Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam (2.5 éves) nem akarja bevenni a kanalas orvosságot. Mit tegyek? fórum

Kisfiam (2.5 éves) nem akarja bevenni a kanalas orvosságot. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. jún. 6. 12:42
Valóban a bizalom a fontos, mi is mindent megbeszélünk a gyerekekkel, hihetetlen, de korban korábban megértenek egészen komoly dolgokat, jobban, mint ondolnánk, a saját kis esze szerint kell megértetni vele, akár mesével. Az én kisfiam most hét éves, ő amint lehetett, a tablettát kapta, pont ezért, de beveszi a kanalasat is, ha kell. Volt förtelmes ízű közte (gyógyserérzékeny vagyok, mégis mindíg belekóstolok mindenbe, amit a gyerkőcöknek adnom kell, még a sprét is kipróbáltam), azt úgy oldottuk meg, hogy kimértem, aztán instant teából egy pohár rettentően tömény szirupot készítettem, egy pici gyógyszer be, arra egy korty tea-szirup, megint gyógyszer, megint tea, megbeszéltük, megértette, bevette, igaz, majd' félóra volt, de nem hányta ki. A lányomnak, aki öt éves, és nem tudja lenyelni, a tablettát két egyforma kanál közé teszem, összetöröm porrá (egymásba összenyomva a két kanalat), mézzel, lekvárral, mogyorókémmel, csokisziruppal... beveszi, és mindíg készítünk oda egy pohár vizet, hogy rögtön tudjanak inni akár a kanalasra, akár a tablettára. Injekcióval sosem ilyesztgetjük őket! Egyszer, amikor már hosszas várakozás után a két gyerkőc türelmetlen volt a váróban a dokinál (a felnőttek is elveszítik időnként a türelmüket, hát akkor egy gyerek... ?) rájuk szólt egy felnőtt, ha nem ülnek csendben, szuri lesz. Kedvesen, de határozottan megkértem egyrészt ne mondjon ilyet, másrészt ne szóljon bele. Mert sajnos ilyen is van, akármilyen következetes is próbál lenni az ember, kisgyerekesek erről biztosan tudnának mesélni. Na, jó hosszúra sikerült... :-)
29. zoja (válaszként erre: 26. - Courage)
2006. jún. 6. 01:32
mindenki megtaáljaa maga álltal kifeslesztett módszerét.Nálunk a férjem a nagy kísérletezgetős.mindenki ismeri a saját baját és tudjamikor milyen trükköt kell bevetni.A lényeg a gyógyszer bent legyen.Nem érdemes drasztikus módszert alkalmazni mert máskor is kell biztos gyógyszerezni és a babák nagyon nem felejtenek.Job kísérletezgetni,de akkor majdhogynem végleg le tudjuk a problémát.
28. Courage (válaszként erre: 27. - Szika)
2006. jún. 3. 09:42

Nálunk is ilyen elveket vall a Mamám:)

Nem is megkritizálni akartam, csak én kicsit durvának tartom ezt kissé erőszakos módszert.

Én sem voltam egyszerű gyerek, de engem a mamám mindig átpalizott mindenféle csillogó bizsu kacattal:DDDDD

Mondjuk ez durva, hogy a pici babával nem csinált semmit...Na hát én nem ilyenre gondoltam.

Hanem, hogy amit lehet azt valahogy ötletesen megoldani.

Nekem sincs lyukas fogam:DDD

27. szika
2006. jún. 2. 23:26

Amit én írtam sem kell oylan brutál módon elképzelni..Kb ugyanazt takarja, mint zoja módszere. csak uyge a második fázis náh az volt, hogy bevettem ugyan de nem nyeltem le. mert nem és kész. :))) de ez csak tényleg csepp koromban volt.

ma beszélgettünk pont errről anyával. És ő is azt mondta, amivel én is egyetérte: lehetnek az embernek nevelési elvei lehet demokratikus, mint ők is voltak, de az egészségben nincs pardon, és nincs nemszeretem és semmi. mert az a szülő felelőssége, és kicsi korban sokat lehet rontani nagyon. Ő pedig, mint körzeti nővér nagyon átérzi, és látja ezt. például a hugimnak és nekem is nagyon erős az immunrendszerünk. Aspirinnél nem is szedtem még tán soha erősebb gyógyszert. Nincs egy lyukas fogunk sem..és még sorolhatnám. De anya például már élesztett újra 1 éves babát, mert lázgörcsöt kapott, uyganis anyuka nem akarta hűtőfürdőztetni akcsit, mert szegény nem elég neki, hogy beteg, még idegvízbe is rakjam be??!! Aztán nem rajtuk múlt, hogy nem halt meg a gyerek. De mindegy. Az a gond, hogy nem jl fejezem ki ebben a témában magam, és nagyon drasztikusnak tűnhet. :)

26. Courage (válaszként erre: 25. - Zoja)
2006. jún. 2. 22:47

Hát szerintem is ez egy emberbarátabb megoldás...mint lefogni a gyereket és letolni a torkán miközbe a szerencsétlen még levegőt sem kap. Én szerintem frászt kaptam volna ha velem ezt csinálják. Mindenkinek lelke rajta, de szerintem ez egy kicsit szadista megoldás.

Szerintem zoja ha nektek bejött akkor másoknak is be fog valamilyen kis trükk.

Spec velem is csinálta anyukám ezt a gyors műveletet és egyáltalán nem bömbiztem.

25. zoja
2006. jún. 2. 22:08
nem feltétlenül van így,az egy évas baba is sok mindent ért.Az izére az orvosségnak figyelni érdemes,mér az üvegről tudják szeretik vagy nem.Mi mindig kiudvaroltuk a szájnyitást.Mikor egész pici volt a férjem finoman de azért mégis erőteljesen a száj két oldalánál benyomta az arcát én lesben álltam és be a kanalast,kicsit a kanállal lenyomtam a nyelvét,pont úgy mint amikor a doki a torkot nézi.Közben a kanalat finoman kihúzni.Az egész művelet határozott és viszonlag gyors legyen.nekünk ez bejött.Remélem másoknak is menni fog.
24. szika
2006. jún. 2. 08:48
csak aza baj, hogy egy egy éves babának hiába magyarázod. Sztem. Később 4-5 évesen én is bevettem,a mit kellet. meg kicsit előtte is. Szó nélkül. és nem arról volt zó, hogy én különösen ostoba gyerek votam. mert vannak kazifelvételek, és 1 évesen már folyékonyan beszéltem..és ezt azóta sem hagytam abba a család nagy bánatára. nekünk apa mindig előkóstólta a kanalasokat. Ettől függetlenül nem akartam bevenni, emrt nem, és kész. viszont a szuritól sosem visítottam :) Minden gyerkc más. :)))))
23. zoja
2006. máj. 31. 23:07
mi mindig mindent elmagyarázunk mi fog történni,mi az amit be kell venni,esetleg szuri lesz stb...Azt is megmondjuk a kicsinek ha rossz ízű orvosságot kap,vagy netán fájni fog .Így mindig tudja mire számitson és bennünk szüleiben megbizhat.Sok és kissé időigényes dolog volt az első kanalasok, kupok beadása mivel komoly megbeszélés előzte meg,de később megtérül mert az első alkalmak után simán nyitja a száját és beveszi az orvosságot.Kanalasból szegény a rém keserűt is hősiesen bevaszi igaz kb 5 perc múlva érkezik is vissza.Azért érdemes megkóstolni és a nagyon rém izű helyett hasonló hatóanyagút,de más ízesítésüt íratni.
22. szika
2006. máj. 30. 08:48

lassan hozzá kell szokni a gondolathoz, hogy néha kellemetlent is kell tenni azzal a pici angyallal. :)))) Mert csak úgy segíthetsz rajta, neki.

Mikor kicsi volt a hugicám, a gyerekorovosa rosszul szúrta meg, és lebénult tőle a lába. El kellett hurconi fizikoterápira, hogy hátha sikerülne újra lábra állítani....Nem siekrült. Akkor apa vett vietnámi balzsamot, és minden nap kétszer átdörzsölte, gyúrta a kicsi lábát. Gondolhatod, ekkor volt 2 éves..Torka sakadtából üvöltött, mert ugye rettenetesen fájt neki. Anya fogta őt az ágyon, hogy ne tudjon mozogni, és zokogott közben, apa meg gyúrkálta. 2 hónap múlva futott újra, pedig már lemondtak róla. És aztán még évekig volt, hogy felébredt éjjel, és kiabált, hogy apa fáj nagyon meint. és akkor apa ment és dörzsölgette, gyúrkálta megint. Tehát a gyerekben nem marad rossz élmény utána. csak az, hogy segítettek neki. De arra emlékszem, hogy szegény anya hogy sírt...pedig apa megmondta neki, hogy ez az egyetlen módja, hogy újra járjon a gyerek, és tudom, hogy neki ugyanolyan nehéz volt..de muszáj és kész.


No ez hosszúra siekrült. De csak annyit szerettem volna, hogy lásd, néha muszáj, sajnos. :)))


remélem soha nem kerül iylenekre sor nálatok. :)

21. szika
2006. máj. 30. 08:42

Sziasztok


nem rossz pedig Solyó dokijának tippja. Anya is eü-s, és ők is ezt javasolják...mi is így kaptuk anno. Egyszer kell csak megcsinálni, hidd el lau...nem többször. aztán elég az,hogy vagy beveszed, vagy lefoglak. és akkor másodszorra beveszi..tényleg. Másképp nem lehet, mert én is, ha érztem anno a gyenge kezet, akkor vége...gyerek még nem érti meg, hogy miért is kell neki az a fujjos.

és a másik amiért ez fontos, mert sokat látok, meg anya rengeteget mesél oylanról,a ki nem tudja beadni..nem akar kényszeríteni, aztán lázgörcsöt..mandulagyülladást...ezt-azt kap a gyerek, és kkor szúrni kell, akkor meg muszáj lefogni midnen egyes alkalommal, mert beletörika tű....azt meg angyon nem kéne. Szóval, hidd el ez nem oylan brutális dolog, mint amilyennek hangzik. és a gyerek egészségea legfontosabb.... nem az, hogy mit akra picike és mit nem.

20. lau
2006. máj. 29. 22:35
szia Solyo, remélem meggyógyult a kisfiad és sikerült valami jobb módszert alkalmazni, mint amit a doki ajánlott. Szerintem érdemes lenne másik doki után nézni... elképesztő amit a 14-ben írsz...
19. 7e433abb8e (válaszként erre: 18. - Solyo)
2006. ápr. 30. 14:08

De ne add fel, türelem kell hozzá és tényleg az, hogy lássa a gyerek nem vagy ideges a dolog miatt. Komolyan.

Nehéz, de működik.

18. Solyo (válaszként erre: 17. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 30. 14:01
Köszi, megpróbálom.
2006. ápr. 30. 13:32

Most nézem, hogy sokan írták ezt :)))

Egyébként hatékony, csak meg kell találni a módját, hogyan.

Van módszer, nyugalom :)

Nem szabad idegeskedni, ez fontos.

De tényleg a fecskendős módszer a legjobb.

Én mindenhonnan ezt hallom és ki is próbáltam :)

16. 7e433abb8e (válaszként erre: 15. - Solyo)
2006. ápr. 30. 13:29

Van olyan ketyere, amit szuszpenzióadagolónak hívnak, kérdezd meg a patikában kapható-e. (olyan mint a fecskendő)

Biztosan van, egész egyszerűen szép színesre le kell festeni az oldalát...és játékosan belőni a szájába.


Én ezt csináltam. Festés nélkül. A végén úgy kellett könyörögni, hogy adja vissza :)))

Mármint tesóm gyereke :)

15. Solyo
2006. ápr. 30. 13:14
Sziasztok! Most egy másik gyerekorvosnál voltunk, aki helyettesítette a mi dokinkat. Elmondta, hogy úgy kell beadni a kanalas orvosságot, hogy befogni a gyerek orrát, amikor kinyitja a száját levegőért, akkor beleönteni. Ha ellenáll, sír, lefogni. Kegyetlen módszer, de a doktornő szerint egy idő után beadja a gyerek a derekát. Tablettát még nem kaphat, mert attól megfulladhat. Őszintén szólva nekem ehhez a kegyetlenkedéshez semmi kedvem. Lehet, hogy puhány szülő vagyok, csak a sarkamra kellene állnom ahelyett, hogy kérdést csinálok belőle? A másik megoldás a szuri, de azt minden nap kell adni (7 vagy 10 nap) és azt sem fogja szeretni. Mi a véleményetek?
14. _kleo_ (válaszként erre: 12. - Solyo)
2006. ápr. 19. 09:18
Solyo, szerintem ha meggyogyult magatol, csak orulj neki. En ugy tudom hogy az antibiotikumot kell beszedni, ha egyszer megkezdted, a tobbinel orulj ha gyogyszer nelkul is helyre jott. Szerintem sokkal jobb ha az immunrendszere magatol kuzdi le, mint a gyogyszerek.
13. Solyo
2006. ápr. 16. 19:07
bocs, az előbb rosszul írtam. Helyesen: felső légúti fertőzés
12. Solyo
2006. ápr. 16. 19:05
Újabb kérdésem lenne. Nem az első alkalom, hogy a fiam gyógyszer nélkül gyógyult meg ''felső légúti megbetegedésből'', mert elutasította a gyógyszert. Lehet, hogy nem is nagy baj ez, hiszen az immunrendszere harcolt meg a betegséggel. Vagy tévedek? Lehet káros következménye, ha nem szedi a felírt gyógyszert? Úgy értem, lehet-e az, hogy csak látszólag van jól, közben pedig még mindig ott lappang a betegség, mert a gyógyszert nem szedte?
11. Solyo (válaszként erre: 10. - Bige)
2006. ápr. 16. 18:54
Szia bige, nem is arra gondoltam, hogy baja lesz ha szétrágja, hanem arra, hogy akkor megérzi a gyógyszer keserű ízét. Egyetértek Veled abban, hogy a gyerekorvos ne ijesztegesse a szurival a gyerekeket.
10. bige (válaszként erre: 4. - Solyo)
2006. ápr. 15. 19:10
nem kicsi a tablettához. ha szétrágja nem lesz baja. viszont ahhoz sem kicsi, hogy megbeszéld vele - vagy kanalas, aminek esetleg nem izlik az íze, vagy tabletta. én azt nagyon nem szeretem, ha egy orvos fenyegeti a gyereket szurival. meg bármivel. fog még szegény azt is kapni. miért kell előre megfélemlíteni?
2006. ápr. 15. 17:10

Én azt tudnám tanácsolni,hogy az orvossal beszélj amíg átestek ezen a ponton,hogy csak finom ízű gyógyszer írjon fel.


Ha valaki tudja én tudom,velem megutáltatták a gyógyszert kiskoromba,mindenfélébe bele rakták aztán lefogtak beleöntötték a számba.Még felnőtt koromra se múlt el a rossz emlék még egy pici tablettát sem tudtam lenyelni.De azért most már így 49 évesen megpróbálom,de még így is ha nagyobb a tabletta vagy kapszula akkor kajálás közben kapom be amikor nyelném le a falatot.


Aztán az uncsika sem akarja bevenni a kanalas orvosságot /2 éves/ olyat játszunk vele,hogy becsukjuk a szemünket és Ő meg addigra bekapja az orvosságot,természetesen nagyon boldog,hogy sikerült.Hát még mi.

Ezeket azért írtam le,hogy te legyél okosabb és próbálj ki minden megoldást mégha néha az ember felnőttként kicsit nevetségessé teszi is magát hidd el megéri.Nem a kisgyermeked lelke sérül.

8. Solyo (válaszként erre: 7. - Tacus)
2006. ápr. 14. 22:43

Szia!

Használtuk mi is régebben a fecskendős Nurofen-t lázcsillapításra, eleinte meg is ette, de a legutóbbi két alkalommal azt is megutálta. Sajna mikor egyedül vagyok itthon vele, nehezen tudom megoldani, hogy lefogom és ugyanakkor a gyógyszert is én fecskendezem, ugyanis mindent megtesz teljes erejével, hogy ez ne sikerüljön. Jó nagy hiszti és rúgkapálás.

7. Tacus (válaszként erre: 4. - Solyo)
2006. ápr. 14. 22:27

Szia,


Nekem is probléma volt a gyogyszer beadása. Aztán 1,5 évesen bekerült a korházba, és ott fecskendövel adták be neki. Néha le kellett fogni. Kaptunk itthonra is fecskendöket, és azzal adtuk be. Pl. a Cedax Baby antibiotikumnak, meg a Nurofen lázcsillapitonak is fecskendöje van.


Fiam most 3,5 éves és ö mai napig sokkal jobban beveszi ezekkel a fecskendökkel. Söt kéri is.

2006. ápr. 14. 22:23
Kenyérre, kekszre még nem csepegtettem, de azon gondolkodom, hogy ahhoz talán túl sok az a mennyiség: általában 5 ml és ez naponta 3-szor. Mindenesetre ki fogom próbálni az összes javaslatot. Köszönöm Nektek!
2006. ápr. 14. 22:20
Egyszer végső elkeseredésemben próbáltam, hogy ''beleöntöm'', de az senkinek se volt kellemes, ráadásul eredménytelen volt, mivel újfent kiköpte.
2006. ápr. 14. 22:17
Sziasztok! Köszi, hogy írtatok! A tablettához nem kicsi még? Le tudja nyelni, anélkül hogy szét akarná rágni? Tejbe, kakaóba keverve próbáltam már adni neki ezt a fehér porból vízzel felrázandó gyógyszert (pl. Augmentin, Aktil)de megérezte bennük az idegen ízt és otthagyta. Próbáltam pl. mogyorókrémmel elkeverve is kínálni neki, úgyse kellett. Egyszer már említettem a doki bácsinak, hogy nemigen eszi a gyógyszereket, erre azt mondta a Kiscsibésznek, hogy akkor szurit fog kapni. Mellesleg megkóstoltam, nem olyan szörnyű ízű egyik se, de hát a gyerekem erről másképp vélekedik. :(
2006. ápr. 14. 12:29
Valamilyen italba keverve esetleg? Vagy kenyerre/kekszre csepegtetve?
2. bige
2006. ápr. 13. 22:39

szia!

az én lányaim sem voltak hajlandóak. egyszerűen öklendeztek. vannak tabletták is, próbáld azt. nálunk tudta a doktorbácsi, hogy ilyeneket nem írhat föl:-). volt, hogy ő maga tett bele valamit kapszulába, mert azt bevette a gyerek.:-)

szóval oszd meg a dokival a problémát. ha jó fej nem azt tanácsolja, hogy öntsd bele, hanem tablettát ír fel.

2006. ápr. 13. 21:33
Kisfiam (2.5 éves) nem akarja bevenni a kanalas orvosságot. Mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook