Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam hunyorog, rángatja a fejét, különféle hangokat ad ki - állítólag nem szándékosan fórum

Kisfiam hunyorog, rángatja a fejét, különféle hangokat ad ki - állítólag nem szándékosan (beszélgetős fórum)


1 2
14. zefex (válaszként erre: 13. - Garamond)
2014. szept. 10. 08:13
Tényleg, ez sem rossz ötlet. A bátyámnak is kellett...
2014. szept. 10. 08:00
esetleg szemvizsgálat?
12. zefex
2014. szept. 10. 07:47

A bátyám is csinált ilyeneket, aztán pár hónap alatt elhagyta, nem lett semmilyen következménye. Sokat voltunk a szabadban, rengeteget rohangáltunk, bunyóztunk (akkor még lehetett :-)), levezettük a feszültséget.

Kérdezd meg a gyerekorvost is, és mesélj olyan dolgokat a gyerkőcnek, amibe beleszövöd, hogy a szülők feltétel nélkül szeretik a gyereküket, építsd a biztonságérzetét!

Sok szerencsét:)

2014. szept. 10. 07:41

Ugy sok gyerek csinal ilyesmiket

Ram ram szoltak sokat hogy ne csinaljam,megjegyzem a koromragas se jobb,azt sosem csinaltam,de valami rossz szokasa mindenkinek volt a suliban. Az atlag kinotte. Ha kicsufoljak erte lehet az fog jot tenni

2014. szept. 10. 07:37

Hasonlot en magam is csinaltam pici koromban. A hunyorgast a tv re fogtak, a hajtekerest es egyeb kenyszeres mozgasokat a stredszre,a kohecselest rossz szokasnak tudtuk be. Nem hetek alatt,de evek alatt elmult. Kinottem. A hajtekereszet meg elojon ha ideges vagyok vagy koncentralok,sot a kohecseles is,de orvosilag nem tartanak betegnek. Csak rossz szokas. Viszont van egy ismerosom akinek tikkel a szeme. Na az mas. En hunyorogtam,kacsintgattam,huzogattam a nozimintha mindig viszketne. A tikkeles meg olyan pattogos szemhuzohatas,tenyleg onkentelen

Neki szules ota van igy mert nyitott szemmel nyomott vahy a stressz. Legalabbis erre fogjak.

2014. szept. 10. 07:21
TIC-nek hivjak. (magy. tikkel)
8. Zsófi2014 (válaszként erre: 5. - Lona55)
2014. szept. 10. 07:20
A rohangalas es fujtatas tok normalis. En pontosan ertem a jelenseget amirol a holgy beszel.
2014. szept. 10. 07:19

Szia. Az egyik ismerosom kisfianak hasonlo tunetei voltak.

Az alabbi mondatot az egyik weboldalrol masolom be:

" A diszlekszias gyermekeknel Jelzésértékű, ha rendszeresen tic-kel, azaz önkéntelenül, ismétlődően hunyorog a szemével, emelgeti a vállát, rángatja a fejét, grimaszol vagy akaratlan hangokat ad ki, köhécsel, krákog, szipákol."

2014. szept. 10. 07:18

[link]


Itt pont ezt irjak le. Hunyorgas. Hangadas. 6-7 eves kor korul a leggyakoribb a kialakulas es sokszor stressz valthatja ki. De ne aggodj, mert idovel meg is szunhet.Ha nem mulik par het alatt akkor en megmutatnam szakorvosnak.

5. Lona55 (válaszként erre: 1. - Csicsi25)
2014. szept. 10. 07:18
Szia! Én ugyan nem vagyok pszihológus, de az iskola elötti és első pár hét rázós lehet, mert a gyerek is fél. Gondolj bele, hogy Te is biztos fenntartásokkal fogadtál dolgokat régen, csak esetleg más módon fejezted ki. A kisfiúk így vezetik le a feszültséget. A kisunokám is rohangál, fújtat, mint egy gőzmozdony, tekereg. Elméletben játszik és így ülteti át a valóságba. Sajnos a szülei nem nézik ezt jó szemmel, pedig kár korlátozni, mert a fölös energiáit így le tudja vezetni és közben dolgozik a teste, az elméje. Miért lenne jobb, ha egy asztalnál ülne??? Semmivel, de elfogadhatóbb lenne a szülei számára. Én szoktam erről beszélgetni vele és ilyenkor ha kedve van elmeséli a történeteket, amiket eljátszik. Kerek történeteket, nem zagyvaságokat. Szidni nem szabad, ha rám hallgatsz, inkább sokat kellene vele foglalkozni és feloldódik a feszültsége.
2014. szept. 10. 07:13
Igen, megtaláltam, köszönöm. Elvileg akár ez is lehet...
2014. szept. 10. 07:11
Tourette*** boccs
2014. szept. 10. 07:11
Nezz utana a Turett-szindromanak.Foleg, hogy nem szandekosan csinalja. Remelem azert, hogy hulyeseget irtam es remelem nem veszed rossz neven tolem.
2014. szept. 10. 07:06

Nem sokkal az iskola kezdete előtt kisfiam ezeket a hülye szokásokat vette fel: hunyorog, rángatja a fejét, furcsa hangokat ad ki. Azt mondja, nem szándékosan csinálja.

Én arra gondolok, hogy az idegességtől lehet. Tavaly krónikus alvásgondokkal küzdött, az megszűnt, amint végetért az iskola.


Mit lehet vele kezdeni? Hagyjam figyelmen kívül és majd abbahagyja, vagy szóljak neki? Előbb-utóbb a tanárok is észreveszik, hogy ezt csinálja és azt hiszik, elmebeteg a gyerek. Mit tegyek? Tehetek valamit? Hová fordulhatok?


Köszönöm előre is a hozzászólásokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook