Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam beütötte a fogát és az elmozdult. Mindenképpen vigyem fogrovoshoz? fórum

Kisfiam beütötte a fogát és az elmozdult. Mindenképpen vigyem fogrovoshoz? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 8. 16:14
Ha látod, hogy egy idő múlva elszürkül a kis foga, feltétlenül mutasd meg fogorvosnak, mert az azt jelenti, hogy elhalt a fogacskája, és egy gennyzacskó keletkezhet a gyökerénél, az meg nem túl jó a maradó fog csírájának. Figyeld a fogát, és most kíméljétek, hogy újra tudjon rögzülni.
8. tacsi44 (válaszként erre: 7. - Russodebby)
2012. okt. 7. 15:33
Köszi,mert nagyon aggodtam olyan szép kis fogacskái voltak,remélem tényleg helyre áll neki.Mindakét kisfiamnál a fogaikat féltettem a legjobban és a nagyobbi fiamnak is avval volt balesete de nem ilyen.
2012. okt. 7. 13:03
Kb. egy hét alatt rendbejött.
2012. okt. 7. 12:54

A fiam "lapát" fogának a fele letörött.. Elvittük a fogorvoshoz, utána 2X vissza kellett vinni, mert még ecsetelték.. Azt mondták, ha a törés helye szürkül az még ok, de ha gennyesedne, akkor menni kell vissza..


De alapvetően mást tényleg nem csinálnak, mert tejfog.

5. tacsi44 (válaszként erre: 4. - Russodebby)
2012. okt. 7. 12:26
Mennyi idő alatt állt vissza a te kicsidnek?Rendesen vissza állt ahogy előtte volt?
2012. okt. 7. 12:00
Szia! Felesleges elvinni,mert nem csinálnak semmit vele. Vissza fog állni rendesen. Az én fiam is így járt, ráadàsul egy héten belül kétszer is.
2012. okt. 7. 11:46

Ilyenkor semmit nem csinálnak, mert úgyis kihullik. Ki fog nőni majd az új foga, és semmi gond.


Ha a csontfoga mozog beütéskor, akkor kell elvinni, mert kap fogszabályzót, és összeforr az elhajlott fog.

2012. okt. 7. 10:57

Szia!

Nekem még nincs ilyenben tapasztalatom,de én tuti elvinném a fogorvoshoz,végülis ő a szakember...

2012. okt. 7. 10:48
Az egy éves kisfiam beütötte az első két lapát fogát és félig felcsúszott neki az ínyébe,voltam vele az ügyeleten a doki azt mondta semmit nem lehet vele csinálni,talán majd vissza áll egy kicsit,de nem lsz olyan mint régen,majd kiesik.Ha valakinek a gyermekével történt már ilyen,a szerint is úgy lesz ahogy a doki mondta?Arra gondoltam hogy holnap elviszem egy fogorvoshoz hogy ő is megnézze,vagy felesleges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook