Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiscsoportosok anyukái, apukái! Hogy ment, hogy sikerült az óvodába a beszoktatás? fórum

Kiscsoportosok anyukái, apukái! Hogy ment, hogy sikerült az óvodába a beszoktatás? (beszélgetős fórum)


30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2009. aug. 29. 12:42
bagyon=nagyon
2009. aug. 29. 12:42

Az én fiam 2,5 évesen bölcsivel kezdte.

Első napon bent voltam vele, majd másnap 1-1 órára eljöttem. Ez nagyon rossz volt, mert az utcán hallottam, hogy üvölt, aztán minden nap egyre hosszabb időre otthagytam. 1 hét múlva reggel bevittem, délbe mentem érte. És ez nem is változott, mert néhány napon belül megszerette bagyon a bölcsit, és alvás időben senki nem tudott tőle aludni, mert szórakoztatta a többieket, így megkértek, hogyha tudom vigyem el délbe:)

2009. aug. 19. 13:42
Rohadt nehéz volt.....
2008. szept. 22. 16:49
Én az első nap ottmaradtam a gyerekkel, három és fél éves, és eléggé anyás. Persze nem akart bemenni a csoportba, én meg ugye nem mehettem be a terembe. Állandóan ki be rohangált. Na, a második nap nem maradtam ott, beadtam az óvónéninek, és eljöttem. Kb. egy óra múlva visszamentem, és láttam, hogy szépen játszi, megvártam míg megtízóraizik a többiekkel, majd hazajöttünk. A harmadik nap ismét csak beadtam, és jöttem is, és akkor már később mentem érte, de jól elvolt. Másnap már beteg is lett a gyerek, hasmenés-hányás, és négy nap itthon volt. Ma kezdhettük előről az egészet, mikor beadtam sírt, de eljöttem. Mivel azt mondják, csak addig sír, míg el nem tűnök a színről, utánna szépen játszik, nem aggódom, szóval viszonylag simán ment a dolog!
2008. szept. 22. 08:36
A beszoktatás az óvonő és a szülő hozzáállásának a függvénye.Én utánaolvastam,kérdeztem,mert fogalmam sem volt,h mit kell csinálni,mit gondolhat a gyerek.Általában az első nap buli nekik,az újdonság miatt és azt hiszik,h annyi volt az ovi.Másnap már lehet sírás,mert azt hiszi,h otthagyták,de ha megérti,h mentek érte és az óvonő is jól bánik a gyerekekkel,nem lesz gond.A fiam egy hete jár oviba,3 reggel volt csak cirkusz,ma már örömmel ment és tényleg jót tesz neki az ovi!!!
25. 14775640c4 (válaszként erre: 24. - 372f7e7275)
2008. szept. 4. 14:26
érdekes amúgy tényleg mennyi sírós gyerek van. és a legtöbb fiú.a vivi csoportjában is pl pedig ő nagycsoportos,a sírós kisfiú nincs egyedül, mert rajta kívül van még vagy 3 közel 6 éves aki sír reggelente.hogy ez miől függ...
2008. szept. 4. 14:22

nálunk volt egy picilány akit nem tudott beszokatni anyuja magam sem értem miért...ugyanis ha szept 1töl megyek dolizni,gondolom óvónénik megengedik hogy már augusztus végén vihessem,nálunk ugyanis ebben azért rugalmasak,nekik sem érdekük a síró hisztiző 3éves:(


kb 2 hónapig sikított egész nap,már reggel dagadt szemekkel jött be....nem tudom nem lett volna jobb,ha valaki,mondjuk az anyukája meg tudja oldani a beszoktatást...

23. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2008. szept. 4. 14:21

van ilyen.

most nem vicc.a vivi nagycsoportos ovis kisfiú társa még a mai napig sír az anyja után. pedig már lassan 6 éves, de potyognak a könnyei mikor elmegy az anyja.

pedig az anya nem volt épp kímélős, tehát első naptól fogva ott aludt a gyerek. de valamiért nem tud elválni.

vagy nem akar.

csak kérdem én ha ez ilyen nehezen megy, akkor mi lesz ha iskolás lesz?ami ugye nem soká itt van

22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 21. - 14775640c4)
2008. szept. 4. 14:18
"vagy nem. ugye:))" :D :D :D ez nem rossz!! :)
21. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - 14775640c4)
2008. szept. 4. 14:13

bocs. két hétig tart az ovónőknek. egy gyerekre 3 nap, és folyamatosan veszik be őket. napi egy gyerek.

és mivel vegyes csoportosak, ezért is pl. most 12 nagycsopis mellé 11 kiscopis van.igy két hé alatt minden gyerek bekerül és fejenként 3 nap alatt be is szokik.

vagy nem. ugye:))

20. 14775640c4 (válaszként erre: 19. - 372f7e7275)
2008. szept. 4. 14:11

nálunk a nagynál volt hogy be lehetett szoktatni, és nekem kellett választanom hogy ott maradjak-e vagy sem. max 3 nap volt a beszoktatás.

utána ott kellett hagyni.

csak mivel már hetekkel előtte ki volt éhezve az ovira, első nap úgy szaladt be hogy csak lestem. redesen kizavart a teremből...

de mivel a kicsi bölcsis volt igy azt mondták nincs szükség a beszokásra. nálunk két hét a beszokás. első pár nap a bölcsiseket veszik be, utána az otthon levők gyerekeit..

19. 372f7e7275 (válaszként erre: 18. - 14775640c4)
2008. szept. 4. 14:06
nálunk hosszú a beszokatás így én kértewm kifejezetten hogy ne húzzák nagyon mert bölcsis volt ő is...de azért előősször együtt mentünk és hazahoztam később...
18. 14775640c4 (válaszként erre: 17. - Mtt80)
2008. szept. 4. 14:00

nálunk amikor a kicsit vittem amúgy sem lehetett ottmaradni, mert bölcsis volt, igy azt mondták edzett...

szerencsére tényleg nem volt gond.

17. mtt80
2008. szept. 4. 13:51

Szerintem is gyerekfüggő a dolog, hogy kinek mi a jobb. Van olyan gyerek, akit már az elején ott lehet hagyni, de van olyan, akinek még kell, hogy ott legyen az anyuka is vele.


Nálunk az óvónénik kifejezetten kérték, hogy az első 2 nap ott legyünk mi is. Az első nap még végig ott voltam (11-ig), a második nap pedig már egy fél óra után elmentem, mert az én kisfiam nem igényelte, hogy ott legyek. Már az első nap is ott hagyhattam volna, de hát így kérték. Pedig én tudtam, hogy nálunk nem lesz baj. Nem is lett. Mondták, hogy egyáltalán nem hiányolt. Viszont vannak olyan gyerekek is, akik folyamatosan az anyjukat keresik és sírnak.

16. tinendo (válaszként erre: 13. - Ritaanyu)
2008. szept. 4. 13:42

Nálunk is csak 20-30 percig lehetett ott maradni az első nap, a többi nap csak mi is az ajtóig kísérhetjük be a piciket, ha sír, ha nem...

De nálunk az a különbség, h. már az első nap is legkorábban 3-kor mehettünk érte.

2008. szept. 4. 13:38
szerintem gyerekfüggő...én beszokattam bölcsibe,oviba is őket és nem volt kicsi sírás sem...ha én otthagyom biztosan megvislete volna,így fokozatosan nem vettem rajta észre.....
2008. szept. 4. 13:29

sziasztok!én gyakorlott vagyok mert a nagy lányom már nagycsopis, és a kicsi meg bölcsis volt, igy egyből bedobtam a mélyvízbe. már első nap délután 4 -kor hoztam haza.

amúgy nem értek teljesen egyet azzal hogy anyuka maradjon ott a beszoktatáskor. jobban szeretem a mélyvizet. a lányom is így volt. első nap már ott is hagytam. bent maradhattam volna, de nem akartam, mert később sokkal rosszabb lesz. a mai napig szeret járni.és ő nem volt bölcsis.

a kicsi is.neki sem volt gondja eddig, pedig ő fiú.

2008. szept. 4. 13:13
most olvasom hogy nálatok ott lehet maradni a gyerekkel az első nap???????sajnos nálunk nem ilyen4 már az első nap egyedül kell boldogulnia!reggel amikor beviszem ( 1. nap) átöltöztethetem de az ajtón túl nem mehetek! nem kísérhetem be! ha üvölt akkor üvölt akkor is ki kell mennem! és ez olyan rossz!!!leghamarabb 10 kor mehetek érte a második nap már délig kell maradnia és a harmadik nap du. 4 ig . ebbpla szempontból nagyon sz.r az ovink! és asjnos még választási lehetőségem sincs!mert csak 1 ovi van
12. tinendo (válaszként erre: 11. - Dee7182d35)
2008. szept. 4. 12:49
Ezzel én is így vagyok.
11. dee7182d35 (válaszként erre: 10. - 5a7f699553)
2008. szept. 4. 12:46

Baromi kényelmes lehet neki az ilyen cucc.

Lehet ez is hülyeség,de én az oviba szoknyát sem adok rá,mert az enyém állandóan fetreng,és az a halálom,ha kilátszik a bugyija.

2008. szept. 4. 12:42

Sziasztok,


Nem épp ide tartozik, de..


Anyum óvónéni. :D A három éves körforgásban mindig a beszoktatásra készül a legjobban. Teljesen feldobja a kis totyogók jövetele. Nagyon szereti őket. Igaz, agyilag nagyon lezúzza ez az időszak, mert sokat készül, figyel..stb.


Azt mondja, hogy legtöbbször az anyukákkal van a baj. Persze, tisztelet a kivételnek. A legutóbb behoztak egy kicsit, TANGÁÁÁÁÁÁÁÁBAN, és csípőnadrágban. Anyum kiakadt. :D Hazaküldte őket átöltözni.


Szerintetek?

9. tinendo (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2008. szept. 4. 12:30

Csak azok mehetnek, akik betöltötték a 3. életévüket.


Nálunk is elég jól ment a beilleszkedés.

Bár nálunk az első naptól ott alszik a manó, s csak fél órát maradhattak ott az anyukák a picurokkal.

Nálunk vegyes csoportok vannak, a manóval együtt 4-en kezdtek kiscsoportosként, így az óvónéniknek nincs nehéz dolguk. :)

8. mtt80 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. szept. 4. 10:23
Szerencsére nálunk most még csak 5! gyerek van. Ez így nagyon ideális. A többiek majd szépen fokozatosan csatlakoznak, ahogy betöltik a 3-at. Év végére 24-en lesznek.
7. 372f7e7275 (válaszként erre: 5. - M_Marcsa)
2008. szept. 4. 10:21
nekünk ennyi idősen ovis lehetsőég nem volt csak bölcsi,de azt nagyon nagyon szerette...
6. mtt80 (válaszként erre: 5. - M_Marcsa)
2008. szept. 4. 10:21

Az én kisfiam aug. végén töltötte be a 3-at.

Én úgy tudom, hogy amíg nem tölti a 3-at, addig nem mehet oviba, csak bölcsibe.

2008. szept. 4. 10:16

Most dilemmáztam, hogy a 2és fél évesemet adjam vagy ne.

Munkám miatt nem muszáj, lenne is ki vigyázzon rá.

Csak ott érdekesebb lenne.

Még mindig bizonytalan vagyok.

2008. szept. 4. 10:15
Mekkora gyereket adtatok kiscsoportba?
3. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - Mtt80)
2008. szept. 4. 10:11
Mi még nem megyünk a héten, hétfőm bemegyünk megérdeklődni hogy mikor mehetünk. NÁlunk kérték hogy akik otthon vannak még szabadságon, vagy kistesóval azok később vigyék, hogy a beszoktatásnál ne kelljen 29 gyerekkel egyszerre foglalkozni, mert a gyerekeknek is jobb ha jobban oda tudnak figyelni az óvónők.
2008. szept. 4. 09:58

Nálunk elég simán ment. Az első nap még ott maradtam vele én is, mert így kérték az óvónénik. A második nap már csak egy fél órát voltam ott, utána elmentem, azóta pedig rendesen ott marad reggel.

Szerencsére semmi gond nem volt vele, egyáltalán nem is hiányolt. Gondoltam én, hogy így lesz, mert már nagyon várta az ovit, és elég könnyen barátkozik. Imádja a gyerekeket és ahol még játszani is lehet, ott nem lehet probléma.


A héten még ebéd előtt hazahozom, de a jövő héttől már ott fog ebédelni is.


Nálatok hogy ment?

2008. szept. 4. 09:34
Kiscsoportosok anyukái, apukái! Hogy ment, hogy sikerült az óvodába a beszoktatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook