Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfam 3 hónapos, sajnos már nem szopizik, csak tápszert eszik. Mikortól kezdhetek neki adni pépes ételt? fórum

Kisfam 3 hónapos, sajnos már nem szopizik, csak tápszert eszik. Mikortól kezdhetek neki adni pépes ételt? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 12. 22:06
Köszönöm mindenkinek, muszály valamit adni neki a tápszer mellé, mert 3 óránként akar enni, 130-140 ml-et. Egyszerűen szegény gyerekem nem tud jóllakni! :) 3 naposan a kórházban már 80-90eket szopizott, és már ez a tápszer kevés neki. Többet nem merek adni úgyhogy úgy gondoltam adok neki valami pépes kajcsit. Kezdem a répával akkor, majd kiderül mi lesz! Köszi mindenkinek, majd írom a fejleményeket! Van már ugyan egy gyerkőcöm, de ő 6 hós koráig csak szopizott, ezért nem tudom! Írjátok meg azért a véleményeteket továbbra is nyugodtan! Köszi!! :)
2008. júl. 12. 01:28
Úgy tudom 4hónaposan lehet elkezdeni a hozzátáplálást.
2008. júl. 11. 23:30

Sziasztok!

Az én kisfiam már 18 hónapos, de mi is 2 hónaposan kezdtük a tápszert, majd 3 hónaposan a pépes dolgokat, mivel nem volt hajlandó sehogy sem meg enni a tápszert, így valamivel teli kellett rakni a pucort. Régen a mostani 4 hónapos bébi kajákat 3 hónapos kortól lehetet adni és doktornő is mondta, ha nem eszi a tápszert akkor jönnek a pépes ételek. Máté imádta a répás és sütőtökös dolgokat, tejpépeket almápép, egyetlen egyet nem a zöldborsót az nem jött be neki. Most meg képes benyomni együltő helyében egy jó nagy tálal IMÁDJA.

Lassan de biztosan napjában többször lehet próbálkozni a pépessel, csak annyi a lényeg 2-3 nap után vezessbe újat. Sok sikert hozzá, biztos tetszeni fog neki az új ízvilág.

2008. júl. 11. 22:45
sziasztok! az én fiam is tápszert kap de ő már 3 hónapos korától.És neki a kedvence sütőtök almával próbáld ki izleni fog a te babádnak is.
2008. júl. 11. 22:03
Én 3 hónaposan kezdtem el hozzászoktatni az almapüréhez, azt nagyon szerette, a krumplipürére meg köpött egyet! :) Persze később megszerette! Ja, meg a tejbepapit!
2008. júl. 11. 21:47
Mi is tápisok voltunk, a védőnő tanácsára kivártuk a 4 hónapot, mert szerinte addigra erősödik meg a kis gyomruk és könnyebben feldolgozzák a gyümit vagy amit adsz nekik. A fiam így is csak az 5. hónaptól eszi igazán. Előtte csak pár falatot fogadott el. De persze minden baba más. :)
2008. júl. 11. 21:43
Négy hónapos kortól vannak bébiételek, tehát a tudomány állása szerint akkor most 4 hónapos koról ajánlott. Régebben 3 hónaposan már adható volt répa, burgonya, alma stb.
2008. júl. 11. 21:43
Szia!!!Igen,4 hónapos korától már nyugodtan adhatsz neki pépes kaját.Nővérem kisfia is most kezdte el,ő is tápszeres és 4 hónapos:)))Nagyon ízlik neki:)))Egyébként kisfiamnak anyatej mellett 4 hónaposan már én is adtam pépeset:)))
2008. júl. 11. 21:42
Így van ez az ajánlás. Nekünk bejött. Már 3x eszik fözeléket és imádja. 5 hónapos múlt 4-én:)))
2008. júl. 11. 21:40

Szia!


Én úgy tudom, hogy tápszeres babáknál négy hónaposan lehet elkezdeni a hozzátáplálást. Sok sikert!

2008. júl. 11. 21:38
Kisfam 3 hónapos, sajnos már nem szopizik, csak tápszert eszik. Mikortól kezdhetek neki adni pépes ételt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook