Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiúknak baba? fórum

Kisfiúknak baba? (beszélgetős fórum)


1 2
33. ripi52
2011. jan. 12. 13:40

Nekem fiam és lányom van, 4 év a korkülönbség köztük. Annak idején a fiam kimondottan sírt, hogy ő miért nem kap babát. Így a nagymamától mindketten azt kaptak, csak az egyik fiúnak, a másik lánynak volt öltöztetve. A fiam később is szívesebben segített a főzésben, takarításban, szakmának is a dísznövény kertészetet tanulta. A lányomat meg inkább a kerti munka és a motorozás érdekelte. Most, felnőtt fejjel mindkettő simán megél, semmi gond a házasságukkal. Nincs is köztük női-férfi munkamegosztás.

Most felnőtt fejjel szívesen vesszük, hogy párunk segít a házimunkában, akkor miért lenne pont gyerekkorban ciki, hogy ismerkedik vele.

Megjegyzem, 2 fiú unokám van, de a kisebbik kimondottan szeret a lányom babájával játszani. Eteti, altatja, tisztába teszi,fürdeti. Mint egy gondos apuka.

2010. dec. 18. 15:27

Az enyém nagyon beteg volt és meglátott egy "lencsibabát..." Évekig meg volt neki. Etette, itatta, altatta, gyógyszert adott neki.

Van náluk egy ilyen "gondoskodó, babázó" időszak. Ma már műszaki informatikus... Egyszer nagyon jó édesapa lesz belőle.

2009. nov. 18. 22:14

Ismeritek Nyerges Ági rongybabáit? Én tőle vettem egy édes kis manót. Kb. 1 éves volt a fiam, amikor megkapta. Most 2 és fél évesen ez a manóbaba a mindene :)


Amúgy nézzétek meg, gyönyörűek: www.rongybabak.hu

2009. okt. 27. 11:42
jah és eszembe jutott...az enyém most beteg és szívjuk az orrát-hát a babának is kiszívja az orrát játékból,meg ad neki orvosságot.
2009. okt. 27. 10:58

Az én fiam is oda volt a babákért:) Amikor már nem lehetett bírni vele, vettem neki Action mannt.

Volt neki nindzsa, katona, stb. Varrtam nekik ruhákat (pókember, supermann, maszk, zorró, ágyneműt, stb.) Öltöztette őket:) Aztán kapott egy Ken babát is. Egy idő után nem érdekelte tovább:)

2009. okt. 27. 10:09
Mint leendő óvónő mondom, hogy nyugodtan vegyél babaát neki! Nekünk a suliban hangsúlyozták a tanárok/óvőnők, hogy a fiúknak is kell baba!!! Az én 4 hónapos kisfiamnak szoktam mutogatni a nővérem kislányának a babáját, amin ha a lábát megnyomjuk nevet és nagyon szereti! Hétvégén szinte harc folyt érte!:)
2009. okt. 27. 08:30

Nekem a fiam körül van véve lányokkal. A húgomnak két kislánya van egy 6 éves és egy 3 éves. A sógórnőmnek is két kislánya van egy 3 éves és egy 1,5 éves.

A szüleimtől babát kapott karácsonyra, mert azt kért. Játszik vele fésűli és tologatja a babakocsiba. A tesóm lánya és a sógórnőm lányai meg autókkal játszanak.

Armandónak rengetek autójai, traktorai meg minden féle járgányai van, de néha babázik is. Amirával együtt szoktak játszani.

2009. okt. 27. 08:09
A kislányom ezidáig autókkal játszott, 9 hónapos, és most vettünk neki egy beszélős babát. Persze a fiamat jobban érdekli, (3-4 éves) :)) mint aki ujraéleszti mellmasszázst gyakorol rajta, mert a hasán a gomb, amitől szól. :D És ő is elmondja milye hol van a babának. Szóval mivel a kicsike a lány, igy leginkább autónk van, igy ő autózik sokat, de a baba, az az 1 db, felkelti a fiam érdeklődését. :))
25. ogree
2009. okt. 27. 08:05
köszi mindenkinek az eddigi hozzászólásokat.Be fogunk szerezni valamilyen babát hamarosan. :)
2009. okt. 27. 08:03

Hát igen.Az én fiam is folton főz.Az sem éppen fiús játék.Meg fésül.Nem tiltom el.Mert felesleges.Még túl pici hozzá.Sőt most azon gondolkodok, hogy megkeresem neki az én kiskori régi vasalómat mert álandóan jön egy rossz egérrel a deszkához és vasal Ő is.

Szerintem nem kell gátolni.Úgy is egy idő után eldől milyen játékot szeret jobban.

2009. okt. 27. 07:57
Én tesómmal matchboxoztam, p meg velem barbieval játszott (de csak egyszer :P), viszont főzni szerettünk az udvaron együtt. :) Meg fociztam, most futok, lovagolok már több éve, sosem voltam babázós lány én sem, de volt otthon. Majd ráun, azért érdekli, mert neki nincs olyan. Ha lesz nem is lesz akkora szám. :) Én mindig fiús voltam, most ebből annyi előnyöm van, hogy vékony vagyok és jól nézek ki. :D Nyugodtan vehetsz neki akár lány, akár fiú babát. :)
22. ogree (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 27. 07:53
ez milyen jó ötlet :) a bilizéssel amúgy is hadi lábon állunk,lehet hogy még ösztönözné is.Mihelyst meg lesz a baba ki fogjuk próbálni. köszi.
2009. okt. 27. 07:52

Miért ne?


Én lány létemre annó kisautóval játszottam, az öcsém meg az én barbie babámmal! Ráadásul pucérra vetkőztette. Nem lett semmi defektje, ha az nem az, hogy szereti a hosszú szőke hajú csajokat. Nyugodtan vegyél neki, akár egy rongybabát, akár másmilyet, ami tetszik neki. Idővel majd elhagyja magától, addig is megtanulja a testrészeket rajta.

20. ogree (válaszként erre: 16. - 4b6a2525df)
2009. okt. 27. 07:51
gondoltam én hogy a csajok is autóznak...most már meggyőztetek hogy a fiúk meg babáznak néha...ez van!:)
2009. okt. 27. 07:50

Nincs abban semmi rossz, ha egy kisfiú babázik többszörös tapasztalatból tudom. Normális édesapák lettek. Most itt is miért kellene a fiú babához ragaszkodni, nem mindegy? Baba, baba....megtanulja van kislány és kisfiú. A legtöbb babán a haján kivül más nemi jelleg nem látszik. Nyugodtam adtam a fiúnak babát, hidd el amikor nagyobb lesz "ciki" lesz neki a baba. Addig meg hasznos, mert tanulja a testrészeket, bilire lehet ültetni , hátul fecskendőből vizetnyomni a bilibe, mintha a baba pisilne. Ő is

szívesen fogja utánozni. :)

18. ogree (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. okt. 27. 07:47

az enyém is szereti a játék gyümölcsöket,pont tegnap kapott barátnőmtől egy csomagot.

Majd szétnézek akkor a babák között figyelmesebben,eddig ilyen hiper szuper hajas babákat láttam csak,de olyat én sem akarok neki venni.

köszi :)

17. ad65f28ec1 (válaszként erre: 10. - Ogree)
2009. okt. 27. 07:42

Múltkor láttam egy játékboltban nagyon helyes textilbabákat, olyan igazi puha, ölelgetős, "régimódi" fajtát. Volt köztük fiú baba is, kantáros nadrágban, sapkában, szerintem nagyon édes volt.


És egyáltalán nem ciki fiúnak sem a baba. Miért lenne cikibb, mint mondjuk a plüssállat?

16. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - Ogree)
2009. okt. 27. 07:39

Bocs, de kislánynak dömper?

Az én lányom annó imádott dömperezni, olyannyira, hogy 2 éves korában akkorát kellett venni neki, hogy ő is bele tudjon ülni:)

Állandóan telerekta mindennel, és egyik helyről a másokra furikázta, majd szétszedte és összerakta. Ja és a babázás nem érdekelte, majd csak olyan 4-5 éves korában kezdett el babázni

Ma egy 3 diplomás csajszi (szóval nem lett belőle autószerelő:)

15. ében11 (válaszként erre: 12. - Ogree)
2009. okt. 27. 07:39
nekünk van elmo.de az autós mesékből(rory-remélem jól írom) is meg lehet venni az emberfigurákat.
14. ében11 (válaszként erre: 10. - Ogree)
2009. okt. 27. 07:36

nem kell drága hajas babát venni.valami egyszerűbbet,amit ültetni is lehet.

oviba az enyém is a játék konyhába garázdálkodik.

a lányok azért ezt nem nagyon hagyják-de söprögetni engedik, és a játék ételeket gyümölcsöket is szívesen pakolgatja.

szerintem nincs benne semmi, ezért mert fiú?

az enyém szeret kavargatni főzés közben, meg segít teregetni és felmosni.erről nem fogom leszoktatni.nem baj ha segít nekem.

13. ogree (válaszként erre: 8. - D550c57e19)
2009. okt. 27. 07:36
a bohóc jó ötlet!
12. ogree
2009. okt. 27. 07:35
gondoltam már Erniere is a muppetból,vagy valami másfajta "ember kinézetű babára" bár ilyeneket még nem látott,nem tudom hogy tetszene-e neki.Azért mégsem baba.Vagy inkább azt vegyek neki?
11. zsufzs
2009. okt. 27. 07:32
Nyugodtan! Azért érdekli, mert nincs neki olyan. Az én kisfiam a babakonyháért volt oda, miután játszott vele, visszatért az autókhoz, ja és a horgászathoz. De nekem megvolt az egyik babám még gyerekkoromból, neki adtam és egy ideig játszott vele. Most is a játékok között hányódik. :o) Nekem a férjem volt kiakadva hogy minek adom oda. De mondtam neki, hogy legkésőbb az oviban úgyis játszani fog vele! A lányok is szerethetik az autókat!
10. ogree (válaszként erre: 5. - Krisztina3)
2009. okt. 27. 07:31
szerintetek milyet vegyek?
9. ében11 (válaszként erre: 4. - Ogree)
2009. okt. 27. 07:30
vegyél neki nyugodtan-eszembe jutott hogy a babákat biliztettük, meg törölgettük a fenekét amikor szobatiszta lett.
2009. okt. 27. 07:30
Mi kaptunk 1 felhúzós bohócot. Ez a legjobb megoldás mert babát én sem szívesen vennék... de a bohóc az mégsem úgy baba mint egy játék kisbaba....
7. ogree (válaszként erre: 2. - Krisztina3)
2009. okt. 27. 07:30
akkor jó,megnyugodtam!:-)
2009. okt. 27. 07:29
az enyémnek is van többféle is-bohóc, műanyag gyerekfigurák, hajas baba és a toy story-ból egy fiú figura.nem ezekkel játszik állandóan.szerintem nem baj, ha ilyen is van neki-néha beszélget velük ugyanúgy mint a plüssökkel vagy a dínóival.
5. Krisztina3 (válaszként erre: 4. - Ogree)
2009. okt. 27. 07:29
vegyél bátran,megismeri a testrészeket,hasznos is lehet
2009. okt. 27. 07:27

szerintetek nem ciki veni kisfiúnak babát?nagyon érdekli a kisfiamat,a játékboltokban is úgy megcsodálja őket,mutatja rajtuk a szemét,orrát,száját... szerintem ezért tetszik neki.

Gondoltam már hogy veszek neki egyet hogy jobban szemügyre vehesse,szerintetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook