Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a kiscicát egy helyre szoktatni, hogy ott aludjon? fórum

Hogyan lehet a kiscicát egy helyre szoktatni, hogy ott aludjon? (tudásbázis kérdés)


26. MenoPause (válaszként erre: 20. - Dominó123)
2020. okt. 28. 09:20
A nagyon pici cicáknak kell a testközelség, akár a füledet is rághatja, nyalogathat, mintha anyja lennél.. Nyakadba mászik... Minél több ilyen lehetősége van, annál hamarabb elfogad Titeket :-) Nehéz helyhez szoktatni, és tényleg ott fog aludni, ahol ő akar. Öntörvényű szemtelen dögök mind, de nélkülük nem nagyon tudnék élni. Amit egy embertől nem viselnél el, azt mind elviseled Tőlük :-) Toleranciára és elfogadásra tanítanak.
25. Dominó123 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2020. okt. 25. 12:10
Mi van a cicuval?
24. Dominó123 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2020. okt. 25. 12:09
Éjszakára száműztem a gyerek szobájába a gyerekkel alommal. Ott bezzeg végig aludta az éjszakát. Ugyhogy mki jol járt
23. Guruljka (válaszként erre: 20. - Dominó123)
2020. okt. 24. 19:17
Most van az intenzív fejlődés korában is, néhány nap és ügyesebben fog földet érni.
22. Guruljka (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2020. okt. 24. 15:29
Remélhetően annyitól, amennyi egy szeletben van, még nem lesz baja.
21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Dominó123)
2020. okt. 24. 14:56
Nem tudom milyen ágya van a cicádnak. De azt igen, hogy az egyszerű papír dobozt minden macska szereti. Nem az a lényeg hogy nekünk tetsszen, hanem hogy neki.
2020. okt. 24. 14:53

De jó fej cicagazdik vagytok mind. 🙂 Köszönöm a válaszokat.

Akkor lehet csak egy kis idő kell még neki hogy megszokjon minket az anyja helyett.

Az ágyat meg körbe rakom. Ha mégse faj neki a leugras legalább nem hupog.

19. 55Judit (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. okt. 24. 14:52
Az előbb lopott. A terasz könyöklőjére tettem fiamnak hogy majd viszi egy kis tál meggyes-túróst alufóliával lefedve. Cica kibontotta, megevett egy szeletet. A nagyobbik baj az hogy nem cukorral hanem Xukor zéróval készítettem, ami ugye eritrit. Úgy tudom, macskának ilyet nem szabad enni. Most várom a hatást és kérem az Urat hogy ne legyen baja.
18. Dominó123 (válaszként erre: 6. - Borian)
2020. okt. 24. 14:50
Leugrik sípoló hangon nyavog egyet 4 5 lépésig olyan mint aki nehezen megy. Utána már nincs gáz. Ebből gondolom meg abból a hupogasbol ahogy szegény érkezik a padlóra
2020. okt. 24. 14:49
háromhónapos volt a macskánk, amikor hozzánk került. Első nap az ágyamban magam mellé tettem egy zsebkendőt, azon aludt.Eennek 5 éve. Azóta is azt a helyet tekinti a sajátjának pedig már 8 kg, most is ott alszik.OK néha aludt másutt is, de az ágymban van a főhelye, nálunk az első helye
16. Dominó123 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. okt. 24. 14:48
Nekünk a korábbi kettő is ágyba aludt csak nagyobbak voltak mikor utt ugrandoztak.
15. Dominó123 (válaszként erre: 2. - Timycat)
2020. okt. 24. 14:47

Köszi. Akkor körbe rakom az ágyat.

Az nem baj h itt alszik csak a parkettára óriásit koppan és nagyon kicsi még

14. Dominó123 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2020. okt. 24. 14:46
Mkepp megy majd. De a dokink azt mondta várják 1 1.5 hetet míg hozzánk szökik utána vigyem hozzá
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2020. okt. 24. 14:38

Tapasztalatom szerint ott fog aludni, ahol akar.

A lába miatt különösebben nem aggódnék. Miből gondolod, hogy fáj neki?

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2020. okt. 24. 14:38
Mindig jó olvasni, hogy egy-egy kicsi jószág élete jobbra fordul.
2020. okt. 24. 14:32

Most olvastam vissza.

A macska öntörvényű, mindig kierőszakolja azt ami neki kell. Az enyém kinti cica, kevés és egyszerűek a szabályok. Az ajtó mellett van egy fedett vastag falú papír doboz, az alján 1 réteg hőszigetelő, azon a melegítő párna. Cica nagyon-nagyon szereti. Ő már nagy, kb 10 éves. Ez előtt kóborolt az utcában mindenféle koszos-bűzös ólakban aludt, büdös volt nagyon ő is több éven át. Egy ideje úgy döntött itt lakik. Engem szeret, a kaját is, a melegítőpárnás dobozt is. :)

10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2020. okt. 24. 14:24
Én most vettem cicának egy kisállat melegítő párnát. Imádja a macskám, és a vásárlás oldalán is ugyanezt írják és fotókkal illusztrálják a vásárlók. Ez bárhová tennéd a lakásban, tuti örülne neki cicád.
2020. okt. 24. 14:23
Nekünk jó 1 hónapja van cicánk. Konkrétan bealudta már az egész lakást. Van, hogy a fürdőszoba szönyegen alszik, de előszeretettel kuckózik be az ágyvegébe a lábunkhoz. Napközben az egyik étkező szék lett a kedvence.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. okt. 24. 14:22

Nem voltam pontos:

Hónapokon át kedvenc hely volt, most meg már jó pár hete nem használják.

Még a fűtés előtt hagyták el, nem lehet azt mondani, hogy a kályha közele a vonzóbb.

2020. okt. 24. 14:20
Ugyanaz a macska is váltogatja az alvási szokásait. Legalábis az enyémek nem alszanak éveken át ugyanazon a helyen. A két hónappal ezelőtti kedvenc hely most hetek óra üres.
6. Borian (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2020. okt. 24. 11:25

Miből gondolod, hogy fáj a lába? Ahogy előttem írják: egy cicának nem kéne fájdalmat éreznie egy nagy ugrástól, pláne, ha kicsi, mert alacsony a testsúlya.

Nem tudom én sem, hogy lehet az ágyban alvásról leszoktatni: a miénk is 8 hetesen érkezett, első éjjel annyira sírt, hogy fel kellett hozzá kelni, és csak a közelünkben, az ágyon nyugodott meg. Azóta ott alszik. Van saját párnája, este, ha lámpaoltás van, felugrik, lefekszik és hajnalig ott alszik. Most 7,5 hónapos.

2020. okt. 24. 11:24

A cicának adhatsz útmutatásokat, hogy hol aludjon, de jellemzően nem fogja érdekelni;)


Majd kitalál magának egy helyet, ami számára megfelelő.


A mi cicánknak hiába volt kipárnázott kosara vagy bármi, ő akkor is csak egy papír dobozban szeretett aludni, és abban is csak akkor, ha az fent volt az étkező padon;)


Egyébként még szerette a konvektor tetejét, amikor nem volt forró...

2020. okt. 24. 08:59
Kérdésem az lenne, hogy voltál-e vele állatorvosnál. Mert ha nem, ajánlom, vidd el. Oltásokra és egy kivizsgálásra lenne szüksége.
2020. okt. 24. 08:55
Elvileg a cicának akármekkora is nem szabad "fájtatnia" a lába ha valamiról leugrik vagy pottyan.Ne aggódj,hamar nőnek...Igen ..a cicák sohasem ott akarnak aludni ahol mi szeretnénk.Mi soha nem is próbálkoztunk azzal,hogy valahová oda szoktassuk aludni,mert gyakorlatilag "bealussza" az egész lakást.Nagyon picurka a cicád ,hiányzik a mamája igy nektek kell pótolni.Hogy kell valamire rászoktatni? Bizony sokszor vissza kell tenni oda ...újra és újra.Ha ti igy akarjátok.
2020. okt. 24. 08:46
Ha nem az zavar hogy az ágyban alszik akkor az ágy elé tegyjél valamit amire ha ráugrik nem huppan akkorát, pl osszehajtott ágytakaró
2020. okt. 24. 05:42

Sziasztok

Pár nappal ezelőtt hazahoztunk egy kiscicat. 8 hetes elvileg de annyira picike hogy a tenyerünkben elfér. Volt korábban macskank de mind nagyobb volt igy nem féltettük őket hogy ágyról ugrálnak e le a lakásba. Ő viszont felmaszik az ágyra de leerkezes után elegge fajlalja a lábát. Éppen ezert az altatas iszonyatos.vettem neki kiságyat napközben szépen alszik is benne. A kisagyat beletettem egy dobozba abból is kimaszik, aztan fel az ágyra majd huppanas. Ha a tenyerembe veszem alszik egy keveset, de en ettől roppantul nem vagyok kipihent. Hol altassam, hogy aludni is tudjunk tőle?

A nappaliban ugyanígy van ágy fürdőbe bezárom visít. Kérlek segítsetek hogy tudnám olyam helyre szoktatni ahol alszik is.legalabb pár nap múlva. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook