Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiúk esküvőn mibe öltözzenek? fórum

Kisfiúk esküvőn mibe öltözzenek? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Nattine (válaszként erre: 33. - Kata75)
2009. márc. 17. 13:43

Jaj, ne is mond! Tényleg, kell még cipő is! :( Mert persze normál esetben nincsenek "ünneplős" cipőink (mármint a kölköknek :) )

Igen, valami kötött mellény is szóba jöhet. Lassan el kéne indulnom nézelődni. Ráadásul ugyanazt megvenni 92-es és 128-as méretben. Vicces lesz... :(

33. Kata75 (válaszként erre: 32. - Nattine)
2009. márc. 17. 10:53

Nehéz ügy:)

Még az jutott eszembe, hogy talán nektek sem lenne rossz, amit különböző ünnepségekre vettem most a fiamnak.


Vékony, gépi kötött, V nyakú, egyszínű világoskék, belebújós mellény, szélein vékony dupla sötétkék csíkkal, de láttam olyan elején mintásat is (lefelé futó különböző árnyalatú rombuszok). Nektek még jó volna a barna valamelyik világosabb árnyalata (gyerkőcök színeitől is függ), vagy akár a fekete, de abból mindenképp csak az elöl mintás.

+ egy egyszínű ing, sötét nadrág, zokni, cipő.


Ami szerintem fontos, hogy passzoljanak a színek egymáshoz, szóval kellemes legyen az összhatás.


Személy szerint kisfiúk esetében ünnepi ruhánál amitől falnak megyek, az a fehér, gyerek mintás zokni, ing alá mintás trikó, sötét nacihoz barna cipő (kivéve talán, ha a nadrág is az), vagy komolyabb ruházatnál szandi, nagyobbakon pedig nem oda illő cipő van a lábukon.

A másfél évesemnél is addig jártam, míg nem kaptam sima, egyszínű, árban megfelelő fekete lábbelit, ami korban illet is hozzá.

Igazából az az ami nem tetszik, amikor a gyerekekből kis felnőttet csinálnak.

Kislányoknál ugyan ez a helyzet, sőt talán még inkább.


Bocs nem akarok okoskodni, ez csak az én véleményem. Tudod ízlések és pofonok:)

32. Nattine (válaszként erre: 31. - Kata75)
2009. márc. 17. 10:07
Még nem vettünk semmit. Láttam egy helyen mellényes összeállítást, hát nekem sem tetszett... :( Még nézelődök :)
31. Kata75
2009. márc. 16. 13:05

Köszi:)

Végül miben állapodtatok meg?

30. Nattine (válaszként erre: 29. - Kata75)
2009. márc. 11. 09:24

Megnéztem a képeket, nagyon aranyosak a gyerekeid!


Nem tudom, lett volna-e a menyasszonynak valami elképzelése, mert a férjem gyorsan közölte, hogy öltönyt nem adunk a fiúkra. Nem lehetett ellenkezni vele ;)

29. Kata75
2009. márc. 10. 16:48
Ja, és még annyit, hogy sokban függ a dolog, hogy milyen esküvő lesz (pl."puccosabb", családiasabb stb.), illetve van-e a párnak valami külön kérésük. Mondjuk utóbbi leginkább koszorúslánykák esetében lehet fontos a színek összhatása miatt.
28. Kata75
2009. márc. 10. 16:29

Fel is töltöttem:)

Mondjuk nálunk elég kicsik voltak még, így sokkal inkább arra figyeltem, hogy kényelmes legyen.

Ha nagyobbak lettek volna, akkor is max. a kislány ruhája lett volna kicsit királylányosabb:)

27. Kata75 (válaszként erre: 1. - Nattine)
2009. márc. 10. 16:23

Szia!


Nekem másfél évesek voltak az ikreim, mikor összeházasodtunk a férjemmel. Igaz nem volt semmi feladatuk, de próbáltam valami ünnepélyesebb ruhát adni rájuk.

Valahol meg tudom érteni a férjed, mert hogy őszinte legyek egy kisfiún nekem sem tetszik az öltöny, de még a mellény sem. Az 5 éveseden az utóbbi már talán, de a picin semmiképp, de mint sok minden ez is csak egy vélemény. Ízlések és pofonok.


Kisfiamon fekete vászon nadrág, fehér ing/trikó (nekünk body volt), fekete zokni/cipő és bordó gumis csokornyakkendő.


Kislányomon pedig fehér blúz, bordó ruhácska, fehér csipkés zokni és kis masni volt a hajában, amit rövid úton el is hagyott:)


Teszek fel róluk képet, bár ott nem látszik a teljes ruhatázatuk:)

26. pjozsi (válaszként erre: 1. - Nattine)
2009. márc. 10. 16:01
Adhatsz rájuk sotét nacikat,világos egyszinu pulcsival.Ha meleg lessz akkor roviduju polo vagy ing ,lehetoleg egyszinut
2009. márc. 10. 15:43
Én fekete nadrágba feher ingbe és sötét szveterbe öltöztetnem de ez az én elképzelésem :D
2009. márc. 10. 15:31
Unokaöcséimnek van ilyen kis gumis nyakkendőjük, nagyon aranyosak benne és egyáltalán nem zavarja őket (4 és 5évesek, de kiskoruk óta hordják karácsonykor). Szerintem mellény nélkül nyakkendővel is elég, nyáron kevésbé meleg.
2009. márc. 10. 15:28

Köszönöm a hozzászólásokat! Úgy látom, sok variációs lehetőség nincsen. De ez az átöltözés nem jutott volna eszembe, azt hiszem, el lesz a megoldás!

Most indulnom kell az oviba a nagyobbik delikvensért :)

Sziasztok!

22. féknyom (válaszként erre: 18. - Diegóóó)
2009. márc. 10. 15:25
Fú bocs, nem olvastam el az indítót, csak fenn a címet. Elnézést kérek! Így már más a leányzó fekvése. Öltöny, fehér ing, nyakkendő, mint a "nagyok": Még1x bocsánat!
21. diegóóó (válaszként erre: 20. - Koperta)
2009. márc. 10. 15:24
Szerintem ez így pont jó.Én is így képzelem el.
2009. márc. 10. 15:22
Az enyémnek tavaly kellett hasonló "feladatot" végrehajtani, Ő vitte a gyűrűt a pár előtt. Az én fiamon fekete vékony szövetnadrág, fehér rövid ujjú ing és fekete mellény volt, fekete cipővel. Nyakkendő nem kellett, de az már sok is lett volna. Nagyon aranyos volt. 40 fokos kánikula, úgyhogy a ceremónia után azonnal átöltözés laza öltözetbe, szandiba. Jól is néznénk ki, ha farmerben állt volna oda. A ceremónia nem sok idő, utána át lehet - és kell is - öltözni egy ilyen kicsi gyereknek.
19. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 18. - Diegóóó)
2009. márc. 10. 15:21
Igazat adok neked az oltár előtt nem viheti farmerban a fátylat.
18. diegóóó (válaszként erre: 15. - Féknyom)
2009. márc. 10. 15:16
Talán akkor ha nem kap ilyen fontos "feladatot",hogy a fátylat vigye.Szerintem így igenis kell a fekete nadrág farmer helyett.
17. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 14. - Cili59)
2009. márc. 10. 15:16
Azért kicsit ez túlzott kiadás lenne .Oviba is kell ünneplőnadrág az megteszi .
2009. márc. 10. 15:15
Ez jó ötlet, majd így adom elő a férjemnek, hogy a ceremónián legyenek elegánsak, utána levehetik a mellényt. És akkor a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad :)
2009. márc. 10. 15:15
Hát nem tudom, de 2-5 éves gyerekeknek szerintem simán megfelel a farmer, fehér ing. Máshogy mondom, én abba öltöztetném.:)
14. Cili59 (válaszként erre: 1. - Nattine)
2009. márc. 10. 15:14
Szerintem kölcsönzőből szoktak az ilyen alkalomra, nemtől függetlenül.
13. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 10. - Nattine)
2009. márc. 10. 15:13
Pedig legalább az esküvőre illene utána ha már szaladgál lehet másban ill szaladgálnak.
12. SIldi
2009. márc. 10. 15:12

Vagy esetleg a ferjed felfogasan kene szep szoval valtoztatni?

Sokan nem szeretik a kosztumot, oltonyt, nyakkendot, de az illendoseg kedveert megiscsak felveszik: eskuvokon, temeteskor, fontos ugyfellel valo talalkozaskor pl.


Azt hiszem a gyerekek eseteben lehet lazitani, feher ingrol semikepp ne mondjal le, a nadrag meg sotetebb legyen. Es persze sotet a kis zoknijuk is :)

11. diegóóó (válaszként erre: 10. - Nattine)
2009. márc. 10. 15:10
Ha neki nincs elfogadható ötlete akkor öltöztesd őket abba amibe neked tetsző.Szerintem ez nem olyan nagy probléma hogy a ceremónia alatt mellény legyen rajtuk vagy sem.Majd utána átöltöznek.
10. Nattine (válaszként erre: 9. - Diegóóó)
2009. márc. 10. 15:09
Az a baj, hogy csak azt tudja, hogy mit nem akar rajtuk látni :). Egy sima fehér ing - sötét vászonnadrág, egyszínű mellény szerintem is aranyos, küldtem neki képet róla, de nem tetszett neki :(
2009. márc. 10. 15:07
Szerintem a farmer nem illik az alkalomhoz.Én biztos hogy elegáns ruhát adnék rájuk.Fekete nadrág,fehér ing és egy kis csokornyakkendő vagy a mellény.A férjed mit látna rajtuk szívesen?
2009. márc. 10. 15:05

szerintem nagyon aranyosak a kisfiúk öltönyben...

más ötletem nincs....

7. féknyom (válaszként erre: 5. - Nattine)
2009. márc. 10. 15:05
Dehogy gúnyolódom, senkivel nem tenném, de komolyan. Egy új farmer, fehér ing simán tökéletes...szerintem.
6. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 4. - Nattine)
2009. márc. 10. 15:04
Akkor kis csokor nyakkendő esetleg francia bársonyból masli a nyakukba persze fiúsan.
5. Nattine (válaszként erre: 3. - Féknyom)
2009. márc. 10. 15:03
Most gúnyolódsz rajtam? Éppen azért tettem fel ezt a kérdést, mert nem szeretném a gyerekeket kismajomnak öltöztetni. Szerinted farmerben menjenek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook