Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak folyik az orra. Honnan lehet tudni, hogy nátha vagy allergia az oka? fórum

Kisfiamnak folyik az orra. Honnan lehet tudni, hogy nátha vagy allergia az oka? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 10. 20:33

Ha baktériumtól van, akkor színes: sárga, zöld

Ha vírusos, akkor színtelen, de ragacsos, nyúlós, nyálkás.

Ha allergiás, akkor színtelen, vizes.


Mindhárom esetben segít az orrcsepp.

Sose szippantsa vissza az arcüregébe, homloküregébe.

Egyébként vidd le az Orr-Fül-Gégészetre egy kakukkolásra...

2008. máj. 10. 15:36
Nekem egy háziorvos azt mondta, hogy az allergiás nátha "terméke" színtelen, míg a megfázásosé zöld/sárga.
4. szanád (válaszként erre: 3. - Marcsi06)
2008. máj. 10. 11:01

Tavaly nálunk is hasonló probléma volt , elvittem az orvoshoz ...ő mondta

Az én fiam allergiás kiemelten a parlagfűre ,és a fűfélékre .tavaly homeopátiás szerekkel kezeltem , és szinte észre sem vettük hogy allergiaszezon van

3. marcsi06 (válaszként erre: 2. - Szanád)
2008. máj. 10. 10:58
Köszönöm szépen. Remélem inkább nátha lesz. Akkor nincs mit tenni várunk.
2008. máj. 10. 10:55
Ha kb egy hét alatt csökken illetve elmúlik akkor megfázás, ha huzamosabb ideig tart és esetleg szemviszketés, orrviszketés is van vele akkor valószínű allergia
2008. máj. 10. 10:41

Sziasztok!

Lehet hogy hülye kérdés, de nem tudom eldönteni, hogy a kisfiam orrfolyása megfázástól vagy allergiától van. A férjemnek most jött ki a rendszeres pollenallergiája és nem tudom örökölte-e a kicsi. Ha van valakinek tapasztalata örülnék ha írna. Előre is köszönöm mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook