Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 4,5 hós koráról 5,5 hós korára 220 grammot hízott, ez elég? fórum

Kisfiam 4,5 hós koráról 5,5 hós korára 220 grammot hízott, ez elég? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Mandula71 (válaszként erre: 27. - Erika85)
2008. nov. 10. 22:32

Nyilvánvaló, hogy normálisan kell enni, de szerintem és a tapasztalatom szerint ennél sokkal fontosabb a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel. A babáknál is fontosabb azt ellenőrizni, hgy mennyi pisis pelusa van, mint azt, hogy hányszor kakil egy nap. Az első hetekben nálunk is szinte minden pelusban volt kaki is, de ez később csökkent napi egyre, majd még ritkábbra.

Azt meg csak halkan mondom, hogy a tej össszetételét, hogy zsírosabb vagy kevésbé zsíros, nem tudod befolyásolni az étkezésekkel sem, az adottság.

31. win (válaszként erre: 27. - Erika85)
2008. nov. 10. 14:56

Én még javában szoptattam a fiam, amikor terhes lettem a lányommal. Nemhogy a napi 500 kcal-val többet, de még a szükségeset sem ettem meg, mert a kaja gondolatatól is felfordult a gyomrom.

Ennek ellenére a fiam szépen szopott és hízott tovább, a lányom a terhességi kornak megfelelő mértekkel bírt (végül 3900 gr-mal született és nem szedtem vitamint), én meg fogytam 2,5 kilót. Közben még elkaptunk valami hányós-hasmenéses vírust is, amikor minden kijött belőlem, majd 2 napig nem bírtam enni. Ekkor 18 hetes terhes voltam. A fiam akkor is szopott, a lányom meg nőtt a pocakban.

Végül a terhesség félidejére értem el a kezdősúlyomat.



A fiam nagy "kakis" volt mindig, minden szoptatás után meg is töltötte a pelust. A lányom már a kezdetek kezdetétől jóval kevesebbszer kakilt, és volt egy olyan hónapja, amikor 3-4 naponta volt csak kaki.(Ekkor mindkettő még csak és kizárólag szopott, még vizet sem kapott.) Mindezek ellenére mindketten híztak.

Továbbá a lányom egy időben, annak ellenére hogy szopott, igencsak "szép" székrekedést produkált, míg amióta tápszert kap, ez nem jellemző.

30. erika85 (válaszként erre: 29. - Danica16)
2008. nov. 10. 14:35
Jaj, nem azt akartam mondani, hogy azért, mert császárral szültem, azért nem volt sárga a tejem, hanem rosszul táplálkoztam egy ideig. Persze a kolosztrum az nekem is jött, az sárga. Sárgás lett később a tej is, az azt mondják, akor ha zsíros, akor sárgább. Hízott is a baba, most 2 hónapos és 6 kg, 3,4 kg-al született. Én is olvastam és hallottam, hogy előfordulhat hogy nem kakilnak akár napokig is, szerencsére nálunk ez nem fordult még elő, remélem nem is fog, igy is megszenvedjük azt is, ha csak nehezen kakil vagy nincs szél.
2008. nov. 10. 14:06
Én is császárral szültem és sárga volt a tejem a legelején, és az anyatejes babánál megeshet, hogy 100%ig feldolgozza a tejet, nekem meg ezt mondta a doki is és a védőnő is, és ilyenkor nincs széklete a babának persze ettől még pisis pelenka van...
28. erika85 (válaszként erre: 25. - Danica16)
2008. nov. 10. 12:31
A kolosztrum a sarga szinu a szoptatas elso napjaiban.
27. erika85 (válaszként erre: 24. - Mandula71)
2008. nov. 10. 12:28
Hat nekem azt mondtak a korhazban is es dokineni is, hogy ugy egyek, hogy ha en nem lakok jol akor a baba sem fog. Egyebkent en a tejem mindig kifejem, igy mar megfigyeltem, hogy amikor normalisan (es senki sem mondta hogy zabalni kell ossze vissza) eszem olyankor surubb is es sargabb is a tejem. Szoptatas idejen pedig 500 kaloriaval kell a mamanak tobbet ennie. Nem sargabb a tej a szoptatas elejen, en csaszarral szultem, keveset ettem az operacio utan, es bizony nagyon feher, vizenyos volt a tejem. Azt is megtanitottak a korhazban, hogy onnan lehet tudni, hogy eleg eszik-e a baba, es jol lakik-e, hogy mennyi kaki van egy nap. Azoknak a babaknak van szekrekedesuk, akiket tejporral taplalnak..
26. panna77 (válaszként erre: 22. - Erika85)
2008. nov. 10. 11:47

Ez nem igaz.

A tej az első hetekben nagyon sárga, aztán szépen fehér színűre vált. Én a mai napig szopiztatom a lányom, hízik (bár mostanság kevesebbet, mint az elején) és minden rendben van vele. A tejem már kicsit sem sárga.

Abban egyetértek, hogy ne fogyókúrázzon az ember ilyenkor és hogy egyen rendesen.

De hidd el, nem attól van több teje egy nőnek, ha zabál össze-vissza. Nekem volt májusban egy 5 napos hasmenéses-hányásos vírusom (valszeg Rota), amikor semmi nem maradt meg bennem, mégis volt tejem és semmi mást nem kellett a lányomnak adnom!


A hízás meg alkati dolog (is) szerintem. Az én kislányom az első hónapokban több, mint 1 kg-t hízott. Ma már kb. 200 grammokat hízik havonta és most 8300 gramm, lassan egy éves. A doktornő azt mondja, hogy van olyan, amikor teljesen leáll a súlygyarapodás egy hónapra, de ilyenkor sem kell kétségbeesni, ha a baba jókedvű, mosolygós stb...

25. Danica16 (válaszként erre: 22. - Erika85)
2008. nov. 10. 11:26
A tej meg a szoptatás kezdetén sárgább, amikor még az ember lánya újszülöttet szoptat... Tudtommal...
24. Mandula71 (válaszként erre: 22. - Erika85)
2008. nov. 10. 10:50
Kizárólag anyatejjel etetett babáknál teljesen normális, ha csak 3-4-5-6-7 naponta kakil. Ez meg egy hülye duma, hogy nem elég tápláló valakinek a teje. Arra találták ki, hogy legyen mire fogni, ha nem hízik eleget a baba. Ha a kicsi kiegyensúlyozott, rendesen alszik, nem sír többet, mint eddig, akkor nem gond, hogy most kevesebbet hízott.Ha visszaolvasol, hogy milyen súlyról indultak és most hol tartanak, talán te magad is rájössz, hogy az égatta világon semmit nem kell tenni, egyszerűen most éppen ilyen időszaka van a babának.
23. Mandula71 (válaszként erre: 21. - Danica16)
2008. nov. 10. 10:46
:DDD Akkor most már legalább mindenki megnyugodhat:)
2008. nov. 9. 22:48
Nem eleg taplalo szerintem a tejed. Tobbszor kellene kakilnia is, es tobbet kellene hiznia is. Ne fogyozz, egyel rendesen es taplalo kajakat es meglasd akor is fog hizni ha kevesebbet is eszik. Akor jo a tejcsi, minel sargabb.
2008. nov. 8. 21:50
Az enyém meg még később :p pedig 3710-zel született.
20. Mandula71 (válaszként erre: 19. - Agines)
2008. nov. 8. 21:41
5,5 hónaposan? Az én fiam 7 hónaposan érte el ezt a súlyt, pedig nem kis súllyal született (3580 gramm). Úgyhogy akkor pláne nyugi:)
19. Agines
2008. nov. 8. 17:38
Köszönöm! Akkor jó...:O)) ő kis 7550grammoska :O)
18. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Agines)
2008. nov. 7. 23:18
Semmit.Az én fiam is keveset hízott, volt, hogy csak 4 dkg-mot egy héten. A mi dokinknak az volt az álláspontja, hogy ha nem változott a gyerek viselkedése, nem nyűgös, stb, akkor várjunk. Minden héten vinnem kellett hozzá tanácsadásra, ahol ellenőrizték a súlyát, a doki meg megvizsgálta, de soha semmi god nem volt. Azt mondta, hogy amíg így vigyorog és mozgásban előrébb is van a kortársainál, semmi ok az aggodalomra, majd egyszer bepótolja. Így is lett, 6 hónaposan elkezdett hízni, behozta a "lemaradást" , sőt most a "normális" felső határán van a súlya:)
2008. nov. 7. 21:38
Az én fiam sose hozta a papírformát és nem is az a lényeg mennyit hízik, hanem ha jó kedve van nem hisztizik üvölt egésznap, jókat alszik akkor nincs min aggódni, még a mai napig nincs a vele egykorúak súlycsoportjában, de egy örökmozgó kis buzgómócsing :))
2008. nov. 7. 21:02

Én úgy tudom, ha naponta 4-6 pisis pelust produkál, akkor megfelelő a folyadékellátása, és naponta egyszer egy széklet, de anyatejes babáknál nem ritka a 7-10 napos sem.

A súlygyarapodás szép lassan csökken. Képzeld el, ha minden hónapban ugyan annyit hízna, mint az első 3-ban....

Ha nyugodtan alszik, és a megszokott időben eszik, kiegyensúlyozott akkor nincs semmi baj. Természetes hogy aggódsz, de hidd el, nincs miért.

15. _kleo_
2008. nov. 7. 21:00
Vikcsoka, szerinted miért kevés ez a hízás? Miért kell minden babának úgy híznia és feljődnie, ahogy az a nagy könyvekben meg van írva?
14. mtt80
2008. nov. 7. 20:58

Szerintem is kevés egy kicsit!

Az én kisfiam ilyen idősen 900 grammot hízott, bár ez nem mérvadó, mert ő mindig is sokat hízott a kortársaihoz képest. Ő is csak anyatejet kapott 6 hós koráig.

Szóval ha ennyit nem is, de 220-nál mindenképp többet kellene neki híznia szerintem.

Viszont ha amúgy minden rendben van, jó a közérzete, akkor elég ha hétfőn beszélsz a dokival! Viszont akkor mindenképp beszélj vele!

13. _kleo_
2008. nov. 7. 20:57

Tökéletesen elég. Ha jó a kedve és nem változott a viselkedése, nem lett hétalvó, stb, akkor teljesen rendben van. Tényleg hülyeség az anyukákat paráztatni a dekákkal és a grammokkal. Ha jókedvű a gyerek, akkor nagy baj nem lehet. Ha a viselkedésén, alvásán, evésén veszel észre változást, akkor kell gyanakodni.


Nekem a kisebbik fiam volt ilyen, hogy 3-4 naponta kakilt. Egyszerűen tökéletesen hasznosítja a szervezete az anyatejet. Nekünk akkor változott, amikor elkezdett szilárd táplálékot enni. Szoptasd csak bátran, s ne dőlj be a tápszer reklámoknak.

2008. nov. 7. 20:56
Nekem 10.hós.a kisfiam,és most eszik 5x(szopizik)
2008. nov. 7. 20:56

Ne hülyéskedj!

Nem beteg.Ne idegeskedj.Bár én is mindig ezen aggodom,hogy miért nem eszik és miért nem hízik.

Az én lányom olyan kis vékonyka.A bordái is kivannak.Azt mondta a drnő,hogy majd a bölcsibe eszik a többi gyerekkel.

2008. nov. 7. 20:55
kevés ez a hizás!!!Az,hogy ritkán kakil az nem baj anyatejes babánál,nálunk volt,hogy 10 napig nem volt semmi és a doki mondta,hogy nem baj.Hány óránként eteted,vagy mikor éhes akkor?
2008. nov. 7. 20:48

5x eszik egy nap. Anyatejes csak. 3 naponta kakil.

Mit kéne tennem? Mármitn azon kívül, hogy hétfőn felhívom dr-t. Elég akkor?

8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - Agines)
2008. nov. 7. 20:47
Te jó ég!!Teljesen idegronccsá teszik az anyákat,evvel az örökös ellenőrzésekkel,meg teljesítmény hajszolással,már csecsemőkorban!!
7. Ivett 1 (válaszként erre: 6. - Agines)
2008. nov. 7. 20:44
Amúgy rossz az étvágya?
2008. nov. 7. 20:43
Elfelejtődött a válaszadás erre a kérdésre a sok más kérdés mellett és ez most jutott eszembe és a hétfő még messze van. :(
2008. nov. 7. 20:42

Szerintem nem elég.A minimum 400gr.A védönőd nem mondta,hogy ez kevés.

1 éves kora után lassul le.

Sajna tapasztalatból beszélek,mert az én lányom is ilyen keveset,meg még kevesebbet(12dkg) hízott 1 hónap alatt.Nincs mit tenni.Ő is a rossz evők közé tartozik.Már ha rossz evő.Ha nem akkor más van a próbléma mögött.

2008. nov. 7. 20:41
Elvileg ebben a korban még többet kéne híznia. Olyan 600 gramm körüli értéket havonta. Persze ez csak az átlag. Az én kislányom se hízott ennyit amíg anyatejes volt. Aztán megkapta 6 hós korában tápszert, mert nem volt hajlandó szopizni, és 1 kilókat hízott havonta. De van olyan anyatejes baba is, aki havi 1-1,5 kilót hízik. Szopizik még a kisfiad? És a gyerekorvos mit mondott?
3. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - Agines)
2008. nov. 7. 20:36
Miért nem kérdezed meg a védőnőt vagy a gyerekorvost?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook