Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiscicát hoztunk a házhoz, nagyon fél. Mit tegyünk? fórum

Kiscicát hoztunk a házhoz, nagyon fél. Mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 6. 15:11

amikor először hoztam haza macskát, akkor pár napra beköltözött a szekrény mögé.

után már nagyon-nagyon éhes lehetett meg wc-znie kellett, szóval előjött és elfogadta az ételt, piszkított.

majd utána fokozatosan, de főleg éjszaka megismerkedett a környezettel. megtanulta.

hozzáteszem, hogy ez már egy felnőtt állat volt

2009. nov. 28. 10:28
nálunk a macskát egy hétig kellett a kutyához szoktatni. Ebben az egy hétben a kutya mellett álltunk egy bottal, míg a macska felfedező útra indult. Az volt a durva amikor oda ment a kutyához és neki dörgölőzött, akkor kellett ám igen csak figyelni, hogy a kutya nehogy ketté roppancsa. De aztán megszokta és azóta játszanak egymással, együtt is alszanak néha. Viszont egy tálból egyszerre a kutya nem engedi.
2009. jún. 30. 08:36
Na már a tesója Jazz is itt van. Aranyosak együtt, örültek a másiknak. Most magukra hagytam őket, hagy derítsék fel az új otthonukat!
2009. jún. 30. 07:53
Egyenlőre Bellát még nem mutattam be a kutyánknak! De tudom nem lesz semmi baj... vagyis remélem!
2009. jún. 30. 07:44
Most mentem ki Bellához! Nem rohant el hanyat homlok szaladva! Megengedte, hogy megsimogassam. De még mindig fél!
2009. jún. 30. 07:34
Én tegnap hoztam egy kis vadóc cicus. Már ahonnan elhoztam, ott is figyelmeztettek, hogy az iromba kissé vadóc, és őt még meg kell szelíditeni. Nem karmol vagy harap, csak szerintem kegyetlenül jól szórakozik azok, hogy elbújik na meg rohangál, amikor megakarnám foogni. Úgy döntötem nem erőltetem, amikor majd jobban megszokik újra megpróbálkozok ezzel. De ma még utánna hozom a tesóját. Ne legyen egyedül.
25. Csigusz 79 (válaszként erre: 24. - 5796fb1dbf)
2008. dec. 16. 13:55
Hát ez aranyos töled :-O
2008. dec. 16. 13:55
dobd ki utálom a kis- és nagy cicát
23. Csigusz 79 (válaszként erre: 2. - Roni24)
2008. dec. 6. 13:14
Pont ezt akartam irni :)
22. rexona
2008. dec. 6. 13:12
A félelem megfog szűnni. Ez természetes még. Új hely, új szagok, minden ismeretlen.
2008. dec. 5. 17:59
próbáld meg nagyon sokat szeretni,nem tudom,hogy mennyi idős de az is előfordulhat,hogy nagyon sokat bántották,ha így van,akkor nem kis erőfeszítésbe kerül,míg rájön,hogy tényleg nagyon szeretitek,de előbb-utóbb,ez is be fog következni,a lényeg,hogy senki,soha ne bántsa.
20. lizyli
2007. okt. 9. 19:44

Hozzánk is került egy cica,aki nagyon félt. Mi mindent kipróbáltunk,de semmi nem jött be. Kénytelenek voltunk visszavinni,mert enni sem akart. Ott viszont felvidult,és jól érezte magát a testvérei között.

Igaz azóta ismét van egy kiscicánk,de ő más,talpraesettebb.

Viszont a szeretgetés szerintem a legfontosabb.

2007. okt. 4. 11:43
csalogasátok tejjel vagy valami szalámival még megnem szokja ajelenlétetekett
18. Donyta
2007. szept. 9. 10:44
Hagyni kell őt felóldódni. Csak megtalálható helyen legyen az étel-ital és a toalettedénye! Pár nap után már bátrabb lesz és előjön kedveskedésért. Nem kell aggódni, most az idegen helytől fél.
17. LoLiNa
2007. aug. 29. 12:58
sok szeretet, törödés, simi. és beszélj neki!! :-) mindenféle zajokat felesleges elkerülni, mert megszokja, aztán meg pont emiatt fog félni, megijedni!
16. emagdi
2007. aug. 7. 09:04

esetleg segíthet a Feliway párologtató.

ez egy konnektorba dugható kis párologtató, amely a macskák számára nyugalmat jelző anyagokat párologtat a levegőbe.

az emberek számára nem érzékelhető.


nekem még nem volt rá szükségem, de többen is mondták már, hogy valóban hatásos!

állatpatikákban kapható. (és nem reklámnak szántam, mert semmi közöm nincs a forgalmazásához:)))

2007. aug. 6. 20:10
Köszönöm a kedvességeteket, és a tanácsokat. Igen, az idő is megoldani látszik a dolgot. Ma már nincs rezgő üzemmódban a kiscinyó. Már hagyja magát megfogni takaró nélkül is, sőt elaludt a kislányom hasán. Szóval, gondolom, már jobb lesz csak. És köszi mindenkinek, sok mindent be is tartottam a kapott ötletekből :)
2007. aug. 6. 17:44
A kislányod nem tudom hány éves de ha még kicsi akkor rá is figyelni kell ne ijesztgesse a cicát, mert szegényke attól is megijedhet, magamból indulok ki :) mikor idekerült az első cica alom akkor még nagyon kicsi voltam és hajkurásztam a cicát, szerencsére mára ezt már elfelejtette :D
2007. aug. 6. 17:40
Jah még egy tipp próbálj meg neki dorombolni :)) elég hülyén hangzik de a kiscicát megnyugtatja ha olyan hangot adsz ki mint egy doromboló anya cica :) meg a nyávogás is!!! Szóval nyávogj neki és dorombolj :D
2007. aug. 6. 17:39
Talán egyik kistesóját is elkellene hozni :) Amikor mi elöször cicásodtunk egyből kettőt hoztunk így ők ketten nem féltek annyira hiszen ismerték egymást, aztán sajnos az egyik cica kiesett az ablakon :( és mi elég magasan lakunk, de utánna még lett 2 cicánk, és persze első napokban félnek de az hogy nem ő az egyetlen cica megkönnyíti a dolgát szerintem, bár a beilleszkedés ott is nehéz volt...
11. emagdi (válaszként erre: 3. - Edb6c38cef)
2007. aug. 6. 11:52

szia! 3 hónapos kor már bőven elég idős ahhoz, hogy elválasszátok a szüleitől és testvéreitől.


valószínűleg kell neki néhány nap, amíg megbizonyosodik afelől, hogy biztonságban van nálatok. addig is próbáljátok minél többet símogatni, dajkálni. kerüljétek az erős, hirtelen zajokat, amik megijeszthetik.

hidd el, hamarosan beilleszkedik, és ha biztonságban érzi magát vagány kis cica lesz!

2007. aug. 6. 06:49
Csak szeretni kell, aztán kialakul.
2007. aug. 5. 19:12

Köszi az ötleteket. Akkor lakódoboz, plüss állatka, ezt kipróbáljuk.

Az udvarra természetesen még nem mehet ki, mert tuti világgá futna, és semmi nem köti még hozzánk.

Az olyan játékok sem érdeklik sajnos, ahol neki kell produkálnia magát, pl papírgalacsin, meg lógatós játékok is hidegen hagyják, csak áll és reszket. Ölben amúgy, takaróba csavarva, elvan órákig, még jó, hogy nyári szünet van a kislányomnak, ér ráér. De ahogy letesszük, akár az ágyra is, újra megsemmisül :(

2007. aug. 5. 19:03
beszélgessetek hozzá, nyugtatgasáátok , ja meg valami anya v. tesopotló pl. plüssből. nálunk az is bevállt.
2007. aug. 5. 19:00

Bocsánat kicsit gyorsan válaszoltam! :)

Szerintem tegyétek egy nagyobb dobozba, hogy előbb szokja meg a környezetet, és az új embereket! Sokat simizzétek, a nagy helyiségben azért fél, mert nem érzi biztonságban magát! kéne neki egy kis saját vacok, ahova elbújhat, de ugyanakkor szemmel is tudja tartani a terepet! Egy nagyobb doboz, oldalára fordítva szerintem jó lenne, kibélelve párnával, vagy egy puhi takaróval! Tejcsi, meg hami is ott legyen a közelében.

NEm tudok jobbat, nálunk ezek a dolgok mindig beváltak! Eddig hozzá volt szokva a tesóihoz, meg a mamájához, és most elkerült egy teljesen idegen környezetbe, nem tud mit csinálni!

Lehetne mondjuk azt is, hogy ölbe veszed, és simized, beszélsz hozzá, nyugtatgatod, pont mint egy kisbabát!

6. opium (válaszként erre: 3. - Edb6c38cef)
2007. aug. 5. 18:59

Sok simogatás, nyugtatgatás kell.

Nem lenne hajlandó egy kis játékra? A kis cicáknak lételemük a játék, a vadászat, próbáljtok ki, hátha figyel rá és oldódik.

2007. aug. 5. 18:57
Szerintem egyenlőre ne "erőszakoljátok" rá magatokat.Rá fog jönni,hogy biztonságban van és akkor majd Ő nyomul!:))Az én cicám is félt,de mostmár egy lépést sem tudok tenni nélküle!:)
4. edb6c38cef (válaszként erre: 2. - Roni24)
2007. aug. 5. 18:56
Oké, azt tesszük, de eddig még nem jártunk így. Voltak már cicák az életünkben, de ahogy meghoztuk a kiskölyköt máskor, egyből felfedezte magának a terepet, evett, ivott, almozott. Ő meg csak búslakodik. Kislányom meg sír. Ennyire szélsőséges esettel még nem találkoztunk, fáj a szívem nagyon.
2007. aug. 5. 18:54

Sziasztok!

Tegnap hoztunk a családi házunkba egy 3 hónapos cicust. Szerető gazdiktól, szerető anyja és tesója mellől hoztuk el. Kosárból kiengedtük a szobába, elbújt, nem jött elő két órán át. Azóta előjött, de remeg, tág pupillák, riadt tekintet. Halkan, kedvesen beszélünk hozzá, etetnénk (de nem kell neki). Szerintem sokkot kapott. Lazán betekertem egy kis takaróba, úgy hagyta magát dajkálni, de rezeg, mint a mobiltelefon. A mai nap sem változtatott semmit rajta. Most mi lesz, belehal a bánatba, hogy elválasztottuk?

2007. aug. 5. 18:53
Szeretgessétek! :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook