Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiút vagy kislányt vársz/vártál? fórum

Kisfiút vagy kislányt vársz/vártál? (beszélgetős fórum)


2021. márc. 29. 14:51

Második terhességgemmel első babánkat várjuk. Első perctől Lilikének hívtam. Szent meggyőződésem volt, hogy Lilike. Nem voltam még 4 hetes kismama mikor már 5 napja rosszul voltam, egy nap hőemelkedés utána napról napra rosszabbul voltam, gyengeség, hányás, szédülés és minden amit el lehet képzelni... covidosnak véltek a munkahelyemen és a háziorvosom is 10 nap járványügyi megfigyelést javasolt. 5. nap a hőemelkedés után már gyanús voltam magamnakígy csináltam egy hcg tesztet. Hamarabb lett pozitív csík mint kontroll csík. Így mondhatni amint befészkelte magát brutál rosszulléteim voltak egészen 13 hétig. Biztos voltam benne, hogy Lili baba. 12 hetes gebetikai uh-n közölték, hogy itt bizony egy fütyi van :)

Hirtelen nem akartam elhinni... full lányom lesz beállított voltam.

Sokszor gondolom, hogy nemtudok fiúaan gondolgozni... és mit fogok vele csinálni...

Apukája megálmodta uh előtt hogy megszületett, és kisfiú lett... és Ő rögtön rávágta, hogy Levente :)

Így Leventénk lesz.


Igazából első baba és teljesen mindegy mi csak egészséges legyen, főleg, hogy az első kis Borsókánk 7 hetesen elment, a nővérem első babáját, akinek már neve is volt, 15 hetesen vették el fejlődési rendellenesség miatt, ami 10.000.-ből 1 terhességet érint.

26. Cassidie (válaszként erre: 17. - NomNom)
2021. márc. 25. 17:48

Én rosszul érezném magam, ha fiúznám, aztán kiderülne, hogy kislány 🙈🙈🙈 bármennyire is fiú a szívem vágya😊

Mind2 nevünk megvan már régóta szerencsére, pedig azt hittem nehezen jutunk dűlőre, de már a pozitív teszt előtt megvoltak😁

25. kofarago82 (válaszként erre: 24. - 5236d12e25)
2021. márc. 25. 08:21

Én sem terveztem felvágatni magam negyedjére, dehát jönni akart nagyon.:-) Bár az a vágy mindig megvan bennem, hátha kipottyan magától. :-) Na, de persze nem vagyok naív.


Azért te nagyon megszenvedtél mindhárom gyerkőccel, így nem csodálom, hogy nem szeretnél belevágni újra.

24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Kofarago82)
2021. márc. 25. 07:22
Én is vágyom egy negyedikre, noha a legkisebb még csak 3 hós. De ennyi komplikáció után nem hiszem, hogy szeretném még 1x felvágatni magam. Egyébként a dokim és a gaszttós dokim engedélye mellett vágtam bele a 3.-ba is. Ráadásul most a harmadiknál begyulladt a hegem. Egyszerűen nem tolerálta valamiért a szervezetem a felszívodó varratot. Hát én azt hittem megőrülők 8 hétig olyan pokoli fájdalmam volt. Mintha egész nap izzó parazsat nyomnának a hasadhoz.. enyhe gyulladt béllel műtőttek..
23. kofarago82 (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2021. márc. 25. 07:17

Uhhhh, kijárt neked rendesen a "jóból". Gratulálok a három gyerkőchöz.

Ez az összenövés, ami engem is aggaszt. Mind a 3 fiam császáros volt, most készülök a negyedikre. Az három műtét nálam rendben zajlott, rövidek voltak, innen gondolom nem voltak összenövéseim, de egyre több helyen olvasom ez, milyen gubancokat okoz. No meg persze a hegszétválás is ott motoszkál bennem, ráadásul a kisasszony a pocakomban a 24. héten már 900 gramm volt, szóval ő sem lesz apró termet.

2021. márc. 25. 07:12
Lányt vártam, fIú lett. 3 hónapos korában UH is kimutatta, amiben nem hittem. Amikor megszületett nem éreztem csalódotágot, mostmár nem is kellene lány.
2021. márc. 25. 07:11
Annak ellenére, hogy mindhárom fiúnál lányt vártam, most amikor meglepetéske kiderült, már nem akartam lányt. Addigra láttam azt, hogy milyen egy kiskamasszal és azt gondoltam jó nekem a fiú.:-) Dehát a kocka el van vetve. Valamint nagyon durva, olyan tudathasadásom van, hogy egy csajszi ül a pocakomban, hogy sokszor fel sem fogom ezt.
2021. márc. 25. 06:53
Az "O" betüket kihagyta valamiért 🙄
2021. márc. 25. 06:52
Bocsi a hibákért. A telefonom szeret javítgatni 🙄
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Cassidie)
2021. márc. 25. 06:51

Hát nekem nagyon nehéz komplikált szövödményes veszélyeztetett volt mindhárom. Mindhárom császár volt. Mindhárom spontán sikerült pcos+ir mellett.

Az elsőre 2 évet vártunk, végig véreztem, progeszteron hiány majd rosszul tapadó lepény miatt. Volt 3 bélgyulladásom majd toxémia. 3.hetet voltam bent szülésig. Indítottak majd 8.órában sürgősségi császár lett. Elakadt nyakán a zsínórral ami folyton vissza rántotta,leesett a szívhang, kimerült. Nagylányom IUGR-ként született. Jó időre de bő 1 hónapos elmaradással. Őt azonnal el is vitték PIC osztályra, 4 napig volt oxigéninkubátorban.

Másodiknál is véreztem, ott is progeszteron hiány majd hematoma miatt. Volt megint 3 bélgyulladásom, magasvérnyomás, a végén fenyegető hegszétválás miatt toltak a műtőbe, aztán 2 órát műtőttek. Mindenem mindennel összenőtt, letapadt, a vastagbelem megcsavarodott. 1 húztam rá a kórházban mert másnap bélgyulladást kaptam.

Harmadiknál csak 27.héten volt tágulásos vérzés ekkor voltam egyszer 10.napot kórházban. Itt is volt 3 bélgyulladás, magasvérnyomás, majd megint 3 hetet voltam szülésig - kevesebb magzatvíz, a hegem is elkezdett szarakodni, megint jóval kisebbnek mérték babát.. Végén ugyan meghaladta a 2500g határétéket 2720g és 45 cm született. Itt 1 órát műtöttek, és 4 napot voltam bent mert kislányom nehezen volt etethető.


Első kettőnél 20. és 17.hétig hánytam mint utólag kiderült csak a vitamin miatt. (gravida, czeizel) Alapban nem bírom a komplex vitaminokat.

Harmadiknál csak émelyegtem - itt nem is szedtem semmit csak folsavat.

Mindháromnál téli álmot tudtam volna aludni, a harmadiknál végig és szülés után is 2 hónapig olyan durva fáradtság volt rajtam. (vas, pajzsmirigy minden jó)

Első kettőnél iszonyat kívánós voltam, mindent trimeszterben mást. Elsőnél pisztácia és húsos tészta jó sok fokhagymával vagy húsos pizza, másiknál kacsazsíros kenyér paradicsommal, és annál is több zöldség. Liter számra gyártottam az ajvárt. A harmadik trimeszterben ott csak a tömény édeset mindkettőnél. Harmadiknál egyáltalán nem voltam kívánós, ellenben szülés óta nagyon kívánom az édeset és a tejet ( alapban nem vagyok édesszájú sőt több mint 1 éve nem is eszem rendes cukrot.)

Az elsőnél olyan voltam mint egy nyugger menni, feküdni alig bírtam annyira fájtak a forgóim. Éjjel nehezen aludtam, másik kettőnél nem volt ilyen, másodiknál csak a hegem fájt ami miatt a végén már alig bírtam menni. Sőt azóta is ahogy vizszintbe kerülők már alszok.

Gyerekeim április február és decemberben születtek. Mindhárom teljesen más egyéniség. Az első a fejletlen idegrendszerű problémás, pokoli hasfájós, folyton síró hisztiző akaratos, de igazán szerethető hercegnő, a második szintén hasfájós tejfehérje allergia miatt, a huncut csibész a mókamester a simulékony puncsoló akinek még a szemei is ragyognak. A harmadik meg az igazi "beetetős gyerek" aki full csendes, csak akkor sír ha éhes, nem hasfájós,igazi eszik alszik baba.

17. NomNom (válaszként erre: 15. - Cassidie)
2021. márc. 24. 20:25

Én ugyan így voltam, hogy nem tudtam mit kezdenék egy kislánnyal. Úgy is éreztem végig, hogy fiú. Egy idő után azt vettem észre, hogy magamban is ezt mondogatom mikor hozzá beszélek, kisfiam így, kisfiam úgy.

Fiú is lett.:)

16. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Cassidie)
2021. márc. 24. 20:15

Én kislányt szerettem volna. Kérdezték, hogy mi lesz a neve, én mondtam, hogy Johanna. Rögtön jött, hogy "és ha fiú?!" mondtam, hogy akkor is Johanna.

Én nem tudtam elképzelni, hogy fiam legyen. 😃

Persze, ha az UH-n azt mondták volna, hugy fiú, akkor keresrltem volna hozzá illő nevet. Asszem. Talán.

15. Cassidie (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2021. márc. 24. 19:24

Pont ugyan igy vagyok én is...

Első babát várjuk, és persze bármi lesz imádni fogom, de nem tudom mit kezdjek egy kislannyal🙈


Neked voltak rosszulleteid a lányokkal? Hasonló terhességek voltak?

2021. márc. 24. 18:01

Az elsőnél úgy éreztem fiú.

Nem vagyok az a lányos lány hát mihez kezdek én egy lánnyal?!

31.héten derült ki, hogy lány.


Másodiknál. Nekem? Fiam? Ugyan...lány lesz.

36.héten derült ki hogy lány.


Harmadiknál? Nekem tutira nem lesz fiam.

24.héten derült ki hogy lány.


6 - 3 évesek és 3 hónapos a legkisebb.

13. kofarago82 (válaszként erre: 4. - Cassidie)
2021. márc. 24. 17:56

Nekem semmit tünetem nem volt. Egyik terhességemnél sem voltam rosszul, nem hánytam. Viszont mindegyiknél szinte az elejétől sok volt a savam és a fél időtől vizesedtem. Ez most is így van. Talán egy valami van, hogy most borzalmasan hízom, a fiúknál ez nem volt. Igaz akkor 30 alatt voltam, most meg 39 vagyok.:-) Illetve pajzsmirigy alulműködésem lett.


A nagyfiamnál a 18. héten azt mondták kislány, majd a 20. héten, hogy fiú. :-):-)

2021. márc. 24. 17:55
Mindig fiút vártam és mindig lányom lett😀
2021. márc. 24. 17:41

Nem kérdeztem/tük milyen nemű lesz ,és tényleg csak azt akartuk hogy jöjjön:))Nálam kék vagy rózsaszín nem volt,halványsárga,halványzöld ,fehér színek várták:)Meg két fiú unokatesótól a szebb holmik:))

Lánykám lett elsőre,édes pici pötty:))Kis pocak ,kis baba.

Másodszor sem kérdeztünk,de akkor már talán kicsit fiút vártunk:)Meg is érkezett rendben a kisfiam,vagy nagy fiam :))Rendes eltérés volt a kettejük közt:))

Nagy pocak ,nagy baba.

Mehetett is a férjem átpakolni a hazajövős ruhát amit összekészítettem, mert abba ugyan bele nem szuszakoltuk volna:)))

Annyi még talán hogy a fiam pikk -pakk jött a nagy súlya ellenére,még pánikolni sem volt időm:))

10. Cassidie (válaszként erre: 9. - Zsofi_876)
2021. márc. 24. 17:41

Én fiúra vágyom, de most úgy érzem, hogy kislány lesz.

Igazából 2 gyereket szeretnénk és ebben a sorrendben képzeltem mindig is, de hát sose lehet tudni mit hoz az élet🙂


Neked milyen rosszulleteid voltak és kb mikortól?

2021. márc. 24. 17:32

Az első megérzés a nyerő. :)

Én valahogy mindig tudtam, hogy lesz egy lányom. Aztán amikor megtudtam, hogy úton van a baba, találtam egy kék kis babakocsis kulcstartót egy boltban. Csak az az egy volt. Égi jelnek tekintettem és biztos voltam benne, hogy fiú. Dánielnek hívtam.

Aztán a későbbi uh.-on kiderült, hogy lány. :)

Ami erre utalt, az a folyamatos rosszullét a 12. hétig. Azt mondják, hogy a lányos várandóság gyakrabban jár ilyenekkel a hormonok miatt.

8. Ildi (válaszként erre: 1. - Cassidie)
2021. márc. 24. 17:29
Lányra vágytam,lány is lett:)
7. Cassidie (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2021. márc. 24. 17:22
Akkor igazi kis mókamester lehet🙂
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Cassidie)
2021. márc. 24. 17:21

Azóta is...

Ettünk már a viccelődései miatt fogkrémmel megtöltött oreót, csokival leöntött hagymát...

Mindig kitalált valamit amin én bosszankodom, ő pedig betegre röhögi magát.

5. Cassidie (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2021. márc. 24. 17:13

Akkor ő már a pocakban megviccelt titeket😊

Biztos idegörlő lehetett akkor neked, de aranyos történtet🙂

4. Cassidie (válaszként erre: 2. - Kofarago82)
2021. márc. 24. 17:12

Gratulálok 😊

Úgy látszik szerette volna teljesíteni a vágyad 😊


Mennyire mérvadók a tünetek a kicsi német illetően? Arra gondolok, hogy voltak-e kimondott fiús/lányos tünetek vagy ez is csak inkább babona? 🙂

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Cassidie)
2021. márc. 24. 17:10

Lányt szerettem volna.

22. héten voltam ultrahangon, akkor mondták hogy kislány.

Minden csupa rózsaszín lett.

33. héten szintén ultrahang.

Doki méricskéli. Csend.

Közli, hogy ugyan az alfelét nem mutatja, de nagy a feje. Fiú. Csak a fiúknak van ekkora feje.

Tiszta ideg lettem. Minden rózsaszín... Végül úgy döntöttünk, marad minden így, majd a legszükségesebbeket megváltoztatjuk.

39.héten pedig megszültem a kislányom.

2021. márc. 24. 17:09

Szia!


Mindig lányt szerettem volna, és 3 fiam lett.:-) Most hogy már nem szerettem volna több gyerkőcöt, bejelentkezett a kishölgy.:-) Izgatottan várjuk.:-)

2021. márc. 24. 16:56

Egy mai témán felbuzdulva gondoltam bedobok egy könnyed beszélgetős fórumot🙂

Amikor várandós lettél, milyen nemű babára vágytál leginkább? (emellett vallom, hogy a lényeg, egészseges legyen, de mindenkinek van szíve-vágya)

Csináltatok házi teszteket, volt akinek bejött?

Bármi ehhez kapcsoló sztorit szívesen hallgatok😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook