbeli gyerekek is itt kötnek ki gyakran 1-1 horzsolás-vérzés után. Nagyon jó, orvosilag is elismert. Nem olcsó!!
12. eandi78 (válaszként erre: 11. - Orsibigyu)
2012. jún. 10. 11:04
Én se foglalkoztam soha a sebekkel, egészen addig amíg el nem vágtam az ujjam (papírral). Nem volt nagy vágás, talán 1 cm se. Rendesen elfertőződött, duplájára dagadt az ujjam. Azóta a biztonság kedvéért betadin van itthon. Kötszert nem igazán szeretem, inkább csak ujjamra, vagy ha nagyon vérzik.
2012. jún. 9. 21:36
En 11 eves koromig sebes terddel eltem egesz nyaron. Mit tettem ra? Sokszor a nagy jatek kozben eszre sem vettem, hogy verzek. Egyik seb elmult jott a masik. Ha anyukam eszrevette hidegvizzel lemostuk majd rohantam bicikliztem, faramasztam, fociztam tovabb. A fiammal is azt teszem, nem nyavalygunk sokat az ilyesminek.
2012. jún. 9. 19:13
Betadinnal kentem és hazaérve munkából rossz volt látni a kis sebeket. Úgyhogy sok-sok puszit kapot aztán elcsucsult és reggelre szépen bevarasodott neki, köszönöm a jó tanácsokat sziasztok
9. survivor3 (válaszként erre: 7. - Ardilla)
2012. jún. 9. 08:43
:-)
8. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2012. jún. 9. 08:29
Először is tisztítsd meg a sebet, majd kend be valamilyen fertőtlenítőszerrel vagy sebösszehúzóval ami otthon van. :)
2012. jún. 9. 08:04
meg egy puszit... :-)
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2012. jún. 9. 07:54

Tettél már valamit, vagy még vársz megfelelőbb válaszra?



Amúgy csak azt tudom mondani, mint a többiek. Lemosod, lefertőtleníted, leragasztod, ha kell.

Kb ennyi.

5. gne2
2012. jún. 9. 07:52
Nálunk szinte napi dolog az ilyen: amennyire tudod, ki kell tisztítani a sebet. Aztán betadine oldattal kenegesd át, ez nem csíp.
2012. jún. 9. 07:32

Mosd le jó alaposan(esetleg ha van aloe first-öd fújd be), fertötlenísd betadine cseppel, vagy kenöccsel.

Mást míg be nem sebesedik ne tegyél rá had levegőzzön.

Ha már van rajta var neogranormon segít hámosítani

2012. jún. 9. 07:26
Betadin... Bepanten plus... Valamelyiket...
2. mh07
2012. jún. 9. 07:26

Fertőtlenítővel először is le kellene tisztítani.

Nálunk nem gyakori az ilyen jellegű baleset ezért én leragadtam a Bepantennél. A patikában azonban már kapható egy ettől is jobb szer. Egyszerre fertőtlenítő-gyulladáscsökkentő és még a sebet is összehúzza. Érdemes rákérdezni a patikusok biztosan tudják miről beszélek.

2012. jún. 9. 07:22
Kisgyerek lehorzsolt, vérző térdére mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook