Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 14hós, szeretném lassan bilihez szoktatni, kevés sikerrel...írna nekem valaki? fórum

Kisfiam 14hós, szeretném lassan bilihez szoktatni, kevés sikerrel...írna nekem valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 17. 20:09

Az én kisfiam is 14 hónapos. Elővettem a bilit neki kíváncsiságból, ráültettem, megmutattam neki mi az, elmondtam mire való, de mivel sem járni, sem egyedül ráülni nem tud még, ő is sír rajta.

Nem szabad erőltetni.

Én nyáron gondoltam újra próbálkozni, de ehhez szellemileg kell megérniük.

Mi amúgy mosható pelust használunk, így reménykedem benne hogy a pelus nálunk nem lesz hátráltató tényező. :)

2009. febr. 17. 20:08
persze nem eröltetem de ezt se akarom engedni, hogy össze-vissza pisiljen nekem mindent.
13. zani
2009. febr. 17. 20:07
14 hónposan egyáltalán nem kell még, hogy bilizzen, és azt jvaslom, ha egy-két próbálkozásra nem tetszik neki ne is forszírozd tovább mert hosszú időre elijesztheted a bilitől!!!
2009. febr. 17. 20:05
esténként ha fürdés elött kibontom, hogy legyen szabadon, 5perc alatt, kb 20helyre pisil. ideis 5cseppet, oda is 5cseppet.én meg szaladgálok utána törlöm fel, nehogy elcsusszon. ez sem jó. ha ez rögzödik a kis agyába.
11. SF
2009. febr. 17. 20:05
A 14 hónap egy kissé korainak tűnik. 2-3 éves kor között érik meg rá általában egy gyerek. Én semmiképpen nem siettetném, mert olyan görcs alakulhat ki benne, ami később megakadályozza a szobatisztaságot.
10. Grácia (válaszként erre: 6. - 901c5389fe)
2009. febr. 17. 20:05
Akkor hagyjd, majd eljön az ideje amikor magától akar :) Nálunk az a jutalom hogy ő húzhatja le utána wct :) éjjel nem pisil be reggel felkel wc, de napközben hisztizik hgoy ő nem bilizik fürcsi előtt wc alvás előtt is. Az már megszokott... remélem lassan rájön hogy milyen jó is lenne ha napközben is bilizne.
9. pmjudit (válaszként erre: 5. - Emf2007)
2009. febr. 17. 20:04
Régen korábban lettek szobatiszták a gyerekek, mivel a pelenkák nem voltak ilyen jó minőségűek, előbb vált fontossá a babának a szárazság.
8. Grácia (válaszként erre: 5. - Emf2007)
2009. febr. 17. 20:03
Bence lassan két és fél éves és még mindig nem fogja fel miért jó ez neki. Babája válogatja, de szerintem még ráérsz
2009. febr. 17. 20:02
14 hónaposan még nem elég érett rá, az még csak "idomítás" lenne, ha sikerül is, nem feltétlenül érti, szerintem a nyarat mindenképp várd meg, mi 2 éves kor után lettünk szobatiszták, de akkor szó szerint egyik napról a másikra
2009. febr. 17. 20:02
mutatgatom neki, hogy oda kell pisikélni, meg ráültetem a plüss dolgokat, hogy a macika is oda pisil, ez tetszik is neki, de ha öt szeretném ráültetni, neki áll sirni.
2009. febr. 17. 20:00
szia nemelyik baba csak ketto vagy ket es fel evesen "erik" meg a bilizesre...nem vagy meg elkesve:))))bar allitolag en masfel evesen biliztem mar,kislanyom meg nem hajlando,pedig par het es ket eves lesz...
2009. febr. 17. 19:58
18 hós kora előtt nem érdemes szoktatni, addig egyáltalán nem érett rá!
2009. febr. 17. 19:58
Szerintem várd meg vele a nyári időt mert úgy halottam akkor 100% siker a bilira való szoktatás,mert akkor csak egy kis bugyit ráadsz(úgy is jó idő van,lesz) és akkor majd egy kis idő után zavarni fogja ha bepisíl,bekakíl.És majd ráűl arra a bilira.
2009. febr. 17. 19:57

Szerintem 14 hósan még nem érett ehhez a baba.

Az enyém 23 hós és most már szalad a biliért, ha pisilnie kell.

Az enyém 14 hósan indult el.

2009. febr. 17. 19:56
Sziasztok. kisfiam 14hós, szeretném lassan bilihez szoktatni, kevés sikerrel...irna nekem vki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook