Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisbabám érkezése előtt mivel tudnám alaposan kifertőtleníteni a (felültöltős) mosógépemet? fórum

Kisbabám érkezése előtt mivel tudnám alaposan kifertőtleníteni a (felültöltős) mosógépemet? (tudásbázis kérdés)


19. Gligi (válaszként erre: 10. - Miniszter)
2009. jún. 4. 21:13

Zebracsikó megadta a legjobb választ neked: A folyékony azért ajánlatos, mert jobban feloldódik a vízben és nem marad a ruhácska szálai között.

Kevésbé késztetti a babádat hapcizásra és kissebb az esély a kiütésekre.

Kics fiúnk, most múlt 5 hónapos és minden ilyen dolog elkerülte :-)

Popsikenőcsből pedig mindenképpen a gyógyszertárban összeállított termékkel kezdj és és orvos álltal felírható fürdető krémmel.

A rendrakást jó, hogy most megcsináltad, mert amíg nem alakul ki a rendszered ugysem lesz rá időd :-)

18. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Miniszter)
2009. jún. 4. 16:13

szerintem az sem árt neki.

össze biztosan nem megy tőle :DD


bár értelme nincs, hiszen nem szívja magába a vizet a lego

17. caravell (válaszként erre: 9. - Miniszter)
2009. jún. 4. 16:11

Nekem 9 év van köztük, az jó, hogy a másik már nem kicsi, így jobban oda tudsz figyelni a babádra, de nem jó, hogy a nagy különbség miatt néha olyan volt, hogy két egykém van (ráadásul az egyik fiú a másik lány...)


Jó egészséget, sok boldogságot nektek!

16. miniszter (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. jún. 4. 15:02
lego -ez tényleg jó ötlet. gondolom centrifuga nélkül. nem?
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Miniszter)
2009. jún. 4. 14:51

a legókra egy jó tipp:

mosózsákba kell tenni vagy párnahuzatba bevarrni őket (nagy lóöltésekkel elég, csak ne tudjon kihullani) és 40-50 fokon át lehet mosni a mosógépben!!!

14. miniszter (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2009. jún. 4. 14:38

:D :D ezt még nem is hallottam.


Hát igen igazad van, persze, hogy vasalni is fogok, de most végre kiült rajtam a fészekrakó ösztön (amire már hónapok óta vártam), és mindennek csillognia kell... Nem tehetek róla. :D :D Átrendeztem a fél lakást, kipakoltam és kipucoltam a létező összes szekrényt stb-stb... A fiam legóit egyesével áttörölgettem... Istenem, nem ismerek magamra :D :D :D Sajnos majd elmúlik...

13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Miniszter)
2009. jún. 4. 14:35

egyáltalán nem bőrbarátabb, csak jobban feloldódik a vízben és így nem marad belőle a ruha szálai között.


DM-ben lehet kapni GABI mosószert babaruhákhoz, és Gabi öblítőt is. Jó illata van

12. miniszter (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. jún. 4. 14:33
Tehát akkor mosás közben ecetgőz keletkezik, ami szintén bejárja a mosógép minden zeg-zugát, jól értem?
11. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Caravell)
2009. jún. 4. 14:32

én ezt a viccet úgy ismerem, hogy a pelenkát az első gyereknél még mossa-vasalja az anyuka

másodiknál már csak mossa

harmadiknál csak forgatja

:)


egyébként nem tudom, minek fertőtleníteni a mosógépet, mikor a babaholmit úgyis vasalni kell (eleinte)

10. miniszter (válaszként erre: 6. - Gligi)
2009. jún. 4. 14:31
És a folyékony mosószer miért jobb? Bőrbarátabb?
9. miniszter (válaszként erre: 5. - Caravell)
2009. jún. 4. 14:31
:D :D :D nem, nem, már a második, de az első már 10 éves, úgyhogy tényleg olyan, mintha ez a picur is első lenne... :D
8. mimmo33 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2009. jún. 4. 14:19
Igen,levegő fertőtlenítésre
7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. jún. 4. 14:18
ezt miért csinálod?? levegőben lévő bacikat akarod vele kiírtani, vagy penész ellen vagy miért????
6. Gligi (válaszként erre: 3. - Miniszter)
2009. jún. 4. 13:56

Az edet kiváló erre a célra!

20%-os legyen és 1litert boríts bele!

És a kisbabád miatt érdemes áttérni a folyékony mosószerre!

2009. jún. 4. 13:55
Egy síma 90 fokos mosás megteszi. Fogadni mernék, hogy első baba, az ember akkor ilyen lelkes. Van erről egy vicc, hogy az elsőnek, ha leesik a cumija, akkor anyuka azonnal kifőzi, a másodiknak a cumiját csak lenyalja, a harmadiknál meg szól a kutyának, hogy hozza vissza :)) - Bocs, ez minden személyeskedéstől mentes volt, senki ne bántódjon meg, de tény, hogy a többedik gyereknél már nem vesszük olyan halálosan komolyan.
2009. jún. 4. 13:54

Valamennyire fertőtlenít is. Télen pl. szoktam ecetes vizet forralni, és azzal "bebüdösíteni" a házat.;)

90 fokon kétlem, hogy bármi virgonckodna;)

2009. jún. 4. 13:52

hali! Köszi. De az ecet fertőtlenít is? nem csak vízkövet old?

Nekem az a bajom, hogy eddig por alakú flóraszeptet használtam 90 fokon, és az mosás közben jól felhabzott, és a hab mindent átjárt. Viszont bejártam ma a fél várost, és mindenhol csak folyákony flóraszeptet lehet már kapni... :(

2009. jún. 4. 13:40
90 fokos mosás (üresen), esetleg ecettel. Legalább vízkő mentesítesz is;)
2009. jún. 4. 13:35
Kisbabám érkezése előtt mivel tudnám alaposan kifertőtleníteni a (felültöltős) mosógépemet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook