Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam minden szöszt megtalál, és landol a szájában. Javaslatotok? fórum

Kisfiam minden szöszt megtalál, és landol a szájában. Javaslatotok? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 12. 12:00

Köszi Mindenkinek!

Úgy látszik ez tipikus jelenség a babáknál.

Mindig szembesülök azzal a ténnyel hogy egy anya 24 órás szolgálatban van.

18. Márti86 (válaszként erre: 12. - Veraesbalu)
2011. ápr. 11. 11:29
Az enyém szokta csinálni, ő teljesen direkt csinálja, tetszik neki.
2011. ápr. 11. 11:14
Az én fiam is minden evő. Rászólok hogy köpd ki kiköpi, mindig mondom neki hogy nem hami, de néha csak azért megcsinálja hogy rászoljak és vigyorog,már én is nagyon várom hogy kinőjön belőle. Az enyém 15 hónapos.
16. dyna82
2011. ápr. 11. 11:10

Sziasztok!

A kislányom is mindenevő!Ő is ideadja néha, de egyszerűen nem lehet mindig résen lenni! Már szedtem ki a szájából tűlevelet, hangyát, kavicsot, homokot.....pedig tényleg figyelek rá! Remélem hamar kinövi!

15. kicsikacsa1 (válaszként erre: 13. - Veraesbalu)
2011. ápr. 11. 11:06
nálunk is ez megy, de az én lányom 9,5 hónapos. nagyon figyelek vagy cumit adok neki és akkoe nem veszi a szájába, de ez sem túl jó megoldás, mert attól félek rászokik nagyon. Az sem túl, jó, h egész nap mondogatom, h nem szabad.
2011. ápr. 11. 11:06
ezen mindenki átesik szerintem,bár mindig résen kell lenni mert azért egy kavics csak nem szösz:)))
2011. ápr. 11. 10:57
Néha örjítő, hogy állandóan a szöszöket birizgálja. Remélem tényleg hamar kinövi.
2011. ápr. 11. 10:49
És arra van tippetek, hogy néha miért szuszog hangosan??? Nem folyik az orra, nem lázas.
11. malkata (válaszként erre: 9. - Veraesbalu)
2011. ápr. 11. 10:47
Szerintem ő is hamarosan hordja majd neked a dicséretért, úgyse finomak azok a szöszök, csak rájön:))
10. homern
2011. ápr. 11. 10:47

A 14 hónaposom ugyanezt csinálja már kb 9 hónapos kora óta :)

Próbáltam én minden(testi fenyítéssel nem járót persze)módszert,de nem vált be semmi.Tudja,hogy nem szabad,de a kíváncsisága 1000x erősebb.És mint tudjuk nincs 2 egyforma szösz vagy kavics,mindet meg kell kóstolni :D

A bölcsiben nem láttam egy szöszevő 2 évest sem,szóval biztosan nem tart örökké a dolog :)

2011. ápr. 11. 10:45

Az előbb a kezembe adta magától.

Megtapsoltam, mondtam: ügyes vagy! Örült neki.

Ha a dolgomat csinálom, akkor veszi a szájába. Mintha direkt csinálná. Ha vele vagyok, rögtön elkérem, megdícsérem. De nem lehetek mindig a sarkában.

2011. ápr. 11. 10:43

Kislányom hasonló korú, most lesz egy éves és 5 hónapos. Nálunk bejött az, hogy nagyon megdícsérem ha felszed és nekem adja, így már hordja magától:) Ha pedig a szája felé közelít (néha ha valami kis kajamorzsát talál még előfordul, hogy be akarja kapni) akkor kicsit hangosabban mondom neki, hogy 'nem szabad' és elkérem, majd megdicsérem.


Télen még féltem, hogy hogy fogunk így tavasszal homokozni, de egész jól megy, nem kajálja a homokot, kavicsot:))

7. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Veraesbalu)
2011. ápr. 11. 10:39

Mintha az én kisfiamról írtál volna:D:D

Nem nagyon tudsz semmit tenni.Résen kell lenni, és határozottan "rászólni", hogy nem szabad;)

2011. ápr. 11. 10:37
Jobb mint a mágikus henger:)
2011. ápr. 11. 10:37
Szerintem már mondhatod neki,h "nem szabad" és közben,ahogy emelné a kezét a szájához,visszanyomod.Vagyis remélem,érthető.:-) Nem erősen,de úgy,h ne tudja a szájába venni.Mondhatod neki azt is,h nem ennivaló,stb.Szerintem a lényeg,h beszélj hozzá.Ennél többet nem nagyon tudsz tenni,főleg ha ilyen sokat porszívózol.Lassan amúgy meg fogja tanulni és nem veszi a szájába.Ki is növi már ezt a korszakot.:-)
2011. ápr. 11. 10:33
1 éves és 4 hónapos.
2011. ápr. 11. 10:33

Már naponta akár 3*-4* porszívózok, de a legapróbb szöszt is megtalálja. Ha észreveszem elkérem, odaadja. Ha épp teszem a dolgom és egy picit másfelé figyelek, landol a szájában. A játszótéren ugyanez a kaviccsal.

A gyerek nem éhes.

Van javaslatotok ???

2011. ápr. 11. 10:32
mennyi idős?
2011. ápr. 11. 10:30
Kisfiam minden szöszt megtalál, és landol a szájában. Javaslatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook