Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kisebb mennyiségü túrós trutyi jön ki belőlem!!! fórum

Kisebb mennyiségü túrós trutyi jön ki belőlem!!! (beszélgetős fórum)

1 2
2012. febr. 24. 15:06
Mellékesen én is az orvost javasoltam, és nem egy fórumon megtárgyalni a problémát! Ebben azért egyetértünk!
32. Lilac (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2012. febr. 24. 10:58
És felhivnám a figyelmed hogy ez a cikk is ugy irja hogy ÁLTALÁBAN nem okoz tüneteket, de van akinél igen, jobb félni sztem...
31. Lilac (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2012. febr. 24. 10:55
hát az én esetemben voltak tunetek pont a folyás, olyan mint amit itt leirt a kérdező, szval nem magamtol találtam ki. De nem az én dolgom akkor vegyen valamit a gyogyszertárba aztán meg megkérdezi egy következő forumban hogy ha visszatért mit tegyen...nem az én egészségem...
30. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Lilac)
2012. febr. 23. 20:16
Amikor már tüneteket tapasztalnak, az már régen rossz, az már egy durvább változat!
29. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Lilac)
2012. febr. 23. 20:14
Itt is azt írják, hogy a HPV-nek nincsenek külön tünetei, ezért szükséges a rendszeres vizsgálat!
28. Lilac (válaszként erre: 27. - Lilac)
2012. febr. 23. 19:55
Szval egyszer régen én is találkoztam vele és pont azért derült rá fény mert visszatérő folyás volt. Egyébként rá se jöttek volna, így az a véleményem minden esetben nőgyógyász!
27. Lilac
2012. febr. 23. 19:53

4) Vírusok által okozott gyulladás


A herpeszvírus okozta gyulladás szeméremtesti duzzanattal, viszkető, majd fájdalmassá váló hólyagokkal jár.


A humán papillómavírus (röviden: HPV) általában nem okoz tüneteket, a jelentősége az, hogy bizonyos törzsei szerepet játszanak a méhnyakrák kialakulásában. Szexuális úton terjed; a nők nagy része élete során találkozik a vírussal. Sokkal gyakoribb azokban, akik szexuális partnereiket gyakran váltogatják, ill. egyszerre több partnerük van. A vírus jelenlétére a nőgyógyászati rákszűrés kapcsán levett citológiai kenet vizsgálata hívja fel a figyelmet. Ahogyan az egyéb vírusbetegségek esetében sem, a kezelés nem megoldott. Létezik a HPV bizonyos törzsei ellen védőoltás, de fontos tudni, hogy 1) az oltás csak olyan törzsek ellen véd, amellyel még nem találkozott a női szervezet, 2) csak 9 és 26 év közötti nőknek adható, 3) a már kialakult vírusfertőzést nem szünteti meg, tehát nem gyógyít, és 4) méhnyakrák nemcsak a HPV okozta fertőzés, hanem más okokból is kialakulhat.


Kezelés


Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a szeméremtesti és hüvelygyulladás bármilyen tünetének jelentkezésekor nőgyógyászhoz kell fordulni. Helytelen szokás, hogy a nők orvosi diagnózis nélkül recept nélkül kapható kenőcsökkel, különböző füvekből készült ülőfürdőkkel, és más praktikákkal önmagukat próbálják kezelni, mert ez a gyulladások idültté válását, gyakori kiújulását, később pedig súlyosabb szövődmények kialakulását is okozhatja. A nem megfelelően kezelt hüvelygyulladás szövődményei közül elsősorban a kismedencei (petefészek) gyulladások, a méhen kívüli terhesség kialakulásának veszélye, valamint a meddőség emelhetők ki, terhesség alatt pedig gyakoribb az idő előtti burokrepedés, a vetélés és koraszülés, szülés után a gyermekágyi láz.


Nőgyógyászati vizsgálat dönti el, hogy milyen kórokozó okozta a fertőzést, és ennek megfelelően mi legyen a gyógyszeres kezelés. Vitatott kérdés a partner kezelésének szükségessége. Trichomonas okozta fertőzés esetén mindenképpen szükséges a partner(ek) kezelése is; bakteriális és gombás fertőzés esetén ez vitatott, de különösen makacs vagy kiújuló fertőzések esetében javasolható.

26. Lilac (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. febr. 23. 19:47
Legalább el megy dokihoz :-)
25. Lilac (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2012. febr. 23. 19:47
Akkor jobban teszed ha utána nézel mik a tünetei! Pont az a baj hogy megkérdezik emberek itt hogy mi lehet a bajuk és az ilyen emberek totálisan félre informálják az illetőt! Pont erre céloztam...
24. Lencsy (válaszként erre: 22. - Moonlight13)
2012. febr. 23. 12:23
Pedig tényleg előtte írják fel . Én sajnos hajlamos vagyok a candidára és mikor kicsit legyengül az immunrendszerem elő is jön már évek óta . Számtalanszor jártam orvosnál , de mindig tenyésztés előtt kaptam a kúpot ..majd a tenyésztés és fél év múlva kontroll . Ezért is írtam, hogy van két fajta kúp amit biztosan tudok, hogy használ így már nem keresem fel az orvost ha ilyen jellegű gondom van . Természetesen orvosnál a helye annak aki még nem tapasztalta eddig a dolgot !
2012. febr. 23. 09:50
Szerencsétlen biztos most először szedte össze a gombát, ezért nem tudja, hogy mi ez. Ezért ne ijesztgessétek HPV-vel meg méhnyakrákkal, mert frászt kap!
22. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. febr. 23. 09:47
Elég baj az, ha a tenyésztés előtt írják fel a kúpot, mert lehet, hogy pont az, amit felír nem is használ!
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Lilac)
2012. febr. 23. 09:46
Semmi köze a HPV-nek a gombához! Aki hajlamos arra, bárhol összeszedheti a gombát!
20. Lilac (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. febr. 23. 09:42
A méhnyakráknak valóban nincs sokszor tünete viszont az azt okozó vírus jelenlétére ami a HPV, arra van, vagyis a sürű gombásodás. Nah de nem akarok okoskodni csak annyit akartam mondani hogy jobb félni mint megijedni és orvoshoz menni. :-)
19. Lencsy (válaszként erre: 18. - Lilac)
2012. febr. 22. 20:22
Az orvos még a tenyésztés előtt kúpot ír fel , így szinte biztos hogy az említett kúpok ártani nem fognak ! A méhnyakráknak nincs candida gomba tünete :) Abban viszont igazad van hogy itt nem orvosok fórumoznak, csupán olyan emberek akik tapasztaltak már ilyet :)
18. Lilac (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. febr. 22. 18:53
azon rettentem meg hogy ezt itt kérdezi, ahelyett hogy orvoshoz menne..lehet már rég jó gyogyszert kapott volna, mert nem biztos hogy amit itt mondanak az arra a tipusú gombára is jó...és ez lehet komolyabb baj előjele mint pl a méhnyakrák, gondolom arra itt senki nem tud orvosságot.
17. Lencsy (válaszként erre: 15. - Lilac)
2012. febr. 21. 12:56
Azért ennyire nem kell megrettenni ..nagyon sok nőnél előfordul és vissza is tér rendszeresen .
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 16e2bc9435)
2012. febr. 20. 21:09
Voltál már orvosnál?
15. Lilac
2012. febr. 19. 17:17
Te jó ég, menj orvoshoz sztem!
14. Lencsy
2012. febr. 18. 18:44
Ahogy a többiek is mondják ez Candida gomba ! Vannak nők akik kimondottan hajlamosak rá így időről időre visszatér és baromi kellemetlen tud lenni ! Ha eddig nem volt még akkor menj el orvoshoz és ő ír kúpot . Ha többször visszatér akkor recept nélkül kapsz rá Pevaryl kúpot , de van még vagy 2-3 fajta kúp meg lágy kapszula ..
2012. febr. 18. 09:55

Ne variálj, menj orvoshoz! Ha most elkezdesz kúpozni, az orvos nem tudja elküldeni a kenetet hétfőn tenyésztésre.

Tuti, hogy gomba, de hogy milyen, azt a tenyésztés tudja pontosan kimutatni!

2012. febr. 18. 09:40

Lehetséges kiváltó okok:

-antibiotikum szedése után (nekem mindig akkor jelentkezik)

-érzékeny lehetsz tusfürdőre,intim lemosóra,sőt akár egy illatosított tisztasági betétre,síkosított óvszerre stb....

-szexuális úton is átadható!(férfiaknál nincs mindig tünete)

-uszoda,strand után

-ha a szervezetedben nagyon elszaporodott a candida

2012. febr. 18. 07:58
betadine kúp, szintén lehet vény nélkül kapni...
2012. febr. 18. 07:30

orvos, kenetből megnézik mely fajta aztán tud rá adsni valamit, de mellette mindenképpen probiotikum szedése, és bizony diéta is ajánlott (főleg ha candida faj).

Nekem minden gyógyszer nélkül a diétától és probiotikumtól megszünt egy makacs minden másnak ellenálló fertőzés.

2012. febr. 18. 07:21
A Canesten széles spektrumú antimikotikum, nem csak Candidára jó, de általában tényleg nem elég.
2012. febr. 18. 07:18

Gomba, DE!

Orvoshoz menj, mert a Canesten csak a Candidára jó, de ezt más fajta gomba is okozhatja, és könnyen lehet, hogy szájon át is kell szedned valamit,pl.: Kliont


Jobbulást és ne kisérletezz

2012. febr. 18. 07:15
Mitől lehet ezt össze szedni???
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - 16e2bc9435)
2012. febr. 18. 07:14
Fordulj orvoshoz.
2012. febr. 18. 07:13

gomba...


Canesten kombi és hétfőn nőgyógyász...

2012. febr. 18. 07:13

Ez tutira gomba!

Vény nélkül kaphatsz Canesten Kombit-krém+kúp-a patikában!Ha ez kevésnek bizonyul-vagyis 3 nap alatt nem múlnak teljesen el a tünetek-akkor nőgyógyász ír fel valami erősebbet!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook