Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam folyamatosan ellenkezik, mit tegyek? fórum

Kisfiam folyamatosan ellenkezik, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


10. benvik (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2012. okt. 27. 17:54
Általában anyával csinálják a legjobban. Nálunk is ez a helyzet. Állítólag addig tart az ellenkezés, hiszti, amíg ki nem lépek a kapun... Pedig nálam soha nem éri el a célját vele, mégis csinálja...
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Hedi13)
2012. okt. 27. 15:36
Igen, erre is gondoltam. Csak azért nem értem, mert soha nem hisztizik, ha mennie kell, se itthon, se ott. Egész nap jól elvan a többiekkel, minden rendben vele. Ezért is visel meg annyira, hogy engem meg "kitüntet" ezzel a viselkedéssel...
8. Hedi13 (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2012. okt. 27. 15:27
Valószínű "büntet" az ovi miatt! Ez is normális reakció. Kisfiam is csinált hasonlót az első egy hónapban. Csak nekem nem fogadott szót, stb.
2012. okt. 27. 15:22

Hát, köszönöm!:)

Azért idegesít nagyon, mert csak velem csinálja. Se az oviban, se apával, se a nagyszülőkkel. És néha már ordítani tudnék...

2012. okt. 27. 14:25
Dackorszak:-) Üdv a klubban. De ne izgulj, mire elmúlik jön a kiskamaszkor:-))))
2012. okt. 27. 14:11
Nálunk is u.ez van! Kitartás!
2012. okt. 27. 14:07

Abba a korban van, amikor feszegetik a határaikat. Ez nem gond, mert természetes. Néha rá kell hagyni dolgokat, hogy ne érezze magát elnyomva, de azért tudnia kell minél hol a határ.

Lányom 2,5 éves és sokszor a hajam égnek áll tőle, de nem tudok mit tenni.

2012. okt. 27. 14:06
Üdv a dackorszakban.:D
2012. okt. 27. 14:04

2,5 éves kisfiam korábban szófogadó gyerek volt.

Legújabb "hobbija" viszont az, hogy mindenben ellentmond nekem, még abban is, amit előtte ő akart.

Az egész család észrevette, hogy mostanában akaratosabb, hisztisebb, de ezt a folyamatos, minden téren való ellentmondást csak velem csinálja.

Még nem beszél, igaz, másfél hónapja óvódába is került. Szobatiszta, egyébként nyugodt gyerek. De mostanában mintha "kiszúrt" volna magának, és gyakorlatilag semmi nem jó neki, amit én mondok, de annak az ellenkezője se.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Az ovi miatt változott ennyit (ahova egyébként szeret járni), vagy ez egy életkori sajátosság, amin át kell esni?? Milyen ötletetek van arra, hogy leszoktassam erről??

Most már oda jutottunk, hogy úgy érzem, én vagyok a "gonosz anya", aki mindent megtilt, mindenért zsarol, mindenért küzd...

2012. okt. 27. 14:04

2,5 éves kisfiam korábban szófogadó gyerek volt.

Legújabb "hobbija" viszont az, hogy mindenben ellentmond nekem, még abban is, amit előtte ő akart.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook