Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 3, 5éves és szobatiszta de nem teljesen ugyanis nem hajlandó wc-be kakilni. Mit tegyek? fórum

Kisfiam 3, 5éves és szobatiszta de nem teljesen ugyanis nem hajlandó wc-be kakilni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 12. 18:55

nálunk is a sikerélmény volt a kulcs, annyira örült amikor belekakilt a bilibe h elképesztő. aztán együtt öntöttük a wcbe, együtt húztuk le, és -ne röhögj- el is köszöntünk tőle, h szia kaki, mint ahogy a bilis mesekönyvben volt. ja, meg van elmo mese is bilire szoktatós, az is bevált.

de azt is szokták mondani, h a legjobb ha kivárod h ő dönthessen úgy, megpróbálja. végülis még nem hallottam olyan felnőttről v iskolás gyerekről sem, aki pelusba potyogtatna, ugye?

sok sikert és türelmet kívánok

2011. nov. 12. 18:49
Ne erőltesd, mert az nem visz előbbre. Hagyd egy időre ezt a dolgot. És ezért nem adhatod fel, mi ez a buta kijelentés!
2011. nov. 12. 18:45
Nekem a lányom 3 éves koráig csinálta ezt velem.Sírt és zokogott,rettegett a wc-be kakálástól.Azt mondta egy pszichológus,hogy "félti"ami kiszakad belőle,hiszen azt utána lehúzzuk.És ettől tartanak nagyon.Nekem végül azzal oldódott meg,hogy a nővére előtte volt wc-n és rögtön ráültettem mielőtt lehúztam volna(direkt nem húztam le).És aztán sírása közben mondtam neki,nézdmármilyen ügyes vagy máris bele kakiltál a wc-be.És onnantól megy a dolog.Ma 6 éves elmúlt és minden rendben vele:):)Az idő is segíthet de nekem jól jött a tesó:)
3. gerna (válaszként erre: 2. - Julie&julia)
2011. nov. 12. 18:41
Hagyd békén vele egy időre! 3 1/2 évesen még nem "muszáj" neki mindent egyből tudni. Minél inkább erőlteted, annál inkább visszatartja.
2011. nov. 12. 18:38
Már mindent ki próbáltam de semmivel nemtudom rá venni hiába ül rajta akár sokáig is nem kakil hanem utána a pelusba valakinek valami ötlet mert lassan ki hullik az összes hajam tőle:-(
2011. nov. 12. 18:37
Segítsetek mert feladom:-( kisfiam 3, 5éves és szobatiszta de nem teljesen ugyanis nem hajlandó wc-be kakilni:-((((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook