Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam leszoktatóban van, mit tegyek hogy az éjszakákat jobban viselje? fórum

Kisfiam leszoktatóban van, mit tegyek hogy az éjszakákat jobban viselje? (beszélgetős fórum)


2015. jan. 22. 12:07
add át az altatást az apjának egy hétre. ne menj be a szobába addig, amíg nem aludt el, mert csak tovább tart a hercehurca. egy-két napig sírni fog egy kicsit este, aztán megszokja
2015. jan. 22. 08:58
Semmi gond, én is 
12. vani2010 (válaszként erre: 11. - Vani2010)
2015. jan. 22. 07:53
Bocsi a helyes irásért de telorol irok!
2015. jan. 22. 07:51
Azt nem tudom!De az még lehet erős robád felesbe!Ès ne sirj mert akkor neki se jo meg neked se!
2015. jan. 22. 07:42
Jaj lányok ez nagyon jól esett. Most is potyognak a könnyeim ő meg nézi a mesét, lehet csak én fújom fel ennyire? Szerintetek ha házi tejjel próbálkozom az jó?tartok a tejallergiatol mert van a családban több is.
2015. jan. 22. 07:33

Latod milyen okos?

Mar tudja hogy nincs tobb cici, az az anyae. Egyaltalan ne erezd ,magad rosszul, 2 evig szoptattal, erezze magat rosszul az aki nem szoptat mert megereszkedik a melle. Az nem is tudja milyen kitartas kell 2 evig szoptatni, mert egy tapszeres baba altalaban alszik, te meg 2 eve ejszakazol. Szedj egy kis magneziumot es gondolj arra most uj korszak kezdodik.

8. vani2010 (válaszként erre: 6. - Bobita0212)
2015. jan. 22. 07:31
Hàt nagyon nehéz!Probàld azér kinàlni űvegböl tejjel izesitsd kakaó vagy simàn egy kis cukrot!Tudom nehéz nekem is az volt!Ès kitartas neked!
2015. jan. 22. 07:30

En a nagy fiamat aki most 5 eves 13 es fel hosan szoktattam le, de egyik nap cicit kapot masik nap tejcsit, eszre sem vette a caltozast, nagyon konnyen megy. Most a m,asodik fiam jobban fuggo, kepes cicivel a szajaban aludni ejszaka, ha kiveszem a szajabol sir. Ugyhogy most nem fog ilyen konnyen menni.

Egy baratnom fia masfel eves, o is megelegelte mar a cicizest ejszaka tobbszor kelt cicizni. Eloszor csak ejjel nem adott neki nappal meg alvashoz kapott. Az elso ejszakak egy remalom volt, sokat sirt sokszor apa ment be hozza , de kb 1 het utan annyira megszokta hogy este 9tol reggel 9ig alszik. Ez nagy szerencse.

En a te helyedben mar nem adnek neki 2 ev sok ido, mar nagy gondolom mar meg lehet vele beszelni is, valamint ez a bekenos is egy osregi modszer szerintem ebben a korban mar bevalik. Mindenkepp tartsal ki, probald a parod kuldeni neha hozza, hatha hamarabb megnyugszik. Kitartast nektek , nincs sok hatra!

2015. jan. 22. 07:26

Annyira bánt ez az egész lelkileg, tegnap óta csak sírok, olyan rossznak érzem magam, hogy voltam képes erre? Az előbb elovettem neki de nem kellett neki sőt húzta rá a pólót.

Semmilyen tejet nem fogad el.

5. vani2010 (válaszként erre: 2. - Bobita0212)
2015. jan. 22. 07:11
Szia!A kislànyomat én is 20honapos koraàig szoptatam!De màr nekem is nehéz volt!Beszéltem a védönövel ö azt mondta folyamatosan probàlkozak az elvételel de nekem ez nem vàlt be!Aztàn beszéltem édesanyàmal aki egy kicdit morid dolgot mondot de sikerült!Èn mikor kérte a cicit bekentem a cicimet egy kis enyhén csipös pirospaprikàval ezzel a nyomossal és nagyon keveset!Kérte adtam neki és mondta hogy fujj anya ez nem jo!Mondtam neki hogy bizony nem jo!Még egy pàr napig kérte de mikor mondtam neki hogy csip tudod akkor mindig elfordult töle!Probàld rendes tejcsiveel itatni én ugy csinàltam hogy mondtam neki hogy van finomab!
4. rinike (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jan. 22. 07:10

A kislányom novemberben volt 2 éven. A szülinapja után szoktattam le. DE! Ő már csak alváshoz cicizett, ugyanis március körül, már szinte egész éjjel cicizett volna. Így márciusban kb. tíznapig úgy altattam el, hogy mondtam neki, hogy el kell mennem éjjel, apa marad vele. Aztán mikor kellett, 10 napig apa ment hozzá. Tőle nem kért cicit, hiszen olyan okosak! Ha nagy nehezen elaltatod, utána menjen apa! Egyébként én neki sem mertem volna állni úgy leszoktatni a gyereket, hogy még éjjel is (azaz többször) cicizik, és egyszerre megvonni tőle mindent. Hány napja nem adsz neki? Ha már több éjszaka volt, akkor szerintem már nem érdemes visszacsinálni, mert tényleg összezavarod.

Nálunk a 2 éveskori leszoktatás úgy ment, hogy csak akkor tettem le aludni, amikor már annyira álmos volt, hogy úgyis kidőlt volna. Ez első éjjel fél egykor volt! :D Második éjjel fél tizenegykor, aztán kb. 3 hétig este 10-kor. Újabb 3 hétig fél 10-kor, és most tartunk ott, hogy 9 fele elmegyünk aludni.

2015. jan. 22. 07:01

Én még nem szoktatnám le, de ez az én véleményem. Sajnos a kislányom nem szopizott egyàltalán, most vàrjuk a kistesòt és remélem vele másként lesz.

Visszatérve a gondodra, szerintem még a jelek szerint, szüksége van veled erre az intim kapcsolatra, miért tartana örökké? Hamarosan kész lesz arra, hogy felfedezze a világot nélküled, akkor már mem fogja igényelni én nem siettetném ennyire, ùgyis gyorsan felnö, viszont ha ennyire szeretnéd pròbáld ùgy, hogy a lehetö legkevesebbet vegyen észre, szoktasd le egyelöre nappal, hisz mondod az éjjel kritikusabb. Utána szép fokozatosan éjjel is. 😊 És ne siettesd, olyan gyorsan el telik ez s babakor, akkor meg az fog hiányozni, és nem jön vissza, szóval most éld amig itt az ideje! 😊

2015. jan. 22. 06:49

Folytatom....


Épp azért akartam leszoktatni mert nem tudtunk már aludni éjjel annyiszor kelt szopizni, de akkor legalább 8-ig aludtunk. Mit tehetek? Olyan reménytelennek látom az egészet. Én meg sokszor megingok hogy vissza adjam a cicit csak Legyen vége a hisztinek és a korai kelesnek, de a férjem azt mondja hogy tartsak ki ha már eddig csináltam.ha már elkezdtem folytassam, mert akkor a gyereket is össze zavarom illetve hogy nagy már lassan két évesen ideje hogy elhagyja a szopit. Nagyon tanácstalan vagyok és bűntudatom van hogy elvettem tole a megnyugvást jelentő cicit.

2015. jan. 22. 06:43
Lassan két éves és hétfő óta szoktatom le a cicirol. Napkozben elvan, nem kéri. De mikor eljön az alvás ideje az elég problémas. Majdnem 10 -ig fent van, egyáltalán nem akar aludni, ha kisagyaba teszem üvölt, ha össze akarok vele bújni, üvölt. Próbáltam textikpelust, szundikendot csak pár percre kell utána dobálja. Cumisuvegbol vizet iszik de azért is könyörogni kell. Nagy nehezen sírva, dobalva magát elalszik. Éjjel többször kel, vízzel kínálom de csak felhergeli magát és sír. Pedig az első nap saját maga kérte a vizet éjjel. Aztán fél 6-kor kel és vissza se alszik persze előtte még hisztizik. Olyan kétségbe esett Vagyok, ez mostmar így marad? Ez az örökös hiszti és hajnali kelés? Épp azert

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook